Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 22, 2024 7:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 266 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
 Dyskryminacja w kościele ... 
Autor Wiadomość
Post 
Kubus_Puchatek napisał(a):
Mój ostatni post
Mój znajomy ksiądz z rodzinnej parafi tak skomentował mój związek z obecną żoną:
"a co miałeś robić, żyć samotnie do śmierci ? - jesteś szczęśliwy, masz gromadkę kochanych dzieci, bardzo dobrze zrobiłeś"
i to jest według mnie prawdziwy ksiądz, nie ortodoksa !!!!


Cytuj:
"A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę - chyba w wypadku nierządu - a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popelnia cudzołóstwo" (Mt 19,9).

Czy jesteś wyznawcą Jezusa Chrystusa, Boga prawdziwego z Boga prawdziwego, zrodzonego a nie stworzonego, współistotnego Ojcu? Jeśli tak, to czy nie uważasz, że Twoje słowa są bezczelnościa wobecChrystusa. Ja bałbym się z Jezusem Chrystusem polemizować, wiedząc że żadnym sposobem nie zdołam Go przekonać, bo to On ma słowa PAWDY ABSOLUTNEJ.
A ten ksiądz - o którym piszesz - to być może i formalny ksiądz, ale na pewno nie Kapłan Pana Jezusa.


Pn gru 12, 2005 12:37

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Cytuj:
"a co miałeś robić, żyć samotnie do śmierci ? - jesteś szczęśliwy, masz gromadkę kochanych dzieci, bardzo dobrze zrobiłeś"

Najwidoczniej nie dostrzegłeś ironii i sakrazmu w tych słowach.


Pn gru 12, 2005 12:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Rozdzieński napisał(a):
Cytuj:
"A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę - chyba w wypadku nierządu - a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popelnia cudzołóstwo" (Mt 19,9).


Czy jesteś wyznawcą Jezusa Chrystusa, Boga prawdziwego z Boga prawdziwego, zrodzonego a nie stworzonego, współistotnego Ojcu? Jeśli tak, to czy nie uważasz, że Twoje słowa są bezczelnościa wobec Chrystusa. Ja bałbym się z Jezusem Chrystusem polemizować, wiedząc że żadnym sposobem nie zdołam Go przekonać, bo to On ma słowa PAWDY ABSOLUTNEJ.


Trudno, zdobędę się na odwagę i pozwolę sobie zauważyć, że w podanym przez Ciebie cytacie jest zastrzeżenie (które wytłuściłem). Jak je rozumieć? Skąd mam wiedzieć, która z interpretacji jest poprawna, która jest zgodna z Prawdą Absolutną?
Czy nie uważasz, że bezczelnością wobec Chrystusa jest podawanie swojej interpretacji Jego słów jako tej jedynie słusznej?


Pn gru 12, 2005 18:48
Zobacz profil
Post 
W Biblii Tysiąclecia (Poznan-Warszawa 1982r) czytamy w przypisach: "prawdopodobnie mowa o związku nieprawym". I to jest dla mnie zrozumiałe, bo jeśli ktoś żyje "na kocią łapę", to bywa nawet wskazane aby taki związek rozwiązać albo uczynić go prawym.


Wt gru 13, 2005 15:50

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Rozdzieński napisał(a):
W Biblii Tysiąclecia (Poznan-Warszawa 1982r) czytamy w przypisach: "prawdopodobnie mowa o związku nieprawym". I to jest dla mnie zrozumiałe, bo jeśli ktoś żyje "na kocią łapę", to bywa nawet wskazane aby taki związek rozwiązać albo uczynić go prawym.


OK, przyznasz jednak, że sforumłowanie "prawdopodobnie" wskazuje, że nawet autorzy Biblii Tysiąclecia nie roszczą sobie pretensji do jedynie słusznej interpretacji słów Chrystusa?


Wt gru 13, 2005 18:46
Zobacz profil
Post 
Pełne prawo do takiej interpretacji słów: "z wyjątkiem nierządu" daje inna wypowiedź Pana Jezusa; słowa, które wypowiedział do Samarytanki:
Cytuj:
"Dobrze powiedziałaś: Nie mam męża. Miałaś bowiem pięciu mężów, a ten, którego masz teraz, nie jest twoim mężem. To powiedziałaś zgodnie z prawdą" J 4,17-18

Można z tego wnosić, że już Chrystus nie uznawał za małżeństwo, pary "żyjące na kocią łapę".
Dobrze byłoby aby interpretacji słów Pana Jezusa szukać w Ewangeliach a nie w wypocinach teologów. Zwłaszcza kiedy próbują podważać prawdę zawartą w Słowie Bożym.


Śr gru 14, 2005 13:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 09, 2005 18:29
Posty: 82
Post 
Rozdzieński napisał(a):
Pełne prawo do takiej interpretacji słów: "z wyjątkiem nierządu" daje inna wypowiedź Pana Jezusa; słowa, które wypowiedział do Samarytanki:
Cytuj:
"Dobrze powiedziałaś: Nie mam męża. Miałaś bowiem pięciu mężów, a ten, którego masz teraz, nie jest twoim mężem. To powiedziałaś zgodnie z prawdą" J 4,17-18

Można z tego wnosić, że już Chrystus nie uznawał za małżeństwo, pary "żyjące na kocią łapę".
Dobrze byłoby aby interpretacji słów Pana Jezusa szukać w Ewangeliach a nie w wypocinach teologów. Zwłaszcza kiedy próbują podważać prawdę zawartą w Słowie Bożym.


No to mamy najwybitniejszego teologa ortodoksę na tym forum, wibitnego znawcę PRAWDY ABSOLUTNEJ, pogardliwie wypowiadającego się o teologach tworzących biblię 1000-lecia. A nie przyszło Ci do głowy, że Chrystus w przeciwieństwie do śmiertelnika wie o tej kobiecie WSZYSTKO, że może to była "kobieta lekkich obyczajów" w dzisiejszym rozumieniu. Dla Ciebie to oczywiście żadna różnica, Romeo i Julia, Grzegorz i jego żona, prostytutka ze swoim dziesiątym mężem są tyle samo warci. Przecież i tak wszyscy pójdą do piekła - tylko czy jesteś tego pewien, bo jeśli tak to jesteś bogiem.

_________________
Żaden ksiądz czy nawet biskup, nie może wyrokować że ten (np. o. Rydzyk) to na pewno pójdzie do nieba, a tamten (np. Grzegorz) na pewno znajdzie się w piekle.


Śr gru 14, 2005 18:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 09, 2005 18:29
Posty: 82
Post 
Rozdzieński napisał(a):
Cytuj:
"A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę - chyba w wypadku nierządu - a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popelnia cudzołóstwo" (Mt 19,9).

Czy jesteś wyznawcą Jezusa Chrystusa, Boga prawdziwego z Boga prawdziwego, zrodzonego a nie stworzonego, współistotnego Ojcu? Jeśli tak, to czy nie uważasz, że Twoje słowa są bezczelnościa wobecChrystusa. Ja bałbym się z Jezusem Chrystusem polemizować, wiedząc że żadnym sposobem nie zdołam Go przekonać, bo to On ma słowa PAWDY ABSOLUTNEJ.


Tak, jestem wyznawcą Jezusa Chrystusa. Zauważ, że najwybitniejsi teolodzy NIE WIEDZĄ co oznacza wytłuszczony fragment. Gdyby znali PRAWDĘ ABSOLUTNĄ nie mieliby żadnych wątpliwości. Żaden śmiertelnik nie zna PRAWDY ABSOLUTNEJ, łącznie z Tobą, a nawet Papieżem. Tylko Bóg ją zna, tylko On wie czym naprawdę jest Niebo i Piekło i kto na co zasłużył.

Według Ciebie, oczywiście najlepszym rozwiązaniem dla WSZYSTKICH bez wyjątku którym posypie się małżeństwo jest "życie w samotności do śmierci". Poczytaj sobie wyżej "Świat Ortodoksy" do jakiego absurdu wówczas dojdzie. Dla 1/3 wszystkich katolików kiedykolwiek żyjących, którzy niestety doznali goryczy rozpadu małżeństwa byłoby to PIEKŁO, a Pan Bóg potworem - tylko czy ortodoksa zdoła to pojąć. Ma rację SweetChild, że ludzie kształtują statystyki, tylko statystyki są jakie są. Oczekiwanie, że liczba rozwodów zbliży się kiedykolwiek do zera jest tak samo utopijne jak marzenia ludzkości o wyeliminowaniu wszelkiego zła.

Jaką mamy pewność, że cytowany fragment Pisma Świętego nie został kidyś zniekształcony przez kopistę, skoro najwybitniejsi teolodzy mają tu wątpliwości, a może wytłuszczony fragment jest furtką dla syndromu Romea i Julii.

_________________
Żaden ksiądz czy nawet biskup, nie może wyrokować że ten (np. o. Rydzyk) to na pewno pójdzie do nieba, a tamten (np. Grzegorz) na pewno znajdzie się w piekle.


Śr gru 14, 2005 18:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 09, 2005 18:29
Posty: 82
Post 
Syndrom Romea i Julii

Wyobraź sobie, że na łożu smierci przychodzi do Ciebie ksiądz i mówi tak:

Synu, zapomnij natychmiast ile jest dwa razy dwa bo jak nie zapomnisz to pójdziesz do piekła.

Przeczytajcie jeszcze raz spowiedź pierwszą Grzegorza.

To jest właśnie syndrom Romea i Julii.

Niemożliwe jest, aby ktokolwiek zapomniał ile jest dwa razy dwa, niemożliwe jest, aby Grzegorz na łożu śmierci żałował swojej miłości, swojej czwórki dzieci z nieprawego łoża czy też stosunków cielesnych ze swoją żoną.

Według ortodoksy to 100% piekło.
Tylko czy jesteś szanowny ortodokso tego pewien, bo jeśli tak ... to jesteś bogiem.

_________________
Żaden ksiądz czy nawet biskup, nie może wyrokować że ten (np. o. Rydzyk) to na pewno pójdzie do nieba, a tamten (np. Grzegorz) na pewno znajdzie się w piekle.


Śr gru 14, 2005 18:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Rozdzieński napisał(a):
Pełne prawo do takiej interpretacji słów: "z wyjątkiem nierządu" daje inna wypowiedź Pana Jezusa; słowa, które wypowiedział do Samarytanki:
Cytuj:
"Dobrze powiedziałaś: Nie mam męża. Miałaś bowiem pięciu mężów, a ten, którego masz teraz, nie jest twoim mężem. To powiedziałaś zgodnie z prawdą" J 4,17-18

Można z tego wnosić, że już Chrystus nie uznawał za małżeństwo, pary "żyjące na kocią łapę".


Polemizowałbym, ale załóżmy, że tak właśnie należy interpretować tę wypowiedź Chrystusa. Nadal jednak nie mamy pewności, że zastrzeżenie "chyba w wypadku nierządu" odnosi się wyłącznie do tego przypadku. Na mój gust pod nierząd można podciągnąć również zachowanie jednego z małżonków, który odszedł jako pierwszy (z przyczyn leżących po jego stronie) i związał się z inną osobą.

Rozdzieński napisał(a):
Dobrze byłoby aby interpretacji słów Pana Jezusa szukać w Ewangeliach a nie w wypocinach teologów. Zwłaszcza kiedy próbują podważać prawdę zawartą w Słowie Bożym.


Moim zdaniem to dość ryzykowne, szczególnie gdy w całości odrzuci się "wypociny teologów" i zaczyna od zera. Nie jestem zwolennikiem bezkrtycznego przyjmowania interpretacji teologów, ale też nie znam i nie rozumiem na tyle Słowa Bożego, aby zdać się w pełni na siebie.

Swoją drogą ciekawe, że Chrystus tak często nauczał w przypowieściach, a nie podawał szczegółowego prawa w stylu ST. Może Prawa Boga który jest Miłością po prostu nie da się zamknąć w sztywne ramy nakazów i zakazów?


Śr gru 14, 2005 21:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4102
Post 
Drodzy Panowie...

Kolejne posty o tym, kto i kiedy napisał, że to jego ostatni post - będą usuwane (tak jak te ostatnie) ;) .

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Cz gru 15, 2005 19:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 266 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL