Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 20, 2024 13:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Następna strona
 Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
Zachecam panowie do czytania Pisma Swietego tam znajdziecie dowody ktorych szukacie.

_________________
Bog jest Miloscia :)


Cz mar 29, 2018 7:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
Małgosiaa napisał(a):
amadeus35 napisał(a):
Pytanie co wskazac ?
Stwierdzam na podstawie faktu ktory obserwuje ze ksiadz kleka i caluje w reke Biskupa lub Kardynala jak rowniez slysze czesto ze KrK to jedyny kosciol ktory zbawia, jezeli nie ma tego w nauce KrK dlaczego takie praktyki sa stosowane ?

Czyli trollujesz.
Mnie Twoje obserwacje nie interesują, bo najwyraźniej masz słaby wzrok (ksiądz nie klęka przed biskupem i nie całuje w rękę) i słuch (Krk niczego takiego nie głosi, co sugerujesz. Dodatkowo Krk jest częścią KK i ma tożsame z nim nauczanie).
Prosiłam o wskazanie odpowiedniego nauczania Kościoła w tym temacie, które to nauczanie jest zawarte w orzeczeniach Soborów. Dalsze wklejanie Twoich "widziadeł" poskutkuje ostrzeżeniem. Znamy się nie od dzisiaj, więc nie będę ich tolerować. Albo będziesz pisał merytorycznie, albo poniesiesz konsekwencje.


A co to jest .....trollowanie, nie bardzo rozumiem ?

_________________
Bog jest Miloscia :)


Cz mar 29, 2018 7:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
amadeus35 napisał(a):
Zachecam panowie do czytania Pisma Swietego tam znajdziecie dowody ktorych szukacie.


Zachęcam do zapoznania się z definicją terminu 'dowód', coby nie wprowadzać na przyszłość zamętu do dyskusji przez używanie słów, których znaczenia ewidentnie się nie rozumie.


Cz mar 29, 2018 7:43
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
@amadeus35
Rejestrując się na forum zaakceptowałes regulamin, a w nim jest podana definicja trollingu. Ponadto google nie boli.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz mar 29, 2018 8:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
Iago napisał(a):
amadeus35 napisał(a):
Zachecam panowie do czytania Pisma Swietego tam znajdziecie dowody ktorych szukacie.


Zachęcam do zapoznania się z definicją terminu 'dowód', coby nie wprowadzać na przyszłość zamętu do dyskusji przez używanie słów, których znaczenia ewidentnie się nie rozumie.


Nie bardzo rozumiem do czego potrzebne sa tego rodzaju ....slowne przepychanki,
Pismo Swiete jest dowodem na wszystko co sie wydarzylo, jestem przekonany ze wszystkie ``dowody`` o ktore pytasz otrzymasz przy spotkaniu z Bogiem ktore niewatpliwie nastapi.
Mimo wszystko dziekuje za pouczenia.

_________________
Bog jest Miloscia :)


Cz mar 29, 2018 8:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
Małgosiaa napisał(a):
@amadeus35
Rejestrując się na forum zaakceptowałes regulamin, a w nim jest podana definicja trollingu. Ponadto google nie boli.


Szanowna Pani.
Mam nadzieje ze dyskusja tu na forum nie jest z gory zalozeniem ze jest trolligem, nawet jesli nie ma takich znamion ``trolligu``.

_________________
Bog jest Miloscia :)


Cz mar 29, 2018 8:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
Cytuj:
amadeus35 napisał(a):
Zachecam panowie do czytania Pisma Swietego tam znajdziecie dowody ktorych szukacie.


Pismo Święte to tylko książka w której coś tam pisze, więc sama w sobie nie jest żadnym dowodem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz mar 29, 2018 12:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
Robek napisał(a):
Cytuj:
amadeus35 napisał(a):
Zachecam panowie do czytania Pisma Swietego tam znajdziecie dowody ktorych szukacie.


Pismo Święte to tylko książka w której coś tam pisze, więc sama w sobie nie jest żadnym dowodem.


Drogi Robek@
Pismo Swiete to Slowo Boze i tam zawarta jest prawda ktora jest dowodem, znalem wielu ludzi niewierzacych, kiedy ich zycie w pewnym momencie zaczelo sie kruszyc zaczeli popadac w coraz wiekszy grzech zrozumieli ze cos jest nie tak, chcieli ratowac jeszcze swoje zycie i sie nawrocili, z alkoholikow beznadziejnie chorych stali sie dziasiaj wzorowymi Ojcami swoich nowo zalozonych rodzin i bardzo dobrymi mezami. Prosili Jezusa o pomoc bo juz nikt nie mogl im pomoc i stal sie Cud.
Chwala naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi.

_________________
Bog jest Miloscia :)


Pt mar 30, 2018 8:24
Zobacz profil
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
Robek napisał(a):
Cytuj:
amadeus35 napisał(a):
Zachecam panowie do czytania Pisma Swietego tam znajdziecie dowody ktorych szukacie.


Pismo Święte to tylko książka w której coś tam pisze, więc sama w sobie nie jest żadnym dowodem.

Na podstawie tej tylko książki, głębokiej wiedzy historycznej i prawnej czasów Jezusowych, poddając te dane analizom i testom, według procedur i zasad badania materiałów dowodowych w procesach sądowych, filozof sceptyk w kwestiach wiary, John McDowell w książce "Sprawa Zmartwychwstania", dowodzi autentyczności zmartwychwstania Jezusa.


Pt mar 30, 2018 8:53
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
Alus napisał(a):
Robek napisał(a):
Pismo Święte to tylko książka w której coś tam pisze, więc sama w sobie nie jest żadnym dowodem.
Na podstawie tej tylko książki, głębokiej wiedzy historycznej i prawnej czasów Jezusowych, poddając te dane analizom i testom, według procedur i zasad badania materiałów dowodowych w procesach sądowych, filozof sceptyk w kwestiach wiary, John McDowell w książce "Sprawa Zmartwychwstania", dowodzi autentyczności zmartwychwstania Jezusa.
Są trzy góralskie prawdy.... John McDowell jest rzeczywiście filozofem analitykiem, profesorem na uniwersytecie w Pittsburghu, znanym głównie z zajmowania się filozofią umysłu. Natomiast książkę "Sprawa zmartwychwstanie" napisał Josh McDowell, który ani nie jest filozofem, ani sceptykiem w sprawach wiary. To chrześcijański apologetyk, należący protestanckiego nurtu ewangelików, znany jako autor wielu apologetycznych książek, z zapałem jeżdżący po świecie z misjami ewangelizacyjnymi w ramach Campus Crusade for Christ International.


Pt mar 30, 2018 9:36
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
akruk napisał(a):
Alus napisał(a):
Robek napisał(a):
Pismo Święte to tylko książka w której coś tam pisze, więc sama w sobie nie jest żadnym dowodem.
Na podstawie tej tylko książki, głębokiej wiedzy historycznej i prawnej czasów Jezusowych, poddając te dane analizom i testom, według procedur i zasad badania materiałów dowodowych w procesach sądowych, filozof sceptyk w kwestiach wiary, John McDowell w książce "Sprawa Zmartwychwstania", dowodzi autentyczności zmartwychwstania Jezusa.
Są trzy góralskie prawdy.... John McDowell jest rzeczywiście filozofem analitykiem, profesorem na uniwersytecie w Pittsburghu, znanym głównie z zajmowania się filozofią umysłu. Natomiast książkę "Sprawa zmartwychwstanie" napisał Josh McDowell, który ani nie jest filozofem, ani sceptykiem w sprawach wiary. To chrześcijański apologetyk, należący protestanckiego nurtu ewangelików, znany jako autor wielu apologetycznych książek, z zapałem jeżdżący po świecie z misjami ewangelizacyjnymi w ramach Campus Crusade for Christ International.

Sorry - jedna pomyłka w imieniu i korzystanie z wikipedii sprawiał pomylenie tożsamości autora :oops: .
Co jednak nie zmienia faktu w kwestii badan, testów, przeprowadzanych w czasie gdy Mc Dowell był agnostykiem. Wyniki tych wieloletnich poszukiwań sprawiły iż przyjął wiarę.


Pt mar 30, 2018 10:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
amadeus35 napisał(a):
Drogi Robek@
Pismo Swiete to Slowo Boze i tam zawarta jest prawda ktora jest dowodem, znalem wielu ludzi niewierzacych, kiedy ich zycie w pewnym momencie zaczelo sie kruszyc zaczeli popadac w coraz wiekszy grzech zrozumieli ze cos jest nie tak, chcieli ratowac jeszcze swoje zycie i sie nawrocili, z alkoholikow beznadziejnie chorych stali sie dziasiaj wzorowymi Ojcami swoich nowo zalozonych rodzin i bardzo dobrymi mezami. Prosili Jezusa o pomoc bo juz nikt nie mogl im pomoc i stal sie Cud.
Chwala naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi.


A niby w jaki sposób Jezus miałby mi pomóc?
Bo ja mam swoje ulubione używki, tylko trochę brakuje mi na nie kasy, więc co? Jezu da mi pieniądze?
No i po raz kolejny mówie, że Biblia nie jest na nic dowodem, w końcu jest wiele książek, w których jest opisany Zeus, który rzuca z nieba piorunami, i czy to oznacza że ten cały Zeus istnieje? w końcu w ktoś o nim w książce napisał.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt mar 30, 2018 11:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 20:03
Posty: 156
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
amadeus35 napisał(a):
Zachecam panowie do czytania Pisma Swietego tam znajdziecie dowody ktorych szukacie.


Jeśli przyjąć zmartwychwstanie Jezusa za fakt to można za takowy uznać odlot do nieba Mahometa na skrzydlatym koniu:)


Pt mar 30, 2018 12:41
Zobacz profil
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
No i znowu...

W jaki sposób owy odlot Mahometa się uwiarygodnił?

Bo w przypadku Jezusa mamy "pusty grób", a nie słyszałem żeby ktokolwiek wyjaśnił ten fenomen


Pt mar 30, 2018 12:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
Cytuj:
Quinque napisał(a):
Bo w przypadku Jezusa mamy "pusty grób", a nie słyszałem żeby ktokolwiek wyjaśnił ten fenomen


Najpierw trzeba by udowodnić, że kiedykolwiek jakikolwiek Jezus w nim był.
A dopiero później, zajmować sie jakimkolwiek zmartwychwstaniem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt mar 30, 2018 13:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL