Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 0:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Czy artysta ma prawo obrażać uczucia religijne? 

Czy kiedykolwiek w życiu ktoś uraził Twoje uczucia religijne?
Tak 59%  59%  [ 34 ]
Nie 34%  34%  [ 20 ]
Nie zastanawiam się nad tym 7%  7%  [ 4 ]
Liczba głosów : 58

 Czy artysta ma prawo obrażać uczucia religijne? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N gru 12, 2004 13:38
Posty: 5
Post 
Belizariusz napisał(a):
Cytuj:
Czy wiesz moze, ze za zniewazenie godla, flagi, choragwi....itp. mozna zostac zskazanym?
Czy wiesz, ze za zniewazenie Prezydenta rowniez?
Czy wiesz, ze ta sama ochrona czci obowiazuje rowniez w stosunku do obcych symboli panstwowych, oraz obcych glow panstwa przebywajacych na terytorium kraju?
Czy wiesz, ze za publiczne zniewazenie Narodu lub RP mozna beknac na 3 latka?

Wiem o tym i uważam to za nienormalne. To jest poprostu nienormalne, że państwo wraz ze swoim aparatem represji œciga ludzi za to, co powiedzieli, za to co namalowali, za to co wyrzeŸbili. Jest taka piosenka całkiem niezła ostatnio:
"Państwo policyjne, państwo wyznaniowe, masz tu wolnoœć słowa lecz uważaj na swš mowę".

_________________
"Wiele z tego, co uchodzi za moralność, etykę i wartości może być po prostu produktami ubocznymi szerzącej się psychopatologii przeciętności." (Abraham Maslow)


Pn gru 13, 2004 0:27
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 22:00
Posty: 261
Post 
Cytuj:
...o te roznice zapytaj prawników, ktorzy napisali Kodeks karny.
Zreszta wyjasnialem to juz.....no coz wystarczylo przeczytac, a nie tylko pobieznie przejrzec posty

Przeczytałam, wyobraź sobie.
Zachowujecie się tak, jakby ona weszła do Kościoła i zniszczyła krzyż, który tam stał.

Cytuj:
Dlaczego wiec symbol religijny mialby byc bezkarnie zniewazany?

A jakie są jednoznaczne wyznaczniki "zniewagi"?
Uważam, że w tej pracy chodziło o to, że mężczyźni często katują swoje ciało ćwiczeniami (odnoszę się do nagrania - drugiej, całkowicie pominiętej części pracy, która tłumaczy jej sens) i wynoszą je do rangi boskości. I zapewne nie była to afirmacja takiego stanu rzeczy, wręcz przeciwnie. Gdzież w tym zniewaga, chęć obrażenia?

Poza tym Bóg się nie obraża, nie da sie obrazić Absolutu, czyż nie mam racji? To tylko wy schlebiacie swoim żądzom władzy.

_________________
http://maga-prostak.blog.onet.pl
Bóg jest feministką.


Pn gru 13, 2004 0:30
Zobacz profil WWW
Post 
Maga

Wyrok wydal sąd, a nie opinia publiczna.
Skoro niezawisly sąd tak uznal to znaczy, ze ta kobieta dopuscila sie przestepstwa w mysl prawa obowiazujacego w Polsce.


Cytuj:
To jest poprostu nienormalne, że państwo wraz ze swoim aparatem represji


Glowo...takie przepisy obowiazuja w wiekszosci krajow na calym swiecie.
Tak wiec trzeba by uznac, ze ta wiekszosc krajow to panstwa policyjne.

Przepisy kodeksu drogowego tez sa bardzo represyjne.......przeciez musimy jezdzic z ograniczeniami, musimy zapinac pasy, musimy jezdzic na swiatlach........Czy mamy zlikwidowac ten kodeks, bo zagraza naszej wolnosci?
Szczegolnie w przypadku pasow bezpieczenstwa nasza wolnosc osobista jest zagrozona. W koncu to moje zycie i co kogo obchodzi czy sie zabije czy tez nie.........ech te policyjne aparaty represji.

Cytuj:
Gdzież w tym zniewaga, chęć obrażenia?


Mago
Powiem ci cos (juz to pisalem, ale powtorze).
My bronimy krzyza...wy sie oburzacie, ze ingerujemy w wolnosc.
Czy potrafisz sobie wyobrazic co by sie stalo, gdyby ten penis zawisl na Gwiezdzie Dawida?
Jestem na 100% pewien, ze polowa swiata zawyla by z oburzenia......i to zarowno ci z prawa jak i z lewa. Wyzwano by ja od antysemitek, faszystek...itp.
Gdyby zas ten penis zostal polaczony z Koranem....to naprawde obawialbym sie o zycie tej pani.

Dlaczego inni moga bronic swoich symboli, a nam chrzescijanom nie wolno?
Dlaczego ta pani obrala sobie akurat krzyz?
Ja rozumiem, ze sztuka powinna czasem prowokowac....sa jednak pewne granice ktorych nie mozna nawet w sztuce przekraczac.

pozdrowka


Pn gru 13, 2004 0:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 22:00
Posty: 261
Post 
Belizariusz napisał(a):
Glowo...takie przepisy obowiazuja w wiekszosci krajow na calym swiecie.
Tak wiec trzeba by uznac, ze ta wiekszosc krajow to panstwa policyjne.

W większości cywilizowanych krajów na całym świecie obowiązuje legalizacja aborcji. Bądź więc konsekwentny. Czy mamy uznać, że większość krajów to cywilizacja śmierci? :shock:

Belizariusz napisał(a):
Przepisy kodeksu drogowego tez sa bardzo represyjne.......przeciez musimy jezdzic z ograniczeniami, musimy zapinac pasy, musimy jezdzic na swiatlach........Czy mamy zlikwidowac ten kodeks, bo zagraza naszej wolnosci?
Szczegolnie w przypadku pasow bezpieczenstwa nasza wolnosc osobista jest zagrozona. W koncu to moje zycie i co kogo obchodzi czy sie zabije czy tez nie.........ech te policyjne aparaty represji.


Bez sensu ta ironia, chybione prównanie i dobrze o tym wiesz. Nie wiem dlaczego spłycasz problem. Znieważając flagę czy krzyż nie zagrażasz niczyjemu życiu. Jeśli w ogóle przyjąć, że Nieznalaska cokolwiek znieważyła, bo ja się z tym nie zgadzam.

Belizariusz napisał(a):
Czy potrafisz sobie wyobrazic co by sie stalo, gdyby ten penis zawisl na Gwiezdzie Dawida?
Jestem na 100% pewien, ze polowa swiata zawyla by z oburzenia......i to zarowno ci z prawa jak i z lewa. Wyzwano by ja od antysemitek, faszystek...itp.
Gdyby zas ten penis zostal polaczony z Koranem....to naprawde obawialbym sie o zycie tej pani.

To, że byłyby takie reakcje, to nie znaczy, że byłyby słuszne, więc co to za argument?

_________________
http://maga-prostak.blog.onet.pl
Bóg jest feministką.


Pn gru 13, 2004 11:15
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
O cywilizacji śmierci mówił i mówi, ostrzegał i ostrzega Jan Paweł II ... więc problem nie jest taki banalny jak uważasz. A to ze w danym kraju jest legalna aborcja nie świadczy o jego ucywilizowaniu lub nie.

Powedz Maga, jakby ktoś opluł, znieważył, pohańbił itp osobę którą bardzo kochasz, szanujesz i która jest dla Ciebie całym światem to co, nie oburzyłabyś się ?

Zakąłdam, że tak. No więc czemu się dziwisz, że chrześcijanin oburza się gdy obrażany jest Bóg, który jest dla chrześcijanina całym światem ?

pzdr :-)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Pn gru 13, 2004 11:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 22:00
Posty: 261
Post 
Nikt nie obraził Boga, tylko użył pewien symbol. To nie to samo.
Nikt nie zdemolował kościoła, tylko zaszokował pewną pracą. To nie to samo.

_________________
http://maga-prostak.blog.onet.pl
Bóg jest feministką.


Pn gru 13, 2004 11:30
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Wg Ciebie nie obraził, wg innych obraził.

To tak jak z paleniem flagi państwowej. Patrioci będą oburzeni i obrażeni. Olewusom będzie wszsytko jedno.

pzdr :-)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Pn gru 13, 2004 11:33
Zobacz profil
Post 
Mago

Mam prawo czuc sie obrazony tym co zrobila Nieznalska....bo krzyz jest dla mnie symbolem zbawienia. Uszanuj wiec moje poglady.

Ciekawe jakbys zareagowala gdyby ten penis zawisl nie na krzyzu, ale na zdjeciu Twojej mamy? Takze bys bronila "artystke" ?


Cytuj:
Bądź więc konsekwentny. Czy mamy uznać, że większość krajów to cywilizacja śmierci?


Zgadza sie...to cywilizacje smierci.


Cytuj:
Jeśli w ogóle przyjąć, że Nieznalaska cokolwiek znieważyła, bo ja się z tym nie zgadzam.


Zniewazyla chrzescijan......rozumiem wiec, ze nie jestes chrzescijanka i jest ci wszystko jedno zo sie zrobi z krzyzem.


Cytuj:
To, że byłyby takie reakcje, to nie znaczy, że byłyby słuszne, więc co to za argument?


No tak....po co szacunek do jakichkolwiek symboli? Po co?
Przeciez to krepuje nasza wolnosc.......jak pas bezpieczenstwa w samochodzie.
Niech zyje niczym nie skrepowana wolnosc slowa mysli i czynow.
Obalajmy symbole, obalajmy idealy, obalajmy autorytety, obalajmy religie, rozwalajmy rodzine...to wszystko nas przeciez krepuje.....To wszystko w imie "wolnosci"

Mago....cos takiego juz kilka razy probowano zrobic.......np. w ZSRR....i co z tego wyszlo?.....syf , kiła i mogiła

pozdrowka


Pn gru 13, 2004 11:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 22:00
Posty: 261
Post 
Cytuj:
Mam prawo czuc sie obrazony tym co zrobila Nieznalska....bo krzyz jest dla mnie symbolem zbawienia. Uszanuj wiec moje poglady.

Ależ czujcie się obrażeni, proszę bardzo. Tylko innych do sądu nie podawajcie w imię swojego przewrażliwienia.

Nie mogę się doczekać, kiedy homoseksualiści będą podawać was do sądu za znieważenia. Feministki też się sreszta obraża w mediach, no tak. Jakbyś się czuł na moim miejscu? Pewnie źle, więc do sądu pędzę.

Cytuj:
Obalajmy symbole, obalajmy idealy, obalajmy autorytety, obalajmy religie, rozwalajmy rodzine...to wszystko nas przeciez krepuje.....

Czyje symbole? Nie moje raczej.
Czyje ideały? Ideały konserwatywne?
Czyje autorytety? Bo też raczej nie mamy tych samych. Czy tylko papież może być autorytetem?
Jakie religie? Patriarchalne?
Jakie rodziny? Patriarchalne?

Jak widzisz ty masz sowje autorytety, ja swoje. A państwo powinno byc neutralne światopoglądowo. I kropka.

_________________
http://maga-prostak.blog.onet.pl
Bóg jest feministką.


Pn gru 13, 2004 11:51
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Czyli wg Ciebie Mago jeśli dziennkarz X obrazi posła Y i ten poseł poleci do sądu ze sprawą o zniesławienie to jest OK, tak ?

A jak artystka Z obrazi bardzo liczną skądinąd grupę osób to sprawa sądowa w takim przypadku jest nie na miejscu, tak?

Jakiś straszny dysonans i sprzeczność !!

pzdr :-)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Pn gru 13, 2004 11:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 22:00
Posty: 261
Post 
Cytuj:
Czyli wg Ciebie Mago jeśli dziennkarz X obrazi posła Y i ten poseł poleci do sądu ze sprawą o zniesławienie to jest OK, tak ?

Oooo, a uważam, że jest ok? Powiedziałam tak? Co to za dyskusja, gdzie wymyśla się wypowiedzi i przypisuje je rozmówcy?

Chodziło mi o to, że inne grupy jakoś takie obrażalskie nie są.

Poza tym ona nie obraziła grupy ludzi. Raczej grupa niesłusznie poczuła się obrażona i postanowiła cenzurować życie publiczne.

_________________
http://maga-prostak.blog.onet.pl
Bóg jest feministką.


Pn gru 13, 2004 12:00
Zobacz profil WWW
Post 
Spoon

Chyba dobrze zrozumiales Mage.........lecz problem tkwi w jednym bardzo istotnym szczegole.
Tutaj chodzi o krzyz, a nie o "artystke"......Jej po prostu nie podoba sie KRZYZ. Dlatego tak bardzo broni Nieznalskiej......tak bardzo, ze nie dosyc iz neguje nasze poglady to jest nawet oburzona na prawomocny wyrok sądu.
To KRZYZ jest problemem Magi


Pn gru 13, 2004 12:00
Post 
Do znudzenia powtarzam kolejny raz

WYROK WYDAL SĄD!!!!!!
Gdyby oskarzenie bylo niesluszne, pozew zostalby oddalony lub tez Nieznalska uznana za niewinna.

Czy to tak trudno zrozumiec?


Pn gru 13, 2004 12:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Mago, czyżbyś nie zauważyła znaków zapytania na końcu mojej wypowiedzi jednej i drugiej ? To były pytania nie stwierdzenia.

"Poza tym ona nie obraziła grupy ludzi. Raczej grupa niesłusznie poczuła się obrażona i postanowiła cenzurować życie publiczne." - otóż, ta grupa twierdzi, że jednak się obraziła. Wiesz lepiej od grupy co grupa miała na myśli? Skad to wiesz? To tylko i wyłącznie twoja własna opinia a nie opinia grupy. Nie wypowiadaj się za kogoś, OK ?

pzdr ;-)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Pn gru 13, 2004 12:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 22:00
Posty: 261
Post 
Cytuj:
WYROK WYDAL SĄD
Gdyby oskarzenie bylo niesluszne, pozew zostalby oddalony lub tez Nieznalska uznana za niewinna.


Czyżbyś uważał, że sądy są nieomylne?
A sąd apelacyjny? Co orzekł i dlaczego w ogóle istnieje? Skoro sądy są nieomylne, to chyba nie jest potrzrbny?

Cytuj:
otóż, ta grupa twierdzi, że jednak się obraziła. Wiesz lepiej od grupy co grupa miała na myśli? Skad to wiesz? To tylko i wyłącznie twoja własna opinia a nie opinia grupy. Nie wypowiadaj się za kogoś, OK ?

Gdyby każdy co chwilę czuł się obrażony to w sądach roiłoby się od durnych procesów. Są ważniejsze sprawy.

_________________
http://maga-prostak.blog.onet.pl
Bóg jest feministką.


Pn gru 13, 2004 12:07
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL