Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 18:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
 Czy Bog modyfikuje czasoprzestrzen ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post Czy Bog modyfikuje czasoprzestrzen ?
Czasami mysle ze moze Bog modyfikuje linie czasoprzestrzeni tzn robi cos w danym punkcie czasowym ktore to dzialania zmieniaja nasza rzeczywistosc a my nie mozemy tego odczuwac poniewaz sami ulegamy automatyczniej zmianie
Jednym slowem dla Boga wszystko jest mozliwe do zmienienia w kazdym punkcie linii czasu i przestrzeni i on to czasami robi

Co wy na to ?


Wt sty 24, 2006 0:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 20:43
Posty: 682
Post 
Kiedys nad tym myslalem, ale w obecnym rozumieniu czasoprzestrzeni jest to niemozliwe. Np. bitwa pod Grunwaldem i chrzest Polski nie mogly zdarzyc sie w tym samym miejscu i czasie(nie da sie znalezc takiego ukladu odniesienia).
Bog moze wszystko, moze wiec wykroczyc poza takie ograniczenia.

_________________
Kto przeczy, że istnieją idee, ten jest poganinem, bo przeczy, że istnieje Syn


Wt sty 24, 2006 6:25
Zobacz profil
Post 
Rozumiem Cię i znam to zjawisko. Czasem zdarza się, że w jakiś sposób (wątpię czy to Bóg robi) drobne wydarzenia z przeszłości lub teraźniejsze (jak na przykład położenie jakiegoś przedmiotu) ulegają zmianie. Wtedy ludziom do umysłów i pamięci ładuje się jakby zmieniona wersja pamięci, w której te zmienione wydarzenia zaszły i są jedyną prawdziwą wersją. Czasem wystąpi jakiś błąd i pewna osoba nie przyjmuje nowego "programu" i pamięta to co było poprzednio (a praktycznie rzecz biorąc to wogóle tego nie było).
Mojemu znajomemu zdarzyło się tak z klamką od drzwi, która zawsze była po lewej stronie. Pewnego dnia wrócił ze szkoły i była po prawej. Oczywiście tylko on to pamiętał, rodzina nie wiedziała o co mu chodzi. Ja też po pewnym czasie zacząłem się zastanawiać po której ona była stronie. W końcu nie wiedziałem już co mi się wydaje prawdopodobniejsze ale kiedy chciałem sobie przypomnieć jak to z nią było to napotykałem pustkę w głowie. I takich przypadków jest sporo. Pewnie prawie każdy z Was tak miał.[/i]


Wt sty 24, 2006 12:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 19, 2005 15:25
Posty: 581
Post 
A Twojemu znajomemu nie mogło się po prostu pomylić?

Nie rozumiem, po co zastanawianie się nad takimi rzeczami... Nie, żebym uważała, że to coś złego... ale nie wiem, po co.


Wt sty 24, 2006 19:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 20:43
Posty: 682
Post 
Dla samej radosci rozumowania :D

_________________
Kto przeczy, że istnieją idee, ten jest poganinem, bo przeczy, że istnieje Syn


Wt sty 24, 2006 19:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 19, 2005 15:25
Posty: 581
Post 
A to radości życzę :D


Wt sty 24, 2006 20:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 17:34
Posty: 58
Post 
Bóg może zmieniać wszystko - ale czy to ważne? I tak nie zrozumiemy tego nigdy (przynajmniej póki żyjemy). Ważne jest dla nas to, że może On z każdego zła wyprowadzić dobro...

_________________
W Nim jedyne ukojenie...


Wt sty 24, 2006 20:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 10, 2005 14:36
Posty: 35
Post 
Po przeczytaniu tekstu Chaoty przyszło mi do głowy tylko jedno : deja vu. :D Jeśli to to, to ja doświadczam tego dość często... :shock:


Wt sty 24, 2006 21:25
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
:hahaha:


Gabriel:
Cytuj:
Czasami mysle ze moze Bog modyfikuje linie czasoprzestrzeni tzn robi cos w danym punkcie czasowym ktore to dzialania zmieniaja nasza rzeczywistosc a my nie mozemy tego odczuwac poniewaz sami ulegamy automatyczniej zmianie
Jednym slowem dla Boga wszystko jest mozliwe do zmienienia w kazdym punkcie linii czasu i przestrzeni i on to czasami robi

Co wy na to ?



Bóg nie może zmienić tego co było
gdyz nie może zaprzeczyc sam sobie
a ponowienie czasu jest brakiem prawdy o tym samym czasie
brakło by prawdy i Bóg stałby sie kłamca

więc nie jest to możliwe



Chaota:
Cytuj:
Mojemu znajomemu zdarzyło się tak z klamką od drzwi, która zawsze była po lewej stronie. Pewnego dnia wrócił ze szkoły i była po prawej. Oczywiście tylko on to pamiętał, rodzina nie wiedziała o co mu chodzi. Ja też po pewnym czasie zacząłem się zastanawiać po której ona była stronie. W końcu nie wiedziałem już co mi się wydaje prawdopodobniejsze ale kiedy chciałem sobie przypomnieć jak to z nią było to napotykałem pustkę w głowie. I takich przypadków jest sporo. Pewnie prawie każdy z Was tak miał.


zaczynam podejżewac, ze ty masz po prostu pustke w głowie
i tyle
:lol:

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Wt sty 24, 2006 21:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 20:43
Posty: 682
Post 
Cytuj:
Bóg nie może zmienić tego co było
gdyz nie może zaprzeczyc sam sobie
a ponowienie czasu jest brakiem prawdy o tym samym czasie
brakło by prawdy i Bóg stałby sie kłamca

To chyba dosc odwazne stwierdzenie, ze Bog czegos nie moze. O wiele bezpieczniej jest zalozyc, ze z tej patowej sytuacji istnieje proste wyjscie, ktorego my nie dostrzegamy, a dla Boga jest oczywiscie oczywiste :) .

_________________
Kto przeczy, że istnieją idee, ten jest poganinem, bo przeczy, że istnieje Syn


Wt sty 24, 2006 21:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
czy to tak trudno zrozumiec, iz Bóg moze czegos niemóc?
Miłość nie może zaprzeczyć samej sobie
nie może zmienić prawdy w kłamstwo
nie może oddac totalnie władzy komus innemu bo mogłoby dojść do zła a to też nie może uczynić
nie może kłamać
nie może klnąć :P
nie może...

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Wt sty 24, 2006 22:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Cytuj:
Bóg nie może zmienić tego co było
gdyz nie może zaprzeczyc sam sobie
a ponowienie czasu jest brakiem prawdy o tym samym czasie
brakło by prawdy i Bóg stałby sie kłamca


Z naszego punktu widzenia Bog nie jest klamca i nie zaprzecza sam sobie poniewaz my tych zmian wogole nie zauwazamy , dla nas ciaglosc czasoprzestrzeni jest stala i niezmienna ( nie ma dla nas terazniejszej przeszlosci czy przyszlosci ) ale dla Boga jednak tak moze nie byc


Śr sty 25, 2006 1:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Zreszta ktos z ludzkiego punktu widzenia Boga moze nazywac morderca...poniewaz odbiera czlowiekowi zycie A czy Bog jest morderca ?
Pewne rzeczy innaczej sa nazywane z punktu widzenia czlowieka a innaczej z punktu widzenia Boga


Śr sty 25, 2006 1:16
Zobacz profil
Post 
Mieszku - Twoje wypowiedzi kloca sie ze stwierdzeniem, ze Bog jest wszechmogacy. Jesli bowiem jest - to rozwiazanie jest. Moze lezec w granicach naszej logiki, a moze nie lezec. Bo wszechmoc Boga moze przeciez wykraczac poza nasza logike. I fakt, ze nasza logika zostala przez Boga stworzona, daje nam podstawe do myslenia, ze Bog jest ponad ta logika. I gdybym uznal istnienie Boga, przyjalbym wlasnie ten poglad.


Crosis


Śr sty 25, 2006 1:30

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Kiedys czytalem ciekawa teorie ze wielkosc wszechswiata nie jest taka jaka mierzymy na podstawie wieku swiatla ktore do nas dociera
Ten wiek swiatla moze rowniez podlegac zmianom czasoprzestrzennym i wszechswiat moze byc zdecydowanie mniejszy niz sie nam wydaje a to co otrzymujemy jest tylko iluzja a raczej konsekwencja zmian czasoprzestrzennych ktore i takie zmienione swiatlo do nas dociera


Śr sty 25, 2006 2:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL