Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 19:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 701 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 43, 44, 45, 46, 47
 Co Myslicie o Muzyce Metalowej ???? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 14:55
Posty: 5
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
Muzyka metalowa jest świetna. Szczególnie lubię jak najszybsze i melodyjne granie. Ostatnio słucham takiego zespołu jak Arch Enemy. Nie wiem czy już była o tym mowa, ale Arch Enemy ma w jednej piosence taki tekst: "I am hunting for your soul
It dwells within your heart
I lacerate the pounding flesh
Your spirits shall be mine

So rise my spirit rise!
Revel in this dead mans' body
Grip his soul, sip the blood
Life is death
A holy carnage

Ravenous
I will be your god
Carnivorous Jesus
I need your flesh

Ritual slaughter
Fill up the chalice
With the essence of your life
Liquid strengths
Trapped in your veins
I crave your blood
You must die!"
Co o tym sądzicie? Tekst jest bardzo antychrześcijański i mi się nie podoba. Piosenka rewelacyjna ale tekst :/. Oczywiście nie biorę tego na poważnie bo to są bzdury co oni napisali ale niesmak pozostaje.


Cz cze 17, 2010 16:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 09, 2010 19:18
Posty: 15
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
Powiem tak, jeśli zależy Ci na tekstach, to omijaj Arch Enemy. Ale prawda jest taka, że bez oryginału tekstu przed oczami i tak wyrozumiesz, o czym ona śpiewa:)
http://metal-archives.com/
Tu możesz sprawdzać, o czym jaki zespół śpiewa.
http://metal-archives.com/band.php?id=10 - Arch Enemy


Cz cze 17, 2010 18:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
A to teraz jest jeszcze metal ? Dajcie jakiś namiar. Swego czasu miałem gumowe portki i niezłe pióra. :mrgreen:


Cz cze 17, 2010 21:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 20, 2009 22:25
Posty: 65
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
Jak kogoś rażą teksty to niech nie słucha. Sporo jest zespołów o tekstach antychrześcijańskich, ale taki urok i folklor :P Ja osobiście od lat słucham głównie szeroko pojętego metalu i gatunków pokrewnych od folk metalu po gothic rock. Zapewniam wszystkich sceptyków, że moja psychika ma się świetnie - to znaczy poza zwykłym całodobowym ADHD nic nowego :P Może się nawet trochę uspokajam? Nie, chyba jednak nie.
A lubię wiele zespołów, np. Nightwish, Sirenia, Therion, Tristania, Sinergy, Sonata Arctica, The 69 Eyes, Type o Negative, Children of Bodom, Marylin Manson, Iron Maiden, Finntroll i jeszcze masę innych, ale pół nocy bym musiała wymieniać.

_________________
"I don't need to fight
To prove I'm right
I don't need to be forgiven"


Śr lip 07, 2010 1:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
Cytuj:
A to teraz jest jeszcze metal ?

Jest. Dethklok choćby- roz...ają porządnie.

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


So lip 10, 2010 22:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 20:42
Posty: 1
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
Decapitated


N wrz 19, 2010 20:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
Obydwa dobre choć Decapitated bardziej jest bliski moim klimatom z tamtego okresu.


N wrz 19, 2010 20:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 22, 2011 23:02
Posty: 1
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
Mmm, zaciekawił mnie ten temat. Jestem nastolatkiem (okres buntu niestety : < ) i ministrantem.
Od około 2 lat słucham cięższej muzyki. Kiedy zacząłem się uczyć w gimnazjum, coś się nagle we mnie zmieniło i coś mnie gitary pociągnęły. Najpierw była Metallica później NW (sporo poweru słuchałem) długo szukałem i znalazłem gatunek, w którym siedzę do dziś. Mianowicie melodeath. Zafascynował mnie on wspaniałymi i melodyjnymi riffami łączonymi ze screamem/growlem, priorytetem jest dla mnie unikanie anty-chrześcijańskich zespołów i takowych piosenek. Właśnie niedawno zacząłem czytać teksty takich zespołów jak In Flames (ahhh Anders :) w płomieniach xD) czy Insomnium ( jest mhoczne, ale szatana nie widzę! ) i powiem, że w piosenkach, których słucham nie usłyszałem żadnego nawoływania do buntu/zabijania/czczenia szatana/whatever (może jakiś mnie ominął, mmm nie sądze). Teksty są głównie poetyckie o dużym zróżnicowaniu (najczęściej smutne).
Szczerze? Nie widzę różnicy w swojej wierze teraz i kiedyś, a nawet widzę poprawę. Czy w takim razie źle postępuję słuchając takich zespołów? Niszczy mnie ta muzyka? Powinienem ją rzucić?
Dodam, że lubię także Armię i 2Tm 2,3 czy choćby rock chrześcijański. Takie brzmienia dają mi radość. :>
Pozdrawiam. : )

ofc. nikogo nie zabiłem xd


Wt mar 22, 2011 23:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 14, 2011 12:16
Posty: 13
Lokalizacja: Gdańsk, Pomorskie
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
Raelynn napisał(a):
ofc. nikogo nie zabiłem xd


Kwestia czasu, jeśli wierzysz, że muzyka może do tego popchnąć :roll:

_________________
http://www.lastfm.pl/user/PabloFromPoland


N sie 14, 2011 16:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 21:22
Posty: 20
Lokalizacja: Toruń, Kujawsko-pomorskie
Post Re: kocham metal
espeja napisał(a):
metalu słucham od lat...i wbrew założeniom wielu ludzi związanych z kościołem, nie stałam się ani satanistką, ani ogólnie złą osobą... Śmieszy mnie najeżdżanie przez katolocką propagandę na zespoły metalowe, nazywanie ich wcielonym złem... to żałosne i śmieszne!

Ehym, powiem jak niektórzy że metal jest fajny. :>
Tutaj może być wiele niezrozumień, dla mnie metal się dzieli na wielee pooodgtuuunków które bardzo się od siebie róznią, podam dwa gatunki metalu: death metal i symphonic metal. Dwa nurty na przeciwnych biegunach. A jednak metal. I zależy jakiego się słucha.
Cytuj:
wbrew założeniom wielu ludzi związanych z kościołem, nie stałam się ani satanistką, ani ogólnie złą osobą
- że co prosze? xD
Nie musisz, ale w każdym badź razie jeśli słuchałaś zespołów typowo satanistycznych takich jak:
Black Sabath, Iron Maiden, polski Kat czy Behemoth to wiedz, że otwierasz tak zwaną furtkę.


Pn sie 29, 2011 15:32
Zobacz profil WWW
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N sie 07, 2011 12:15
Posty: 100
Post Re: kocham metal
Jowan_Michael napisał(a):
jeśli słuchałaś zespołów typowo satanistycznych takich jak:
Black Sabath, Iron Maiden, polski Kat czy Behemoth to wiedz, że otwierasz tak zwaną furtkę.

Jak to mówi Natanek: Wiedz, ze cos sie dzieje. :D
Nie zapomnij tez wyrzuceniu na smietnik opakowania żelu.


Pn sie 29, 2011 17:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 701 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 43, 44, 45, 46, 47

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL