Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 19:58



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1394
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
@ adhd,
Przykro mi to stwierdzić, ale twój ostatni post to antyświadectwo chrześcijańskiej miłości i na dodatek przejaw głupoty.
Jeśli chodzi o zrozumienie komentowanego przez @ No_Pasaran fragmentu kościelnego dokumentu, to nie mam naszemu forumowemu koledze nic do zarzucenia. A co faktycznie jest w jego sercu wie on sam, no i oczywiście Bóg.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz lis 10, 2022 19:02
Zobacz profil
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
Wybawiony napisał(a):
@ adhd,
Przykro mi to stwierdzić, ale twój ostatni post to antyświadectwo chrześcijańskiej miłości i na dodatek przejaw głupoty.
Jeśli chodzi o zrozumienie komentowanego przez @ No_Pasaran fragmentu kościelnego dokumentu, to nie mam naszemu forumowemu koledze nic do zarzucenia. A co faktycznie jest w jego sercu wie on sam, no i oczywiście Bóg.


Nie odniosłam się do komentowanego fragmentu, ale ogromu nienawiści i pogardy dla Boga i wierzących ludzi, jaką reprezentuje tu kilkoro użytkowników. Dla mnie to jest nie do zrozumienia. Jeżeli uważacie, że wszystko jest ok, to nie jest to chyba miejsce dla mnie.


Cz lis 10, 2022 19:29
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
Pamiętajmy, że Jezus nie wchodził w dyskusje z faryzeuszami i uczonymi w Piśmie, którzy mieli kamienne serca ani z osobami, które zionęły do Niego nienawiścią. Odchodził, unikał ich, czasami nawet ignorował, pisał coś po piasku, powiedział dwa słowa, nie wchodził z nimi w dłuższą polemikę. Wobec faryzeuszy mówił tylko w przypowieściach, a tłumaczył je na uboczu apostołom, którzy mieli czyste serca na przyjęcie prawdy. Przed organami sądowniczymi w większości milczał. Tu wiele wątków zdominowanych jest przez polemikę z osobami atakującymi Boga, pełnymi pogardy dla Jego prawd, wartości i dzieł. Wiele wierzących osób angażuje się w tłumaczenie prawd wiary zagorzałym ateistom, którzy wyraźnie pogardliwie traktują wszystko, co Boże i nie przynosi to żadnych owoców. Nie przypominam sobie, aby Jezus kiedykolwiek z takimi osobami długotrwale polemizował i na pewno nie był to wynik braku miłości, bo chyba Jego akurat o to nie posądzamy. Do rozważenia, czy służy Wam ludziom wierzącym taka polemika i przepychanka i czy ma podstawy biblijne. Pamiętajmy, że walczymy też o własne zbawienie.


Cz lis 10, 2022 19:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
Kościół przyzwala na dyskryminacje ludzi ze względu na ich orientacje seksualną -> ADHD nie widzi problemu.

Ktoś zwraca uwagę, że przyzwalanie przez Kościół na dyskryminację innych ludzi jest jednak czymś niepożądanym -> ADHD zaczyna lamentować nad nienawiścią i pogardą do wierzących oraz imputuje rozmówcom nieudane życie, bezrobocie i zaburzenia XD

Żadnej okazji nie odpuścisz by zrobić z siebie ofiarę, no nie? Co tam przyzwalanie na spychanie osób homoseksualnych na margines życia społecznego - to nad biednymi katolikami trzeba się z troską pochylić, bo ktoś śmiał na forum skrytykować to co ich Kościół głosi na temat dyskryminowania innych ludzi…

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Cz lis 10, 2022 19:55
Zobacz profil
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
Nie zauważyłam robienia z siebie ofiary, raczej bronię Boga, niż siebie samej.

No nic, nie ma sensu kontynuować, przynajmniej z mojej strony, taka przepychanka do niczego nie prowadzi. Życzę udanego wieczoru i długiego weekendu wszystkim. Odpocznijmy wszyscy, są ciężkie czasy na świecie. Przepychanki na forum to pikuś przy tym, co dzieje się teraz na świecie, mamy chyba trochę poważniejsze problemy ;)


Cz lis 10, 2022 20:07

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1394
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
Nie musimy bronić Boga. Wystarczy, że będziemy potrafili wytłumaczyć się z naszej wiary i nadziei jaką w Nim pokładamy. Mamy być świadkami Chrystusa, który przecież nie przyszedł po to by potępić ten świat. A jeśli jesteśmy oczerniani lub wyśmiewani, to doświadczamy tego samego co i On. Ważne jednak jest to byśmy przypadkiem sami z siebie nie robili pośmiewiska.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz lis 10, 2022 20:27
Zobacz profil
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
Wybawiony napisał(a):
Nie musimy bronić Boga. Wystarczy, że będziemy potrafili wytłumaczyć się z naszej wiary i nadziei jaką w Nim pokładamy. Mamy być świadkami Chrystusa, który przecież nie przyszedł po to by potępić ten świat. A jeśli jesteśmy oczerniani lub wyśmiewani, to doświadczamy tego samego co i On. Ważne jednak jest to byśmy przypadkiem sami z siebie nie robili pośmiewiska.


Sęk w tym, że nie musimy się nikomu tłumaczyć ;) Jezus nie polemizował z osobami agresywnie nastawionymi do Boga. Postaram się poprawić i nie robić pośmiewiska z siebie ani Boga ;) Udanego długiego weekendu! :3majsie:


Cz lis 10, 2022 20:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 624
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
Kościół nikogo nie dyskryminuje. Nie dyskryminuje ludzi. Dyskryminuje zło. Dyskryminuje grzech. Kościół jest otwarty na każdego, kto wyrzeka się grzechu.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Cz lis 10, 2022 22:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
Idący napisał(a):
Kościół nikogo nie dyskryminuje. Nie dyskryminuje ludzi. Dyskryminuje zło. Dyskryminuje grzech. Kościół jest otwarty na każdego, kto wyrzeka się grzechu.


Kościół przyzwala na dyskryminację ludzi ze względu na ich homoseksualną orientację. To fakt wykazany przeze mnie w oparciu o dokument Kongregacji Nauki Wiary. Przykro mi jednak, jeśli fakty nie zgadzają się z twoimi wyobrażeniami.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Cz lis 10, 2022 22:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 624
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
Usiłowałem wytłumaczyć. Nie bede powtarzać tego samego tłumaczenia.
Kościół okazuje miłość wszystkim ludziom, ale piętnuje grzech. Grzech, a nie człowieka.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Cz lis 10, 2022 22:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
A gdybym ja powiedział że według mojej religii noszenie okularów to grzech. I piętnuję grzech a nie człowieka?

Okulary są nienaturalne. Gdyby Latający Potwór Spaghetti chciał żeby ludzie dobrze widzieli to dałby im dobry wzrok. Jeśli źle widzą to muszą z tym żyć.


Cz lis 10, 2022 22:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
Idący napisał(a):
Usiłowałem wytłumaczyć. Nie bede powtarzać tego samego tłumaczenia.
Kościół okazuje miłość wszystkim ludziom, ale piętnuje grzech. Grzech, a nie człowieka.


Jeśli chcesz sobie uznawać przyzwalanie na możliwość odmowy mieszkania, służby wojskowej czy pracy nauczyciela i trenera sportowego ze względu na posiadaną orientacje homoseksualną jako oznakę „miłości” to sobie uznawaj - dla mnie to skrajnie obrzydliwe. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to przyzwalanie na dyskryminację i nawet Kościół, jak wspominałem w oparciu o rzeczony dokument, temu nie zaprzecza.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Cz lis 10, 2022 22:29
Zobacz profil
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
Idący napisał(a):
Kościół nikogo nie dyskryminuje. Nie dyskryminuje ludzi. Dyskryminuje zło. Dyskryminuje grzech. Kościół jest otwarty na każdego, kto wyrzeka się grzechu. […] Kościół okazuje miłość wszystkim ludziom, ale piętnuje grzech. Grzech, a nie człowieka.

Z tego co mówisz, można odnieść wrażenie, że chyba przez przeoczenie na stosie palił grzech wraz z człowiekiem.


Pt lis 11, 2022 8:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 624
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
No_Pasaran napisał(a):
...
Rozumiem komunistyczną nienawiść do Kościoła.
Ale zupełnie nie rozumiem dlaczego Kościół ma przyznawać mieszkania homoseksualistom, dlacze ma ich przymuszać do służby wojskowej lub indoktrynacji dzieci przy okazji zajęć sortowych.

Rozumiem, że Róża nie zrozumie (bo nie chce), że homoseksualista to osoba o jakiejś orientacji, ale niekoniecznie uprawiające homoseks, ani tez osoba szerząca ideologie elgiebetowską. W orientacji nie ma niczego złego. Zło jest w konkretnym działaniu. Kościół potępia rozwiązłość i pozamałżeński seks. Ale nie ludzi.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pt lis 11, 2022 9:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
Idący napisał(a):
Ale zupełnie nie rozumiem dlaczego Kościół ma przyznawać mieszkania homoseksualistom, dlacze ma ich przymuszać do służby wojskowej lub indoktrynacji dzieci przy okazji zajęć sortowych.


"Zupełnie nie rozumiesz" bo dyskutujesz ze zbudowanym przez siebie chochołem, a nie ze mną.

Wiem, że byłoby dla ciebie bardzo wygodne gdybym twierdził, że "Kościół nie przyznaje mieszkań gejom" etc., bo taką tezę można by z dziecinną łatwością odeprzeć. Staram się jednak precyzyjnie formułować moje myśli i z każdym razem, gdy moi rozmówcy je w tym temacie zniekształcają na swoją korzyść, prostuję, że nie twierdzę jakoby "Kościół dyskryminował" - twierdzę, że "Kościół przyzwala na dyskryminację".

Poza tym, "indoktrynacja przy okazji zajęć sportowych" to jakieś kuriozum. Czy sądzisz, że jak ktoś jest orientacji homoseksualnej i chce pracować jako trener sportowy, to najpewniej kieruje nim chęć indoktrynacji ludzi (jakkolwiek to by się miało odbywać)? Jeśli katolik stara się o posadę trenera sportowego to również po to, żeby indoktrynować ludzi?

Idący napisał(a):
W orientacji nie ma niczego złego. Zło jest w konkretnym działaniu. Kościół potępia rozwiązłość i pozamałżeński seks. Ale nie ludzi.


Tja i jednocześnie stwierdza, że prawa do mieszkania, pracy etc. mogą zostać ograniczone gejom ze względu na ten "pozamałżeński seks" i że jest to nie tylko dopuszczalne, ale konieczne.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pt lis 11, 2022 10:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL