Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Rozmowy po śmierci 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Rozmowy po śmierci
wybrana napisał(a):
To, co wyobrażał sobie ewangelista Paweł - nie jest dla nas wykładnią podstawową.

No popatrz... wybrana miała następne objawienie: św. Paweł był ewangelistą :D No i oczywiście, podstawową wykładnią dla nas jest wybrana i jej objawienia :?
Mam w domu 5 egzemplarzy Biblii różnych wydań i żadna nie zawiera Ewangelii wg św. Pawła. Wybrakowane czy co?
wybrana napisał(a):
Już chodząc z Jezusem czynili liczne błędy swojej interpretacji i pojmowania.
Nawet do apostoła Piotra Jezus powiedział - precz szatanie, bo nie myśli o tym co Boskie.

Chodząc z Jezusem, uczyli się od Niego, a Jezus zapewnił apostołów: Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe.(J 16,12-13)
wybrana napisał(a):
Ciało duchowe jest również ciałem chwalebnym.

A podstawy biblijne?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lut 18, 2018 11:07
Zobacz profil
Post Re: Rozmowy po śmierci
Małgosiaa napisał(a):
A podstawy biblijne?

A co tam Biblia, skoro kościół/zbór/sekta do którego przynależy wybrana, posiadły mądrość i wiedzę bezpośrednio od Ducha Świętego i "wiedzą", że właśnie wybrani posiądą ciało chwalebna tuż po oddaniu ostatniego tchnienia.


N lut 18, 2018 11:12

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Rozmowy po śmierci
Alus napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
A podstawy biblijne?

A co tam Biblia, skoro kościół/zbór/sekta do którego przynależy wybrana, posiadły mądrość i wiedzę bezpośrednio od Ducha Świętego i "wiedzą", że właśnie wybrani posiądą ciało chwalebna tuż po oddaniu ostatniego tchnienia.

Wszystko, co otrzymujemy od Boga jest chwalebne.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


N lut 18, 2018 11:32
Zobacz profil
Post Re: Rozmowy po śmierci
wybrana napisał(a):
Alus napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
A podstawy biblijne?

A co tam Biblia, skoro kościół/zbór/sekta do którego przynależy wybrana, posiadły mądrość i wiedzę bezpośrednio od Ducha Świętego i "wiedzą", że właśnie wybrani posiądą ciało chwalebna tuż po oddaniu ostatniego tchnienia.

Wszystko, co otrzymujemy od Boga jest chwalebne.

Czyli wedle Twojego kościoła/zboru/sekty życie doczesne, dar od Boga, też jest chwalebne?


N lut 18, 2018 11:36
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Rozmowy po śmierci
Jak ja uwielbiam te wytarte slogany wybranej :twisted:

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lut 18, 2018 11:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Rozmowy po śmierci
Alus napisał(a):
Czyli wedle Twojego kościoła/zboru/sekty życie doczesne, dar od Boga, też jest chwalebne?


A to już zależy od ciebie, czy będzie chwalebne.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


N lut 18, 2018 13:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Rozmowy po śmierci
andej napisał(a):
Skąd pewność, że śmierć nie przenosi człowieka do innego wymiaru czasu lub do bezczasu? Dopasowywanie niebiańskiej rzeczywistości o ziemskich realiów musi prowadzić w maliny. To dokładnie ten sam błąd, popełniany przy "stwarzaniu" Boga na obraz i podobieństwo człowieka. Relacja jest odwrotna.


Skoro ludzie zostali stworzeni na Boskie podobieństwo, to znaczy że Bóg jest podobny do ludzi.


andej napisał(a):
Podziwiam znawców. Podziwiam tych co wiedzą. A aniołki z góry patrzą i zaśmiewają się. Nie poznacie odpowiedzi, dopóki sami tego nie przejdziecie. A teraz, z głową posypaną popiołem, skierujmy energię na odczytywanie woli bożej i jej wypełnianie. Nie dywagacjami, ale postawą, czynem i słowem.


To ja już tutaj nie mam nic do powiedzenia? przez wieczność będe sie musiał kogoś słuchać?


wybrana napisał(a):
Alus napisał(a):
Czyli wedle Twojego kościoła/zboru/sekty życie doczesne, dar od Boga, też jest chwalebne?


A to już zależy od ciebie, czy będzie chwalebne.


No przecież sama powiedziałaś, że wszystko jest chwalebne? :D :D :D
Oj wybrana wybrana :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lut 18, 2018 13:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Rozmowy po śmierci
Robek nie zrozumiałeś mnie. Nowe życie w Chrystusie jakie otrzymujemy po śmierci jest chwalebne, chwalebne jest również nasze nowe ciało duchowe. Dlatego napisałam, że wszystko co otrzymujemy od Boga jest chwalebne, ale to dotyczy życia po śmierci.
W życiu doczesnym nasze życie może być chwalebne, jeżeli my tego pragniemy. To zależy czy pragniemy żyć w łączności z Bogiem, lub czy odrzucamy Boga.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


N lut 18, 2018 13:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Rozmowy po śmierci
wybrana napisał(a):
Nowe życie w Chrystusie jakie otrzymujemy po śmierci jest chwalebne
Nowe życie w Chrystusie jakie otrzymujemy tu i teraz przed śmiercią, jest tak samo chwalebne.

Cytuj:
chwalebne jest również nasze nowe ciało duchowe
Pomijając fakt, że nie wiadomo co to jest ciało duchowe, to nasze stare ciało cielesne, które mamy zyjąc z Bogiem, jest tak samo chwalebne.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lut 18, 2018 14:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Rozmowy po śmierci
Robek napisał(a):
...Skoro ludzie zostali stworzeni na Boskie podobieństwo, to znaczy że Bóg jest podobny do ludzi. ...

Zdecydowanie, nie. To relacja jednokierunkowa. Jak porównywać kreatywność bożą i człowieczą? Albo rozum? Jak atom do wszechświata? Jeśli na tym polega podobieństwo, to OK.

Robek napisał(a):
...To ja już tutaj nie mam nic do powiedzenia? przez wieczność będe sie musiał kogoś słuchać? ...

Z pewnością wybierając piekło będziesz musiał słuchać kogoś. Szatana. Jeśli wybierzesz przeciwny kierunek, będziesz MÓGŁ słuchać siebie. A właściwie swojej miłości.


N lut 18, 2018 16:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Rozmowy po śmierci
andej napisał(a):
Zdecydowanie, nie. To relacja jednokierunkowa. Jak porównywać kreatywność bożą i człowieczą? Albo rozum? Jak atom do wszechświata? Jeśli na tym polega podobieństwo, to OK.


Skoro syn jest podobny do ojca, to ojciec jest podobny do syna.
Więc nie wiem gdzie ty tu widzisz problem? i dlaczego tak ciężko ci to wszystko zrozumieć?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lut 18, 2018 16:55
Zobacz profil
Post Re: Rozmowy po śmierci
wybrana napisał(a):
Robek nie zrozumiałeś mnie. Nowe życie w Chrystusie jakie otrzymujemy po śmierci jest chwalebne, chwalebne jest również nasze nowe ciało duchowe. Dlatego napisałam, że wszystko co otrzymujemy od Boga jest chwalebne, ale to dotyczy życia po śmierci.
W życiu doczesnym nasze życie może być chwalebne, jeżeli my tego pragniemy. To zależy czy pragniemy żyć w łączności z Bogiem, lub czy odrzucamy Boga.

Dobrze Cię zrozumiała, to Ty non stop szukasz wyjścia, aby tylko nie przyznać racji biblijnego przekazu - chwalebne ciała otrzymamy przy ponownym przyjściu Jezusa.


Cytuj:
Nowe życie w Chrystusie jakie otrzymujemy tu i teraz przed śmiercią, jest tak samo chwalebne.

I jesteśmy bezgrzeszni podobni Jezusowi, nie zaprzedani w niewolę grzechu (Rz 7,14)jak uczy św Paweł?


N lut 18, 2018 18:53

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Rozmowy po śmierci
Alus napisał(a):
wybrana napisał(a):


Cytuj:
Nowe życie w Chrystusie jakie otrzymujemy tu i teraz przed śmiercią, jest tak samo chwalebne.

I jesteśmy bezgrzeszni podobni Jezusowi, nie zaprzedani w niewolę grzechu (Rz 7,14)jak uczy św Paweł?


Dobrze napisałam, jeżeli żyjemy w pełnej łączności z Bogiem, to Bóg nie jest obok nas - ale żyje w nas. Duch Święty nas poucza i prowadzi. Takie życie w jest chwalebne, bo wszystko co czynimy jest na chwałę Pana. Bóg w takim życiu nam błogosławi - wspomaga i chroni przed złem.
Tą obecność Bożą widzimy, słyszymy i czujemy.
Otworzyć się na Boga - to zobaczyć i usłyszeć i czuć.
Nie każdy zrozumie moje słowa, ale wiele osób tak.
To właśnie takie życie - chwalebne daje nam drugie życie duchowe - chwalebne.
To życie jest zmienione z cielesnego na duchowe, ale pozostaje dalej chwalebne.
Kto na ziemi nie prowadzi życia chwalebnego, to jego życie duchowe będzie nie chwalebne.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pn lut 19, 2018 10:59
Zobacz profil
Post Re: Rozmowy po śmierci
Cytuj:
Dobrze napisałam, jeżeli żyjemy w pełnej łączności z Bogiem, to Bóg nie jest obok nas - ale żyje w nas. Duch Święty nas poucza i prowadzi. Takie życie w jest chwalebne, bo wszystko co czynimy jest na chwałę Pana. Bóg w takim życiu nam błogosławi - wspomaga i chroni przed złem.
Tą obecność Bożą widzimy, słyszymy i czujemy.
Otworzyć się na Boga - to zobaczyć i usłyszeć i czuć.
Nie każdy zrozumie moje słowa, ale wiele osób tak.
To właśnie takie życie - chwalebne daje nam drugie życie duchowe - chwalebne.
To życie jest zmienione z cielesnego na duchowe, ale pozostaje dalej chwalebne.
Kto na ziemi nie prowadzi życia chwalebnego, to jego życie duchowe będzie nie chwalebne.

Konkluzja ?.....Jezus się pomylił, winien wybrać na apostoła narodów Ciebie, a nie niedouczonego
Pawła.
I zasadnicza różnica między Pawłem a Tobą - Paweł szczerze wszystkim mówił i ubolewał nad swoim błądzeniem przed spotkaniem Jezusa, Ty głosisz niby Jezusa ale ukrywasz skrupulatnie do jakiego należysz kościoła/zboru/sekty.


Pn lut 19, 2018 11:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Rozmowy po śmierci
wybrana napisał(a):
Dobrze napisałam, jeżeli żyjemy w pełnej łączności z Bogiem, to Bóg nie jest obok nas - ale żyje w nas. Duch Święty nas poucza i prowadzi. Takie życie w jest chwalebne, bo wszystko co czynimy jest na chwałę Pana.


To wtedy tacy ludzie już nie popełniają żadnych grzechów? i nie muszą się przez to spowiadać?
Ty "wybrana" oczywiście żyjesz chwalebnie i nie popełniasz żadnych grzechów :mrgreen:

wybrana napisał(a):
Nie każdy zrozumie moje słowa, ale wiele osób tak.


Momentami to ty takie głupoty opowiadasz, że nie sposób tego w żadnym stopniu zrozumieć.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lut 19, 2018 11:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL