Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 05, 2024 6:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Stopień wyższy,stopień niższy-Wszyscy równi w oczach Bożych. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 13, 2006 15:32
Posty: 127
Post Stopień wyższy,stopień niższy-Wszyscy równi w oczach Bożych.
Ludzie są rózni, mają różne wyznania, ale nawet i ci którzy wierzą w to samo są podzieleni. Każdy wierzy w różnym stopniu. Czasem miewamy ślepe uliczki i załamania, a czasem wydaje się nam, że możemy oddać się całkowicie swojej wierze. Jednak w oczach bożych wszyscy ludzie są równi.

_________________
Kto się urodził, musi umrzeć...


Cz mar 16, 2006 16:57
Zobacz profil
Post Stopień wyższy,stopień niższy-Wszyscy równi w oczach Bożych.
Podziały są dziełem człowieka ale tylko jedno nas łączy - wszyscy mamy Tego samego Stwórcę,który nas kocha i pragnie nas zbawić.


Pn mar 20, 2006 15:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 05, 2005 14:02
Posty: 93
Post 
To prawda, że wszyscy jesteśmy równi wobec Boga, ale my bardzo często tego na co dzień nie doceniemy, nie widzimy, albo nie chcemy tego dostrzegać w naszym życiu.
Mimo iż wiele razy lekceważymy Boga - chemy Go wyrzucić z naszego życia to on nas i tak kocha, bo jest wierny swojej miłości...


Pn mar 20, 2006 17:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Ludzie dzielą się między sobą - stawiają między siebie bariery, wymyślają stopnie i tytuły. Zapominają - Bóg jest jeden, i na każdym z nas zależy mu tak samo.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn mar 20, 2006 17:54
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Gdzieś słyszałem, że na zagubionych owieczkach zależy mu najbardziej ;]

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Pn mar 20, 2006 20:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Ale zagubione owieczki są zagubione. I nie czyni ich to gorszymi :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn mar 20, 2006 21:44
Zobacz profil WWW
Post 
Nie zgadzam się tezą, że "wszyscy jesteśmy równi dla Boga". Oczywiście wczuwam się w tej chwili w osobę wiertzącą (bo jestem atesitą), ale uważam, że ja dla Boga nie mogę być równy przy takim powiedzmy przykładnym katoliku.

Bóg przecież mnie już skazał na śmierć :shock: :hahaha:

Tak pisze w waszej biblii "który mężczyzna będzie się seksił z innym mężczyzną ten zostanie ukarany karą należną za śmierć i będzie wiecznie potępiony" czy coś takiego. :)



pozdrawiam,
michał


Pn mar 20, 2006 22:07

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Cytuj:
ale uważam, że ja dla Boga nie mogę być równy przy takim powiedzmy przykładnym katoliku.

Bóg przecież mnie już skazał na śmierć

Tak pisze w waszej biblii "który mężczyzna będzie się seksił z innym mężczyzną ten zostanie ukarany karą należną za śmierć i będzie wiecznie potępiony" czy coś takiego.


Mylisz ludzkie czyny z osobami


Pn mar 20, 2006 22:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Bóg nigdy nie potępia człowieka jako takiego.

Co innego - to, czego człowiek się dopuszcza, właśnie czyny.

Nie można tego mylić.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn mar 20, 2006 22:20
Zobacz profil WWW
Post 
ale za te czyny jest kara śmierci i kara wiecznego potępienia, a ja się w oczach waszego boga "dopuszczam" owych czynów, więc jako osoba zostałem, czy też zostanę osądzony i skazany ;-)

no bo przecież nie pójdę do "nieba", prawda?
no bo jakbym mógł iść do nieba, za ten jakze okrutny, niemiłosierny grzech strasznej sodomii ;)



pozdrawiam,
michał


Wt mar 21, 2006 15:25
Post Stopień wyższy,stopień niższy-Wszyscy równi w oczach Bożych.
Odpowiadam na wątpliwości queer.

Sądzę , że tym tekstem choć trochę pomogę.

CYTAT:Jak zachować wewnętrzną wolność? Jak uwolnić się od uzależnień seksualnych? Do tego potrzeba przede wszystkim prowadzić życie duchowe. Św. Paweł pisał: "Oto czego uczę: postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała" (Gal 5, 16). Czystość jest cnotą nie znaną wśród pogan, ateistów, komunistów, materialistów ani nawet wśród wierzących a nie praktykujących katolików. Człowiek sam z siebie nie jest w stanie zapanować nad swoim ciałem. Niezbędna jest do tego Boża łaska, pomoc Ducha Świętego. Bez codziennej modlitwy, częstej Spowiedzi i Komunii św., nie jesteśmy w stanie oprzeć się pożądliwości.

Św. Augustyn po swoim nawróceniu pisał: "Mniemałem, że do powściągliwości człowiek jest zdolny o własnych siłach... Głupiec, nie wiedziałem, że - jak napisano - nikt nie może być powściągliwy, jeżeli Ty mu tego nie udzielisz. Udzieliłbyś mi na pewno, gdybym z głębi serca wołał do Ciebie i gdybym miał wiarę dostatecznie mocną, by moje troski Tobie powierzyć".

Właśnie przykład św. Augustyna, wielkiego grzesznika a potem wielkiego świętego, pokazuje jak słabi jesteśmy bez pomocy Bożej łaski, ale i jak radykalnie może odmienić ona życie. Chodzi tylko o to, by chcieć przemiany, a potem wytrwale poszukiwać pomocy u Boga w swoim zmaganiu o wewnętrzną wolność.


Wt mar 21, 2006 16:21
Post 
HAUNEBU III, to co napisaeś jest z punktu widzenia katolika i mnie jako osoby niewierżacej nie obowiązuje. To raz, a dwa, że ja nie uważam, aby kontakty seksualne z mężczyznami były grzechem i nie jestem "uzależniony seksualnie", nie jestem seksoholikiem.

Wobec powyższego zapewne w oczach waszego boga zostałem już skazany na śmierć i na wieczne piekło ;-)



pozdraiwam,
michał


Wt mar 21, 2006 17:22
Post Stopień wyższy,stopień niższy-Wszyscy równi w oczach Bożych.
queer napisał:Wobec powyższego zapewne w oczach waszego boga zostałem już skazany na śmierć i na wieczne piekło

Na pewno nie zostałeś skazany .Odpowiedź jednak jest tu naprawdę skomplikowana.Po drugie dopóki człowiek żyje nie został potępiony,lecz ma czas na nawrócenie,na odejście od zła.Osądzeni będziemy dopiero po tamtej stronie i albo zbawieni albo potępieni,ale to nie nasza wola.My możemy jedynie walczyć z naszymi słabościami i starać się ich unikać.

Jeśli wcześniej zanim zostałeś ateistą byłeś wierzącym to szukaj pomocy w kościele,a jeśli urodziłeś się jako ateista to wystarczy odstąpić od zła i zmienić swoje życie,a reszta nie od nas zależy. :aniol:


Wt mar 21, 2006 19:00
Post Re: Stopień wyższy,stopień niższy-Wszyscy równi w oczach Boż
HAUNEBU III napisał(a):
Na pewno nie zostałeś skazany .Odpowiedź jednak jest tu naprawdę skomplikowana.Po drugie dopóki człowiek żyje nie został potępiony,lecz ma czas na nawrócenie,na odejście od zła.

Od jakiego zła?
Skąd wiesz, że czynię jakieś zło? Homoseksualizm (włącznie z aktami) nie jest dla mnie złem. Czyżbyś w tym upatrywał "problem"? Ja nie zmienię mojego postrzegania na homosekusalizm, więc coś mi się wydaje, że jednak już zostalem skazany przez Twojego boga ;-)

HAUNEBU III napisał(a):
Osądzeni będziemy dopiero po tamtej stronie i albo zbawieni albo potępieni,ale to nie nasza wola.My możemy jedynie walczyć z naszymi słabościami i starać się ich unikać.

Wiesz, to dziwne to co piszesz, bo wielu użytkowników nazywajacych się tutaj katolikami twierdzi, że już zostałem skazany na śmierć i piekło ;)

HAUNEBU III napisał(a):
Jeśli wcześniej zanim zostałeś ateistą byłeś wierzącym to szukaj pomocy w kościele,a jeśli urodziłeś się jako ateista to wystarczy odstąpić od zła i zmienić swoje życie,a reszta nie od nas zależy. :aniol:

Zacznijmy od tego, zę nikt się nie rodzi ani niewierzacy ani wierzący. Po drugie, wychowałem się w rodiznie katolickiej, wszyscy w mojeje rodiznie to osoby wierzące (gorzej z praktyką;-) ). Na pewnym etpaie .zycia zdałem sobie sprawę, że wierzyłem w bajki, że te całę kościelne obrządki to jeden wielki cyrk (moim zdaniem), dlatego postanowiłem, że koniec z tym i od tego momentu jestem ateistą (w teorii i praktyce), gdyż nie wierzę w boga, uważam, że go nie ma/nie istnieje. Tak samo nie wierzę w te wszystkie historie religijne. Tzn wierzę, że byli tacy ludzie o imionach JEzus, MAryja, ale nie wierzę, że mieli jakieś nadzwyczajne zdolności, czy też nie wierzę, żę Jezus był "synem bożym". Inna kwestia, że był tak nazywany, a inna czy to było prawdą. Postrzegam wiarę katolicką na róni z dziejami faraonów. Byli pewnie ludzie, wywarli określony wpływ na swoich poddanych/podwłądnych, skłonili ich w wairę w pewne określone rzeczy i tyle, ale to z prawdą nie ma nic wspólnego.

Ponawiam pytanie, jakie zło maszn a myśli?
Ja nie przestanę być gejem i nie zrezygnuję z miłości homoseksualnej. Zamierzam spędzić życie z mężczyzną, kochać go, troszczyć się o niego, mieszkać razem i robić te wszystkie rzeczy, które robią ludzie zakochani.


Śr mar 22, 2006 15:42
Post Stopień wyższy,stopień niższy-Wszyscy równi w oczach Bożych.
queer napisał:Od jakiego zła?
Skąd wiesz, że czynię jakieś zło? Homoseksualizm (włącznie z aktami) nie jest dla mnie złem. Czyżbyś w tym upatrywał "problem"
Ponawiam pytanie, jakie zło maszn a myśli?

Złem są akty homoseksualne. Na tym kończę.:cisza:


Śr mar 22, 2006 17:59
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL