Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 2:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Nightwish 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:34
Posty: 299
Post Nightwish
Ulubiony zespół mojej przyjaciółki... Czy zły? Wydaje mi się że teksty głownie związane są z literaturą fantasy, na razie nie dopatrzyłam się nic groźnego..[/i]


N mar 09, 2008 17:59
Zobacz profil
Post 
No a ja Tiamat. Czy zły? Wydaje mi się, że teksty głównie związane z mitologiami, na razie nie dopatrzyłem się nic groźnego..[/i]


N mar 09, 2008 19:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 18, 2007 20:31
Posty: 637
Post 
A taki Mozart, niby mason, ale to chyba nic groznego? ;)

_________________
---
teh podpiss


N mar 09, 2008 20:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
A Arka Noego, czy zła? Wydaje mi się, że teksty głównie związane z Bogiem, ale niektóre "elementy" składu..[/i]

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Pn mar 10, 2008 22:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 19, 2007 19:34
Posty: 41
Post 
Nightwish - prześwietny zespół :) Oczywiście że nic złego nie ma tam... To tylko delikatny Power Metal. Sam sucham Nightwisha od września 2007 (niedługo ale wystarczy żeby przekonać się że mają klasę :) ). Ich teksty są w porządku, może czasamni się coś nieco kontrowersyjnego przewinie ale to drobiazgi. Nie wiem, nie studiowałem dokładnie ich tekstów.

Pozdrawiam


So mar 15, 2008 21:18
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 09, 2006 1:00
Posty: 175
Post 
świerszcząca miksturka napisał(a):
No a ja Tiamat. Czy zły? Wydaje mi się, że teksty głównie związane z mitologiami, na razie nie dopatrzyłem się nic groźnego..[/i]


"Give me all your lies - And blame the lord of flies
The face of evil is the face of GOD"

"The angels in heaven
Keep falling, keep falling

God is no forgiver
He demands and you deliver"

Dołóżmy pod to "mitologię katolicką" i można się dopatrywać niepokojących sugestii (delikatnie mówiąc),
Ogólnie całkiem przyjemny zespół (w sensie, że lubię. nie, że ironicznie).
a jak coś to powiem:
"słucham nie słów lecz dźwięków więc nie z myśli fermentu..."

_________________
"Eh! Gdyby tak skrzydła mieć, ogromne i tęczowe
Złotą aureolą otulić oślą głowę"


N mar 16, 2008 17:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
Nightwish? Lubię :)) W ogóle podoba mi się skandynawska scena symfonicznego metalu. A słyszał ktoś o zespole For My Pain? Jeśli nie to polecam płytę Fallen (nie mylić z Evanescence, którego nawiasem mówiąc nie trawię ze względu na "światową promocję") ze świetnym Rapture Of The Lost oraz Dancer In The Dark. Klimaty na tej płycie w pewnych momentach bardzo zbliżone do Nightwisha.

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


Pn mar 17, 2008 22:16
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt sty 29, 2008 9:47
Posty: 866
Post 
Najtłisz to dzieło szatana!























... lol :) ciekawe ilu się nabierze :)


Pn mar 17, 2008 22:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 21:55
Posty: 409
Post 
Bartas napisał(a):
A słyszał ktoś o zespole For My Pain? (...)Klimaty na tej płycie w pewnych momentach bardzo zbliżone do Nightwisha.

Nic dziwnego, lider NW gra tam na klawiszach ;)

Mnie podoba się parę kawałków NW ze starych płyt, ale dwie ostatnie zupełnie mnie nie ruszyły.

_________________
I recognise...
Myself in every stranger's eyes


Wt mar 18, 2008 7:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Nightwish
ladysherlockian napisał(a):
Czy zły? Wydaje mi się że teksty głownie związane są z literaturą fantasy


Pewnie, że nic złego :) Poza tym ja bardzo lubię powieści fantasy. Szczególnie Tolkiena :-)

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


Wt mar 18, 2008 20:54
Zobacz profil WWW
Post 
Kazdy musi sam stwierdzić/rozeznać czy ta konkretna muzyka ma na niego zły wpływ...

Nawet coś obiektywnie "neutralnego" może odwodzić od Boga ...

Także w takiej sprawie każdy musi decydować sam- a nie opierać się na opiniach nawet 50 ludzi, którzy powiedzą, że to nie szkodzi- a mogą po prostu nie wiedzieć szkód w swoim życiu, na forum jest tez wielu ateistów/ agnostyków, którzy wypowiadają sie o tym co szkodzi w wierze a co nie... :?


Wt mar 18, 2008 22:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
Teresse napisał(a):
Kazdy musi sam stwierdzić/rozeznać czy ta konkretna muzyka ma na niego zły wpływ...

Nawet coś obiektywnie "neutralnego" może odwodzić od Boga ...

Także w takiej sprawie każdy musi decydować sam- a nie opierać się na opiniach nawet 50 ludzi, którzy powiedzą, że to nie szkodzi- a mogą po prostu nie wiedzieć szkód w swoim życiu, na forum jest tez wielu ateistów/ agnostyków, którzy wypowiadają sie o tym co szkodzi w wierze a co nie... :?


Ja już nie mam na Ciebie siły!!!!! ;) :D Dla mnie muzyka rockowa to zawsze był wielki dar Niebios!!!!! PAN JEST WIELKI!!! :)

Ok, offtop, bo zaraz Rozi napisze "Bartas, nie obnoś się swoim katolickim luzem" :P:P A jaki mam być? To właśnie dzięki Waszej pomocy zrozumiałem, że jako wierzący mogę mieć pasje i tryskać radością, wielbiąc przy tym Pana Boga.

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


Wt mar 18, 2008 22:39
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2006 9:34
Posty: 352
Post 
Też bardzo lubię Nightwisha, a także Rhapsody, Blind Guardian i inne podobne brzmienia. Lubię słuchać w aucie, i śpiewać sobie refreny ;)

_________________
Cóż z tego, że go kiedyś zdmuchniesz w mgnieniu oka,
skoro wciąż przemijając – wciąż jeszcze jest sobą?
Ja ten Twój świat, co mija, kocham Panie! – kocham!
Jak żywą kadzielnicę bujam go przed Tobą! (Beata Obertyńska)


Śr mar 19, 2008 8:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 19, 2007 19:34
Posty: 41
Post 
Rock i Metal bardzo fajna muzyka która fajnie ożywia i pobudza do działania :)
Owszem są i syfiate zespoły których nie mam zamiaru słuchać bo uważam iż nie rządzą nimi ludzkie siły :? Ale tak jak piszesz, takie zespoły jak Nightwish, Rhapsody czy choćby Within Temptation i In Flames które lubię nie wywołują we mnie żadnych złych skłonności... Zresztą miałem taką sytuację... :Byłem u spowiedzi u proboszcza i powiedział mi ze "jesli potrafię to mam to wszystko wyrzucić i spalić w piecu bo muzyka heavy metalowa bardzo źle wpływa na człowieka" :razz:
no to po tej spowiedzi troche zwątpiłem i powrociłem na chwile do smętnych i nudnych przereklamowanych kawałków które na okrągło lecą w radiu... jakoś bez życia wtedy bylem.
Później do parafii przyjechało 2 rekolekcjonistów, jeden z zakonu ojców Sercanów a drugi nie panietam skąd. No i do tego drugiego poszedłem spowiedzi. byla to moja najlepsza spowiedź w życiu, wiele powyjasnialiśmy i porozmawialiśmy normalnie. Powiedział mi oczywistą rzecz dotycząca muzyki : " Jesli nie wywołuje u mnie żadnych negatywnych skłonności do dlaczego miałbym sobie jej nie sluchać jeśli mi się podoba" :)
No to by było tyle :)
pozdrawiam


Śr mar 19, 2008 20:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
pavel332 napisał(a):
byla to moja najlepsza spowiedź w życiu, wiele powyjasnialiśmy i porozmawialiśmy normalnie. Powiedział mi oczywistą rzecz dotycząca muzyki : " Jesli nie wywołuje u mnie żadnych negatywnych skłonności do dlaczego miałbym sobie jej nie sluchać jeśli mi się podoba" :)


Też pamiętam taką spowiedź, którą uważam za najlepszą do tej pory w moim życiu. Po wyznaniu grzechów, kapłan przemówił do mnie bardzo normalnym ludzkim językiem i już widziałem, że się dogadamy :)) No, to zapytałem go czy może mi udzielić odpowiedzi na pewne pytanie, ktore mnie dręczy. Nie ma sprawy - odpowiedział. No, i mówię mu, że od najmłodszych lat interesuje się muzyką rockową, ale od jakiegoś czasu mam wątpliwości, czy jako katolik powinienem jej słuchać, pomijając fakt, ze jestem daleko od narkotyków i rozwiązłości. Odpowiedział: Rock to jest świetna zabawa! Zresztą w ostatnich latach powstało mnóstwo zespołów rockowych w duchu chrześcijańskim. Znasz np Litzę, Budzego, Maleo?. Powiedziałem, ze owszem znam. Następnie zacząłem wymieniać zespoły, których słucham. A ksiądz tylko powiedział: Chłopie, czego Ty się martwisz? Ja się na Floydach wychowałem, cudowną muzykę grali, i Queen do dzisiaj uwielbiam, a Freddie to po prostu fenomen wszech czasów Tyle. Także, nie bój się! Kochaj Boga i bliźniego i słuchaj rocka, bo to piękna muzyka jest :)

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


Śr mar 19, 2008 21:34
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL