Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 11:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Serial "Maria z Nazaretu" 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:34
Posty: 299
Post Serial "Maria z Nazaretu"
W zeszły piątek pierwszy odcinek pokazał pierwszy program telewizji. Czy ktoś z forumowiczów oglądał? co myślicie o tym serialu?

Wydaje mi się, że życie Maryi jest opisane dosyć wiernie w porównaniu do tego, co jest na Jej temat w Biblii, natomiast skąd wzięły się informacje, przedstawione w wątku Marii Magdaleny? W serialu Magdalena jest przyjaciółką Maryi, jakoś zawsze wyobrażałam sobie Magdalenę jako młodszą od Matki Bożej, tymczasem tutaj są rówieśniczkami. Czy wydarzenia z życia Marii Magdaleny, przedstawione w tym serialu, mają jakieś uzasadnienie historyczne, czy to po prostu wyobraźnia twórców?

_________________
Poezjo, pod twoją obronę...
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska


[img]http://games.onego.ru/lastfm/ladysherlockian.png[/img]

Striving to better, oft we mar what's well.
William Shakespeare


N lis 24, 2013 14:02
Zobacz profil
Post Re: Serial "Maria z Nazaretu"
Obejrzałam pierwszy odcinek ze względu na nazwisko reżysera.
Cytuj:
Wydaje mi się, że życie Maryi jest opisane dosyć wiernie w porównaniu do tego, co jest na Jej temat w Biblii


Chciałaś może napisać, że jest przedstawione w zgodzie z tym co jest na jej temat w Biblii?

Ciężko to ocenić po pierwszym odcinku... Widać, że autorzy chcieli przedstawić zwyczajne życie młodej żydówki i jednocześnie trzymać się zapisanych w ewangeliach zdarzeń, tylko że scena zwiastowania a także fragment, w którym Maryja wygłasza Magnificat u Elżbiety rażą swoją sztucznością...Może w następnych odcinkach to połączenie lepiej im wyjdzie.
Serialowa historia Magdaleny, przyjaciółki Marii (jakoby miała być zamieszana w śmierć syna Heroda) to już chyba tylko czysta fantazja twórców filmu, zupełnie nie wiem czym mogłaby być inspirowana.

Zobaczy się co w następnym odcinku pokażą ;)


N lis 24, 2013 15:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL