Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 2:00



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 621
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
No_Pasaran napisał(a):
Idący napisał(a):
Od kiedy Kościół decyduje w sprawach adopcji?


Na szczęście Państwo Kościelne już nie istnieje, więc nie decyduje.
Pisałem o wspieraniu przez Kościół patologii społecznych pokroju dyskryminacji grup społecznych - moderator zażądał dowodu w postaci dokumentu KRK to dokument KRK podałem.

Po Państwie Kościelnym (Patrimonium Sancti Petri) ostał się tylko Watykan, ale nie wiem, czy mozna to nazwać kontynuacją. Ale nie kojarzę, aby tam były jakieś regulacje dotyczące adopcji. Poza tym, już go nie ma od 150 lat, więc wszelkie odniesienie nieco nieaktualne.

Dokument podałeś, jedna nie zawiera on rzeczonej tezy. Na co zwróciłem uwagę.

To, że coś uważasz za patologie wcale nie oznacza, że nią jest. Chyba, ze jesteś wyrocznią. Tylko besserwisser może tak głosić.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pn lis 07, 2022 19:40
Zobacz profil
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
No_Pasaran napisał(a):
Istnieją dziedziny, w których nie jest przejawem niesprawiedliwej dyskryminacji uwzględnienie skłonności seksualnej, na przykład gdy chodzi o adopcję dziecka lub powierzenie go opiekunom, zatrudnienie nauczycieli lub trenerów sportowych, służbę wojskową[/i].


Ten fragment nie mówi o tym, że mamy dyskryminować, zwalniać czy nie zatrudniać, ale sugeruje, że istnieją dziedziny, w których nie jest przejawem dyskryminacji uwzględnić skłonność seksualną. Uwzględnienie nie oznacza, że się na coś nie zgadzamy, ale rozważamy (bierzemy pod uwagę) ten konkretny aspekt rzeczywistości.

Kościół ma obowiązek głosić prawdy Boże, oparte o Pismo Święte, a nie ideologie współczesnego świata czy Netflixa. Pismo Święte i kultura naszej wiary głosi, że stosunki seksualne są zarezerwowane dla małżeństwa, będącego relacją kobiety i mężczyzny. Tak Bóg stworzył naturę oraz świat ludzi i zwierząt. Pozostałe religie głoszą tożsame prawdy w tym zakresie.


Pn lis 07, 2022 20:26

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
Nie pisz nieprawdy adhd:
"Tak Bóg stworzył naturę oraz świat ludzi i zwierząt. Pozostałe religie głoszą tożsame prawdy w tym zakresie."
Potrafisz to twierdzenie udowodnic?


Wt lis 08, 2022 0:35
Zobacz profil
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
subadam napisał(a):
Nie pisz nieprawdy adhd:
"Tak Bóg stworzył naturę oraz świat ludzi i zwierząt. Pozostałe religie głoszą tożsame prawdy w tym zakresie."
Potrafisz to twierdzenie udowodnic?


Wszystkie religie głoszą, że stosunki seksualne są zarezerowane dla mężczyzny i kobiet, to podstawa każdego systemu wierzeń. Najbardziej radykalny w tym zakresie jest islam. W buddyzmie, w jego radykalnej, czyli pierwotnej formie, nawet seks oralny w małżeństwie jest karany 9 kręgiem piekieł (nie będę tego komentować, to inna religia). Poszukaj w internecie podstaw wierzeń, wpisz frazę "seksualność w różnych religiach", te dane są szerokodostępne, nie będę kopiować całych opracowań.

Bóg stworzył naturę składającą się z pierwiastka żeńskiego i męskiego, wygląda tak prawie cały świat zwierząt, za wyjątkiem niektórych organizmów, które rozmnażają się w inny sposób. Dwoistość natury jest związana z przedłużeniem gatunku - osobniki męskie zapładniają osobniki żeńskie. Obserwując naturę widzimy, jaki jest zamysł Boga - aby seks służył prokreacji, przedłużeniu gatunku, a u ludzi dodatkowo służył również przyjemności.

Zdaję sobie sprawę, że to trudny temat, znam osoby homoseksualne, które są naprawdę fajnymi ludźmi. Obecnie pracuję z jednym mężczyzną, do rany przyłóż, wspaniała osoba. W tym temacie skontaktowałabym się z kierownikiem duchowym, a nie atakowała ludzi na forum, bo temat jest trudny, delikatny i wymaga indywidualnego podejścia.


Wt lis 08, 2022 8:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
Idący napisał(a):
Dokument podałeś, jedna nie zawiera on rzeczonej tezy. Na co zwróciłem uwagę.

To, że coś uważasz za patologie wcale nie oznacza, że nią jest. Chyba, ze jesteś wyrocznią. Tylko besserwisser może tak głosić.


Doprawdy bardzo ciekawe rzeczy piszesz XD
Tylko "besserwisser" może głosić, że patologią jest dyskryminacja chrześcijan w fundamentalistycznych krajach islamskich?
Tylko "besserwisser" może głosić, że patologią była dyskryminacja osób czarnoskórych w USA w ramach Jim Crow Laws?
Tylko "besserwisser" może głosić, że patologią jest dyskryminacja kobiet chociażby w Afryce i na Bliskim Wschodzie?
Tylko "besserwisser" może głosić, że patologią była dyskryminacja żydów w III Rzeszy w ramach ustaw Norymberskich?


----------------------------------------------------------------------------------------------------


adhd napisał(a):
Ten fragment nie mówi o tym, że mamy dyskryminować, zwalniać czy nie zatrudniać, ale sugeruje, że istnieją dziedziny, w których nie jest przejawem dyskryminacji uwzględnić skłonność seksualną. Uwzględnienie nie oznacza, że się na coś nie zgadzamy, ale rozważamy (bierzemy pod uwagę) ten konkretny aspekt rzeczywistości.


Po pierwsze, racz czytać uważnie. W dokumencie nie zaprzeczono nawet, że to "uwzględnianie" orientacji seksualnej nie jest przejawem dyskryminacji - stwierdzono wyraźnie, że nie jest to przejawem, zdaniem pobożnej Kongregacji, niesprawiedliwej dyskryminacji.

Po drugie, ciekawe jestem, czy gdyby mowa była mowa o uwzględnieniu wyznania katolickiego przy adopcji czy zatrudnieniu (a więc możliwości odmowy komuś pracy czy adopcji przez sam fakt jego wiary katolickiej) to również nie widziałabyś nic złego w takim zapisie.

Po trzecie, w tym samym dokumencie mamy również taki piękny zapis:

12. Osoby homoseksualne, jako osoby ludzkie, mają te same prawa co wszyscy ludzie, w tym prawo do takiego traktowania, które nie uwłacza ich godności osobistej (por. nr 10). Obok innych praw wszyscy ludzie mają prawo do pracy, mieszkania itd. Nie są to jednak prawa absolutne. Mogą zostać słusznie ograniczone ze względu na obiektywne nieuporządkowane zachowania zewnętrzne. Jest to nie tylko dopuszczalne, ale konieczne. (...)

adhd napisał(a):
Kościół ma obowiązek głosić prawdy Boże, oparte o Pismo Święte, a nie ideologie współczesnego świata czy Netflixa.


No i najwyraźniej w tym wypadku głosząc te "prawdy Boże" wspiera patologie społeczne. Można się więc zastanawiać na ile te "prawdy" są Boże, a jeśli są, to czy taki Bóg zasługują na jakąkolwiek cześć. Mi w każdym razie, między innymi z tego powodu, sumienie nie pozwala wyznawać katolicyzmu.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Wt lis 08, 2022 10:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
No_Pasaran, Twoja wypowiedz o popieraniu patologii przez Kościół katolicki jest sprzeczna z regulaminem.
Cytuj:
Zabrania się wypowiedzi [quote godzących w dobre imię Kościoła Rzymskokatolickiego lub sprzecznych z jego nauczaniem albo etyką chrześcijańską lub naruszających inne wartości propagowane przez Operatora.

Kościół katolicki ma prawo kierować sie w swoich szkołach, ośrodkach wychowawczych, instytucjach etc, swoimi moralnymi zasadami wywodzącymi się m.in. z Biblii, a te są dość jasne i oczywiste. Jeśli dla Ciebie jest to popieranie patologii to nie mamy tutaj o czym dyskutować.
Kościół i instytucje kościelne nie mają wpływu na formalności związane z adopcją.

_________________
ksiądz


Wt lis 08, 2022 16:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
Zacytowany dokument nie tyczy się katolickich szkół czy katolickich ośrodków wychowawczych - tyczy się uwag Kościoła względem państwowych ustaw o niedyskryminacji osób homoseksualnych (ale rozumiem że tytuł dokumentu "UWAGI DOTYCZĄCE ODPOWIEDZI NA PROPOZYCJE USTAW O NIEDYSKRYMINACJI OSÓB HOMOSEKSUALNYCH" cię zmylił).

I owszem, uważam przyzwalanie na dyskryminację, bez względu czy na tle rasy, płci, wyznania czy orientacji seksualnej właśnie (a przypominam że nie mówimy tu o jakiś katolickich prywatnych szkołach tylko o prawie państwowym tyczącym ogółu populacji), za patologię. Doprawdy trudno by osoba z podstawowym chociaż poszanowaniem dla praw człowieka sądziła inaczej.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Wt lis 08, 2022 17:12
Zobacz profil
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
Kościół nie ma tak miażdżącego wpływu na kształt prawa w Polsce i na świecie. Niedawna afera związana z prawem aborcyjnym w Polsce została zainicjowana przez rząd PIS, nie przez Kościół Katolicki. Przed tą zmianą w prawie, przez wiele lat aborcja była dopuszczalna pod pewnymi warunkami i KK (instytucja, nie mówię o poszczególnych ludziach) nie lobbował w tej sprawie, pomimo silnej pozycji za czasów papiestwa Jana Pawła II. W Stanach Zjednoczonych również zauważalne są bardzo silne grupy wsparcia dla polityków konserwatywnych (właśnie głosują w tej sprawie), a tam Kościół Katolicki ma marginalny wpływ na prawodawstwo, większość mieszkańców USA to protestanci.


Wt lis 08, 2022 19:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
Dostajesz ostrzeżenie za ignorowanie poleceń moderacji, ponieważ twierdzisz, ze Kościół popiera patologię i zwracałem Ci już na to uwagę.
Tutaj jest ten dokument, proszę go dokładnie przeczytać.

https://www.vatican.va/roman_curia/cong ... ns_pl.html

_________________
ksiądz


Cz lis 10, 2022 11:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
Czyli standardzik - gdy nie potrafisz merytorycznie wybronić tego co twój własny Kościół głosi, zaczyna się trzaskanie kuriozalnych ostrzeżeń XD

Czy nie mam prawa twierdzić, że przyzwalanie na dyskryminację bez względu czy na tle rasy, płci, wyznania czy orientacji seksualnej jest patologią? Bądź łaskaw mi na to pytanie wprost odpowiedzieć.

Poza tym, skoro twierdzisz że

bramin napisał(a):
twierdzisz, ze Kościół popiera patologię i zwracałem Ci już na to uwagę.


Wskaż mi słowo Kościół w mojej ostatniej wypowiedzi, a więc jedynej wypowiedzi na ten temat, po twoim "zwróceniu uwagi".

No_Pasaran napisał(a):
I owszem, uważam przyzwalanie na dyskryminację, bez względu czy na tle rasy, płci, wyznania czy orientacji seksualnej właśnie (a przypominam że nie mówimy tu o jakiś katolickich prywatnych szkołach tylko o prawie państwowym tyczącym ogółu populacji), za patologię. Doprawdy trudno by osoba z podstawowym chociaż poszanowaniem dla praw człowieka sądziła inaczej.


Nie ma tego słowa. Specjalnie go nie użyłem, bo spodziewałem jak bardzo "merytoryczna" będzie twoja odpowiedź. Widać jednak, że nawet jak nie napisałem że "Kościół popiera patologię", to nie przeszkadzało ci to dać osta za twierdzenie, że "Kościół popiera patologię" XD Żałość bierze doprawdy

bramin napisał(a):
Tutaj jest ten dokument, proszę go dokładnie przeczytać.


Przeczytałem go uważnie. Jeśli twierdzisz, że zaprzecza temu co twierdzę, a więc, iż Kościół przyzwala na dyskryminację osób homoseksualnych, to wykaż to w oparciu o ten dokument.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Cz lis 10, 2022 11:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
No_Pasaran napisał(a):
Czy nie mam prawa twierdzić, że przyzwalanie na dyskryminację bez względu czy na tle rasy, płci, wyznania czy orientacji seksualnej jest patologią?

Pokaz mi gdzie Kosciol dyskryminuje ze względu na rasę, płeć czy wyznanie.
Krytyka praktyk seksualnych, dyskusja o moralnej stronie homoseksualizmu, wątpliwości, pytania itp. nie są dyskryminacją. To ze środowiska LGBT każde pytanie, wątpliwość, badania naukowe dotyczące homoseksualizmu odczytują jako dyskryminację, homofobię i reagują histerycznie to ich problem.
No_Pasaran napisał(a):
Wskaż mi słowo Kościół w mojej ostatniej wypowiedzi, a więc jedynej wypowiedzi na ten temat, po twoim "zwróceniu uwagi".

No przecież to dokument kościelny i jest to oficjalne stanowisko Kościoła katolickiego.
No_Pasaran napisał(a):
Przeczytałem go uważnie.

Przeczytaj jeszcze raz bo nie zrozumiałeś. Kościół nie będzie traktował związków homoseksualnych tak samo jak małżeństw hetero, zwrócenie uwagi na moralną stronę tego zagadnienia nie jest dyskryminacją.

_________________
ksiądz


Cz lis 10, 2022 12:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
bramin napisał(a):
Krytyka praktyk seksualnych, dyskusja o moralnej stronie homoseksualizmu, wątpliwości, pytania itp. nie są dyskryminacją.

Jak to? Przecież w zacytowanym przez No_Pasaran fragmencie nie ma wątpliwości i pytań, ale jest wyraźna sugestia, aby nie zatrudniać określonych osób jako nauczycieli, trenerów sportowych lub żołnierzy.


Cz lis 10, 2022 12:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
bramin napisał(a):
Pokaz mi gdzie Kosciol dyskryminuje ze względu na rasę, płeć czy wyznanie.


Pokaz mi gdzie twierdziłem, że Kościół dyskryminuje ze względu na rasę, płeć czy wyznanie. Zapytałem czy mogę pisać, że przyzwalanie na dyskryminację, bez względu czy na tle rasy, płci, wyznania czy orientacji seksualnej, jest patologią (bo takie stwierdzenie padło w mojej wypodwiedzi za którą dałeś osta).

bramin napisał(a):
Krytyka praktyk seksualnych, dyskusja o moralnej stronie homoseksualizmu, wątpliwości, pytania itp. nie są dyskryminacją. To ze środowiska LGBT każde pytanie, wątpliwość, badania naukowe dotyczące homoseksualizmu odczytują jako dyskryminację, homofobię i reagują histerycznie to ich problem.


Piękniego chochoła zbudowałeś. Nie mówimy o „ krytyce praktyk seksualnych, dyskusji o moralnej stronie homoseksualizmu, wątpliwości, pytaniach” tylko przyzwalaniu na, chociażby, możliwość odmowy mieszkania, służby wojskowej czy pracy nauczyciela i trenera sportowego ze względu na posiadaną orientacje homoseksualną. I nawet Kościół nie przeczy, że to jest dyskryminacja - stwierdza jedynie, że nie jest to "niesprawiedliwa" dyskryminacja. Gdybyś sam uważnie przeczytał ten dokument, który co rusz każesz mi uważnie przeczytać, to byś o tym wiedział.

No_Pasaran napisał(a):
Wskaż mi słowo Kościół w mojej ostatniej wypowiedzi, a więc jedynej wypowiedzi na ten temat, po twoim "zwróceniu uwagi".

bramin napisał(a):
No przecież to dokument kościelny i jest to oficjalne stanowisko Kościoła katolickiego.


W jaki sposób twoja odpowiedź odnosi się do mojej wypowiedzi? Twierdziłeś, że po twoim "zwróceniu uwagi", znów napisałem, że "Kościół popiera patologię" i za to dałeś osta. Ja natomiast zwróciłem uwagę, że takie stwierdzenie w mojej ostatniej wypowiedzi celowo nie padło, a co za tym idzie, twój ost był jawnie bezpodstawny.

bramin napisał(a):
Przeczytaj jeszcze raz bo nie zrozumiałeś.


Zwykła bezczelność. Jeśli twierdzisz, że nie zrozumiałem to to udowodnij, zamiast szafować słowami bez pokrycia - no chyba, że ciebie obowiązek dowodzenia stawianych twierdzeń magicznie nie dotyczy, gdy staje się to niewygodne.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Cz lis 10, 2022 13:06
Zobacz profil
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
Mam wrażenie, że te atakujące posty pisze jedna i ta sama osoba, która nie ma pracy, dlatego ma cały dzień na pisanie postów z różnych kont, która nienawidzi Boga za swoje nieudane życie, a w rzeczywistości przyczyną jej nieudanego życia jest ona sama i nienawiść, którą darzy siebie i cały świat wokół. Ludzie, forum to nie jest miejsce leczenia zaburzeń. Z resztą z takim poziomem agresji i nienawiści do świata, kościoła i Boga, wypisywanie kolejnych agresywnych postów Was nie uleczy, trzeba zacząć się leczyć profesjonalnie. Ta nienawiść doprowadzi Wasze życie do ruiny. Miejcie chociaż litość dla samych siebie. Jak to czytam, to już zaczynam chorować od samego patrzenia. Co się musi dziać w Waszych chorych sercach...


Cz lis 10, 2022 17:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Sumienie mi nie pozwala wyznawać chrześcijaństwa
Gratuluje, udało ci się sięgnąć absolutnego dna w dyskusji - imputowanie rozmówcom nieudanego życia, bezrobocia, nienawiści do całego świata i zaburzeń.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Cz lis 10, 2022 18:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL