Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Pytanie do Boga 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn gru 11, 2017 19:55
Posty: 69
Post Pytanie do Boga
Cześć,
Jak Pan Bóg odpowiada na nasze pytania? Wiem, że tutaj - na Ziemi - daje nam Objawienie, czyli światło rozumu - możemy rozumować, wnioskować, odczuwać przez zmysły lub daje specjalne znaki, które nas oświecają - w połączeniu z poprzednio wymienionymi; lecz czy po śmierci i zmartwychwstaniu będzie to odbywało się na takiej samej drodze - tzn. poznanie Boga, tak jak na Ziemi, czy Bóg od razu poprzez bezpośrednią relację udzieli nam odpowiedzi na nasze pytania, bez możliwości doświadczania i rozumienia, czy będzie to tak samo, tylko że o wiele prostsze?


Wt gru 26, 2017 12:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 11, 2017 19:55
Posty: 69
Post Re: Pytanie do Boga
Czyli czysto duchowy przekaz wiedzy i tyle. Czy nie? Proszę o odp. jakąś najprostszą i najlepiej wyjaśniającą, bo sam sobie nie umiem odpowiedzieć na to, szukałem, myślałem, ale nic. Tylko lęk pozostał.
Pozdrawiam i dziękuję z góry za odp.!


Wt gru 26, 2017 12:03
Zobacz profil
Post Re: Pytanie do Boga
A ja mam wrażenie, że może być odwrotnie, że Bóg jest dla nas tego typu "nauczycielem", który uczy zadając nam pytania, a więc skłaniając nas do odszukiwania i dawania JEMU odpowiedzi .. Przynajmniej tutaj, w czasie naszego życia na ziemi. Ze wszystkich stworzeń tylko człowiek potrafi dawać Mu odpowiedzi na świat, który stworzył, i może jest to naszym powołaniem .. Jeśli je tutaj spełniamy, to myślę, że tajemnicy życia pośmiertnego nie musimy się obawiać, a raczej powinniśmy je radośnie oczekiwać.


Wt gru 26, 2017 13:35
Post Re: Pytanie do Boga
gałązka napisał(a):
A ja mam wrażenie, że może być odwrotnie, że Bóg jest dla nas tego typu "nauczycielem", który uczy zadając nam pytania, a więc skłaniając nas do odszukiwania i dawania JEMU odpowiedzi .. Przynajmniej tutaj, w czasie naszego życia na ziemi. Ze wszystkich stworzeń tylko człowiek potrafi dawać Mu odpowiedzi na świat, który stworzył, i może jest to naszym powołaniem .. Jeśli je tutaj spełniamy, to myślę, że tajemnicy życia pośmiertnego nie musimy się obawiać, a raczej powinniśmy je radośnie oczekiwać.


Tak, powinnismy Jemu dawac odpowiedzi w czynach naszego zycia, a zycia posmiertnego nie musimy sie wtedy obawiac.
Jak ktos sie obawia, to znaczy ze nie wszystko robi zgodnie z nauczaniem Jezusa i ze swoim sumieniem.


Śr gru 27, 2017 5:21
Post Re: Pytanie do Boga
faraon napisał(a):
Tak, powinnismy Jemu dawac odpowiedzi w czynach naszego zycia, a zycia posmiertnego nie musimy sie wtedy obawiac.
Jak ktos sie obawia, to znaczy ze nie wszystko robi zgodnie z nauczaniem Jezusa i ze swoim sumieniem.


Pisząc o odpowiadaniu człowieka Bogu miałam na myśli raczej inny, bo bardziej pierwotny rodzaj posłuszeństwa, czyli taki, który jest spełnianiem nadanego mu w momencie stworzenia przez Niego przeznaczenia. Wyrażone jest ono według mnie wyraźnie w tym fragmencie biblijnym:

(19) Utworzył więc Pan Bóg z ziemi wszelkie dzikie zwierzęta i wszelkie ptactwo niebios i przyprowadził do człowieka, aby zobaczyć, jak je nazwie, a każda istota żywa miała mieć taką nazwę, jaką nada jej człowiek.
(Biblia Warszawska)

To "nazywanie", a więc świadome rozpoznawanie przez człowieka dzieł stwórczych Boga rozumiem właśnie jako dawanie Mu naszej ludzkiej odpowiedzi na Jego pytania do nas, które odnajdujemy we wszystkim, co stworzył.


Śr gru 27, 2017 12:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL