Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Rozmowy po śmierci 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Rozmowy po śmierci
Robek napisał(a):
Eratostenes napisał(a):
Robek napisał(a):

W jakiej to religii, po śmierci są jedynie dusze?


To co w Chrześcijaństwie trafia po śmierci do Nieba / Czyśća / Piekła? Jeśli nie dusza?


Trafi ciało chwalebne.

No nie, Robku. Po śmierci do nieba trafia dusza. Ciało chwalebne otrzyma po zmartwychwstaniu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lut 16, 2018 19:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Rozmowy po śmierci
Robek napisał(a):
Eratostenes napisał(a):
Robek napisał(a):

W jakiej to religii, po śmierci są jedynie dusze?


To co w Chrześcijaństwie trafia po śmierci do Nieba / Czyśća / Piekła? Jeśli nie dusza?


Trafi ciało chwalebne.


Masz rację Robek. Człowiek żyjący w Chrystusie nie umiera - żyje dalej w niebie, a jego dusza otrzymuje ciało chwalebne.

Człowiek nie zbawiony też żyje dalej - ale w mocy szatana - w piekle.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pt lut 16, 2018 19:55
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Rozmowy po śmierci
wybrana napisał(a):
Masz rację Robek. Człowiek żyjący w Chrystusie nie umiera - żyje dalej w niebie, a jego dusza otrzymuje ciało chwalebne.

A jakieś podstawy biblijne?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lut 16, 2018 20:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Rozmowy po śmierci
Małgosiaa napisał(a):
wybrana napisał(a):
Masz rację Robek. Człowiek żyjący w Chrystusie nie umiera - żyje dalej w niebie, a jego dusza otrzymuje ciało chwalebne.

A jakieś podstawy biblijne?


Biblijny dowód nr 1: Ew.Łk, 19,19-31 (Bogacz i Łazarz)
nr 2: Mk.9, 2-10 (Przemienienie Pańskie (spotkanie z Eliaszem i Mojżeszem)
Dla ŚJ i adwentystów nadal to będzie sen, dla wierzących biblijnie - życie w obecności Boga po śmierci.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


So lut 17, 2018 11:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Rozmowy po śmierci
To nie są dowody na to, że każdy, kto idzie do nieba od razu otrzymuje ciało chwalebne.
Dowodem na to, że nie masz racji jest zmartwychwstanie Jezusa. Dopiero po zmartwychwstaniu otrzymamy ciało chwalebne.
Gdyby tak było jak mówisz, po co byłoby zmartwychwstanie i na czym polegało?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lut 17, 2018 12:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Rozmowy po śmierci
Małgosiaa napisał(a):
To nie są dowody na to, że każdy, kto idzie do nieba od razu otrzymuje ciało chwalebne.
Dowodem na to, że nie masz racji jest zmartwychwstanie Jezusa. Dopiero po zmartwychwstaniu otrzymamy ciało chwalebne.
Gdyby tak było jak mówisz, po co byłoby zmartwychwstanie i na czym polegało?


„Nie zapominaj, że nie ma powrotu” (Syr 38, 21); „Postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd” (Hbr 9, 27).
Po cielesnej śmierci ciała, człowiek spotyka się z Chrystusem i dokonany jest sąd- czy jesteśmy zbawieni i mamy życie wieczne w niebie, czy jesteśmy potępieni.
Ewangelia Mateusza: Biblia Warszawska
7:13Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą.
7:14A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.

7:19Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień.

7:22W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?
7:23A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.

8:11A powiadam wam, że wielu przybędzie ze wschodu i zachodu, i zasiądą do stołu z Abrahamem i z Izaakiem, i z Jakubem w Królestwie Niebios.
8:12Synowie Królestwa zaś będą wyrzuceni do ciemności na zewnątrz; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
10:32Każdego więc, który mię wyzna przed ludźmi, i Ja wyznam przed Ojcem moim, który jest w niebie;
10:33Ale tego, kto by się mnie zaparł przed ludźmi, i Ja się zaprę przed Ojcem moim, który jest w niebie.

16:28Zaprawdę powiadam wam, że są wśród stojących tutaj tacy, którzy nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w Królestwie swoim.

18:3I rzekł: Zaprawdę powiadam wam, jeśli się nie nawrócicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do Królestwa Niebios.
18:4Kto się więc uniży jak to dziecię, ten jest największy w Królestwie Niebios.
18:5A kto przyjmie jedno takie dziecię w imię moje, mnie przyjmuje.

18:8Jeżeli więc ręka twoja albo noga twoja cię gorszy, utnij ją i odrzuć od siebie; lepiej jest dla ciebie wejść do żywota kalekim lub chromym, niż mając obydwie ręce lub obydwie nogi być wrzuconym do ognia wiecznego.
18:9A jeśli cię oko twoje gorszy, wyłup je i odrzuć od siebie; lepiej jest dla ciebie z jednym okiem wejść do żywota, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego.
18:10Baczcie, abyście nie gardzili żadnym z tych małych, bo powiadam wam, że aniołowie ich w niebie ustawicznie patrzą na oblicze Ojca mojego, który jest w niebie.
18:11Przyszedł bowiem Syn Człowieczy, aby zbawić to, co zginęło.

18:12Jak się wam wydaje? Gdyby jakiś człowiek miał sto owiec i jedna z nich zabłąkałaby się, czyż nie zostawi w górach dziewięćdziesięciu dziewięciu i nie pójdzie szukać zabłąkanej?
18:13A jeśli mu się uda ją odnaleźć, zaprawdę powiadam wam, że się z niej bardziej raduje niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu, które się nie zabłąkały.
18:14Tak też nie jest wolą Ojca waszego, który jest w niebie, aby zginął jeden z tych małych.

18:18Zaprawdę powiadam wam: Cokolwiek byście związali na ziemi, będzie związane i w niebie; i cokolwiek byście rozwiązali na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie.

Królestwo Jezusa jest w Niebie i my mamy tam przygotowana mieszkania.
Jezus zstąpi powtórnie na ziemię, by osądzić całą ziemię, by wprowadzić na ziemi swoje Królestwo.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


So lut 17, 2018 15:17
Zobacz profil
Post Re: Rozmowy po śmierci
wybrana napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
To nie są dowody na to, że każdy, kto idzie do nieba od razu otrzymuje ciało chwalebne.
Dowodem na to, że nie masz racji jest zmartwychwstanie Jezusa. Dopiero po zmartwychwstaniu otrzymamy ciało chwalebne.
Gdyby tak było jak mówisz, po co byłoby zmartwychwstanie i na czym polegało?


„Nie zapominaj, że nie ma powrotu” (Syr 38, 21); „Postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd” (Hbr 9, 27).
Po cielesnej śmierci ciała, człowiek spotyka się z Chrystusem i dokonany jest sąd- czy jesteśmy zbawieni i mamy życie wieczne w niebie, czy jesteśmy potępieni.
Ewangelia Mateusza: Biblia Warszawska
7:13Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą.
7:14A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.

7:19Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień.

7:22W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?
7:23A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.

8:11A powiadam wam, że wielu przybędzie ze wschodu i zachodu, i zasiądą do stołu z Abrahamem i z Izaakiem, i z Jakubem w Królestwie Niebios.
8:12Synowie Królestwa zaś będą wyrzuceni do ciemności na zewnątrz; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
10:32Każdego więc, który mię wyzna przed ludźmi, i Ja wyznam przed Ojcem moim, który jest w niebie;
10:33Ale tego, kto by się mnie zaparł przed ludźmi, i Ja się zaprę przed Ojcem moim, który jest w niebie.

16:28Zaprawdę powiadam wam, że są wśród stojących tutaj tacy, którzy nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w Królestwie swoim.

18:3I rzekł: Zaprawdę powiadam wam, jeśli się nie nawrócicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do Królestwa Niebios.
18:4Kto się więc uniży jak to dziecię, ten jest największy w Królestwie Niebios.
18:5A kto przyjmie jedno takie dziecię w imię moje, mnie przyjmuje.

18:8Jeżeli więc ręka twoja albo noga twoja cię gorszy, utnij ją i odrzuć od siebie; lepiej jest dla ciebie wejść do żywota kalekim lub chromym, niż mając obydwie ręce lub obydwie nogi być wrzuconym do ognia wiecznego.
18:9A jeśli cię oko twoje gorszy, wyłup je i odrzuć od siebie; lepiej jest dla ciebie z jednym okiem wejść do żywota, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego.
18:10Baczcie, abyście nie gardzili żadnym z tych małych, bo powiadam wam, że aniołowie ich w niebie ustawicznie patrzą na oblicze Ojca mojego, który jest w niebie.
18:11Przyszedł bowiem Syn Człowieczy, aby zbawić to, co zginęło.

18:12Jak się wam wydaje? Gdyby jakiś człowiek miał sto owiec i jedna z nich zabłąkałaby się, czyż nie zostawi w górach dziewięćdziesięciu dziewięciu i nie pójdzie szukać zabłąkanej?
18:13A jeśli mu się uda ją odnaleźć, zaprawdę powiadam wam, że się z niej bardziej raduje niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu, które się nie zabłąkały.
18:14Tak też nie jest wolą Ojca waszego, który jest w niebie, aby zginął jeden z tych małych.

18:18Zaprawdę powiadam wam: Cokolwiek byście związali na ziemi, będzie związane i w niebie; i cokolwiek byście rozwiązali na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie.

Królestwo Jezusa jest w Niebie i my mamy tam przygotowana mieszkania.
Jezus zstąpi powtórnie na ziemię, by osądzić całą ziemię, by wprowadzić na ziemi swoje Królestwo.

A całą tą Twoją tyradę prawidłowo wyjaśnia św Paweł
Nasza ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa, który przekształci ciało nasze poniżone, na podobne do swego chwalebnego ciała, tą potęgą, jaka może On wszystko, co jest, sobie podporządkować (Flp 3,21).
Wyczekujemy paruzji i Chrystusa, który pop ponownym przyjściu na świat przemieni ciała zbawionych w ciała chwalebne.


So lut 17, 2018 16:36
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Rozmowy po śmierci
@Alus
Św. Paweł się nie zna. @wybrana jest wybrana, więc ma/miała objawienie ;)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lut 17, 2018 16:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Rozmowy po śmierci
Małgosiaa napisał(a):
@Alus
Św. Paweł się nie zna. @wybrana jest wybrana, więc ma/miała objawienie ;)


Gdybyś nie kierowała się złośliwością, to pojęła byś, że zacytowany powyżej fragment apostoła Pawła potwierdza to, co napisałam powyżej.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


So lut 17, 2018 16:58
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Rozmowy po śmierci
Gdybyś umiała czytać ze zrozumieniem, to zauważyłabyś, że św. Paweł mówi o ciele chwalebnym po powtórnym przyjściu Chrystusa, a nie po śmierci.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lut 17, 2018 17:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Rozmowy po śmierci
Eratostenes napisał(a):
Dobra, to może być cytat z Wikipedii? Chyba że masz lepsze źródło XD


To co mówisz to stan pośredni, natomiast ja mówie o kwestii tego ogólnego zmartwychwstania dla wszystkich.


wybrana napisał(a):
16:28Zaprawdę powiadam wam, że są wśród stojących tutaj tacy, którzy nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w Królestwie swoim.


To też jest ciekawe, bo przecież to Królestwo Jezusa jeszcze nie nadeszło, więc ci ludzie co tego słuchali, powinni jeszcze żyć, w końcu cały czas czekają na przyjście Jezusowego Królestwa.
Więc ci ludzie powinni mieć blisko czy nawet ponad 2 tysiące lat! no i jak to sie ma do tego że według Biblii, ludzie mogą żyć maksymalnie 120 lat?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lut 17, 2018 18:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Rozmowy po śmierci
Małgosiaa napisał(a):
wybrana napisał(a):
Masz rację Robek. Człowiek żyjący w Chrystusie nie umiera - żyje dalej w niebie, a jego dusza otrzymuje ciało chwalebne.

A jakieś podstawy biblijne?


"Wierna" chciała dobrze, myślę że nastąpiło zwyczajne przejęzyczenie.
Miało być ciało niebiańskie, a wyszło chwalebne :)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


So lut 17, 2018 22:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Rozmowy po śmierci
Kochani, czy na prawdę wierzycie w to, że tam, zarówno w NIEBIE jak i w CZYŚĆCU obowiązuje ten sam czas i kalendarz? Czy Bóg nie panuje nad czasem? Jeśli Bóg JEST jednocześnie w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, to czy całe Jego otoczenie nie podlega temu samemu?

Skąd pewność, że śmierć nie przenosi człowieka do innego wymiaru czasu lub do bezczasu? Dopasowywanie niebiańskiej rzeczywistości o ziemskich realiów musi prowadzić w maliny. To dokładnie ten sam błąd, popełniany przy "stwarzaniu" Boga na obraz i podobieństwo człowieka. Relacja jest odwrotna.

Kochani, zanim staniecie na ringu, wstąpcie najpierw do Nieba. Przejdźcie przez śmierć. I koniecznie zabierzcie ze sobą kalendarze i kalendarze. I nagle okaże się, że na zegarku miłą minuta, a Wy, w Czyśćcu spędziliście 100 lat. W tym samym czasie.
Doskonale odróżniacie ciało niebiańskie od chwalebnego. Zazdroszczę. Ja wiem tylko, że jedno ciało posiadam teraz, a potem, nie mam pojęcia, czy od razu (relatywnie) po śmierci, czy po jakimś okresie (relatywnym) otrzymam nowe. Nie wiem, jakimi przymiotnikami będzie opisane. Wiem, że będzie inne. Nie podlegające jak obecne prawom fizyki i czasu, co nie znaczy, że będzie od tych czynników niezależne.

Podziwiam znawców. Podziwiam tych co wiedzą. A aniołki z góry patrzą i zaśmiewają się. Nie poznacie odpowiedzi, dopóki sami tego nie przejdziecie. A teraz, z głową posypaną popiołem, skierujmy energię na odczytywanie woli bożej i jej wypełnianie. Nie dywagacjami, ale postawą, czynem i słowem.


N lut 18, 2018 9:28
Zobacz profil
Post Re: Rozmowy po śmierci
wybrana napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
@Alus
Św. Paweł się nie zna. @wybrana jest wybrana, więc ma/miała objawienie ;)


Gdybyś nie kierowała się złośliwością, to pojęła byś, że zacytowany powyżej fragment apostoła Pawła potwierdza to, co napisałam powyżej.

Nie potwierdza, jedynie Ty potwierdzasz, że nie czytasz postów innych userów, a napisałam:


Wyczekujemy paruzji i Chrystusa, który po ponownym przyjściu na świat przemieni ciała zbawionych w ciała chwalebne.


N lut 18, 2018 10:06

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Rozmowy po śmierci
@Alus, Żydzi czytali w proroctwach o narodzeniu Mesjasza. Byli przekonani, że Jezus Chrystus narodzi się po to, by utworzyć na ziemi królestwo Izraela. Oczekiwali mesjasza, który będzie królem.
Tak ludzie potrafią interpretować Słowo Boże - jak rozumieją.
Ciało zmarłego ziemskie nie zmaterializuje się, jak to niektórzy widzą w swojej wyobraźni.
Podstawą naszej wiary są nauki Jezusa Chrystusa, bo to sam Bóg nam je objawił.
To, co wyobrażał sobie ewangelista Paweł - nie jest dla nas wykładnią podstawową.
Już chodząc z Jezusem czynili liczne błędy swojej interpretacji i pojmowania.
Nawet do apostoła Piotra Jezus powiedział - precz szatanie, bo nie myśli o tym co Boskie.
Jak będzie wyglądało życie na ziemi po paruzji, tego jednoznacznie nikt nie jest wstanie określić.
Ciało duchowe jest również ciałem chwalebnym.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


N lut 18, 2018 10:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL