Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 20:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Bo kto chce zachować swoje życie, straci je 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 624
Post Re: Bo kto chce zachować swoje życie, straci je
szach900 napisał(a):
Czy gdybyś był biedny,chory i leżał na ulicy dalej byś krzyczał jaki to Jezus wspaniały ?

Wierzący, z pewnością tak. Nie każdego stać na to, by Hiobem być. Ale w jakimś zakresie.
Od siebie mogę tylko, że dopóki dawałem radę wytrzymać ból, ofiarowałem. Tak po kawałku. Po jednej godzinie. Bo nie wiedziałem, czy za chwilę nie przekroczę progu, za którym wszystko co jest poza bólem i pragnieniem aby się skończył, nie przestanie istnieć. A wtedy zapewne mógłbym przestać wielbić Boga, zamiast tego wyłącznie błagać Go i litość.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


N paź 23, 2022 9:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1394
Post Re: Bo kto chce zachować swoje życie, straci je
Swołocz napisał(a):
@Wybawiony

Pójść za Nim i zapłacić cenę pójścia za Nim...

Pójść za Nim, czyli co? Naśladować Go? (Tak jest dosłownie powiedziane w zacytowanych wersetach). Jeśli naśladować, to czynić to, co On czynił - przede wszystkim w Galilei. Nie możemy jednak cudownie uzdrawiać ludzi, więc pozostaje nam przynoszenie ulgi w cierpieniu, czynienie dobra. To pierwszy element naśladowania. Drugim byłoby głoszenie Chrystusa (czy królestwa Bożego).

Czy tym jest pójście za Nim?

Niektórzy szli za Jezusem nie dlatego, że chcieli Go naśladować, lecz po to by się najeść i napić za darmo, no i zobaczyć na własne oczy parę cudów.
Naśladowanie wymaga odwagi, zdolności, bezkompromisowości i nie wchodzenia w układy z ludźmi. A to wszystko jest rezultatem trwania w ścisłej relacji z Ojcem i zależności od Niego.
Nie można miłować/czynić dobra bez Boga od którego wszelkie dobro pochodzi.
Sami z siebie nie możemy np. cudownie uzdrawiać, ale możemy być narzędziem w ręku Wszechmogącego.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N paź 23, 2022 11:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: Bo kto chce zachować swoje życie, straci je
Czy takie uczucie ścisłej relacji z Ojcem nie może być wynikiem pewnej autosugestii, autohipnozy, wywołanej modlitwą, skupieniem nad Słowem Bożym, wiarą?


N paź 23, 2022 12:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1394
Post Re: Bo kto chce zachować swoje życie, straci je
Ci, którzy uwierzyli w Słowo (Chrystusa) zostali zrodzeni przez to Słowo do nowego życia i otrzymali Ducha synostwa, który woła : „ Abba, Ojcze!" Daje to wewnętrzne poczucie bycia dzieckiem bożym. Tego nie da się podrobić, ani jakoś wywołać.
Karmiąc się Bożym Słowem stwarzamy warunki do rozwinięcia się duchowej relacji z Bogiem. On sam ożywia w nas to Słowo tak by niejako naturalnie przejawiało się w naszym życiu, by stawało się coraz bardziej dominującą " nową naturą".
W żadnym razie nie zajmujemy się wmawianiem sobie czegokolwiek.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N paź 23, 2022 13:20
Zobacz profil
Post Re: Bo kto chce zachować swoje życie, straci je
A mnie np nie interesuje,ze chce zachować wieczne życie, bardziej mnie interesują doczesne sprawy.
Tylko nie zrozumcie źle.
Sami z siebie nie możemy np. cudownie uzdrawiać - no popatrz mamy lekarze dzisiaj potrafią uzdrowić niejednego :). Bez tych cudów wszystkich.
Ale wiecie ,ze osoby wierzące też zajmują wysokie stanowiska, bo wy tak piszecie jakby wierzący nie mógł robić kariery :/


N paź 23, 2022 15:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL