Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 17:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 398 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27
 Czy Bóg istnieje? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz gru 02, 2004 19:24
Posty: 858
Post 
ozel napisał(a):
Irbisol oni wejda na internet i zaraz to "obala" po przeczytaniu pieciu pierwszych stron wyszukanych na google.


A może nie będą szukać w Google albo sieć im padnie? Wtedy Nobel pewny, bo skąd takie nieuki mają czerpać wiedzę potrzebną do obalenia twierdzeń stulecia? Bez internetu są jak niemowlaki.

_________________
Z definicji Boga jest On "bytem koniecznym" więc zdanie że Byt konieczny nie istnieje jest absurdalne logicznie.
Bez duszy człowiek jest tylko zwierzęciem i jego zabicie nie różni się niczym od zabicia świni na szynkę.


Śr cze 29, 2005 20:07
Zobacz profil
Post Panu Ibrisolowi coś na to kopyto (ostatni raz).
Stwierdził Pan kategorycznie, że niczego nieudowodniłem, a nawet potwierdziłem dowód istnienia Boga, który Pan podał. Otóż stanowczo stwierdzam, że go nie obaliłem a tylko podałem jego logiczne zaprzeczenie co jest zgodne z Pańskim rozumowaniem. A ponadto zgadzam się w całości z Pańskim wywodem dotyczącym udowodnionej przez Pana hipotezy o istnienu Boga co obala wszystkie dotychczasowe materialistyczne teorie oraz w pełni uzasadnia przyzanie Panu dalszych 2-óch Nobli.


Cz cze 30, 2005 9:46

Dołączył(a): Cz gru 02, 2004 19:24
Posty: 858
Post Re: Panu Ibrisolowi coś na to kopyto (ostatni raz).
Magister Paweł Tatrocki napisał(a):
Stwierdził Pan kategorycznie, że niczego nieudowodniłem, a nawet potwierdziłem dowód istnienia Boga, który Pan podał. Otóż stanowczo stwierdzam, że go nie obaliłem a tylko podałem jego logiczne zaprzeczenie co jest zgodne z Pańskim rozumowaniem. A ponadto zgadzam się w całości z Pańskim wywodem dotyczącym udowodnionej przez Pana hipotezy o istnienu Boga co obala wszystkie dotychczasowe materialistyczne teorie oraz w pełni uzasadnia przyzanie Panu dalszych 2-óch Nobli.


Juz mi się znudziły te Noble, ale trudno - trzeba będzie, to przyjmę.
Gdybyś tak jeszcze twierdzenia o moich twierdzeniach opierał na moich twierdzeniach a nie swojej wyobraźni, to by było fajnie.
I nie pisz co zrobiłeś, tylko najpierw to zrób.

_________________
Z definicji Boga jest On "bytem koniecznym" więc zdanie że Byt konieczny nie istnieje jest absurdalne logicznie.
Bez duszy człowiek jest tylko zwierzęciem i jego zabicie nie różni się niczym od zabicia świni na szynkę.


Cz cze 30, 2005 11:02
Zobacz profil
Post Panu Ibrisolowi.
Wystraczy przeczytać Pańskie teksty aby prawdziwość Pańskich twierdzeń uznać za wywiedzioną z Pańskich wypowiedzi przez moją skromną osobę.


N lip 10, 2005 15:40

Dołączył(a): Cz gru 02, 2004 19:24
Posty: 858
Post Re: Panu Ibrisolowi.
Magister Paweł Tatrocki napisał(a):
Wystraczy przeczytać Pańskie teksty aby prawdziwość Pańskich twierdzeń uznać za wywiedzioną z Pańskich wypowiedzi przez moją skromną osobę.


Zacznijmy od tego:
Cytuj:
Stwierdził Pan kategorycznie, że niczego nieudowodniłem, a nawet potwierdziłem dowód istnienia Boga, który Pan podał.


Gdzie podałem dowód na istnienie Boga?

_________________
Z definicji Boga jest On "bytem koniecznym" więc zdanie że Byt konieczny nie istnieje jest absurdalne logicznie.
Bez duszy człowiek jest tylko zwierzęciem i jego zabicie nie różni się niczym od zabicia świni na szynkę.


Wt lip 12, 2005 8:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 09, 2004 13:48
Posty: 97
Post 
Cytuj:
Trzeba było się pośpieszyć. Ja już wnoski z Twojej z Ozelem dyskusji do Szwecji wysłałem. Będę bogaty


Czy chodzi o mierzenie położenia w sekundach ?
A jak się to zakończyło? - przepraszam, że może nie na temat, ale jestem bardzo ciekawy, na czym stanęło.


Pt wrz 23, 2005 12:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 02, 2004 19:24
Posty: 858
Post 
unicorn napisał(a):
Cytuj:
Trzeba było się pośpieszyć. Ja już wnoski z Twojej z Ozelem dyskusji do Szwecji wysłałem. Będę bogaty


Czy chodzi o mierzenie położenia w sekundach ?
A jak się to zakończyło? - przepraszam, że może nie na temat, ale jestem bardzo ciekawy, na czym stanęło.


Ozel znudził się szybciej niż ja. Nadal mierzy zmianę położenia w sekundach.

_________________
Z definicji Boga jest On "bytem koniecznym" więc zdanie że Byt konieczny nie istnieje jest absurdalne logicznie.
Bez duszy człowiek jest tylko zwierzęciem i jego zabicie nie różni się niczym od zabicia świni na szynkę.


Pt wrz 23, 2005 14:01
Zobacz profil
Post 
Posty przeniesione z tematu:
viewtopic.php?t=995&postdays=0&postorder=asc&start=0
baranek


Elwinga napisał(a):
Dla mnie to tylko człowiek, zmarły przed dwoma tysiącami lat. Mądry nauczyciel życia, ale człowiek, nikt więcej. Nie potrzebuję kontaktu ze zmarłymi.

Nie chodzi o CZUCIE jedności z naturą. Chodzi o świadomość tego, że nie jest się niczym więcej niż jej częścią (Ale również niczym mniej).


Patataj napisał(a):
Elwinga napisał(a):
Dla mnie to tylko człowiek, zmarły przed dwoma tysiącami lat. Mądry nauczyciel życia, ale człowiek, nikt więcej. Nie potrzebuję kontaktu ze zmarłymi.


Musze wytknąć poważny błąd. Chrystus umarł, ale wrócił do zycia, <b>zmartwychwstał</b>. To że Chrystus zmartwychwstał i żyje nadal to sens naszej wiary, inaczej byłaby ona próżna. Chrystus <b>żyje</b>.
Skoro to mądry nauczyciel życia, jak sama przyznajesz, to czemu go odrzucasz?


Elwinga napisał(a):
Bo nie przyjmuję argumentu zmartwychwstania. Nie wierzę w nie. Nie wierzę w bóstwo płodzące potomka w macicy śmiertelnej kobiety. To nie moja bajlka.

I nie jestem nekromantką, żeby porozumiewać się z umarłymi.

Chrystus żyje dla Was, wierzących w jego zmartwychwstyanie. Dla tych, którzy tego argumentu nie przyjmują - zmarł, jak wielu przed nim i po nim.


Patataj napisał(a):
To bardzo smutne co napisałaś. Wierzę jednak mocno, że napewno kiedys zmienisz zdanie i będziesz dziekowała za to Bogu ze łzami w oczach.

Chrystus żyje dla <u>wszystkich</u>, wierzących czy niewierzących. Dla nikogo nie umarł.


Elwinga napisał(a):
Argument z zakresu wiary, powtarzam. Dla mnie nie ma żadnego znaczenia. Ty w to wierzysz, ja nie.


Patataj napisał(a):
Bóg jest najlepszym argumentem zawsze i wszedzie.


Elwinga napisał(a):
Nawet samo słowo "Bóg" można różnorako rozumieć, a cóż dopiero istotę boskości :)

[...]


N sty 29, 2006 9:53
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 398 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL