Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 4:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 701 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47  Następna strona
 Co Myslicie o Muzyce Metalowej ???? 
Autor Wiadomość
Post Re: Re:
DanRism napisał(a):
Ożesz w korbę... Ja dostaję ciśnienia gdy słyszę słowa "muzyka elektroniczna" w odniesieniu do techno. Tak jak ktoś powiedział-idąc tym tropem `muzyką elektroniczną` możnaby określać disco -polo, w końcu dominują syntezatoty. Dlatego ja już staram się używac określenia `muzyka instrumentalna` lub `elektroniczno-akustyczna`, bo niestety bezguścia zawładnęli pojęciem `muzyka elektroniczna` określając tym techno, za nimi młodzi dziennikarze. Kiedyś Klausa Schulze nazwano "ojcem muzyki techno", on sam odniósl się do tego tak, że jest to niechciane dziecko.
A tak na marginesie, jak pojawił się tzw. hi-hop to zakrzyczałem w duszy: Dosco-polo, wróć! Bo już nic gorszego niż hip-hop pojawić się nie może. Heavy-metal już niestety dawno jest.


Disco polo to dla mnie muzyka taneczna, rozrywkowa etc. Pisma traktujące o muzyce elektronicznej piszą jedynie o stricte związanych z tym nurtem gatunkach czyli uogólniając downtempo, house, trance, techno, drum'n'bass, hardstyle. Choć Twoje określenia są jak najbardziej prawidłowe, nawet bardziej adekwatne do tej muzyki.


Wt maja 18, 2010 12:53
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
Ja wychowałem się na muzyce elektronicznej, ale pod tym pojęciem rozumiałem piękne "pejzaże dzwiękowe", typu Jarre, Vangelis, Kitaro...Tangerine Dream... Oldfield, Enigma...Itp. W którymś momencie usłyszałem w radio głos spikera: "Teraz nowa płyta z gatunku muzyki elektronicznej", i usłyszalem techno-rąbankę, bezduszny jednostajny automatyczny łomot. Istotnie, jest to muzyka elektroniczna, nie można zaprzeczyć, technicznie, ale kiedyś to pojęcie coś innego znaczyło. Teraz jestem ostrożny w używaniu pojęcia `muzyka elektroniczna`.


Wt maja 18, 2010 16:55
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
DanRism napisał(a):
Ja wychowałem się na muzyce elektronicznej, ale pod tym pojęciem rozumiałem piękne "pejzaże dzwiękowe", typu Jarre, Vangelis, Kitaro...Tangerine Dream... Oldfield, Enigma...Itp. W którymś momencie usłyszałem w radio głos spikera: "Teraz nowa płyta z gatunku muzyki elektronicznej", i usłyszalem techno-rąbankę, bezduszny jednostajny automatyczny łomot. Istotnie, jest to muzyka elektroniczna, nie można zaprzeczyć, technicznie, ale kiedyś to pojęcie coś innego znaczyło. Teraz jestem ostrożny w używaniu pojęcia `muzyka elektroniczna`.


To jest kwestia sentymentu. Ja np. na początku lubowałem się w pięknych ambientowo-Trance'owych melodiach i do tej pory uwielbiam to tych utworów wracać. Niestety sam Trance mocno podupadł i nie ma w nim już nic ciekawego, dlatego obecnie słucham praktycznie wszystkiego co jest związane z muzyką elektroniczną (ale nie tylko, jestem również otwarty na inne gatunki ), w szczególności drum'n'bass, dub-step, minimal, techno.


Wt maja 18, 2010 18:08
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
Och, w moim wypadku nie tylko o sentyment chodzi, próbuję szystkiego, abym mógł się wypowiadać, staram się zapoznać. I techno ze swymi wszelakimi odmianami odrzucam, podobnie jak metal. Dla mnie to raczej paskudne subkultury, nie muzyka.


Wt maja 18, 2010 18:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
Techno i metal to tylko gatunki muzyczne, formy, w które można wrzucić co się chce - zarówno paskudną subkulturę, jak i prawdziwy artyzm. Nie ma się co zasklepiać.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr maja 19, 2010 7:51
Zobacz profil
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
Chodzi o nazwy, bo faktycznie pojęciem `techno` określają nieraz ładne rzeczy, to wolę już `chillout`. Co do `heavy-metal`- zdecydowanie odrzucam, cokolwiek jest podobnego.


Śr maja 19, 2010 8:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
Ja nie widzę sensu odrzucać cokolwiek na podstawie etykiety. W ten sposób sam się ograniczam.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr maja 19, 2010 8:16
Zobacz profil
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
Pewnie tak, ale w moim wypadku te "etykiety" działają, i nie czuję się ograniczony. Słyszę hasło "heavy-metal" i z góry dziękuję, bo jestem pewien, że jeżeli ktoś już tak zaetykietował, to moja dusza tego nie strawi i automatycznie odrzuci. Po co tracić czas i zaśmiecać sobie uszy tym wszystkim, starczy mi kilka sekund i wiem z czym mam do czynienia, z pięknem czy śmieciem muzycznym. W wypadku techno jest podobnie, choć tutaj czasem (czasem!) coś się znajdzie, ale jeżeli to `coś` dla mnie się znajdzie, znaczy to, że zostało nie tak nazwane, to nie techno.


Śr maja 19, 2010 8:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
Daruj sobie teksty o śmieciowości muzyki, której nie lubisz - skoro jej nie słuchasz, to po prostu się na niej nie znasz.

Tak samo jak ja nie potrafię stwierdzić, która muzyka "elektroniczna" jest dobra, a która zła - dla mnie to albo mdłe plamy elektronicznych dźwięków lub zawsze takie same "umcy-umcy" ;)
Nie oznacza to, że to zła muzyka, tylko muzyka, która mi nie "podchodzi", więc jako "profan" nie wypowiadam się o niej (poza "nie lubię/nie słucham").
Polecam takie podejście do sprawy :)

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Śr maja 19, 2010 19:45
Zobacz profil
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
Ludzie, nie rozumiem tak żałosnego podejścia, nie tylko w kwestii muzyki, ale innych dziedzin szeroko pojętej sztuki. Większość krzykaczy, która nie potrafi zaakceptować jakiejś dziedziny, to ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia o temacie lub po prostu nie mogą się pogodzić z "odmiennością". Większość nawet nie potrafi wytłumaczyć racjonalnie, dlaczego nie lubi danej rzeczy i wtedy głupio wypowiada znany slogan: "o gustach się nie dyskutuje". Najbardziej niedorzeczna odpowiedź. Po pierwsze dlaczego nie mogę rozmawiać o gustach? Temat jak każdy inny. Po drugie, żeby rozmawiać o gustach najpierw trzeba je posiadać. A żeby gust posiadać, najpierw trzeba się ZAPOZNAĆ z każdym aspektem tematu! Przytoczony wyżej slogan używają ludzie słabi, którym zdobywanie wiedzy przychodzi z trudnością, a chcą w jakiś sposób pokazać jej niski zasób.


Cz maja 20, 2010 16:43
Post 
Zgadzam się z Mariuszem. Ja akurat za metalem nie przepadam (może pojedyncze kawałki), ale za to kocham jazz. Tradycyjny, smooth, soul, itd. Za dixieland nie przepadam a już awangarda kompletnie mnie wali po uszach. Ale nie będę gadał że to kakofonia bo się na tym nie znam. Się komuś podoba, jest fajnie. A dla mnie Kitaro brzmi kiczowato. Ale jak kumpel lubi to bym mu płytkę kupił a nie nabijał się że zaśmieca sobie uszy.


Cz maja 20, 2010 18:49
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
Mariusz85,
Ja rownież nie rozumiem dlaczego nie można rozmawiać o gustach. O gustach nawet nie trzeba, ale o estetyce można i trzeba. Moje pojęcie o temacie jest takie: Jazgot jakim jest heavy-metal (pod wszelkimi odcieniami) rani moje uszy. Tyle.


Pt maja 21, 2010 9:09

Dołączył(a): Wt maja 04, 2010 13:33
Posty: 8
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
witam!
Cytuj:
Czy Opeth to death ?

owszem, progresywny :)

co do tego "jazgotu" - kolega w kółko powtarza to samo... Polecam coś takiego jak Youtube, czy rodzima Wrzuta... trzeba podać koledze tytuły z gatunku heavy bez zbędnego jazgotu, czy sam kolega poszpera i poszerzy swą wiedzę w tej dziedzinie? W zamian ja chętnie poszerzę swoją dotyczącą poezji śpiewanej etc., co de facto czynię od dawna...
pzdr!


Pt maja 21, 2010 10:13
Zobacz profil
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
wicthorus napisał(a):
witam!
Cytuj:
Czy Opeth to death ?

owszem, progresywny :)

co do tego "jazgotu" - kolega w kółko powtarza to samo... Polecam coś takiego jak Youtube, czy rodzima Wrzuta... trzeba podać koledze tytuły z gatunku heavy bez zbędnego jazgotu, czy sam kolega poszpera i poszerzy swą wiedzę w tej dziedzinie? W zamian ja chętnie poszerzę swoją dotyczącą poezji śpiewanej etc., co de facto czynię od dawna...
pzdr!


A ta `progresja` w którym kierunku poszła? Jeszcze większe ryki? Czy mniejsze?
W tzw. poezji śpiewanej można trafić na jakiś jazgot, być może, choć wątpię, ale słysząc zwrot "poezja spiewana" nie spodziewam się tego. Ale już słysząc zwrot "heavy-metal" wiem czego się mogę spodziewać, na pewno nie będzie to subtelna, miękka, pastelowa kolorysytyka. I nie będzie to też tzw. dynamizm. To bedzie "ostre, jazgotliwo-ryczące" zjawisko. A to moja dusza odrzuca. Ale może zasugeruj mi coś, jakąś nazwę, abym zmienił zdanie. I nie mieszaj do tego tzw. kakafonii, muzyki eksperymentalnej, bo heavy-metal nie jest żadnym eksperymentem ani muzyką eksperymentalną, to łomot na jedno kopyto. Długość włosów wykonawców nawet ta sama.


Pt maja 21, 2010 10:22

Dołączył(a): Wt maja 04, 2010 13:33
Posty: 8
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
słuchaj koleś, mam Ci powiedzieć tak po prostu, że jesteś niereformowalny? W ostatnim poście wyszło na jaw, że sam się nie interesujesz tematem, bo wcześniej zasugerowałem Ci, abyś czegoś poszukał...
Cytuj:
A ta `progresja` w którym kierunku poszła? Jeszcze większe ryki? Czy mniejsze?

Cóż, ironia nie jest u Ciebie mocną stroną... wiesz co oznacza określenie "progresywny" - niezależnie od gatunku muzyki?

http://www.youtube.com/watch?v=QbubISlLdH8 - to akurat nie jest przejawem progresji, ale kawałek jest tak dobry pod względem aranżacji i wykonania (grasz może na akustyku?), że musiałem go tutaj umieścić... również ze względu na to, że nie ma jazgotu

następnie:
http://www.youtube.com/watch?v=SOous91wrtE - słuchaj do mniej więcej połowy, bo poetm - muszę przyznać - growl jest naprawdę mocny...

i tylko nam nie mów, że to nie jest dobra muzyka... krytycznie i obiektywnie oceń to w sercu..
sory że tylko Opeth, ale jak już była o nim mowa...

pzdr!


Pt maja 21, 2010 10:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 701 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL