Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Rozmowy w niebie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sty 24, 2018 13:19
Posty: 23
Post Re: Rozmowy w niebie
Jak nie będziesz mieć ochoty na pogaduszki, to nie będziesz gadać. Dusze mają inne problemy niż jakieś tam pogaduchy. Problemem dla nich jest wstąpienie do Nieba. Najczęściej odległa perspektywa. A czyściec to nie miejsce na pogaduchy.
Czy etap oczyszczania z przekleństw można zwyczajnie pominą ? Teoretycznie można (przymusu nie ma), ale nikt tego nie robi - nikt, kto tam usłyszał, że będzie zbawionym.


Śr sty 24, 2018 16:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Rozmowy w niebie
adakla napisał(a):
Czy etap oczyszczania z przekleństw można zwyczajnie pominą ? Teoretycznie można (przymusu nie ma), ale nikt tego nie robi - nikt, kto tam usłyszał, że będzie zbawionym.


A skąd ty niby wiesz, że nikt tak nie robi?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sty 24, 2018 16:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 24, 2018 13:19
Posty: 23
Post Re: Rozmowy w niebie
A po co mają to robić ? Z najmniejszym brudem nie wejdziesz do Nieba, a czyściec nie jest miejscem ostatecznym, tylko przejściowym, czyli brak pełnej zgody na czyściec oznaczałby de facto piekło na wieki wieków, a nawet i dłużej.


Śr sty 24, 2018 16:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Rozmowy w niebie
adakla napisał(a):
A po co mają to robić ? Z najmniejszym brudem nie wejdziesz do Nieba, a czyściec nie jest miejscem ostatecznym, tylko przejściowym, czyli brak pełnej zgody na czyściec oznaczałby de facto piekło na wieki wieków, a nawet i dłużej.


A skąd pomysł, że bez oczyszczenia, się do Nieba nie trafi?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sty 24, 2018 17:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 24, 2018 13:19
Posty: 23
Post Re: Rozmowy w niebie
Katechizm Kościoła Katolickiego
1023 Ci, którzy umierają w łasce i przyjaźni z Bogiem oraz są doskonale oczyszczeni, żyją na zawsze z Chrystusem. Są na zawsze podobni do Boga, ponieważ widzą Go "takim, jakim jest" (1 J 3, 2), twarzą w twarz
1024 To doskonałe życie z Trójcą Świętą, ta komunia życia i miłości z Nią, z Dziewicą Maryją, aniołami i wszystkimi świętymi, jest nazywane "niebem". Niebo jest celem ostatecznym i spełnieniem najgłębszych dążeń człowieka, stanem najwyższego i ostatecznego szczęścia.


Śr sty 24, 2018 20:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Rozmowy w niebie
adakla napisał(a):
Katechizm Kościoła Katolickiego
1023 Ci, którzy umierają w łasce i przyjaźni z Bogiem oraz są doskonale oczyszczeni, żyją na zawsze z Chrystusem. Są na zawsze podobni do Boga, ponieważ widzą Go "takim, jakim jest" (1 J 3, 2), twarzą w twarz
1024 To doskonałe życie z Trójcą Świętą, ta komunia życia i miłości z Nią, z Dziewicą Maryją, aniołami i wszystkimi świętymi, jest nazywane "niebem". Niebo jest celem ostatecznym i spełnieniem najgłębszych dążeń człowieka, stanem najwyższego i ostatecznego szczęścia.


Z nieba można zrezygnować, w końcu jeszcze ma być ta cała odnowiona Ziemia, na której większość ludzi będzie się znajdować, a do samego Nieba ma iść jakaś mała grupa ludzi, z tego co pamiętam to jedynie 140tyś.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sty 25, 2018 17:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL