Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 15:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Kolekcja Gazety Wyborczej - "Święte Księgi" - Wasz 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Cytuj:
Tak, jakby judaizm nie miał Talbudu, tradycji chasyckiej itp., podobnie zresztą islam - jak mi się laikowi wydaje - nadbudował pewną tradycję na Koranie.


Tak, tak, wszystko trzeba odpowiednio oprotestować.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt kwi 28, 2009 11:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2008 20:16
Posty: 416
Post 
Sorry, ale będziesz tylko marudził, czy też masz jakieś argumenty za tym, ze podejście Ksciela do biblii jakościowo rózni się od podejścia judaizmu do Tory czy islamu do Koranu, hinduizmu do Wed czy Upaniszad, zoroastryzmu do Awesty?

_________________
Niestety - zostałem na tym forum omyłkowo zabanowany i nikt nie potrafi tego cofnąć - dlatego nie odpowiadam na posty.
Jeśli ktoś chce ze mną pogadać niech pyta wujka Google o Rutilius + chrześcijaństwo


Wt kwi 28, 2009 11:56
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:48
Posty: 821
Post 
Teresse napisał(a):

Na tłumaczenia Koranu trzeba bardzo uważać, gdyż często są podrasowane -to znaczy stylizowane na język biblijny i subtelniejsze niż oryginał...
Na przekłady biblijne tez trzeba uważać. Bo są stylizowane na "język biblijny", który z dosadnością oryginału czasem się mocno rozmija. I co to zmienia?

_________________
Dominik Jan Domin


Wt kwi 28, 2009 15:50
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Na przekłady biblijne tez trzeba uważać. Bo są stylizowane na "język biblijny", który z dosadnością oryginału czasem się mocno rozmija. I co to zmienia?


Masz rację- nic...Wykorzystałam okazję by się wymądrzyć i schlebić próżności. Bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi... :)


Wt kwi 28, 2009 20:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Cytuj:
czy też masz jakieś argumenty za tym, ze podejście Ksciela do biblii jakościowo rózni się od podejścia judaizmu do Tory czy islamu do Koranu


A Ty masz jakieś argumenty za tym, że nie jesteś wielbłądem ? Przestań udawać durnia.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr kwi 29, 2009 10:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 15, 2012 21:11
Posty: 1
Post Re: Kolekcja Gazety Wyborczej - "Święte Księgi" - Wasz
Witam!
Pozwolcie, ze odswieze ten zapomniany watek, gdyz cala ta kolekcje mozna kupic teraz w dobrej cenie(216,83zl):
http://kulturalnysklep.pl/SWI/prcl/kole ... oran-.html
Mam tylko pare pytan do jej posiadaczy, mianowicie, czy Biblia Poznanska, to ostatnie wydanie z 2004r. i czy zawiera pelne komentarze, tak, jak to wydanie: http://cokupic.pl/produkt/Pismo-swiete- ... -Poznanska
Odnosnie Tory Cylkowa, czy jest to reprint i czy zawiera rowniez tekst hebrajski?
Ostatnie pytanie dotyczy tylko jakosci papieru i wykonania.

Z gory dziekuje za ewentualne odpowiedzi i pozdrawiam.
Mario


Cz mar 15, 2012 21:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Kolekcja Gazety Wyborczej - "Święte Księgi" - Wasz
ciekawe co na to muzułmanie wszak niewiernemu nie wolno dotykać koranu Niewiernym nie tylko nie wolno dotykać świętej księgi islamu - ani tym bardziej jej niszczyć


Pt mar 16, 2012 10:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL