Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Kult człowieka 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Kult człowieka
zefciu napisał(a):
Łatwo znaleźć religie będące „kultem człowieka” w większym stopniu: np. New Age


O ile mi wiadomo New Age nie stawia człowieka w centrum wszechświata. Wśród bóstw religii politeistycznych rozgrywają się kosmiczne dramaty, człowiek zaś z reguły pozostaje gdzieś na ich marginesie. W religiach karmicznych "człowiek" to tylko jedna z wielu form przejściowych. W religiach pre-monoteistycznych, takich jak zurwanizm, osią akcji są, rzec można, wewnętrzne rozterki bóstwa.

Bóg monoteistów nie ma żadnych wewnętrznych rozterek, jest samoistną, wyrażającą się na różne sposoby doskonałością, transcenduje wszechświat... a jednak, gdy na niego patrzy, z miriad możliwych spraw i bytów Jego uwaga wydaje się być skierowana przede wszystkim na człowieka. Cóż jest najdonioślejszym ze zdarzeń w kosmosie chrześcijanina, jeśli nie Zmartwychwstanie Jezusa, Boga-człowieka? I kim jest Bóg-człowiek, jeśli nie wyrafinowanym ideałem człowieczeństwa?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr lis 29, 2017 15:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Kult człowieka
Jezus był wcieleniem Boga ponieważ był z Nim w jedności ducha. Oburzonym tym faktem żydom powiedział :
"(31) I znowu Żydzi porwali kamienie, aby Go ukamienować. (32) Odpowiedział im Jezus: Ukazałem wam wiele dobrych czynów pochodzących od Ojca. Za który z tych czynów chcecie Mnie ukamienować? (33) Odpowiedzieli Mu Żydzi: Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga. (34) Odpowiedział im Jezus: Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście? (35) Jeżeli /Pismo/ nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże - a Pisma nie można odrzucić (36) to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: Bluźnisz, dlatego że powiedziałem: Jestem Synem Bożym? (37) Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie."
(Ew. Jana 10:31-37, Biblia Tysiąclecia)
Każdy czytający ewangelie widzi, że Jezus był całkowicie innym człowiekiem niż widzimy to patrząc na innych.
Właśnie z tego powodu zauważymy ,że posługiwał sie prawami, które sa dokładnie odwrotne do praw ego ( ego , które utożsamia nas z ciałem i osobnym umysłem od Boga gdzie prawdą stają się słowa "moje myśli nie sa waszymi myślami". Człowiek ,który czyni siebie bogiem ale złączony jest z ego (osobną i oddzieloną tożsamością) czyni z siebie co najwyżej bożka i antychrysta. Bo w jakiejś części łączy się z tym co sprzeciwia się Bogu i nie chce aby królowały w nim myśli Boga. Aby tak nie było Bóg dał swojego syna abyśmy byli jednym ( a zatem tak jak Jezus byli emanacją Boga czyli świętymi Jego dziećmi).
Łącząc się z Chrystusem stajemy się cisi i pokornego serca ( Jezus On sam oczyszcza nas abyśmy przynosili owoc obfity). Taki jednak wizerunek nie licuje z "obrazem" Boga jaki sobie wytwarzamy na podstawie podpowiedzi ego zatem świat szybciej będzie gardził tymi ludźmi lub w najlepszym wypadku uznawał za wariatów a najgorszym zabijał jako źródło zagrażające "wolności" bycia bez Boga ( bo tacy ludzie myślą ,że łączność z Bogiem jest niewolą).

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Cz lis 30, 2017 20:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL