Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 18:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
 Czy Bog modyfikuje czasoprzestrzen ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 16:19
Posty: 174
Post 
gabriel napisał(a):
Pojecia nie masz o islamie widze zielonego , wiec prosze przeczytaj cos o nim zanim zaczniesz sie osmieszac


Zwiedziłem sporo krajów arabskich - normalni ludzie. Obejrzyj dzisiaj wiadomości, zobaczysz jak duchowni Islamu próbują powstrzymać fanatyczne tłumy i co mówią o Islamie (ja widziałem o 18.30). Nie utozszamiaj Islamu z betonem podobnym do "Psycholi od Rydzyka" - tacy ludzie są w kazdej religii, niestety .....

To fanatyczny beton każdej wiary, podburzający tłumy, jest groźny dla ludzkości ..

_________________
Złote myśli każdej religii:
1. Wyłącznie moja religia jest religią prawdziwą
2. Wyłacznie moja religia ma pełnię prawdy
Tylko gdzie wówczas miejsce na rozmowy, na negocjacje ?


N lut 05, 2006 19:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2005 21:06
Posty: 2184
Post 
Mieszek !

Różnica pomiędzy mną a Katolikami jest taka że ja niejako z założenia uznaje relatywizm dobra. Nigdy nie przyszło mi do głowy że posiadam prawdę absolutną o jego istocie. Dlatego można ze mną dyskutować i przekonać mnie że np. masochista uważa za dobre zadawanie sobie bólu , mimo że ja tego poglądu nie podzielam.
Jeśli istnieje coś co uznaje za dobro nadrzędne to jest to maxymalna możliwa do zaistnienia , nie krzywdząca nikogo możliwość samorealizacji jednostki ( czy grupy ).

Z katolikami sprawa ma się inaczej. Wy wiecie lepiej co jest dobre dla innych ludzi i jesteście gotowi stosować przemoc by ich do tego dobra zmusić.


N lut 05, 2006 19:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
roberthat napisał(a):
gabriel napisał(a):
Pojecia nie masz o islamie widze zielonego , wiec prosze przeczytaj cos o nim zanim zaczniesz sie osmieszac


Zwiedziłem sporo krajów arabskich - normalni ludzie. Obejrzyj dzisiaj wiadomości, zobaczysz jak duchowni Islamu próbują powstrzymać fanatyczne tłumy i co mówią o Islamie (ja widziałem o 18.30). Nie utozszamiaj Islamu z betonem podobnym do "Psycholi od Rydzyka" - tacy ludzie są w kazdej religii, niestety .....

To fanatyczny beton każdej wiary, podburzający tłumy, jest groźny dla ludzkości ..


No to ci podam probke ich wiary..takie ich ewangelie....oto cytaty z hadisow ( slowa Mahometa ) a Mohamed to taki ich Jezus a Bukhari to czlowiek ktory te wypowiedzi Mahometa zebral w ksiege

1. W jednym z hadisów prorok mówi, że słońce kręci się dookoła ziemi (Hadith 421, pg. 283, vol. 4 of M.Muhsin Khan's translation of Sahih Bukhari)

2. Według hadisów nie ma chorób zakaźnych (Hadith 649, page 435, volume7)

3. Hadisy wspominają, że lekiem na wszystkie choroby jest ziarno czarnego kminku (Hadith 591, pg.400, vol 7)

4. Hadisy zalecają picie moczu wielbłąda w okresie rekonwalescencji (Hadith 590, pg.399, vol.7)

5. Hadisy wspominają, że gorączka pochodzi z ognia piekielnego (Hadith 621,622, page 417, vol 7)

6. Sławny hadis mówi o tym że jedno skrzydło muchy zawiera chorobę a drugie skrzydło muchy zawiera środek leczniczy (Hadith 673, pg. 452, vol 7)

7. Zgodnie z przekazem Hanbel 6/136, 192,213 prorok nigdy nie oddawał moczu w pozycji stojącej, zgodnie z przekazem Bukhariego prorok oddawał mocz w pozycji stojącej (Bukhari 4/60-64)

8. Koran nakazuje wierzącym, aby nie czynili różnicy między prorokami Boga (Koran 2:285) jednak Bukhari podaje (97/36), że prorok zaprzecza Koranowi mówiąc, że jest najbardziej zaszczytnym posłańcem.

9. W hadisach kobieta zostaje przyrównana do czarnego psa lub małpy (Bukhari 8/102, Hanbel 4/86)

10. W hadisach kobieta zostaje nazwana "nieszczęściem" (Bukhari 76/53)

11. W hadisach (tym razem Sahih Muslim) czytamy, że "kobiety są naturalnie, moralnie i religijnie wybrakowane"

12. Zgodnie z Bukhari (Book of Jihad, 146) i Abu Dawud 113 prorok przyzwolił wojownikom na mordowanie kobiet i dzieci w czasie wojny.

13. Zgodnie z Hanbel 4/85, 5/54 prorok rozkazał zabicie wszystkich czarnych psów ponieważ są one diabłami.

14. Koran mówi, że nikt nie może zobaczyć Boga, jednak Bukhari 97/24 i 10/129 podaje, że Bóg aby udowodnić swoje istnienie Muhammadowi pokazał mu swoje udo!

15. Koran mówi, że za cudzołóstwo powinna być kara 100 batów (Koran 24:1-3), natomiast hadisy są w opozycji do tego i wspominają o kamieniowaniu na śmierć


N lut 05, 2006 20:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 16:19
Posty: 174
Post 
Gabriel, nie znam koranu i nie zamierzam poznawać, ale myślę, że gdyby to zobaczył jakis telog muzułmanin to nie zostawiłby na tobie suchej nitki tak jak to zrobił Oozie z marcinem_jarzębskim - poczytaj sobie jakie głupoty wypisywał p.marcin na temat Żydów.

Mnie to wyglądało, że biblioteka p. marcina pełna jest najohydniejszych pomówień Żydów jakie kiedykolwiek sie ukazały, nie majacych nic wspólnego z prawdą.

Według tej bibiloteki "Żydzi to idioci" - jak to w pewnym momencie ujął Oozie.

_________________
Złote myśli każdej religii:
1. Wyłącznie moja religia jest religią prawdziwą
2. Wyłacznie moja religia ma pełnię prawdy
Tylko gdzie wówczas miejsce na rozmowy, na negocjacje ?


N lut 05, 2006 21:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Cytuj:
Gabriel, nie znam koranu i nie zamierzam poznawać, ale myślę, że gdyby to zobaczył jakis telog muzułmanin to nie zostawiłby na tobie suchej nitki tak jak to zrobił Oozie z marcinem_jarzębskim - poczytaj sobie jakie głupoty wypisywał p.marcin na temat Żydów.

Nie moge sie doczekac aby to obalil ktos.!!! .a skoro juz
o tym mowa..to ci podam strone muzulamsnka ktora sama o tym pisze...tylko ze tobie sie w glowie nie moze pomiescic ze cos takiego mozna powiedziec ! a ktos inny moze w to wierzyc
Oto ta muzulmanska strona..zreszta takich jest mnostwo

http://rationalreality.50webs.com/hadith.htm


N lut 05, 2006 21:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 16:19
Posty: 174
Post 
Gabrielu, ja tam nie wejdę bo mnie to nie interesuje.

Szkodliwy dla ludzkości fanatyczny beton występuje w każdej religii. Dlaczego Episkopat nie może sobie poradzić z "psycholami od rydzyka", przecież wystarczy zastąpić Ojca Dyrektora rozsądnym człowiekiem. Kto jet przełożonym o. Rydzyka, dlaczego nie może go wysłać do klasztoru na jakims odludziu, aby nie szkodził swojej religii.

_________________
Złote myśli każdej religii:
1. Wyłącznie moja religia jest religią prawdziwą
2. Wyłacznie moja religia ma pełnię prawdy
Tylko gdzie wówczas miejsce na rozmowy, na negocjacje ?


N lut 05, 2006 21:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
roberthat napisał(a):
Gabrielu, ja tam nie wejdę bo mnie to nie interesuje.


To jak wejdziesz na ta strone i zacznie Cie to interesowac to pogadamy wtedy o islamie


N lut 05, 2006 23:02
Zobacz profil
Post 
Gabrielk:
Cytuj:
Zaloz ze Bog to zrodlo wody i wlasciciel wody w jednym , a zycie to pustynia ...oddalasz sie od zrodla wody coraz bardziej i bardziej bo nie akceptujesz tego Boga....pieklo jest takim stanem kiedy dojdziesz juz za daleko aby bez wody spowrotem wrocic do zrodla
Jesli wlasciciel wody nie wyjdzie Tobie w woda naprzeciw aby Ci skrocic droge to zginiesz z pragnienia bo zaszedles za daleko


Ty twierdzac ze Bog jest msciwy zakladasz ze to Bog Cie karze kiedy ty sam sie do tego zrodla ( Boga ) oddalasz
To gdzie jest tu wina Boga ?


Chciałbym podkreślić fakt, iż wierzę, że wiara Katolicka w zadnym wypadku nie jest TYM źródłem i odejście od niej nie owocuje w odejściu od źródła. Boga mozna znaleźć w wielu innych religiach i o wiele lepiej się IMHO spełnić.

Czemu uznajesz gabrielu, że im jakiś pogląd starszy tym jest lepszy. Chciałem Ci przypomnieć, że pogląd iż Ziemia jest płaska i jest centrum wszechświata jest o wiele starszy od obecnie panujących poglądów na te tematy.


Pn lut 06, 2006 2:16

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Cytuj:
Boga mozna znaleźć w wielu innych religiach i o wiele lepiej się IMHO spełnić

A w jakich to religiach mozna sie lepiej spelniac i dlaczego ?

Cytuj:
Czemu uznajesz gabrielu, że im jakiś pogląd starszy tym jest lepszy. Chciałem Ci przypomnieć, że pogląd iż Ziemia jest płaska i jest centrum wszechświata jest o wiele starszy od obecnie panujących poglądów na te tematy


A to do jakiego tekstu mojego jest ta odpowiedz przypisana ?


Pn lut 06, 2006 4:16
Zobacz profil
Post 
W każdej gabrielu. To zależy od człowieka, gdzie znajdzie spełnienie.
moja wypowiedź była do tego:
Moj poglad ma 2000 lat conajmniej a Twoj conajwyzej cos okolo 200 lat ( w tej formie jaka jest obecnie )
Moj poglad uznaje 5 mld ludzi ..Twoj nie ma wiecej niz pol mld wyznawcow
No i zobaczymy czyj przetrwa dalej ......
Co jest dla mnie totalną bzdurą (wyznaczanie jakości wyznania lub poglądu po ilości osób go podzielających i długości jego istnienia).


Pt lut 10, 2006 0:17

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Cytuj:
wyznaczanie jakości wyznania lub poglądu po ilości osób go podzielających i długości jego istnienia).


A uzywajac jakiego wskaznika wyznanie ma byc wartosciowane ? i kto ma to wyznanie wartosciowac ? A moze wszystkie wyznania sa takiej samej wartosci co ?:)


Pt lut 10, 2006 0:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL