Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 16:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Jak sobie niebo wyobrażam ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Jak sobie niebo wyobrażam ?
Bóg Ojciec nie objawi człowiekowi jak wygląda rzeczywistość Nieba ,bo to ma być niespodzianka dla tych którzy tam trafią.


Cz wrz 29, 2022 12:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2022 10:21
Posty: 23
Post Re: Jak sobie niebo wyobrażam ?
Myślę że każdy ma swoje wyobrażenie jak tam jest w niebie:) ja sobie myślę, że każdy tam ma swoje mieszkanie, jest pokój, miłość, radość, nie ma bólu, jest pięknie. I przypomniał mi się ten fagment:
"W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce."
Ewangelia wg św. Jana.
:)


Pt wrz 30, 2022 9:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Jak sobie niebo wyobrażam ?
Kapral135 napisał(a):
Tak logika tylko, to jest opis przyszłych wydarzeń, nic z tego się jeszcze nie wydarzyło ,żadna z siedmiu pieczęci Apokalipsy nie została jeszcze złamana.
W tym temacie pytanie jest o Niebo które jest obecnie, Apokalipsa Św Jana mówi, że będzie Nowe Niebo być może stare zostanie przemienione albo w ogóle zniknie i będzie Nowe Niebo.


To jest wizja nieba jak Jezus podchodzi do tronu Boga Ojca Jahwe. Daniela 7:9-14

,,.... Patrzałem, aż postawiono trony, a Przedwieczny zajął miejsce. Szata Jego była biała jak śnieg, a włosy Jego głowy jakby z czystej wełny. Tron Jego był z ognistych płomieni, jego koła — płonący ogień.
Strumień ognia się rozlewał i wypływał sprzed Niego. Tysiąc tysięcy służyło Mu, a dziesięć tysięcy po dziesięć tysięcy stało przed Nim. Sąd zasiadł i otwarto księgi.
Z powodu gwaru wielkich słów, jakie wypowiadał róg, patrzałem, aż zabito bestię; ciało jej uległo zniszczeniu i wydano je na spalenie.
Także innym bestiom odebrano władzę, ale ustalono okres trwania ich życia co do czasu i godziny.
Patrzałem w nocnych widzeniach, a oto na obłokach nieba przybywa jakby Syn Człowieczy. Podchodzi do Przedwiecznego i wprowadzają Go przed Niego.
Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie
....,,


Pt wrz 30, 2022 11:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt cze 13, 2023 19:45
Posty: 1
Post Re: Jak sobie niebo wyobrażam ?
Wiecie jak ja sobie wyobrażam? Tutaj ludzie cytowali Biblię. Owszem. Ale wiemy z Biblii, że na początku Bóg stworzył niebiosa i Ziemię. A więc jak sobie wyobrażam? Tak, że przed stworzeniem niebios nie było ich. Zapewne musiało nie być punktu odniesienia, nie było też ludzi więc nie było dla kogo tworzyć tego słowa. Jako przestrzeń na pewno istniało niebo, ale miało inny wymiar. Na pewno nie jest czymś, gdzie idziemy po śmierci, bo inaczej musiałoby powstać po grzechu Adama i Ewy aby mieć swój rzekomy pośmiertny cel. Kłamstwo jest wszędzie, ale to fakt, nie w Biblii. Tam jest wszystko spójne. Tylko ludzie interpretują to zbyt meta.

_________________
Znajdź najnowsze premiery kinowe bez wychodzenia z domu.


Wt cze 13, 2023 20:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1944
Post Re: Jak sobie niebo wyobrażam ?
Niebo w Biblii ma 3 znaczenia:
a) niebo jako przestrzeń, gdzie latają ptaki;
b) niebo jako przestrzeń kosmiczna, gdzie są planety i gwiazdy;
c) niebo jako "siedziba" Pana Boga z Jego tronem.

Jak sobie ja wyobrażam niebo? Do tego trzeciego znaczenia się odniosę i napiszę, że niebem będzie dla mnie to, gdy się znajdę w obecności Boga - a to będzie możliwe, gdy Pan Jezus przyjdzie po zbawionych w myśl np. obietnicy tej treści:
    J 14,1-6 BT5
    (1) Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie!
    (2) W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce.
    (3) A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem.
    (4) Znacie drogę, dokąd Ja idę.
    (5) Odezwał się do Niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?
    (6) Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Śr cze 14, 2023 4:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 22, 2011 20:08
Posty: 96
Post Re: Jak sobie niebo wyobrażam ?
Jerzy_67 napisał(a):
Niebo w Biblii ma 3 znaczenia:
a) niebo jako przestrzeń, gdzie latają ptaki;
b) niebo jako przestrzeń kosmiczna, gdzie są planety i gwiazdy;
c) niebo jako "siedziba" Pana Boga z Jego tronem.

:ok:

...

Trzecie niebo zawsze bylo i zawsze bedzie.

Natomiast pamietajmy ze na koncu swiata, Jezus przybedzie na ziemie, nastapi zniszczenie wszystkiego i utworzenie nowego nieba i nowej ziemi.


So cze 17, 2023 14:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1944
Post Re: Jak sobie niebo wyobrażam ?
Zgoda, że: "Trzecie niebo zawsze bylo i zawsze bedzie."
Tak samo zgadzam się z tą przemianą, jaką Biblia nazywa nowym niebie i nową ziemią...

PS. Czy klawiatura Twoja nie ma polskich liter? Byłoby łatwiej czytać...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So cze 17, 2023 14:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 22, 2011 20:08
Posty: 96
Post Re: Jak sobie niebo wyobrażam ?
To nie z lenistwa, tylko szybciej pisac. O ile to dozwolone na forum, to bede z tego korzystal ;)


So cze 17, 2023 14:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1944
Post Re: Jak sobie niebo wyobrażam ?
Spodziewaj się uwagi moderacji, bo już tu były krytyczne spojrzenia na brak respektowania polskich zasad pisowni... (w sumie, to popieram takie głosy; wyjątkiem byłaby sytuacja braku możliwości pisania w miarę poprawnie. Ale może teraz moderacja nie zwróci na to uwagi - dowiemy się...).

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So cze 17, 2023 14:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL