Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 21:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Niepokalane poczęcie Maryi a skażenie świata grzechem 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2737
Post Re: Niepokalane poczęcie Maryi a skażenie świata grzechem
afilatelista napisał(a):
Czy Bóg ma możliwość wyboru zła?

Nie za bardzo widze sens istnienia czegos co nie istnieje.
Cytuj:
Czy ludzie w niebie mają możliwość wyboru zła? A jeśli nie to czy mają wolną wolę?

Przeczytalem cos takiego: "Pierwszym stadium takiego życia, jakim cieszył się Adam, jest zdolność do nie grzeszenia. Kulminacyjnym etapem, którym cieszyć się będziemy w niebie, jest niezdolność do grzeszenia. W tym znaczeniu nie tylko nie może być przeciwieństwa między łaską a wolnością, ale to tylko łaska daje wolność"


Cz lis 24, 2022 23:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Niepokalane poczęcie Maryi a skażenie świata grzechem
To nie można było od razu stworzyć. Ludzi w takim stanie w jakim będą w Niebie?


Pt lis 25, 2022 6:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2737
Post Re: Niepokalane poczęcie Maryi a skażenie świata grzechem
afilatelista napisał(a):
To nie można było od razu stworzyć. Ludzi w takim stanie w jakim będą w Niebie?

Stworzyl anioly.


Pt lis 25, 2022 12:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 620
Post Re: Niepokalane poczęcie Maryi a skażenie świata grzechem
Można było.
Można było tak stworzyć świat, jak został stworzony. Można było inaczej. A nawet w zupełnie inny sposób. Wierzę, że Bóg jest Wszechmocny, a jeśli tak, to mógł stworzyć tak, siak lub inaczej.
Ale jest tak jak jest. Dzięki temu jest taka różnorodność. Dzięki temu ateiści mogą (mogą dopóki żyją) dowodzić, że posiadają patent na mądrość. A mający zdanie odmienne też. Gdy czas się skończy, każdy pozna odpowiedź. Wtedy dyskusja będzie bezprzedmiotowa.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pt lis 25, 2022 13:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Niepokalane poczęcie Maryi a skażenie świata grzechem
robaczek2 napisał(a):
Stworzyl anioly.

Anioły mają możliwość wyboru zła - patrz Szatan.
Czy ludzie w niebie mogą jak Szatan się zbuntować?

Idący napisał(a):
Można było.
Można było tak stworzyć świat, jak został stworzony. Można było inaczej. A nawet w zupełnie inny sposób. Wierzę, że Bóg jest Wszechmocny, a jeśli tak, to mógł stworzyć tak, siak lub inaczej.

Moim zdaniem spartolił robotę.

Cytuj:
Ale jest tak jak jest. Dzięki temu jest taka różnorodność. Dzięki temu ateiści mogą (mogą dopóki żyją) dowodzić, że posiadają patent na mądrość. A mający zdanie odmienne też. Gdy czas się skończy, każdy pozna odpowiedź. Wtedy dyskusja będzie bezprzedmiotowa.
Ateista (nie wszyscy ateiści więc mówię za siebie) posługują się rozumem. I na podstawie swojego rozumowania dochodzę do wniosku że Bóg prawdopodobnie nie istnieje, a Bóg w wersji przedstawianej przez katolicyzm na pewno nie istnieje.
Jeśli po tym jak "skończy się czas" zaznajomie się z nowymi faktami to może zmienię zdanie. Jeśli ktoś uzna że to za późno to co ja mogę? Jeśli ktoś chce mnie sądzić za podejmowanie decyzji na podstawie niepelnych informacji to nie jest to sprawiedliwe.


So lis 26, 2022 23:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Niepokalane poczęcie Maryi a skażenie świata grzechem
Życie na ziemi jest próbą, by odsiać złe byty od dobrych. Więc nie ma nic na siłę. Jest wolna wola.

A ta konstrukcja świata jest chyba najlepsza bo krzyże życia (zdrowotne, psychiczne, duchowe, wojna, uczucia itp.) powodują uciekanie się do Boga - `jak trwoga to do Boga`- i pozwalają nawiązać bliską relację z Nim. Łaski Boże mogą być też wymodlone przez innych.

Rozum nie jest tu przeszkodą.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


N lis 27, 2022 0:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Niepokalane poczęcie Maryi a skażenie świata grzechem
pom napisał(a):
Życie na ziemi jest próbą, by odsiać złe byty od dobrych. Więc nie ma nic na siłę. Jest wolna wola.

Ale jeśli Bóg jest wszechwiedzący to mógł stworzyć tylko byty dobre.

Cytuj:
A ta konstrukcja świata jest chyba najlepsza bo krzyże życia (zdrowotne, psychiczne, duchowe, wojna, uczucia itp.) powodują uciekanie się do Boga - `jak trwoga to do Boga`- i pozwalają nawiązać bliską relację z Nim. Łaski Boże mogą być też wymodlone przez innych.
Jak trwoda to do boga - niezależnie od tego którego boga ktoś wyznaje. Allaha, Zeusa, Krisznę czy Jezusa.
To dowodzi tylko tego, że chcielibyśmy aby istniała siła wyższa która się nami zaopiekuje. Która przyniesie sprawiedliwość. Ale to jest tylko nieracjonalne życzeniowe myślenie.
Cytuj:
Rozum nie jest tu przeszkodą.
Jest. Im wyższy poziom IQ tym niższa religijność. Im wyższe wykształcenie - tym niższa religijność.
Tu masz metaanalizę o IQ
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23921675/


N lis 27, 2022 9:03
Zobacz profil
Post Re: Niepokalane poczęcie Maryi a skażenie świata grzechem
afilatelista napisał(a):
Ale jeśli Bóg jest wszechwiedzący to mógł stworzyć tylko byty dobre.

Zatem pomyśl, co byłoby, gdyby stworzył tylko dzień i słońce.


N lis 27, 2022 9:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Niepokalane poczęcie Maryi a skażenie świata grzechem
Ostatnie dwa posty będące OT poszły do kosza. Afilatelista, metaanaliza o IQ nie ma związku z tym tematem!

_________________
ksiądz


N lis 27, 2022 14:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Niepokalane poczęcie Maryi a skażenie świata grzechem
afilatelista napisał(a):
Nie zmieniaj znaczenia słów. Tak by znaczyło że ja nie zyję. Żyje i mam się dobrze. Kiedyś umrę ale raczej nie "w tym dniu".

Dla Boga jesteś martwy, bo dla Wieczności jeden dzień to jak tysiąc "ziemskich lat". On patrzy na Ciebie i już widzi jedynie proch (ze swoją pomnożoną, wypożyczoną, tymczasową iskrą)
"masz imię, które mówi, że żyjesz, a jesteś umarły"Ap.3
Prawdziwe życie (czyli to wieczne dla człowieka) jest jedynie w Jego Synu bo:
"Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. 17 On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie."Kol.1,17
afilatelista napisał(a):
(Pomijam w tej dyskusji że życie to suma procesów biochemicznych i że rozprzestrzenia się na drodze ewolucji)

Życie to Boży dar, procesy utrzymujące je wygasną i wtedy je tracimy. Gdybyśmy prawdziwie posiadali życie, nie byłoby potrzeby by powtórnie się narodzić. A to jest obecnie(po Adamie) konieczne. Krótko podsumowując, bez Słowa Bożego już jesteś martwy. A ze Słowem Bożym żyjesz bo jesteś posiadaczem życia wiecznego.
afilatelista napisał(a):
Bo wiara nie jest dobrym fundamentem. Sceptycyzm jest lepszym fundamentem kiedy chcesz dążyć do prawdy.

Skąd ta pewność (zwłaszcza dla sceptyka) wszak by ją w pełni posiąść muszą wpierw wygasnąć procesy biochemiczne.
afilatelista napisał(a):
Jest. Im wyższy poziom IQ tym niższa religijność. Im wyższe wykształcenie - tym niższa religijność.
Tu masz metaanalizę o IQ
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23921675/

Stowarzyszenie Mensa (2% całej populacji) nie składa się jedynie z samych ateistów. Droga prawdziwej wiary jest bardzo wąska i krocza nią (od zawsze)nieliczni.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 28, 2022 9:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Niepokalane poczęcie Maryi a skażenie świata grzechem
Cytuj:
Dla Boga jesteś martwy, bo dla Wieczności jeden dzień to jak tysiąc "ziemskich lat". On patrzy na Ciebie i już widzi jedynie proch (ze swoją pomnożoną, wypożyczoną, tymczasową iskrą)
"masz imię, które mówi, że żyjesz, a jesteś umarły"Ap.3
Prawdziwe życie (czyli to wieczne dla człowieka) jest jedynie w Jego Synu bo:
"Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. 17 On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie."Kol.1,17

Cytat z Apokalipsy który powyżej podałeś nie odnosi się do ludzi ale do mesjasza Syna Boga Jezusa Chrystusa.
Wszyscy ludzie bez wyjątku, bez uwagi na wyznawaną wiarę, religię ma życie wieczne zagwarantowane czy Jezus by istniał czy nie, bo każdy człowiek co jest podobieństwem Bogu ma nieśmiertelną duszę która po śmierci ciała idzie na Sąd Szczegółowy po którym trafia do Nieba, Czyścca albo Piekła.


Pn lis 28, 2022 10:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Niepokalane poczęcie Maryi a skażenie świata grzechem
Znasz Biblie? Specjalnie dla Ciebie:
"Aniołowi Kościoła w Sardes napisz:
To mówi Ten, co ma Siedem Duchów Boga i siedem gwiazd:
Znam twoje czyny:
masz imię, [które mówi], że żyjesz,
a jesteś umarły.
2 Stań się czujnym i umocnij resztę, która miała umrzeć,
bo nie znalazłem twych czynów doskonałymi wobec mego Boga.
3 Pamiętaj więc, jak wziąłeś i usłyszałeś,
strzeż tego i nawróć się!"
Ap.3
Chrystus mówi w nim do ludzi, do człowieka, a nie sam do siebie, On nie musi się nawracać i poprawiać. I teraz najważniejsze, zwróć uwagę na słowa.."umocnij resztę, która miała umrzeć"
czyli jak to jest, życie wieczne to "nagroda", czy nagroda i kara zarazem, a słowo "umrzeć" to zbytek rzucany na wiatr, tak sobie, mimochodem? Bez Syna nie ma życia wiecznego.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 28, 2022 10:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Niepokalane poczęcie Maryi a skażenie świata grzechem
Saqura napisał(a):
Dla Boga jesteś martwy, bo dla Wieczności jeden dzień to jak tysiąc "ziemskich lat". On patrzy na Ciebie i już widzi jedynie proch (ze swoją pomnożoną, wypożyczoną, tymczasową iskrą)
"masz imię, które mówi, że żyjesz, a jesteś umarły"Ap.3
Prawdziwe życie (czyli to wieczne dla człowieka) jest jedynie w Jego Synu bo:
"Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. 17 On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie."Kol.1,17

No nic nie poradzę na to że Jahwe ma o mnie tak niskie zdanie. Tylko dlatego że w niego nie wierzę. Ale co mnie obchodzi jego zdanie?

Ja żyję dla siebie, dla swojej rodziny, przyjaciół i dla swojego psa. Dla nich mam wartość i to się dla mnie liczy.

Jeśli Jahwe jest samolubnym i mściwym bogiem to trudno. Nic na to nie poradzę. A jeśli taki nie jest to może się z nim dogadam po śmierci;)

Cytuj:
Życie to Boży dar, procesy utrzymujące je wygasną i wtedy je tracimy. Gdybyśmy prawdziwie posiadali życie, nie byłoby potrzeby by powtórnie się narodzić. A to jest obecnie(po Adamie) konieczne. Krótko podsumowując, bez Słowa Bożego już jesteś martwy. A ze Słowem Bożym żyjesz bo jesteś posiadaczem życia wiecznego.

Po pierwsze to trochę obraźliwe. Po drugie dalej zmieniasz znaczenie słów. Ja powiem że Ty jesteś szara Jako że nie wierzysz w tęczowego jednorożca Twoje życie nie ma koloru. Jesteś z szara!

Cytuj:
Skąd ta pewność (zwłaszcza dla sceptyka) wszak by ją w pełni posiąść muszą wpierw wygasnąć procesy biochemiczne.
Sceptycyzm sprawdza się za życia. To co po śmierci jest nieweryfikowalne. A nieweryfikowalne twierdzenia są bezwartościowe.


Pn lis 28, 2022 11:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Niepokalane poczęcie Maryi a skażenie świata grzechem
afilatelista napisał(a):
Ale co mnie obchodzi jego zdanie?
Ja żyję dla siebie, dla swojej rodziny, przyjaciół i dla swojego psa. Dla nich mam wartość i to się dla mnie liczy.

Nikt Ci nie zabrania używać tego chwilowego życia jak chcesz, ja tylko próbuję uświadomić, że to co obecnie masz i się tak liczy istnieje tylko i wyłącznie dzięki tym słowom:
"Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię"Rdz.1,28
Cała reszta to Twoja ocena i własny wolny wybór.
afilatelista napisał(a):
Ja powiem że Ty jesteś szara Jako że nie wierzysz w tęczowego jednorożca Twoje życie nie ma koloru. Jesteś z szara!

Jestem "szara", to jest prawda. Ten "tęczowy jednorożec" też jest "szary", bo świat nie ma kolorów, a barwy są jedynie złudzeniem.
afilatelista napisał(a):
Sceptycyzm sprawdza się za życia. To co po śmierci jest nieweryfikowalne.

W takim razie skąd ta obecna pewność, że wiara to taki zły fundament? Sceptykowi raczej nie przystoi :)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 28, 2022 11:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Niepokalane poczęcie Maryi a skażenie świata grzechem
Jestem katolikiem i dla mnie sprawa jest oczywista, każdy człowiek posiada duszę nieśmiertelną która nigdy nie zginie, będzie trwała na wieki wieków. Wiara nie ma tu nic do rzeczy, bo to jest wiedza a nie wiara, może nie poparta dowodami ale to się zmieni.
Zwróć uwagę na ortografię i interpunkcję! Poprawiłem tekst. Bramin


Pn lis 28, 2022 13:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL