Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 18:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Czy Bog modyfikuje czasoprzestrzen ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Cytuj:
Papież jednak szanuje i rozmawia z muzułmanami ....


Rozmawia bo podziela ich punkt widzenia koncepcji Boga .....czy rozmawia bo jest realista i trzeba sie z tym miliardem ludzi jakos dogadac ?


Cz lut 02, 2006 21:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Cytuj:
Czy Islam = Satanizm

Czy kolor brazowy jest kolorem czarnym ???? :)


Cz lut 02, 2006 21:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 16:19
Posty: 174
Post 
gabriel napisał(a):
Cytuj:
Chyba ktoś wielki powiedział, że aby zrozumieć inne religie trzeba spróbować spojrzeć na świat ich oczami.


Albo mozna miec tak mozg wyprany aby wierzyc ze zlo to jest dobro ( da sie to odpowiednimi technikami zrobic )..i tak niektore religie i nurty spoleczne wyznaja


Czy nie widzisz elementów piękna w innych religiach - Islamie, Buddyźmie, Hinduiźmie ... bo ja widzę.

Szanujmy wszystkie religie !!!!

Niektóre sekty są szkodliwe i trzeba z nimi walczyć, np. masowe samobójstwo "wiernych" w południowo- amerykańskiej dżungli, czy też masowe samobójstwo chyba w Austrii ludzi wierzących że siądą na przelatująca w pobliżu ziemi kometę .. i chyba gdzieś polecą ...

Wg mnie nie sa sektą np. Świadkowie Jehowy, choc moim zdaniem wierza w głupoty ... ale to tylko moje zdanie.

DOBRANOC.

_________________
Złote myśli każdej religii:
1. Wyłącznie moja religia jest religią prawdziwą
2. Wyłacznie moja religia ma pełnię prawdy
Tylko gdzie wówczas miejsce na rozmowy, na negocjacje ?


Cz lut 02, 2006 21:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 16:19
Posty: 174
Post 
gabriel napisał(a):
Cytuj:
Papież jednak szanuje i rozmawia z muzułmanami ....


Rozmawia bo podziela ich punkt widzenia koncepcji Boga .....czy rozmawia bo jest realista i trzeba sie z tym miliardem ludzi jakos dogadac ?


A wspólne modły Żydów, Muzułmanów, Prawosławnych, Katolików ... itp za dusze targicznie zmarłych w Katastrofie w Katowicach to co ... też tylko grzecznościowe udawanie sympatii do innych religii, bo trzeba się z nimi jakoś dogadać .... czy wzajemny szacunek i uznanie tych religii.

_________________
Złote myśli każdej religii:
1. Wyłącznie moja religia jest religią prawdziwą
2. Wyłacznie moja religia ma pełnię prawdy
Tylko gdzie wówczas miejsce na rozmowy, na negocjacje ?


Cz lut 02, 2006 21:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Cytuj:
Czy nie widzisz elementów piękna w innych religiach - Islamie, Buddyźmie, Hinduiźmie ... bo ja widzę.

Pozwol ze cos Ci wytlumacze
Ludzie wszedzie sa podobni, i nie rodza sie mordercami
Dostaja sie pozniej w otoczenie pewnego sytemu religijno spolecznego ktory ksztaltuje ich psychike

Pewnie ze budowle w islamie sa wspaniale , sa tez wspaniali muzulamnie zreszta wiekszosc nich to normalni ..bo czlowiek ma cos takiego jak sumienie ( ktore bardzo ciezko zagluszyc )...ale sa tez i bardzo ciemne strony islamu jako doktryny religijnej
I jako doktrynie religijnej dalem jej kolor brazowy a nie ludziom
A za co ? Oto co mam do islamu jako religi

1 Chrzescijanska koncepcja Boga jako czystej milosci i dobroci , ktora nie moze czynic zlo samego w sobie
I tutaj w chrzescijanstwie zapala sie czerwone swiatelko jesli ktos tworzy koncepcje zla ( nawet w imie dobra )...to nie jest dzielo naszego Boga

Islam nie ma takich mozliwosci.W islamie Bog moze wszystko , moze bez powodu zabijac, nakazywac niszczyc inne kultury w imie szerzenia " islamskiego dobra "

Koncepcja rownosci w islamie jest to kompletna paranoja , kobiety, innowiercy maja zupelnie inny status niz muzulmanscy mezczyzni

Brak mozliwosci analizowania Koranu pod wzgledem merytorycznym , tzn sprzeczosci i duzym konfliktem z pojeciem i poszanowania ludzkiej wolnej woli

To wszystko przypomina olbrzymia sekte a nie religie


Cz lut 02, 2006 22:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 16:19
Posty: 174
Post 
gabriel napisał(a):
... ale sa tez i bardzo ciemne strony islamu jako doktryny religijnej
I jako doktrynie religijnej dalem jej kolor brazowy a nie ludziom
A za co ? Oto co mam do islamu jako religi

1 Chrzescijanska koncepcja Boga jako czystej milosci i dobroci , ktora nie moze czynic zlo samego w sobie
I tutaj w chrzescijanstwie zapala sie czerwone swiatelko jesli ktos tworzy koncepcje zla ( nawet w imie dobra )...to nie jest dzielo naszego Boga


A ciemnych stron katolicyzmu nie widzisz ? ... to poczytaj inne moje wątki np. "Etyczny kodeks nawracania"

Spójrz oczami muzułmanina - co czuje rodzina z dziada pradziada muzułmańska gdy misjonarz katolicki przestawia im dziecko na katolicyzm w imię czego, DOBRA ???? - czy to jest czynienie dobra ? - czy dziwi cię dlaczego tylu misjonarzy ginie "śmiercią męczęńską" ?

A gdyby w Twojej rodzinie misjonarz muzułmanin, przestawił Twoje dziecko na Islam ... to byłbyś szczęsliwy ?

Myślisz, że to niemożliwe - możliwe, gdyby Islam miał tak rozbudowane misje, ale Oni tego nie robią bo byc może szanują Twoja religię.

_________________
Złote myśli każdej religii:
1. Wyłącznie moja religia jest religią prawdziwą
2. Wyłacznie moja religia ma pełnię prawdy
Tylko gdzie wówczas miejsce na rozmowy, na negocjacje ?


Cz lut 02, 2006 22:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Przeczytaj sobie co mowi Koran i hadisy o nawracaniu i w jaki sposob nawracal zalozyciel tej religii Mohamed a w jaki sposob o nawracaniu pisza ewangelie i co o nawracaniu mowil Jezus

Bedziesz mial jasno pokazane co o tej koncepcji pisza obie religie


Cz lut 02, 2006 22:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 16:19
Posty: 174
Post 
gabriel napisał(a):
Przeczytaj sobie co mowi Koran i hadisy o nawracaniu i w jaki sposob nawracal zalozyciel tej religii Mohamed a w jaki sposob o nawracaniu pisza ewangelie i co o nawracaniu mowil Jezus

Bedziesz mial jasno pokazane co o tej koncepcji pisza obie religie


Nie mam zamiaru czytać koranu, ja tylko logicznie myślę.

Pomińmy co było w dawnych czasach, bo w KK też było masowe nawracanie ogniem i mieczem, inkwizycje itp.
Mahamed byc może nawracał podobnie, ale żyjemy w innych czasach.

Weżmy dzień dzisiejszy.

Dlaczego co roku ginie kilkuset misjonarzy katolickich (słyszałem w TV) - bo wchodzą z butami w obszary innych religii w imie czego ? - czynienia DOBRA ??

Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że tylko KK ma tak rozbudowane misje na całym swiecie (stąd tylu męczenników) - tego chyba nie czyni żadna inna religia.

_________________
Złote myśli każdej religii:
1. Wyłącznie moja religia jest religią prawdziwą
2. Wyłacznie moja religia ma pełnię prawdy
Tylko gdzie wówczas miejsce na rozmowy, na negocjacje ?


Cz lut 02, 2006 23:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Cytuj:
Dlaczego co roku ginie kilkuset misjonarzy katolickich (słyszałem w TV) - bo wchodzą z butami w obszary innych religii w imie czego ? - czynienia DOBRA

Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że tylko KK ma tak rozbudowane misje na całym swiecie (stąd tylu męczenników) - tego chyba nie czyni żadna inna religia


Czy misjonarze narzucaja komus wiare sila ? Nie wolno im glosic ewangeli ze jest Bog ktory kocha ludzi ?Co takiego zlego robia ?

A to ze gina..no coz, sa rozne porachunki plemienne , jest zazdrosc aby ludzi za bardzo nie oswiecac..aby mozna bylo nimi latwo manipulowac...i za to kosciol placi swoja cene


Pt lut 03, 2006 0:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 16:19
Posty: 174
Post 
gabriel napisał(a):
Czy misjonarze narzucaja komus wiare sila ? Nie wolno im glosic ewangeli ze jest Bog ktory kocha ludzi ? Co takiego zlego robia ?

A to ze gina..no coz, sa rozne porachunki plemienne , jest zazdrosc aby ludzi za bardzo nie oswiecac..aby mozna bylo nimi latwo manipulowac...i za to kosciol placi swoja cene


A gdyby misjonarz muzułmanin przestawił Ci córkę na Islam to też byś pytał "Co takiego złego On zrobił ?"
Przecież nie narzucił Islamu Twojej córce na siłę, czy nie wolno misjonarzowi muzułmańskienu głosić, że jest Bóg który kocha ludzi ?
Co takiego złego zrobił Ci misjonarz muzułmanin ?

_________________
Złote myśli każdej religii:
1. Wyłącznie moja religia jest religią prawdziwą
2. Wyłacznie moja religia ma pełnię prawdy
Tylko gdzie wówczas miejsce na rozmowy, na negocjacje ?


Pt lut 03, 2006 0:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Cytuj:
Co takiego złego zrobił Ci misjonarz muzułmanin ?


Czy ja sie oburzam ze Twoja corka zmienila wiare na judaizm ? Nie ! Bladzi w wierze i to wszystko..ale normy cywilizacyjne ta wiara jak najbardziej zachowuje...powtarzam jako wiara ( z ludzmi jest troche gorzej..ale jak wszedzie w innych religiach tez )

Islam jest wg mnie olbrzymia sekta ! Sekta czyli organizacja religijna niebezpieczna dla spoleczenstwa.To juz nie chodzi o to czy ktos wierzy w Boga jednoosobowego czy Trojce Sw..to chodzi o fundamentalne definicje dobra i zla !!

To ze Twoja corka ( przepraszam ze uzywam jej przykladu ale chyba jasniej to zrozumiesz ) wierzy w jedoosobowego Boga nie stwarza problemu takiego ze jesli jej wiara bedzie gleboka wrecz fanatyczna to nie pojdzie do rabina po wiazke granatow ( bo jej tego zabroni ) i nie wysadzi sie w powietrze niszczac niewiernych.
W islamie znalazlaby mnostwo immamow ktorzy by ja jeszcze do tego namowili, za nic majac jej wlasne zycie aby tylko osiagnac swoje cele.
W islamie jesli zechce ktos bys fanatykiem znajdzie w hadisach odpowiednie cytaty ktore zapewniaja mu raj jest zginie jako meczennik wysadzajac niewiernych w powietrze

Jesli zrozumie ze popelnila blad i wroci do chrzescijanstwa jej maz nie poderznie jej gardla ani nie zastrzeli
Twoja corka gdyby odeszla z islamu drzalaby kazdego dnia do konca zycia..o jej wlasne zycie bo tam sie za apostazje karze smiercia juz na ziemi ....!

Czy teraz rozumiesz ze islamu nie mozna porownywac z innymi wierzeniami !?


Pt lut 03, 2006 0:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 16:19
Posty: 174
Post 
gabriel napisał(a):
Cytuj:
Co takiego złego zrobił Ci misjonarz muzułmanin ?


Czy ja sie oburzam ze Twoja corka zmienila wiare na judaizm ? Nie ! Bladzi w wierze i to wszystko..

Gabriel, możemy tak w kółko. Skąd Twoja pewność że po Twojej stronie prawda - przecież to tylko Twoja wiara. Żydzi też wierzą że oni znaja prawdę o Bogu, i w tym wypadku Twój Bog to tylko bożek.
Jak widzisz prawda jest pojęciem względnym, to przypadek, że urodziłeś sie w rodzinie katolickiej. Nie zaprzeczysz, że gdybyś urodził sie w rodzinie Żydowskiej Bóg katolików byłby dla Ciebie tylko bozkiem - czyz nie ?

Nie odpowiedziałeś na podstawowe pytanie:

Co takiego złego zrobił Ci misjonarz muzułmanin ?

Przecież On zafundował Twojej Córce 100% piekło na podstawie grzechu apostaty i Ty masz ZERO do powiedzenia, jeśli ona naprawdę odrzuciła katolicyzm i przeszła na Islam. Co zrobisz, wyrzekniesz się córki, będziesz się modlił, czy poderżniesz mu gardło. Statystycznie, jeśli będzie wielu misjonarzy muzułmanów wszystkie trzy przypadki są prawdopodobne. Zobacz jak fanatycznie zachowuja się katolicy w obronie swojej wiary - chocby film "Ksiądz" czy jakiś bzdurny plakat na ulicy obrażający Chrystusa, czy w obronie ks. Jankowskiego, o. Rydzyka - posłuchaj trochę radia Maryja jaki to beznadziejny fanatyzm i głupota.

gabriel napisał(a):
Islam jest wg mnie olbrzymia sekta ! Sekta czyli organizacja religijna niebezpieczna dla spoleczenstwa.To juz nie chodzi o to czy ktos wierzy w Boga jednoosobowego czy Trojce Sw..to chodzi o fundamentalne definicje dobra i zla !!
Czy teraz rozumiesz ze islamu nie mozna porownywac z innymi wierzeniami !?

Widzę w telewizji fanatyczne tłumy muzułmanów protestujące przeciwko obrażaniu Machameta (u nas katolicy zachowywali sie identycznie np. nagi Chrystus ukrzyzowany na plakatach !!!), ale widzę też bardzo rozsądnych muzułmanów duchownych próbujacych to uspokoić - wczoraj słyszałem że Islam jest religią miłości, że nikomu nie wyrzadzi zła.

Jak sie chcesz posługiwać skrajnościami to proszę:

Dlaczego misjonarz katolicki przed nawracaniem nie ostrzega nawracanego, że po chrzcie nie ma dla niego odwrotu - jeśli zmieni wiarę to ma gwarantowane piekło !!!! - przecież to świństwo w najwyzszej formie - czy nie jest to działanie sekciarskie, żlapać podstępem jak najwięcej wiernych ?

_________________
Złote myśli każdej religii:
1. Wyłącznie moja religia jest religią prawdziwą
2. Wyłacznie moja religia ma pełnię prawdy
Tylko gdzie wówczas miejsce na rozmowy, na negocjacje ?


Pt lut 03, 2006 21:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 16:19
Posty: 174
Post 
P.S.
Możemy tak w kółko ....
Ja nie widzę sensu ciągnięcia tego dalej.

Do widzenia.

_________________
Złote myśli każdej religii:
1. Wyłącznie moja religia jest religią prawdziwą
2. Wyłacznie moja religia ma pełnię prawdy
Tylko gdzie wówczas miejsce na rozmowy, na negocjacje ?


Pt lut 03, 2006 22:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Cytuj:
Dlaczego misjonarz katolicki przed nawracaniem nie ostrzega nawracanego, że po chrzcie nie ma dla niego odwrotu - jeśli zmieni wiarę to ma gwarantowane piekło - przecież to świństwo w najwyzszej formie


Masz racje , musimy to skonczyc.Ty widze ze zaczynasz miec pretensje do Boga o to ze karze tak surowo za apostazje.

No coz...radze zaniesc do Boga skarge..nie do mnie..a jesli wierzysz ze jednak Bog nie karze za apostazje..to tylko zycze milego weekendu


Pt lut 03, 2006 23:52
Zobacz profil
Post 
gabrielu, to Twój kośćioł uznaje istnienie mściwego Boga karającego bezlitośnie każdego kto odważy się oddalić.
Chciałbym również zadać jedno ytanie na temat dyskusji toczącej się od dłuższego czasu: w jakim temacie umieszczacie te posty :) ?


So lut 04, 2006 2:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL