Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Rozmowy po śmierci 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn gru 11, 2017 19:55
Posty: 69
Post Rozmowy po śmierci
Witam,
jak myślicie - czy po zmartwychwstaniu będziemy mogli rozmawiać ze sobą, tak jak teraz obecnie? czy będzie to jakaś odmieniona forma komunikacji - bez słów, tylko telepatycznie, albo "językiem miłości"? Lub czy w ogóle będzie to możliwe, a może niepotrzebne?
Ciekaw jestem waszych opinii
Pozdr.


N sty 14, 2018 17:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Rozmowy po śmierci
Co będzie to będzie, po co Ci to wiedzieć? ;-) Jezus po zmartwychwstaniu normalnie rozmawiał.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sty 14, 2018 23:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Rozmowy po śmierci
Choć pośmiertne rozmowy mogą wyglądać tak: ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=RRBm42Qh_k8

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn sty 15, 2018 9:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 14:19
Posty: 62
Post Re: Rozmowy po śmierci
Można na to pytanie odpowiedzieć innym pytaniem: czy jest możliwa myśl bez liter? :) Otóż rozmowa jest tylko ekspresją naszej relacji - jak litera staje się wyrazem myśli (ale nie stanowi samej myśli, ani jej nie zastępuje). Ekspresja potrzebna jest w materialnym świecie zjawisk. Myślę, że w świecie ducha wyzwolonego od grzechu jest pełnia wolności - również w zakresie wszelkich ograniczeń (a przecież samo słowo - choć jest "mostem", bywa też pełne ograniczenia).


Pn sty 15, 2018 15:12
Zobacz profil
Post Re: Rozmowy po śmierci
Beszad napisał(a):
. Myślę, że w świecie ducha wyzwolonego od grzechu jest pełnia wolności ...


A ja się zastanawiam, czy w tym świecie "ducha wyzwolonego", w którym przecież istnieje tylko prawda i będziemy w niej zanurzeni, potrzebne będą jakiekolwiek rozmowy, wymiana myśli i słowa, które przecież, jak mi się wydaje, są naszym "narzędziem" poszukiwania, rozpoznawania i nazywania prawdy .. O czym rozmawiać, gdy prawda już JEST, jej w pełni doświadczamy i to w jej doskonałej postaci?


Pn sty 15, 2018 16:30

Dołączył(a): Pn gru 11, 2017 19:55
Posty: 69
Post Re: Rozmowy po śmierci
gałązka napisał(a):
A ja się zastanawiam, czy w tym świecie "ducha wyzwolonego", w którym przecież istnieje tylko prawda i będziemy w niej zanurzeni, potrzebne będą jakiekolwiek rozmowy, wymiana myśli i słowa, które przecież, jak mi się wydaje, są naszym "narzędziem" poszukiwania, rozpoznawania i nazywania prawdy .. O czym rozmawiać, gdy prawda już JEST, jej w pełni doświadczamy i to w jej doskonałej postaci?

No raczej będzie potrzebne, bo to jednak wieczne poznawanie, chociaż sama myśl do nas nie przyjdzie. Przecież to będzie dla nas Ziemia dana do rozwoju dalszego, pracy, czyli również dalszego, indywidualnego poznania, tylko że będzie to o wiele prostsze, niż tutaj, stąd określenie, że będziemy w niej zanurzeni (umiłowanie nasze na wieki). A jej doświadczanie nie oznacza jednoznacznego nazwania i nagłego przypływu wiedzy, nie? Przecież człowiek nie będzie mądry jak Bóg i nie będzie wszystkiego od razu wiedział, będzie poznawał - to raczej pewne. To wtedy po co wieczność.
I nawiązując do
Beszad napisał(a):
Można na to pytanie odpowiedzieć innym pytaniem: czy jest możliwa myśl bez liter? :) Otóż rozmowa jest tylko ekspresją naszej relacji - jak litera staje się wyrazem myśli (ale nie stanowi samej myśli, ani jej nie zastępuje). Ekspresja potrzebna jest w materialnym świecie zjawisk. Myślę, że w świecie ducha wyzwolonego od grzechu jest pełnia wolności - również w zakresie wszelkich ograniczeń (a przecież samo słowo - choć jest "mostem", bywa też pełne ograniczenia).

Może i jest to ograniczenie tutaj, tylko że będzie to w sposób pełny, rozwinięty. Czy sprowadzał się Pan raczej do myśli, że będziemy się rozumieli bez słów? Ale do tego też daleka droga, bo przecież poznanie wieczne, więc skąd mamy siebie znać, by się bez słów zrozumieć. Czy co miał Pan na myśli? Bo nie rozumiem do końca.


Pn sty 15, 2018 19:42
Zobacz profil
Post Re: Rozmowy po śmierci
wokal napisał(a):
Witam,
jak myślicie - czy po zmartwychwstaniu będziemy mogli rozmawiać ze sobą, tak jak teraz obecnie?
Możliwe. Biblia podaje, że na Górze Tabor (Łk 9,28-31) Jezus rozmawiał z Mojżeszem i Eliaszem, a uczniowie byli w stanie zrozumieć o czym mówią.


Wt sty 16, 2018 18:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Rozmowy po śmierci
Andy72 napisał(a):
Choć pośmiertne rozmowy mogą wyglądać tak: ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=RRBm42Qh_k8


Tutaj na tym filmiku widzimy bardzo prostą wersje tych rozmów po śmierci, która przypomina rozmowy między ludźmi, które mają miejsce jeszcze przed ich urodzeniem :biggrin:
Natomiast jeśli faktycznie w tym Niebie ludzie będą między sobą cokolwiek mówić, to na pewno nie w ten sposób jak to sie dzieje obecnie.
Bo przecież tutaj na Ziemi od tego gadania, jesteśmy w stanie sie pokłócić, a przecież w Niebie jest niemożliwe zaistnienie jakiejkolwiek kłótni.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 16, 2018 12:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 16, 2018 1:11
Posty: 23
Post Re: Rozmowy po śmierci
Wydaje mi się że żeby rozmowa (na Ziemi) miała miejsce potrzebne są:

- Ośrodek który przenosi fale dźwiękowe
- Nadajnik i odbiornik (Struny głosowe które wprawiamy w drganie wytwarzają fale dźwiękowe, które docierają do ucha, następnie są przetwarzane na impulsy w mózgu)

Gdyby sama dusza istniała i chciała skomunikować się z żywą osobą, musiała by albo w jakiś sposób wytworzyć fale dźwiękowe które mógłby usłyszeć każdy, albo w jakiś sposób odrazu wygenerować w mózgu reakcje które będą odbierane jako dźwięki (telepatia?)


Pt lut 16, 2018 14:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Rozmowy po śmierci
Eratostenes napisał(a):
Wydaje mi się że żeby rozmowa (na Ziemi) miała miejsce potrzebne są:

- Ośrodek który przenosi fale dźwiękowe
- Nadajnik i odbiornik (Struny głosowe które wprawiamy w drganie wytwarzają fale dźwiękowe, które docierają do ucha, następnie są przetwarzane na impulsy w mózgu)

Gdyby sama dusza istniała i chciała skomunikować się z żywą osobą, musiała by albo w jakiś sposób wytworzyć fale dźwiękowe które mógłby usłyszeć każdy, albo w jakiś sposób odrazu wygenerować w mózgu reakcje które będą odbierane jako dźwięki (telepatia?)


W jakiej to religii, po śmierci są jedynie dusze?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 16, 2018 14:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 16, 2018 1:11
Posty: 23
Post Re: Rozmowy po śmierci
Robek napisał(a):

W jakiej to religii, po śmierci są jedynie dusze?


To co w Chrześcijaństwie trafia po śmierci do Nieba / Czyśća / Piekła? Jeśli nie dusza?


Pt lut 16, 2018 15:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Rozmowy po śmierci
Eratostenes napisał(a):
Robek napisał(a):

W jakiej to religii, po śmierci są jedynie dusze?


To co w Chrześcijaństwie trafia po śmierci do Nieba / Czyśća / Piekła? Jeśli nie dusza?


Trafi ciało chwalebne.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 16, 2018 16:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 16, 2018 1:11
Posty: 23
Post Re: Rozmowy po śmierci
Robek napisał(a):
Trafi ciało chwalebne.


Chyba coś pomyliłeś


Pt lut 16, 2018 16:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Rozmowy po śmierci
Eratostenes napisał(a):
Robek napisał(a):
Trafi ciało chwalebne.


Chyba coś pomyliłeś


Może "Eratostenes" zdobyłby wiedze na ten temat, i dopiero wtedy zaczął sie wypowiadać na forum publicznym?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 16, 2018 17:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 16, 2018 1:11
Posty: 23
Post Re: Rozmowy po śmierci
Robek napisał(a):

Może "Eratostenes" zdobyłby wiedze na ten temat, i dopiero wtedy zaczął sie wypowiadać na forum publicznym?



Dobra, to może być cytat z Wikipedii? Chyba że masz lepsze źródło XD

Cytuj:
Po śmierci dusza ludzka podlega sądowi szczegółowemu, po której otrzymuje ona natychmiast zapłatę za swoje czyny: bezpośrednie wejście do wiecznej szczęśliwości w niebie, bądź umożliwiające je oczyszczenie w czyśćcu, albo potępienie wieczne.


Pt lut 16, 2018 18:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL