Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 18:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Czy Bog modyfikuje czasoprzestrzen ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Chaota napisał(a):
gabrielu, to Twój kośćioł uznaje istnienie mściwego Boga karającego bezlitośnie każdego kto odważy się oddalić.
Chciałbym również zadać jedno ytanie na temat dyskusji toczącej się od dłuższego czasu: w jakim temacie umieszczacie te posty :) ?


Jednak uwaznie nie przeczytales tej calej dyskusji..skoro tak twierdzisz

Juz poprosilem moderatora o wykasowanie postow nie dotyczacych tematu..poniewaz rzeczywiscie zbyt daleko odeszlismy od oryginalnego watku


So lut 04, 2006 4:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Cytuj:
gabrielu, to Twój kośćioł uznaje istnienie mściwego Boga karającego bezlitośnie każdego kto odważy się oddalić


Zaloz ze Bog to zrodlo wody i wlasciciel wody w jednym , a zycie to pustynia ...oddalasz sie od zrodla wody coraz bardziej i bardziej bo nie akceptujesz tego Boga....pieklo jest takim stanem kiedy dojdziesz juz za daleko aby bez wody spowrotem wrocic do zrodla
Jesli wlasciciel wody nie wyjdzie Tobie w woda naprzeciw aby Ci skrocic droge to zginiesz z pragnienia bo zaszedles za daleko


Ty twierdzac ze Bog jest msciwy zakladasz ze to Bog Cie karze kiedy ty sam sie do tego zrodla ( Boga ) oddalasz
To gdzie jest tu wina Boga ?


So lut 04, 2006 5:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 16:19
Posty: 174
Post 
gabriel napisał(a):
Cytuj:
Dlaczego misjonarz katolicki przed nawracaniem nie ostrzega nawracanego, że po chrzcie nie ma dla niego odwrotu - jeśli zmieni wiarę to ma gwarantowane piekło - przecież to świństwo w najwyzszej formie


Masz racje , musimy to skonczyc.Ty widze ze zaczynasz miec pretensje do Boga o to ze karze tak surowo za apostazje.

No coz...radze zaniesc do Boga skarge..nie do mnie..a jesli wierzysz ze jednak Bog nie karze za apostazje..to tylko zycze milego weekendu


Gabrielu, czytasz i nie rozumiesz.
Ja mam pretensję do misjonarza, że przed chrztem nie ostrzega nawracanego przed skutkami zerwania z nową wiarą - to po prostu swiństwo i działania sekciarskie.

Dlaczego nie daje nawracanemu szansy powiedzenia:

Skoro twój Bóg jest taki to ja dziękuję za chrzest !!!!

To tak jakbyś brał pożyczke w lombardzie i ten zataiłby przed tobą, rzeczywiste oprocentowanie pozyczki ..... i w efekcie doprowadził cię do bankructwa i byc może nawet samobójstwa.

P.S.
To fanatyczny beton w każdej wierze jest groźny, a nie wierni.
To nie szkoła wychowuje "Psycholi od Rydzyka" jak powiedział Lech Wałęsa, a fanatyczni kapłani ...

_________________
Złote myśli każdej religii:
1. Wyłącznie moja religia jest religią prawdziwą
2. Wyłacznie moja religia ma pełnię prawdy
Tylko gdzie wówczas miejsce na rozmowy, na negocjacje ?


So lut 04, 2006 10:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Cytuj:
Gabrielu, czytasz i nie rozumiesz.
Ja mam pretensję do misjonarza, że przed chrztem nie ostrzega nawracanego przed skutkami zerwania z nową wiarą - to po prostu swiństwo i działania sekciarskie.


Jak juz dziesiatki razy napisalem ,zerwanie z religia dlatego ze sie w nia nie wierzy nie jest grzechem apostazji wg mnie .Moze sie myle , jesli tak niech mnie ktos poprawi.Wg mnie jest to bladzenie w wierze

A to nie skutek zerwania z wiara robi takie spostoszenia w czlowieku grzechem.To odchodzenie do Boga to czyni...odchodzenie od dobra w strone zla ( zla w sensie zla dla samego czlowieka , uznania kogos innego za Boga ktory ma inne wartosci i definicje dobra niz nasz Bog


So lut 04, 2006 14:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2005 21:06
Posty: 2184
Post 
Roberthat !

Czytasz posty Gabriela i nic nie rozumiesz.

Umknoł ci fakt że dobro to wola boga wyrażana przez KK.
Twoja osoba niema tu nic do rzeczy.


So lut 04, 2006 23:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
danbog napisał(a):
Roberthat !

Czytasz posty Gabriela i nic nie rozumiesz.

Umknoł ci fakt że dobro to wola boga wyrażana przez KK.
Twoja osoba niema tu nic do rzeczy.


Tak dokladnie tak....dobro to wola Boga wyrazana przez kosciol katolicki ktory jest BEZPOSREDNIM spadkobierca kosciola Sw Piotra na ktorym Jezus zalozyl swiadectwo wiary
Prymat kosciola Sw Piotra i Pawla...byl wiele razy kwestionowany i spelzlo na niczym a dla Jezusa kosciol jest JEDEN ( slownie jeden ) , tj jeden pasterz i jedna owczarnia ..i to sa slowa samego Jezusa !!!!!! " Ty jesteś Piotr - Opoka i na tej opoce zbuduję mój Kościół,
a bramy piekielne go nie przemogą "..
Jesli jakikolwiek inny kosciol uzurpuje sobie do tego prawo bycia kosciolem Sw Piotra czyli powszechnym to prosze mi podac powody na jakich sobie owo prawo uzurpuje


N lut 05, 2006 2:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
danbog napisał(a):
Roberthat !

Czytasz posty Gabriela i nic nie rozumiesz.

Umknoł ci fakt że dobro to wola boga wyrażana przez KK.
Twoja osoba niema tu nic do rzeczy.


Kosciol na poczatku swojego istnienia wykonal mrowcza prace , przebadal WSZYSTkIE pisma ktore sa swiadectwem slow samego Jezusa...kazde slowo , kazda kropka i przecinek bylo badane czy nie kloci sie to z swiadectwem wiary danego nam przez samego Jezusa Chrystusa..to byla praca na kilkaset lat ..ale kosciol oczyscil sie z falszywych ewangelii, z falszywych swiadectw ..ktore pisali ludzie przeinnaczajc slowa Jezusa..zostala najprawdziwasza prawda....i ta prawda przetrwala 2 tysiace lat bo musiala przetrwac..innczaej slowa Jezusa..ze bramy piekielne nie zywcieza go bylyby KLAMSTWEM ..i kosciol ten przetrwa do konca swiata ,przetrwa ateizm i inne ruchy spoelczne...wszyscy umra ..a slowa Jezusa.."Ty jesteś Piotr - Opoka
i na tej opoce zbuduję mój Kościół,
a bramy piekielne go nie przemogą " przetrwaja WSZYSTKO ! amen !!


N lut 05, 2006 2:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
roberthat a mógłbys rozwinąć ten wątek:
roberthat
Cytuj:
misjonarz muzułmanin

bo jakosmi to nie za bardzo pasuje do wiedzy jaką posiadam o krajach muzułmanskich
więc chciałbym coś więcej na ten temat sie dowiedzieć
z góry dziekuję

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


N lut 05, 2006 13:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 16:19
Posty: 174
Post 
Mieszek napisał(a):
roberthat a mógłbys rozwinąć ten wątek:
roberthat
Cytuj:
misjonarz muzułmanin

bo jakosmi to nie za bardzo pasuje do wiedzy jaką posiadam o krajach muzułmanskich
więc chciałbym coś więcej na ten temat sie dowiedzieć
z góry dziekuję


Kazdego kto nawarca na swoją wiarę mozna nazwać misjonarzem - to chyba jasne.

Nie pasuje Ci pewnie dlatego, że żadna inna wiara nie ma tak rozbudowanych misjii jak KK - może inni są mądrzejsi, może zdają sobie sprawę że jedynym skutkiem wchodzenia z butami w obszary działania innych religii może być wrogość tych religii wobec KK.
Czy tego nie widzisz, czy naprawdę nic Ci nie mówi fakt, że każdego roku kilkuset misjonarzy KK ponosi "śmierć męczęńską" .... za co ? ... odpowiedz sobie sam ...

_________________
Złote myśli każdej religii:
1. Wyłącznie moja religia jest religią prawdziwą
2. Wyłacznie moja religia ma pełnię prawdy
Tylko gdzie wówczas miejsce na rozmowy, na negocjacje ?


N lut 05, 2006 13:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
roberthat
Cytuj:
Kazdego kto nawarca na swoją wiarę mozna nazwać misjonarzem - to chyba jasne.


ja bym się raczej zastanawiał nad tym czy aby tacy wogóle w Islamie istnieja
bo według mojej wiedzy Islam nie posiada misjonarzy wogóle
ale nie jest tak, ze uparcie przy tym będe obstawał bo być może sie mylę
w końcu omnibusem nie jestem

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


N lut 05, 2006 14:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2005 21:06
Posty: 2184
Post 
Roberthat !

KK prezentuje stanowisko zwane moralnością Kalego.
Jak Kalemu ukraść krowe to być źle.
Jak Kali ukraść krowe to być dobrze.
Ponieważ dobre jest to co Kali uznaje za dobre.

Dlatego właśnie ich nielubie.


N lut 05, 2006 15:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 16:19
Posty: 174
Post 
Wczoraj w TV występował młody Polak z dzieckiem w meczecie nawrócony na Islam trzy lata temu, komentując ostatnie zamieszanie z karykaturą Mahameta. Słusznie twierdził że Islam jest religią pokoju itp ale w Islamie też mają problem ze fanatycznymi ortodoksami i żeby nie utożsamiać Islamu z takimi ludźmi.

Jeśli Islam nie ma oficjalnych Misjonarzy to chyba znaczy, że jest mądrzejszy od KK ....

_________________
Złote myśli każdej religii:
1. Wyłącznie moja religia jest religią prawdziwą
2. Wyłacznie moja religia ma pełnię prawdy
Tylko gdzie wówczas miejsce na rozmowy, na negocjacje ?


N lut 05, 2006 15:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
danbog napisał(a):
Roberthat !

KK prezentuje stanowisko zwane moralnością Kalego.
Jak Kalemu ukraść krowe to być źle.
Jak Kali ukraść krowe to być dobrze.
Ponieważ dobre jest to co Kali uznaje za dobre.

Dlatego właśnie ich nielubie.


Wiesz czym sie roznimy ?

Ja uznaje ze tylko Bog wie co jest dobro i pokazuje to czlowiekowi miedzy innymi poprzez nauki KK

Ty uznajesz ze czlowiek sam wie co jest dobro a co jest zlo i Bog do niczego nie jest mu potrzebny !!

Moj poglad ma 2000 lat conajmniej a Twoj conajwyzej cos okolo 200 lat ( w tej formie jaka jest obecnie )
Moj poglad uznaje 5 mld ludzi ..Twoj nie ma wiecej niz pol mld wyznawcow
No i zobaczymy czyj przetrwa dalej ......


N lut 05, 2006 16:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
roberthat napisał(a):
Wczoraj w TV występował młody Polak z dzieckiem w meczecie nawrócony na Islam trzy lata temu, komentując ostatnie zamieszanie z karykaturą Mahameta. Słusznie twierdził że Islam jest religią pokoju itp ale w Islamie też mają problem ze fanatycznymi ortodoksami i żeby nie utożsamiać Islamu z takimi ludźmi.

Jeśli Islam nie ma oficjalnych Misjonarzy to chyba znaczy, że jest mądrzejszy od KK ....


Pojecia nie masz o islamie widze zielonego , wiec prosze przeczytaj cos o nim zanim zaczniesz sie osmieszac

Aby przyjac islam nalezy wypowiedziec tylko jedno zdanie "szahade" , mozna nic o tej wierze nie wiedziec byleby wypowiedziec to zdanie w obecnosci dwoch muzulmanow ..i juz jestes muzulmaninem
A jak juz nim zostaniesz..to juz nie wyjdziesz z niej tak latwo bo Ci sami Twoi muzulamnie ktorzy ta szahade slyszeli ( albo inni muzulamnei wiedzacy ze nim juz jestes ) wg ich wiary moga Cie zabic ( za apostazje ), tak im nakazuje ich wiara


N lut 05, 2006 16:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
danbog
Cytuj:
KK prezentuje stanowisko zwane moralnością Kalego.
Jak Kalemu ukraść krowe to być źle.
Jak Kali ukraść krowe to być dobrze.
Ponieważ dobre jest to co Kali uznaje za dobre.

Dlatego właśnie ich nielubie.


wyobraź sobie danbog, ze jesli spojrzymy na to nie z punktu widzenia swojego tylko obcego
to my własnie uwazając to co chcemy za dobre robimy dokładnie to samo

czyli po prostu spojrzyj na to z "na zewnątrz" siebie

czyli mógłby ktoś powiedziec, iż nie lubie danboga bo twierdzi, iz tylko to co on uznaje za dobre jest dobre


Cytuj:
Wczoraj w TV występował młody Polak z dzieckiem w meczecie nawrócony na Islam trzy lata temu, komentując ostatnie zamieszanie z karykaturą Mahameta. Słusznie twierdził że Islam jest religią pokoju itp ale w Islamie też mają problem ze fanatycznymi ortodoksami i żeby nie utożsamiać Islamu z takimi ludźmi.

Jeśli Islam nie ma oficjalnych Misjonarzy to chyba znaczy, że jest mądrzejszy od KK ....


"religia pokoju itp"
szczególnie owe wysadzanie sie w powietrze jest pokojowe
nie wiem doprawdy czemu bronicie tak tych wierzeń uparcie
w przypadku inkwizycji jakos działacie odwrotnie
doprawdy można tu zauważyć w tym waszą niechęć wręcz wrogość nastawienia do Kościoła Katolickiego


Islam jest religią która panuje w cywilizacji na wskroś sakralnej
państwo idealne to kalifat
nie wyobrażam sobie w nim pogan,o sorry powinienem powiedzieć rodzimowierców :P
szczególnie dlatego, ze w Islamie panuje zakaz krytyki religii i zakaz apostazji


i wy macie czelność pisac na forum katolickim miedzy innymi twierdzeń z których mozna wywnioskować zdania typu"katolicy są nietolerancyjni"


jesli Islam nie ma misjonarzy to znaczy, ze wcale nie jest ekspansywny
moze po prostu jest nastawiony do wewnątrz siebie a nie na zewnątrz
tak jak my



dzieki naszym naukom możliwym stało sie to co nie jest możliwe wśród innych ludów

ale walnąłem teraz epokowe zdanie[proszę mnie cytować :P]

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


N lut 05, 2006 17:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL