Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:43



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
 Skrupuły i natręctwa czyli znów to samo.. 
Autor Wiadomość
Post Skrupuły i natręctwa czyli znów to samo..
Witam bardzo serdecznie. Mam problem od sierpnia tego roku i chociaż już wielokrotnie byłam u spowiedzi (bo spowiedzi ten problem dotyczy) gdzie słyszałam od kapłanów, iż jeśli świadomie nie zatai się grzechów, lecz się je zapomni, to są one odpuszczane i spowiedź jak najbardziej jest ważna oraz aby się od przeszłości odciąć, to niestety gdy wyznam już swoje grzechy w konfesjonale, zaczynam mieć poczucie, że tego nie zrobiłam, że świadomie kłamię. Męczę się strasznie. To trwa dokładnie od sierpnia. Dziś przystąpiłam do spowiedzi z grzechem ciężkim na sumieniu i już w trakcie nauki kapłana odczułam ogromny niepokój, że nie wyznałam tego, co chciałam. I tak jak potrafiłam ignorować te myśli o czym jeden kapłan na spowiedzi wspomniał, by to ignorować, to teraz czuję się strasznie zagubiona i zamęczona od środka. : ( Nie chciałam kompletnie niczego zataić i chciałam szczerze z siebie wyrzucić grzechy jakie mi ciążyły. Prześladuje mnie myśl o świętokradztwie i znów wracam do punktu wyjścia. : (


Wt gru 26, 2017 12:54
Post Re: Skrupuły i natręctwa czyli znów to samo..
W sensie miałas 1 grzech ciezki na sumieniu i go nie wyznałaś czy wyznałaś nie tak jak chciałaś?


Wt gru 26, 2017 16:35
Post Re: Skrupuły i natręctwa czyli znów to samo..
Takie sprawy załatwia się w konfesjonale (grzechy) lub u specjalisty (nerwica natręctw). Zamykam.


Wt gru 26, 2017 16:39
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Skrupuły i natręctwa czyli znów to samo..
Można też kupić odpowiednią książkę na ten temat.

Ta była czasem na forach polecana - Skrupulatom na ratunek
https://www.wdrodze.pl/opis,36,Skrupulatom_na_ratunek.html

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt gru 26, 2017 17:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL