Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 05, 2024 13:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Skuszę się o małe podsumowanie.. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 09, 2006 9:55
Posty: 77
Post Skuszę się o małe podsumowanie..
Wiara jest bezgraniczna, nadzieja nieokiełznana, miłość największa i nieskończona, zaś mądrość i wiedza ograniczone ramami czasu i możliwościami umysłu. - ktoś, już coś podobnego kiedyś powiedział. Zatem, nawet jeżeli człowiek (czyt.: ateista) poświęci się bezgranicznie zagłębianiu wiedzy, to i tak w chwili śmierci straci wszystko nad czym całe życie pracował. Wierzący, ma tę nadzieje, że idzie do Boga. Jeżeli skusimy się o rozdzielenie nurtów "filozoficznych" tego świata to powinno to wyglądać mniej, więcej tak. Wierzących w Boga można podzielić wedle religii świata, zaś ateistów można uznać za mentorów wiedzy i rozumu. Winszuje, bo wiedza jest ważna w dzisiejszym świecie. Trzecia kategoria ludzi, to ludzie nie myślący w ogóle o niczym. I na nich należy zwrócić szczególną uwagę. Ludzie dla których życie z dnia na dzień to zwykła norma i rutyna, do której nie przykładają oni większej uwagi. Na domiar złego są oni agresywni i najzwyczajniej w świecie: źli. Wydaje mi się, że wystarczy być dobrym człowiekiem, a reszta, czyli idee, jakimi kierujemy się w życiu, nawiedzą nasze serca prędzej, czy póżniej.

_________________
"A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy."


So kwi 15, 2006 15:42
Zobacz profil
Post 
A co to: dobry czlowiek?


So kwi 15, 2006 16:18

Dołączył(a): Pt kwi 14, 2006 19:35
Posty: 5
Post 
Który obóz będziesz wspierał
Umysłowo Chorych czy Bezmyślnie Wierzących?
Bo ja z chęcią bym pomyślał nad swoją wiarą...


So kwi 15, 2006 16:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 09, 2006 9:55
Posty: 77
Post 
ozel napisał(a):
A co to: dobry czlowiek?


Hmm, jeżeli ktoś nie wie, kim jest człowiek dobry, to widocznie w swoich młodych latach, kiedy był jeszcze dzieckiem, nikt danej osobie tego nie uświadomił, albo ten ktoś nie chciał przyjąć do siebie i przyswoić podstawowych zasad moralnych. Ale wydaje mi się, że chcesz poznać moje zdanie. Ja osobiście streścił bym to tak: Człowiek dobry, to człowiek nie czyniący krzywdy drugiemu człowiekowi. Ot, po prostu. Cała filozofia.

_________________
"A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy."


So kwi 15, 2006 21:38
Zobacz profil
Post 
Zatem twierdzisz, ze nie wazne czy ktos jest ateista czy wierzacym, byle by sie stosowal do norm etecznych religii.


So kwi 15, 2006 21:49
Post 
Prawie zawsze jak ktoś użyje słowa dobro to pojawia się ktoś ozelopodobny i zadaje pytanie typu "a co to jest dobro" - w tym wypadku "a co to: dobry człowiek". Ten temat był poruszany wielokrotnie, więc proszę Was a zwłaszcza ozelopodobnych, żebyście nie rozbijali każdego tematu identyczną dyskusją na temat co to jest dobro. To że chcecie jakby poruszyć podstawowe zasady, na których świat stoi nie znaczy, że każdy z nas - zwykłych użytkowników - musi to czytać i zamiast skupić się na głównym wątku zawartym w temacie to znów rozdrabniać się na takie podstawowe kwestie. Skoro nie wiecie co to jest dobro, to nie zadawajcie tego pytania po raz kolejny ale użyjcie wyszukiwarki. I nie mówię tego dlatego, że chce się jakoś tu rządzić, ale chce wziąć udział w czystej i normalnym tokiem prowadzonej dyskusji.


So kwi 15, 2006 22:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL