Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 17:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 Szymon Hołownia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt mar 30, 2010 21:27
Posty: 331
Post Re: Szymon Hołownia
Jesli chodzi o WC, to klasy to on raczej nie ma. Owszem, jest konserwatywny, stanowczy i zdecydowany. Ale klasa, to jest cos co sie ma albo nie ma. On wielokrotnie pokazal, że brakuje mu taktu (pomimo slusznych racji).

Jesli chodzi o SZ.H., to on wiecej robi (pozytwnego) dla naszego Kosciola niz niejeden biskup. Jego postawa moze sklonic szczegolnie mlodych ludzi do powrotu. Jego przekaz jest bardziej czytelny i celny dla mlodego pokolenia. Moze w jego dzialaniach jest troche komercji, ale on tez dostal swoja szanse. Ma szanse zarobic stosujac product palcement, a w nim samego Boga. Czy jest jakas bardziej nowoczesna forma promocji wiary?
Takich ludzi Kosciol teraz potrzebuje, 70-letni biskupi nie trafiaja obecnie do mlodziezy, a jesli nie ona, to kto wypelni koscioly za 20 lat?


Pn lis 29, 2010 22:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post Re: Szymon Hołownia
Kilka filmików - wywiad w 3 częściach - gdzie Hołownia próbuje rozmawiać z Wojciechem Cejrowskim i nie daje mu się wyprowadzić z równowagi:

http://www.dailymotion.pl/video/xdydq0_ ... from=embed
http://www.dailymotion.pl/video/xdydqp_ ... i-u-h_news
http://www.dailymotion.pl/video/xdydog_ ... i-u-h_news

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt lis 30, 2010 12:49
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 10, 2005 21:05
Posty: 485
Lokalizacja: Katowice
Post Re: Szymon Hołownia
Maria-Magdalena ja mam odczucia i zdanie odwrotne, dla mnie Pan Cejrowski jest miły do ogladania i słuchania w programach podróżniczych ale jesli chodzi o wiare to jego postawa mnie nie zachwyca, stara sie i chce chyba byc kontrowersyjnym konserwatysta (ale mi wyszło porównanie ;) )

dla mnie Holownia jest bardziej rzeczowy, potrafi doskonale argumentować ;)
słuchałam ostatnio tego ;)
http://www.youtube.com/watch?v=YrZte7lcjqc
bardzo mi sie podobaja porowniania i slownictwo- to do mnie przemawia ;)

tylko ważne to co mowi w w/w linku i podobnych ja nie widze takich katolików wokół siebie, widze krzykliwych ludzi z krzyżami, szukajacych konfliktów proboszczów itp.


Wt lis 30, 2010 20:51
Zobacz profil
Post Re: Szymon Hołownia
Cieszę się, że mamy różne zdania w kwestii, który z panów lepiej wypada w TV.
Zupełnie czym innym jest posłuchanie na żywo.
Niestety nie miałam okazji posłuchać na żywo Sz.H ...może kiedyś, gdy czas naszej gwieździe pozwoli.
Dlatego pozwólcie, że zostanę przy swoim zdaniu.
Pozdrawiam


Wt lis 30, 2010 22:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 10, 2005 21:05
Posty: 485
Lokalizacja: Katowice
Post Re: Szymon Hołownia
każdy ma prawo do swojego zdania ;)
a powymieniac poglady jest zawsze dobrze :)

jeden i drugi Pan sa pewnie zajeci np spotkaniami z ludźmi, jak tylko bede miała okazje i bedzie w miare blisko mnie to sie chetnie wybiore ;)
zawsze to posluchac człowieka nie przez monitor czy tv to inne odczucie ;)


Wt lis 30, 2010 23:26
Zobacz profil
Post Re: Szymon Hołownia
guarana napisał(a):
zawsze to posluchac człowieka nie przez monitor czy tv to inne odczucie ;)


Porównam to do słuchania koncertu na CD, i na żywo. Pierwsze jest wystudiowane, dopięte na ostatni guzik. A koncert na żywo...kto nie był, nie przeżył, to i tak nie zrozumie.


Wt lis 30, 2010 23:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Ja zachęcam do zajrzenia do którejkolwiek z jego - Hołowni - książek - http://www.znak.com.pl/wyszukiwanie?typ ... C5%82ownia (wydaje w Znaku).

Może nie są łatwe - bo są inne. Trzeba się tylko postawić w sytuacji osoby, która o wierze zbyt wiele nie wie, i szuka informacji podanych prosto, w przystępnym języku. To jest właśnie nisza - grono odbiorców, do których Hołownia z powodzeniem trafia.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr gru 01, 2010 13:08
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt mar 19, 2010 21:58
Posty: 7
Post Szymon Hołownia
Witam. Ostatnio w szkole dostałem za zadanie przygotować prezentację na temat: "Szymon Hołownia - widzenie Boga". Jak sam temat mówi mam przedstawić w jaki sposób Hołownia widzi Boga i z jakiej perspektywy na niego patrzy. Głównym źródłem informacji ma być jego książka pt. "Bóg - życie i twórczość". Liczę, że przedstawicie mi swój punkt widzenia na ten temat i podsuniecie mi jakieś fajne pomysły. Liczę na waszą pomoc. Pozdrawiam.


Pn sty 10, 2011 23:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Szymon Hołownia
~Kefas napisał(a):
w jaki sposób Hołownia widzi Boga i z jakiej perspektywy na niego patrzy.
Głównym źródłem informacji ma być jego książka pt. "Bóg - życie i twórczość".
Liczę, że przedstawicie mi swój punkt widzenia na ten temat i podsuniecie mi jakieś fajne pomysły.
http://www.youtube.com/ >>search>>Bóg - życie i twórczość
Znajdziesz tam wywiady z Szymonem Hołownią - to powinno wystarczyć.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pn sty 10, 2011 23:37
Zobacz profil
Post Re: Szymon Hołownia
Hołownia ? Uwielbiam tego człowieka. Nie tylko za to CO i JAK mówi, ale tak za...całokształt. Z jego książek to niestety przeczytałam tylko Ludzi na walizkach i Bóg - życie i twórczość. Obie polecam, choć ta druga jakby mniej mnie wciągnęła.


Wt sty 25, 2011 22:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
"Ludzi na walizkach" zresztą w Religia.tv można cały czas oglądać - tzn. program, który zainspirował i na bazie którego powstała książka pod tym samym tytułem :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr sty 26, 2011 14:15
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 21, 2011 18:42
Posty: 15
Post Re: Szymon Hołownia
Hm, może i ja się wypowiem w tym temacie. Szymon jest absolwentem liceum, do którego uczęszczam i czasami do nas wpada, więc można tak powiedzieć, że znam go od kulis, trochę z nim rozmawiałam. Szymon jest osobowością bardzo silną i utwierdzoną w swoich przekonaniach. Miał nie lada zadanie, ponieważ przemawiał do młodzieży, której 3/4 ma własny pogląd na życie, nie koniecznie w towarzystwie Boga. Poradził z tym sobie znakomicie. Nie stracił cierpliwości, mówił przystępnie, a to, że jest osobą publiczną tylko mu pomogło. Mam dla niego duży szacunek, za to, że jest trwały w wierze i ma odwagę ją głosić. Wspieram go całym sercem.


N sie 21, 2011 19:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Dokładnie.

A jakoś nie widzę - ani wśród duchownych, ani świeckich - tłumów naśladowców, o choćby w połowie takiej jak Hołownia skuteczności.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt sie 23, 2011 11:43
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 28, 2011 21:55
Posty: 1
Post Re: Szymon Hołownia
Aloha!
Dla mnie Szymon Hołownia od jakiegs czasu jest autorytetem w świecie popkultury. Jestem w trakcie czytania drugiej książki jego autorstwa, a za chwile pewnie siegne po trzecia (ostatnią) - "Ludzie na walizkach. Nowe Historie", no i za pozostałe również:)
Co robi Szymon Hołownia? Wg mnie dużo. Pisze i mówi o wierze w przystępnym języku (sztuki tej mógłby sie nauczyć od niego niejeden ksiądz). Łamie stereotyp Polaka katolika i odpowiada na pytania, na które niestety czasem nie znajdujemy odpowiedzi na niedzielnych mszach. Co wiecej, nie jest typem indoktrynatora, który chce za wszelka cene kogos nawrócic. Broni Kościół Katolicki, ale go nie idealizuje, ostro krytykując zachowanie duchownych. Po prostu dzieli sie swoimi doswiadczeniami i próbuje wyjaśnić, że w tym wszystkim naprawde nie chodzi o przestrzeganie nakazów i zakazów, ale cos znacznie ważniejszego - o relacje.
Chyle czoło przed jego ogromna wiedza i.. poczuciem humoru:)

Pozdrawiam.


Śr wrz 28, 2011 23:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Szymon Hołownia
błądzi bidok..

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Cz wrz 29, 2011 14:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL