Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 9:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Logo zespołu Dżem - odkrywamy prawdę 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
WebCM napisał(a):
BTW: Rysiek Riedel śpiewał znacznie lepiej niż obecny wokalista


Bo to polski wokal wszechczasów :) Obecny wokalista Maciek Balcar sprawdza się fajnie na koncertach, ale w studio już nie. Wtedy Dżem brzmi trochę jak Feel. Dlatego płyt już nie kupuje, ale za to na koncerty z wielką przyjemnością pójdę. Teraz Dżem zagra 13 grudnia w Zamku :) Zawsze tak na ten grudzień przyjeżdżają :) Już mam bilet :)

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


So lis 29, 2008 19:51
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 18:14
Posty: 68
Post 
a ponoc niedlugo maja zagrac w Tarnogrodzie :) to takie male miasteczko w moich okolicach :) tez sie wybieram :)

PS: polecam 'Jak malowany ptak', to moj ich ulubiony utwor.


So lis 29, 2008 21:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
nemo_ napisał(a):
PS: polecam 'Jak malowany ptak', to moj ich ulubiony utwor.


Tak, ze świetnej płyty Detox z 1991. Utwór o chorych na AIDS :cry: zawsze płaczę ilekroć słucham tego utworu :(

Czy przyjmiesz mnie, mój Boże
Kiedy odejść przyjdzie czas
Czy podasz mi swą rękę,
A może będziesz się bał ...

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


So lis 29, 2008 22:10
Zobacz profil WWW
czasowo zablokowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 25, 2008 18:38
Posty: 303
Post 
To, że ktoś śpiewa o Bogu nie znaczy, że nie może być satanistą.
Przecież sataniści doskonale wiedzą o Bogu i sami świadomie i dobrowolnie Go odrzucają, wybierając służbe diabłu (zapewne dla jakichś korzyści doczesnych).
Myślicie, że oni nie wierzą np. w Jezusa Chrystusa ? to czemu profanują Najświętsze Ciało Boże ? i przy tym wyśmiewają się z Niego ?

Dla mnie powiedzenie "wszyscy jesteśmy satanistami" jest jasne i jednoznaczne.
Myślę, że mówiąc tak chcieli użyć znanego i wyprubowanego chwytu psychologiczno perswazyjnego, który polega na tym, że przyznając się do winy zamyka się usta pytającym.

Ostatnio byłem na konferencji charyzmatycznej, na której była m.in. mowa o satanistach - zgroza co ci ludzie robią...


So lis 29, 2008 22:45
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
Jacson napisał(a):
Przecież sataniści doskonale wiedzą o Bogu i sami świadomie i dobrowolnie Go odrzucają, wybierając służbe diabłu (zapewne dla jakichś korzyści doczesnych).

Akurat takich satanistów jest najmniej. Z reguły większość nie wierzy w osobowego szatana.


Pamiętam jak po jednym koncercie Rysiek powiedział - "Z Bogiem".
Zresztą dla mnie śmieszne jest doszukiwanie się we wszystkim satanizmu :?

_________________
"Kto kark do ziemi zgina, nie ma prawa dziwić się, gdy po nim depczą"

"Możesz upaść siedem razy, byłeś powstał osiem".


N lis 30, 2008 18:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 18:14
Posty: 68
Post 
Jacson napisał(a):
Dla mnie powiedzenie "wszyscy jesteśmy satanistami" jest jasne i jednoznaczne.


dla mnie nie jest.

i nie rozumiem jak moze byc dla Ciebie, skoro nie wiesz jak wygladala ta konkretna sytuacja i nie masz podstaw do tego, aby stwierdzic czy to byla ironia, czy stwierdzenie 'na powaznie'.


N lis 30, 2008 19:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 18:14
Posty: 68
Post 
(przepraszam za kolejny post - nie mozna edytowac poprzednich.)

Jacson napisał(a):
To, że ktoś śpiewa o Bogu nie znaczy, że nie może być satanistą.
Przecież sataniści doskonale wiedzą o Bogu i sami świadomie i dobrowolnie Go odrzucają, wybierając służbe diabłu (zapewne dla jakichś korzyści doczesnych).


owszem, Dzem spiewa o Bogu. trzeba tu jednak dodac zastrzezenie: o Bogu w sensie pozytywnym.

Jacson napisał(a):
Myślę, że mówiąc tak chcieli użyć znanego i wyprubowanego chwytu psychologiczno perswazyjnego, który polega na tym, że przyznając się do winy zamyka się usta pytającym.


jednak mogla to byc ironia wlasnie, a nie zadne przyznawanie sie do winy i co za tym idzie zamykanie ust pytajacym.


N lis 30, 2008 19:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
Metalik napisał(a):
Pamiętam jak po jednym koncercie Rysiek powiedział - "Z Bogiem"


Zawsze tak było! :) Pamiętam jako dzieciak jeszcze, bo byłem :) Zaczynał słynnym "siemacie ludzie!", a kończył koncert: "zostańcie z Bogiem!" :)

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


N lis 30, 2008 19:30
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 11:37
Posty: 382
Post 
Cytuj:
Pamiętam jak po jednym koncercie Rysiek powiedział - "Z Bogiem"
Są gdzieś dostępne źródła w sieci?

Na razie można stwierdzić, że zespół NIE jest satanistyczny.

Niepokoi mnie tylko współczesny Dżem. Nowy wokalista gubi tonację, a organista popija piwo podczas występów. Rysiek miał talent - można posłuchać fragmentów na Last.FM, może na YouTube też coś jest.

_________________
.:: KTO RANO WSTAJE, TEN PODPIS DOSTAJE ::.


Pn gru 01, 2008 19:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 19, 2007 19:34
Posty: 41
Post 
No kurde ludzie mnie też śmieszy to że ktoś na chama szuka jakichś antyreligijnych drobnostek w takich zespołach (Dżem, Wilki czy słynne Stairway to Heaven Zeppelina o ile dobrze pamietam....)
No bez przesady :)
Dla mnie muzyka jest muzyką, głównie zwracam uwagę na techniczne umiejętności i wykonanie a nie na słowa czy przesłanie. A te przereklamowane popowe szity jakie mają przesłanie - co druga piosenka rozbudza pożądliwość człowieka i przez to są gwałty i inne złę rzeczy :-D
Grunt to nie dać sobie wmówić że coś jest złe. Przekonałem się sam o tym np. jak słuchalem na początku kilka utworów polskiej Vesanii które mi się podobały. po kilku dniach przetlumaczyłem sobie tak z ciekawości słowa i trochę mój entuzjazm opadł... Jednak po chwili stwierdziłem że nie dam sie zwariować - mają umiejętności więc to cenię.

Zaś sie rozgadałem :razz:


Pn gru 01, 2008 22:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Ciekawy temat. :)

Wiecie jak tutaj trafiłem? Na pewnym czacie osoba o nicku Raziel666 napisała niedawno pozdrowienie: "Dżem wszystkim".
Zaciekawiło mnie to, wiedząc o zespole zacząłem szukać czegoś związanego z tym tematem i sprawdzić jak postrzegany jest zespół Dzem wśród ludzi. Taka ciekawostka. Wywaliło mi jeden z pierwszych tematów. Wiecie już gdzie. :)
Tak więc jestem ponownie tutaj i stwierdzam, że być może sami wykonawcy, artyści obojętnie jakimi nie byliby ludźmi to jednak cos ukierunkowało pewne osoby w tę strone by uważać ten zespół za satanistyczny. Coś jest tego powodem, że tak myślą.

Dodatkowo ciekawy byłem skąd się wzięło to "pozdrowienie".
Droga do wiedzy jest trudna. ;) Raziel666 powiedział mi, że zaczerpnąl to od kogos innego. I nie słucha Dżemu. Ale zna kawałki "whiski moja żono" itd.. Powiedział "[...]kto nie śpiewał po pijaku tego kawałku[...]".


Baranek napisała:
Cytuj:
"Uważam jednak, że błędem jest doszukiwanie się zła na siłę i tworzenie własnych teorii bez spytania osób związanych z zespołem. Na pewno jest ktoś pełniący funkcję rzecznika prasowego zespołu- może warto najpierw jego spytać, skąd taka symbolika ?"


Myślisz, że by się tak wprost ujawnili? :lol:
Zapominasz o liberałach za czasów komuny którzy się wcale nie ujawniali a teraz nimi sa całą gęba. Tak samo jak przyznający się do homoseksualności swojej mężczyźni niedługo po "opuszczeniu kurtyny".
Twój tekst wskazuje na twoją wyraźna naiwność..


Pablo_Tychy napisał:
Cytuj:
Święta Teresa z Avila napisała, że są dwa sposoby służby diabłu:

1. nie widzieć go wcale;
2. widzieć go we wszystkim.

Nie macie innych zmartwień?


Jest różnica między rozmową na dany temat a dewocją lub schorzeniem psychicznym. Nie próbuj wmówic ludziom czegos czego nie robią. Jest to własnie takim samym widzeniem o jakim przestrzegała Święta Teresa najwidoczniej. Tyle, że skierownym nie w diabła ale w widzenie wśród katolików nawiedzonych psychicznie uposledzonych imbecylów którzy nie mają nic innego do roboty jak tylko oskarżać o konszachty z Lucyferem.
To jest tylko dyskusja. Jak nie chcesz brac w niej udziału i cie razi filozofia to nie czytaj. A przynajmniej nie przeszkadzaj.
To jest forum wiary! Nawet tutaj nie można twoim zdaniem poruszać takich tematów? Zrewidować poglądów? ustosunkowac się do czegoś?
Rozmowy pomagają i kształcą. Douczaja i otwierają na innych ludzi. Na ich potrzeby, szczególnie otwieraja serce na polubienie kogoś a może nawet pokochanie. Zaniechanie rozmowy może spowodowac w konsekwencji jakies urazy które wyjda w najmniej odpowiednim momencie wraz ze złościa. Może się ośmiesza tacy ludzie potem a może kogos. I po co? Nie lepiej podyskutowac i zrzucic z swojego serca i głowy problemy?
Warto rozmawiac. Takie jest moje zdanie.


Bartas napisał:
Cytuj:
Chodzi o to, że ja, jako praktykujący chrześcijanin, nie doszukuję się żadnych podtekstów w tym podobnych sprawach jak choćby w tym logo zespołu Dżem. Bóg dał mi rozum i potrafię ocenić kiedy tak naprawdę jest przegięcie i ktoś naprawdę dopuszcza się tego, że obraża uczucia religijne. Na pewno nie jest to Dżem. Jak już pisałem - wielokrotnie teksty odnosiły się do Boga, choćby przepiękny utwór Modlitwa (Pozwól mi).


A czy wszyscy sa dalecy od tego?
Dlaczego utarło się wśród młodych osób, że traktują pewne zespoły jako satanistyczne?
Takie rzeczy jak dochodzą do czyichś uszu powinny być rewidowane. Może pora zaprosić na rozmowy na forum wiary tych artystów i porozmawiać o tym jak ich widza ludzie, ludzie młodzi. I czy się z tym utożsamiaja.
Czy są zwróceni w strone wiary i służenia Bogu czy Lucyferowi.
Proste pytanie- wcale nie krepujące. Hahha.



Pavel332 napisał:

Cytuj:
No kurde ludzie mnie też śmieszy to że ktoś na chama szuka jakichś antyreligijnych drobnostek w takich zespołach (Dżem, Wilki czy słynne Stairway to Heaven Zeppelina o ile dobrze pamietam....)
No bez przesady
Dla mnie muzyka jest muzyką, głównie zwracam uwagę na techniczne umiejętności i wykonanie a nie na słowa czy przesłanie. A te przereklamowane popowe szity jakie mają przesłanie - co druga piosenka rozbudza pożądliwość człowieka i przez to są gwałty i inne złę rzeczy
Grunt to nie dać sobie wmówić że coś jest złe. Przekonałem się sam o tym np. jak słuchalem na początku kilka utworów polskiej Vesanii które mi się podobały. po kilku dniach przetlumaczyłem sobie tak z ciekawości słowa i trochę mój entuzjazm opadł... Jednak po chwili stwierdziłem że nie dam sie zwariować - mają umiejętności więc to cenię.

Zaś sie rozgadałem


Wiesz, bo niektórzy ludzie sa delikatni w swej wyuczonej nauturze i boją się, że coś co jest modne uszkodzi mózg ich dzieci. To zwykła opieka. Boimy się o to by nasi bliscy nie stali się xli i nie krzywdzili innych lub siebie nie wyniszczali pijaństwem, narkotykami, gwałtami,zabijaniem, a może nawet złym słowem. Które chyba rani często najdobitniej.
Nie, to nie jest doszukiwanie się w kims przestepcy ale ochrona poprzez profilaktyke przed tym co uznajemy za szkodliwe.
My katolicy tacy jestesmy gdy jestesmy prawidłowo ukształtowani duchowo.
Boimy się o swoich bliskich i o siebie.
Więcej osób które sa delikatne i wrazliwe na cos co rani innych a bedziemy robili wokół tworzenia Królestwa Bożego na ziemi
.

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Pn gru 29, 2008 19:44
Zobacz profil
Post 
Mieszek napisał(a):
Pablo_Tychy napisał:
Cytuj:
Święta Teresa z Avila napisała, że są dwa sposoby służby diabłu:

1. nie widzieć go wcale;
2. widzieć go we wszystkim.

Nie macie innych zmartwień?


Jest różnica między rozmową na dany temat a dewocją lub schorzeniem psychicznym. Nie próbuj wmówic ludziom czegos czego nie robią. Jest to własnie takim samym widzeniem o jakim przestrzegała Święta Teresa najwidoczniej. Tyle, że skierownym nie w diabła ale w widzenie wśród katolików nawiedzonych psychicznie uposledzonych imbecylów którzy nie mają nic innego do roboty jak tylko oskarżać o konszachty z Lucyferem.
To jest tylko dyskusja. Jak nie chcesz brac w niej udziału i cie razi filozofia to nie czytaj. A przynajmniej nie przeszkadzaj.
To jest forum wiary! Nawet tutaj nie można twoim zdaniem poruszać takich tematów? Zrewidować poglądów? ustosunkowac się do czegoś?
Rozmowy pomagają i kształcą. Douczaja i otwierają na innych ludzi. Na ich potrzeby, szczególnie otwieraja serce na polubienie kogoś a może nawet pokochanie. Zaniechanie rozmowy może spowodowac w konsekwencji jakies urazy które wyjda w najmniej odpowiednim momencie wraz ze złościa. Może się ośmiesza tacy ludzie potem a może kogos. I po co? Nie lepiej podyskutowac i zrzucic z swojego serca i głowy problemy?
Warto rozmawiac. Takie jest moje zdanie.


Jako, że to było do mnie, to odpowiadam. Myślę, że mam prawo do tego, żeby się wypowiadać na tym forum. Ale ja nie o tym. Temat potraktowałem jako kolejny z cyklu: "Których wykonawców katolik słuchać nie może?". I odpowiedziałem zgodnie z tym, jak ten temat się rysował.


Pn sty 05, 2009 13:42

Dołączył(a): So sty 17, 2009 6:56
Posty: 1
Post 
Po pierwsze: Witam! :-D
Po drugie: temat jest bezsensu. Czemu ? Bo nikt Tu nie przytoczy nawet jednego teksu piosenki, ktory wskazywalby na satanistyczne ciagoty zespoly. Nawet gdyby ktos z Dzemu byl satanista (a zareczam, ze nie byl) to jeszcze nie czynilo by z nich zespolu satanistycznego - bo zespol to nie tylko jedna osoba, bo zespol to piosenki. A te o szatanie nie traktowaly.

pozdrawiam :razz:

P.S. Z troche wczesniejszej mlodosci (bo wwciaz mlody jestem :D) wiem, ze do wiary predzej zniecheca szukanie szatana na sile, niz caly sztab satanistow


So sty 17, 2009 8:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 04, 2010 13:33
Posty: 8
Post Re:
Qwasu napisał(a):
...bo zespol to piosenki. A te o szatanie nie traktowaly.


szok w trampkach... to pachnie reifikacją... nie bierzesz pod uwagę ludzi tworzących muzykę, tylko same ich wytwory wyobraźni... myślę, że poglądy artystów mają stać na pierwszym miejscu, bo od tego zależy treść jaką niosą ich kawałki...

Cytuj:
Nawet gdyby ktos z Dzemu byl satanista (a zareczam, ze nie byl)...

Klękajcie narody, gość ma dar jasnowidzenia...

Z wyrazami szacunku..
Wiktor


Pt maja 21, 2010 9:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 23, 2010 20:24
Posty: 10
Lokalizacja: Śląsk
Post Re: Logo zespołu Dżem - odkrywamy prawdę
Dżem zespołem satanistycznym? :shock:
Wychowałam się na tym zespole, nie słyszałam w ich piosenkach jakiś tekstów o szatanie.
Uwielbiam Dżem, ich piosenki, uwielbiam piosenki z wokalem Ryśka (chodź zespołu z Maćkiem Balcarem słucham dalej z taką sama 'pasją' ) i nie widzę żadnego związku miedzy satanizmem a tym zespołem.

_________________
"Miłość to nie jest patrzenie się w siebie.
To patrzenie w tym samym kierunku... "

Ks. Piotr Pawlukiewicz


Wt lip 27, 2010 14:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL