Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 16:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Nightwish 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 19, 2007 19:34
Posty: 41
Post 
:) Wspominałeś już o tym kiedyś. Na pewno musiała to byc owocna spowiedź. Tak jak ksiądz Ci fajnie powiedział : jest wiele świetnych zespołów rockowych czy nawet metalowych z normalnym przesłaniem i normalnymi tekstami które na pewno nie szkodzą człowiekowi a fajnie pobudzają do działania :)
Ja tam od tygodnia zacząłem sobie słuchać czegoś nowego zaś, może i nie jest to już taki "czysty" zespół ale ja tam specjalnie na telsty nie zwracam uwagi. Doceniam umiejętności i klasę tych muzyków. Chodzi mi o Children Of Bodom :) dzisiaj całą chałupę w 4 odziny wypucowałem, pomyłem i posprzątałem przy tej muzie bo tak mi to szło :P ( a mam 120m kwadratowych :-) )

BTW. Bartas, kurcze, dlaczego się nie odezwiesz do mnie?? Troche mnie to dziwi powoli. Odpisujesz mi czasami na posty jak coś napiszę a nie odezwiesz się ani na gg choćby... dałem Ci na PW chyba numer mój. Bardzo chętnie bym sobie z Tobą pogadał o różnych sprawach bo niewątpliwie studiując teologię jesteś bardziej ode mnie doświadczony a ja wiedzę chcę zdobywać :)
Mam nadzieję że wkońcu sie odezwiesz ;)
pozdrawiam


Cz mar 20, 2008 20:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
Wiadomość dla wielbicieli Nightwisha! Wokalistka Tarj Turunen, która została zwolniona z powodu "różnic charakterów" i zbyt dużego zaangażowania w sprawy czysto biznesowe, wydała swoją pierwszą solową płytę:

Obrazek

Zdążyłem już co nieco z ciekawości wysłuchać i - jak dla mnie - to ta płyta jest bardzo zbliżona klimatycznie do tego, co robi komercyjny Evanescence. Nie wiem, może potrzeba czasu, aby się do niej przekonać? :)

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


Wt maja 13, 2008 11:01
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Bartas napisał(a):
(...) to ta płyta jest bardzo zbliżona klimatycznie do tego, co robi komercyjny Evanescence.

Zachęciłeś mnie - nigdy nie lubiłem najtłisza, a Eva tak i to nawet bardzo.
Czy to oznacza, że już ona tak nie wyje jak na starych płytach, tylko normalniej, rockowo śpiewa?

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Wt maja 13, 2008 11:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 21:55
Posty: 409
Post 
Na moje ucho ta płyta wcale nie odstaje stylistycznie od NW, tyle, że więcej jest smętnych balladek. Momentami jednak całkiem strawne, przynajmniej w tych mocniejszych fragmentach.

_________________
I recognise...
Myself in every stranger's eyes


Wt maja 13, 2008 12:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Posłuchałem - ostrzejsze fragmenty dla mnie jaj nie mają, za to balladki są OK, zresztą nie pasuje mi głos tej pani do ostrej muzyki, bo zbyt przeciąga i zbyt duża bezwładność jest w jej śpiewie. Zero pazura, a pazur jest potrzebny do ostrej muzyki. Za to patetycznie jest :) Bardziej w gotyckie klimaty powinna pójść...

Z takich wyjących pań to wolę tę z "Theatre of Tragedy" czy "Within Tamptation", osobiście jednak najbardziej lubię wokalistki w stylu Weroniki ze "Sceptic" - małe, słodkie, z dredami, a growlujące toto tak jak pan z "In Flames" :D

Obiektywnie płyta jest OK i na pewno może się podobać, subiektywnie jest nudno :)

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Wt maja 13, 2008 13:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
A z tych lasek heavy metalu kogo preferujesz przede wszystkim? :D Co sądzisz o Cristina Scabbia?

Jak dla mnie śpiewa bardzo dobrze, ale robi z siebie .... zobacz sam kogo :? Do czego to jest podobne!!! To nie pasuje do wizerunku kobiety, która gra w dobrym zespole metalowym. Jest naprawdę bardzo ładna, podoba mi się, wyróżnia się urodą od innych metal-girls, nie powiem, ale to jeszcze nie jest powód, żeby się tak "rozkoszować" na łamach gazet. :?

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


Wt maja 13, 2008 14:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Nie lubię malujących się pań.
Tę lubię: Angela Gossow (Arch Enemy)

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Wt maja 13, 2008 15:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
zszywacz napisał(a):
Na moje ucho ta płyta wcale nie odstaje stylistycznie od NW


Może nie do końca nie odstaje, ale słychać też wpływy Evanescence

zszywacz napisał(a):
tyle, że więcej jest smętnych balladek. Momentami jednak całkiem strawne, przynajmniej w tych mocniejszych fragmentach.


Właśnie ta płyta ma to do siebie, że w większej części składa się z nudnych ballad. Nie rozumiem co takiego Piotr Kaczkowski w tej płycie WIELKIEGO widzi :)

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


Wt maja 13, 2008 20:17
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post 
Nie słuchajcie tego.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pt cze 06, 2008 10:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 21:55
Posty: 409
Post 
Bartas napisał(a):
Właśnie ta płyta ma to do siebie, że w większej części składa się z nudnych ballad. Nie rozumiem co takiego Piotr Kaczkowski w tej płycie WIELKIEGO widzi :)

Ostatnio posłuchałem jej jeszcze raz i podeszła mi bardziej. Nawet te ballady nabrały sensu.

_________________
I recognise...
Myself in every stranger's eyes


Pt cze 06, 2008 21:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 03, 2012 11:14
Posty: 122
Post Re: Nightwish
hm...Nightwish. ''Sliping sun'' a najbardziej ''we walking in the air''.
Piękna muzyka.
Choć taka muzyka tez może wpływać na takie fantazjowanie bujanie w obłokach.


So maja 05, 2012 22:50
Zobacz profil
Post Re: Nightwish
Moją ulubioną ich piosenką jest Astral Romance:
http://www.youtube.com/watch?v=3PHfSzno ... re=related
Mam też to ustawione jako dzwonek w komórce, od tego momentu w którym Tarja wchodzi z wokalem :)


Pn maja 07, 2012 11:59
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Nightwish
No to tutaj bardzo się zgadzamy :) Chociaż może nie jest to mój ulubiony ich utwór, bo takowego nie ma ale ogólnie Nightwish to najbardziej ścisła czołówka ulubionych zespołów. Chyba nigdy nie odżałuję, że wyrzucili divę :)

A ja polecam Dead Boy's Poem
http://www.youtube.com/watch?v=wXEovsbh9_4

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn maja 07, 2012 22:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 20, 2012 22:55
Posty: 414
Post Re: Nightwish
Ja uwielbiam Bare Grace Misery i She Is My Sin :) A także wiele innych :D


Pn maja 07, 2012 22:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 03, 2012 11:14
Posty: 122
Post Re: Nightwish
z nowa wokalistką:
http://www.youtube.com/watch?v=urRXJhVmIpQ


Pt maja 11, 2012 20:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL