Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Różne dziwne pytania o Pana Boga do mądrych ludzi 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Różne dziwne pytania o Pana Boga do mądrych ludzi
Alus napisał(a):
Bóg, który jest Miłością jest cierpliwy, łaskawy, nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi sie pychą, nie dopuszcza sie bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi sie gniewem, nie pamięta złego, nie cieszy się z niesprawiedliwości, nie zdolny jest do czynienia zła.


Po raz kolejny "Alus" mija się z prawdą :mrgreen:

Księga wyjścia 20-5
Cytuj:
Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt kwi 10, 2018 9:50
Zobacz profil
Post Re: Różne dziwne pytania o Pana Boga do mądrych ludzi
Robek napisał(a):
Po raz kolejny "Alus" mija się z prawdą :mrgreen:
Po raz kolejny nie chciało Ci się doczytać całej wypowiedzi zanim podjąłeś „polemikę”.


Wt kwi 10, 2018 11:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Różne dziwne pytania o Pana Boga do mądrych ludzi
zefciu napisał(a):
Robek napisał(a):
Po raz kolejny "Alus" mija się z prawdą :mrgreen:
Po raz kolejny nie chciało Ci się doczytać całej wypowiedzi zanim podjąłeś „polemikę”.



"Alus" zaczęła opowiadać że Bóg nie zazdrości, a jednak udało mi się wykazać że jednak zazdrości.
I całe to późniejsze gadanie "Alus" o tym że Stary Testament, nie jest autorstwa Boga, tylko jacyś tam ludzie z własnej inicjatywy go napisali, wydaje mi się czymś śmiesznym :mrgreen: bo przecież w ten sam sposób można powiedzieć o Nowym Testamencie.
I nie wiem o co ci tutaj "zefciu" chodzi?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt kwi 10, 2018 21:23
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Różne dziwne pytania o Pana Boga do mądrych ludzi
Nie zrozumiałeś wypowiedzi Alus. Kompletnie nie masz pojęcia o autorstwie Biblii. Wyobrażasz sobie, że Bóg usiadł z człowiekiem na kamieniu i dyktował zdanie po zdaniu?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt kwi 10, 2018 21:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Różne dziwne pytania o Pana Boga do mądrych ludzi
Małgosiaa napisał(a):
Nie zrozumiałeś wypowiedzi Alus. Kompletnie nie masz pojęcia o autorstwie Biblii. Wyobrażasz sobie, że Bóg usiadł z człowiekiem na kamieniu i dyktował zdanie po zdaniu?


Tak.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt kwi 10, 2018 21:40
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Różne dziwne pytania o Pana Boga do mądrych ludzi
Wiesz co? Weź porządny rozbieg i rąbnij głową w słup :D
A poważnie, to pogooglaj sobie i doucz się w jaki sposób powstawała Biblia i co to znaczy, że ma podwójnego autora: Boga i człowieka.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt kwi 10, 2018 21:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 18, 2013 13:29
Posty: 345
Post Re: Różne dziwne pytania o Pana Boga do mądrych ludzi
No więc zobaczmy do Katechizmu - Art. trzeci, II. mówi:

II. Natchnienie i prawda Pisma świętego
105 Bóg jest Autorem Pisma świętego. "Prawdy przez Boga objawione, które są zawarte i wyrażone w Piśmie świętym, spisane zostały pod natchnieniem Ducha Świętego.
Święta Matka Kościół uważa, na podstawie wiary apostolskiej, księgi tak Starego, jak Nowego Testamentu w całości, ze wszystkimi ich częściami za święte i kanoniczne, dlatego że, spisane pod natchnieniem Ducha Świętego, Boga mają za Autora i jako takie zostały Kościołowi przekazane" 75.
106 Bóg natchnął ludzkich autorów ksiąg świętych. "Do sporządzenia ksiąg świętych Bóg wybrał ludzi, którymi posłużył się jako używającymi swoich zdolności i sił, by dzięki Jego działaniu w nich i przez nich oni sami jako prawdziwi autorzy przekazali na piśmie to wszystko, i tylko to, czego On chciał" 76.
107 Księgi natchnione nauczają prawdy. "Ponieważ wszystko, co twierdzą autorzy natchnieni, czyli hagiografowie, powinno być uważane za stwierdzone przez Ducha Świętego, należy zatem uznawać, że księgi biblijne w sposób pewny, wiernie i bez błędu uczą prawdy, jaka z woli Bożej miała być przez Pismo święte utrwalona dla naszego zbawienia" 77.
108 Wiara chrześcijańska nie jest jednak "religią Księgi". Chrześcijaństwo jest religią "Słowa" Bożego: "Słowa nie spisanego, lecz Słowa Wcielonego i żywego" 78. Aby słowa Pisma świętego nie pozostawały martwą literą, trzeba, by Chrystus, wieczne Słowo Boga żywego, przez Ducha Świętego oświecił nasze umysły, abyśmy "rozumieli Pisma"(Łk 24,45).

Na mój mizerny rozum to jednak @Robek jest bliższy prawdy a w ogóle lektura tej części Katechizmu sporo by wyjaśniła.

_________________
... lecz ludzi dobrej woli jest więcej ...


Wt kwi 10, 2018 22:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Różne dziwne pytania o Pana Boga do mądrych ludzi
jano57 napisał(a):
No więc zobaczmy do Katechizmu - Art. trzeci, II. mówi:

II. Natchnienie i prawda Pisma świętego
105 Bóg jest Autorem Pisma świętego. "Prawdy przez Boga objawione, które są zawarte i wyrażone w Piśmie świętym, spisane zostały pod natchnieniem Ducha Świętego.


No przecież Małgośka kazała rąbnąć w słup! :lol:
Więc ty "jano57" jako pierwszy możesz w tego słupa przywalić :mrgreen: oddaje ci ten zaszczyt.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt kwi 10, 2018 23:36
Zobacz profil
Post Re: Różne dziwne pytania o Pana Boga do mądrych ludzi
jano57 napisał(a):
No więc zobaczmy do Katechizmu - Art. trzeci, II. mówi:

II. Natchnienie i prawda Pisma świętego
105 Bóg jest Autorem Pisma świętego. "Prawdy przez Boga objawione, które są zawarte i wyrażone w Piśmie świętym, spisane zostały pod natchnieniem Ducha Świętego.

No to zobaczmy co naucza Kościół
http://biblia.wiara.pl/doc/423228.Natch ... a-Swietego
A natchnienie nie przekłada się na każde słowo, każdy przecinek, wypowiedziany bezpośrednio przez Boga. Natchniony człowiek zawsze może wprowadzić swój sposób pojmowania, zrozumienia.
Bóg nakazujący uśmiercanie cudzołożnic w ST i Jezus odwracający ten nakaz...czyli wychodzi, że Bóg sam sobie przeczy.


Śr kwi 11, 2018 7:59
Post Re: Różne dziwne pytania o Pana Boga do mądrych ludzi
Robek napisał(a):
"Alus" zaczęła opowiadać że Bóg nie zazdrości, a jednak udało mi się wykazać że jednak zazdrości.
Alus wyjaśniła też, że nie uważa obrazu ST za wierny opis Boga.
Cytuj:
I całe to późniejsze gadanie "Alus" o tym że Stary Testament, nie jest autorstwa Boga, tylko jacyś tam ludzie z własnej inicjatywy go napisali, wydaje mi się czymś śmiesznym
A kogo obchodzi, co Tobie się wydaje. Od kiedy to urojenia Robka są jakimś argumentem w dyskusji na temat natury Boga?

Cytuj:
bo przecież w ten sam sposób można powiedzieć o Nowym Testamencie
Różne rzeczy można powiedzieć. Nawet słowo gwprckwni jest wymawialne i ma znaczenie. Ale co z tego wynika? Od kiedy to co można powiedzieć jest argumentem w dyskusji na temat natury Boga?
Cytuj:
I nie wiem o co ci tutaj "zefciu" chodzi?
Żebyś dał sobie spokój z tanią trolerką.


Śr kwi 11, 2018 8:46

Dołączył(a): Śr wrz 18, 2013 13:29
Posty: 345
Post Re: Różne dziwne pytania o Pana Boga do mądrych ludzi
Cytuj:
No przecież Małgośka kazała rąbnąć w słup!
Więc ty "jano57" jako pierwszy możesz w tego słupa przywalić oddaje ci ten zaszczyt.

Chyba tak zrobię bo nic nie rozumiem. Ja wskazuję oficjalną wykładnię KK zatwierdzoną przez papieża a @Alus podaje link do wypowiedzi kogoś, którego nazwisko słyszę pierwszy raz w życiu, która to wypowiedź zresztą potwierdza cytat z Katechizmu.
Cytuj:
106 Bóg natchnął ludzkich autorów ksiąg świętych. "Do sporządzenia ksiąg świętych Bóg wybrał ludzi, którymi posłużył się jako używającymi swoich zdolności i sił, by dzięki Jego działaniu w nich i przez nich oni sami jako prawdziwi autorzy przekazali na piśmie to wszystko, i tylko to, czego On chciał"

Więc każde słowo, nawet przecinek. Jeżeli oczywiście stoimy na gruncie nauczania KK.

Post @zefciu pominę bo nie chcę doczekać się odpowiedzi typu:
Cytuj:
A kogo obchodzi, co Tobie się wydaje.


Do moderatora: czy ten wątek nie powinien trafić do działu "Biblia"?

_________________
... lecz ludzi dobrej woli jest więcej ...


Śr kwi 11, 2018 9:34
Zobacz profil
Post Re: Różne dziwne pytania o Pana Boga do mądrych ludzi
jano57 napisał(a):
Cytuj:
No przecież Małgośka kazała rąbnąć w słup!
Więc ty "jano57" jako pierwszy możesz w tego słupa przywalić oddaje ci ten zaszczyt.

Chyba tak zrobię bo nic nie rozumiem. Ja wskazuję oficjalną wykładnię KK zatwierdzoną przez papieża a @Alus podaje link do wypowiedzi kogoś, którego nazwisko słyszę pierwszy raz w życiu, która to wypowiedź zresztą potwierdza cytat z Katechizmu.
Cytuj:
106 Bóg natchnął ludzkich autorów ksiąg świętych. "Do sporządzenia ksiąg świętych Bóg wybrał ludzi, którymi posłużył się jako używającymi swoich zdolności i sił, by dzięki Jego działaniu w nich i przez nich oni sami jako prawdziwi autorzy przekazali na piśmie to wszystko, i tylko to, czego On chciał"

Więc każde słowo, nawet przecinek. Jeżeli oczywiście stoimy na gruncie nauczania KK.

To kiedy Bóg miał rację - nakazując mordowania cudzołożnic, czy nie pozwalając zabicia cudzołożnicy nakazując jej zmianę stylu życia????
Stać Cię na prostą odpowiedź?


Śr kwi 11, 2018 10:32
Post Re: Różne dziwne pytania o Pana Boga do mądrych ludzi
jano57 napisał(a):
Więc każde słowo, nawet przecinek.
Tak tak. Zwłaszcza, że w czasie tworzenia ksiąg Biblii nie używano jeszcze interpunkcji, ani nawet spacji. Fajnie się patrzy, jak osoba, której wiedza jest zerowa wypowiada się ze znawstwem.
Cytuj:
Post @zefciu pominę bo nie chcę doczekać się odpowiedzi typu:
Cytuj:
A kogo obchodzi, co Tobie się wydaje.
No jeśli jako argument w dyskusji będziesz tak jak Robek podawał, że coś Ci się wydaje, to jakiej innej odpowiedzi możesz oczekiwać?


Śr kwi 11, 2018 10:42

Dołączył(a): Śr wrz 18, 2013 13:29
Posty: 345
Post Re: Różne dziwne pytania o Pana Boga do mądrych ludzi
@Alus - prosta odpowiedź jest taka:
Cytuj:
85 "Zadanie autentycznej interpretacji słowa Bożego, spisanego czy przekazanego przez Tradycję, powierzone zostało samemu tylko żywemu Urzędowi Nauczycielskiemu Kościoła, który autorytatywnie działa w imieniu Jezusa Chrystusa 50 , to znaczy biskupom w komunii z następcą Piotra, Biskupem Rzymu.

To oczywiście Katechizm, bo mam akurat otwarty. A bardziej szczegółowo - aż do wersu 119.
Oznacza to, że ja i wielu tu piszących może snuć sobie dywagacje takie czy inne ale ostateczne słowo należy do Urzędu Nauczycielskiego. Mnie się przypomina określenie komunistów - "prawda etapu". Bo coś w tym jest, inaczej się mówi do dzieci inaczej do dorosłych, inaczej do ludzi na osiołkach a inaczej do mających w telefonie wiedzę całego świata i latających w kosmos. Nie rozstrzygniemy tego w wolnej chwili między obiadem a kolacją. Są tu jednak ludzie, którzy czytają i wiedzą więcej i takich się spodziewam tu znaleźć i dzięki nim więcej zrozumieć.

_________________
... lecz ludzi dobrej woli jest więcej ...


Śr kwi 11, 2018 11:42
Zobacz profil
Post Re: Różne dziwne pytania o Pana Boga do mądrych ludzi
jano57 napisał(a):
@Alus - prosta odpowiedź jest taka:
Cytuj:
85 "Zadanie autentycznej interpretacji słowa Bożego, spisanego czy przekazanego przez Tradycję, powierzone zostało samemu tylko żywemu Urzędowi Nauczycielskiemu Kościoła, który autorytatywnie działa w imieniu Jezusa Chrystusa 50 , to znaczy biskupom w komunii z następcą Piotra, Biskupem Rzymu.

To oczywiście Katechizm, bo mam akurat otwarty. A bardziej szczegółowo - aż do wersu 119.
Oznacza to, że ja i wielu tu piszących może snuć sobie dywagacje takie czy inne ale ostateczne słowo należy do Urzędu Nauczycielskiego. Mnie się przypomina określenie komunistów - "prawda etapu". Bo coś w tym jest, inaczej się mówi do dzieci inaczej do dorosłych, inaczej do ludzi na osiołkach a inaczej do mających w telefonie wiedzę całego świata i latających w kosmos. Nie rozstrzygniemy tego w wolnej chwili między obiadem a kolacją. Są tu jednak ludzie, którzy czytają i wiedzą więcej i takich się spodziewam tu znaleźć i dzięki nim więcej zrozumieć.

Całym tym wykładem dowodzisz jedynie, że nie czytasz podanych linków - ten własnie ze strony "bibli.wiara" precyzyjnie wyjaśnia czego naucza Urząd Nauczycielski i jak odczytywać ST.


Śr kwi 11, 2018 12:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL