Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 05, 2024 1:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Bóg iest Miłością czy Nienawiścią - oto jest pytanie ! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lut 18, 2006 9:57
Posty: 1061
Post 
Matrix napisał(a):

A ja sie zastawnawiam co bylo z naszymi przodkami mieli dusze czy nie :)


Ja się zastanawiam co z neandertalczykiem, którego nie ma, a niedawno był i szympansem, któy jest całkiem inteligentnym stworzeniem. Pewnie ktos sie zaraz uniesie, że szydzę z wiary,a ja się zastanawiam całkiem powaznie i chciałbym poznać stanowisko wierzących.


N kwi 23, 2006 12:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 08, 2006 19:22
Posty: 236
Post 
Przyznam, że spodziewałem się riposty w takiej formie. Jak widać niektórzy sa przewidywalni. Ale traktuję to jako dowód na tezę przedstawioną w poprzednim moim poście. Nic więc więcej nie będę pisał. Kończę. Pozdrawiam :)

_________________
"Ty bowiem jesteś dla mnie skałą i twierdzą, przez wzgląd na imię Twoje kieruj mną i prowadź mnie" (Ps 31, 4)


N kwi 23, 2006 13:08
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 18, 2006 20:30
Posty: 1589
Post 
Cytat z dzisiejszej gazety "Dziennik Polska Świat Europa"

Na świecie liczba żonatych księży katolickich przekracza już 100 tysięcy.
W USA powstają nawet stowarzyszenia promujące udzielenia posługi sakramentalnej przez żonatych księży.


Tak sobie pomyslałem, że KK stoi pod ścianą i nie ma wyjścia, albo zniesie celbat, albo dojdzie do potęznej schizmy w obrębie KK.

Załóżmy bowiem, że każdy z wymienionych wyżej żonatych księży ma pod opieką 2000 dusz. Jeśli oni ogłoszą schizmę, bo np. Papież ogłosi ich ekskomunikę za posiadanie żon, to wraz z nimi z KK odejdzie 200 milionów katolików !!!!


N kwi 23, 2006 14:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 18, 2006 20:30
Posty: 1589
Post 
Kamyk napisał(a):
Też chce by wszyscy dobrzy ludzie poszli do nieba :)
Ale jak będzie - to wie tylko Bóg


Kamyku, ciesze się że się ze mną zgadzasz tzn. że dopuszczasz myśl, że wszyscy dobrzy ludzie mogą do nieba :)

Ja jestem tego pewien, bo inaczej nie widzę różnicy między niebem a piekłem.

Zauważ bowiem, że w niebie mogą byc zarówno dobrzy katolicy jak i skrajnie źli ludzie (np. zbrodniarz hitlerowski) którym przed śmiercia udało sie wyspowiadać.

W piekle z kolei będzie cała masa bardzo dobrych ludzi innych wyznań, którzy wierzyli w niewłaściwego Boga.

Jestem nawet pewien, że w sumie w piekle będzie zdecydowanie wiecej dobrych ludzi niż w niebie :)


N kwi 23, 2006 14:23
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Przyznam, że spodziewałem się riposty w takiej formie. Jak widać niektórzy sa przewidywalni


Aha :) A ja myslalem ze po prostu nie znasz znaczenia wyrazu przekonanie :) i stad te twoje wypociny :)


N kwi 23, 2006 14:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 18, 2006 20:30
Posty: 1589
Post 
Abditus napisał(a):
Rafal3006, a może wraz z Jonathanem Sarkosem, Matrixem (który tutaj się jeszcze nie odezwał) i innymi osobami zbliżonymi w przekonaniach zbudujecie jakiś alternatywny antykatolicki system filozoficzno-religijny. Chętnie poznałbym podstawowe normy i wytyczne takiej nowej ideologii :-) Pozdrawiam.

Burzyć łatwiej jest niż budować.


Alternatywny system filozoficzno-religijny ?

Nie musimy budować bo on istnieje np. wszystkie religie protestanckie.

Kościół anglikański i kościół szwedzki legalizują nawet związki homo, choć czytają tą samą Biblię :)

Mnie najbardziej podoba sie USA jako raj dla wszelkich religii - nikt tam nie ma monopolu, nikt nie posyła nikogo do piekła nawet za zmianę religii :)

Przy okazji fatalna wiadomość dla Gabriela :(

Wczoraj w radiuzet podali wiadomość o odkryciu genu przygnębienia, który jest dziedziczny i może dotknąć kazdego z nas, choć nie musi.

Pal licho jeśli kiedyś człowiek odkryje gen homo, ale będzie koniec świata gdy naukowcy odkryją kiedyś gen wiary i zechcą przy nim manipulować :o


N kwi 23, 2006 18:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 24, 2006 16:06
Posty: 11
Post 
A co było przed chrystusem.nie było zbawienia ludzie po śmierci prawdopodobnie nie szli do piekła czy nieba.po prostu umierali jak drzewa czy krzewy.Jedyne na co mogli liczyć to osądzenie przez boga czy byli dobrzy czy żli a na zbawiennie szans nie mieli bo nie było odpuszczenia grzechu.bez grzechu była dopiero Maryja która urodziła Jezusa by ten zbawił ludzkość.przy okazji nauczał nas ale przede wszystkim otworzył wrota raju dając możliwość odpuszczenia grzechów.Dlatego Bóg jest miłością ucieczką i jedyną możliwościa zbawienia przez Jezusa chrystusa.


Pn kwi 24, 2006 18:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 18, 2006 20:30
Posty: 1589
Post 
Pawelop napisał(a):
A co było przed chrystusem.nie było zbawienia ludzie po śmierci prawdopodobnie nie szli do piekła czy nieba.po prostu umierali jak drzewa czy krzewy.

Ale szczęsciarze :)
Czy wszyscy dobrzy ludzie, którzy nie uwierzą w Chrystusa jako Boga idą do piekła ? :o

Pawelop napisał(a):
Dlatego Bóg jest miłością ucieczką i jedyną możliwościa zbawienia przez Jezusa chrystusa.


A przez Allacha, Boga Żydów itp to nie mozna dostąpic zbawienia ?

A co będzie jeśli to Allach okaże sie prawdziwym Bogiem - idziesz do piekła, prawda ?


Wt kwi 25, 2006 0:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Pawelop napisał(a):
ludzie po śmierci prawdopodobnie nie szli do piekła czy nieba.po prostu umierali jak drzewa czy krzewy.Jedyne na co mogli liczyć to osądzenie przez boga czy byli dobrzy czy żli a na zbawiennie szans nie mieli bo nie było odpuszczenia grzechu.

Pawel - ile ty masz lat że takie coś tworzysz?
O Henochu słyszałeś?
A o Eliaszu?

_________________
We scare, because we care


Wt kwi 25, 2006 10:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL