Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 21:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Filmy katolckie 
Autor Wiadomość
Post Re: Filmy katolckie
ktoś tam wcześniej wspomniał o "Kto nigdy nie żył" i "Wszystko będzie dobrze" - oba polecam.
a może "Syndrom" ? ale przy "Belli" wysiada.


Wt sty 25, 2011 22:04
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 29, 2010 14:18
Posty: 195
Post Re: Filmy katolckie
A ja polecam następujące filmy:
- Dziecko Rosemery
- Dziewiate wrota
- Adwokat Diabła
- Egzorcysta
- Omen
- Miasteczko South Park

We wszystkich pojawia sie, czy też krążą one wokół Diabła tudzież Antychrysta, a sa to przecież postacie z mitologii katolickiej, chrześcijańskiej, więc jak najbardziej.


Wt sty 25, 2011 22:28
Zobacz profil
Post Re: Filmy katolckie
Ostatnio, pewnie żadna nowość, obejrzałem prawoslawną "Wyspę", wzruszający film. Może też zlego ducha przepędzić.


Wt sty 25, 2011 22:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Film miałby przepędzić złego ducha? :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr sty 26, 2011 14:10
Zobacz profil WWW
Post Re: Filmy katolckie
Obejrzyj (chomikuj.pl) i sprawdź. :)


Śr sty 26, 2011 20:28

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Filmy katolckie
Nick Vujicic cyrk motyli
http://www.youtube.com/watch?v=fyRnby4o ... _embedded#!


Śr sty 26, 2011 21:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
ceid napisał(a):
Obejrzyj (chomikuj.pl) i sprawdź. :)
Nie ma czego. Nie wierzę w to. Złe duchy wyrzuca Bóg, nie film.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz sty 27, 2011 12:43
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2011 11:51
Posty: 8
Post Re: Filmy katolckie
Nie wiem, czy znacie taką "serię" Dekalog (I, II .. X) Takie trochę do pomyślenia. Pierwszy raz ksiądz przyniósł nam na religię, teraz po czasie sama obejrzałam kilka części.

_________________
[b]"Czemu zwątpiłeś, człowiecze małej wiary?"[/b] Mt14,31
"Musisz strzec się pesymizmu, [b]radosna natura jest wielkim dobrodziejstwem.[/b]" bł.Jan XXIII
...w niedzielę skrzydła swoje weź... i leeeć
bł. Frassati, bł.ks.Jerzy
[b]Bóg cię kocha! ;-)[/b]


Pn wrz 12, 2011 20:03
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt sie 26, 2011 9:24
Posty: 41
Post Re: Filmy katolckie
Polecam film "Ludzie Boga". Znakomity film, piękne zdjęcia, dobra muzyka. Wspaniały temat, świetnie pokazany.


Śr sty 04, 2012 20:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 03, 2010 0:41
Posty: 65
Post Re: Filmy katolckie
Z tych co niewymieniane:
Boska Interwencja
Fireproof

Poza tym świetna kreskówka o życiu św. Franciszka, dla dzieci i nie tylko pt. Brat Ogień. W sumie chyba 26 odcinków.


Pt sty 06, 2012 0:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post Re: Filmy katolckie
acreed napisał(a):
Boska Interwencja
Fireproof

To akurat nie są filmy katolickie tylko protestanckie.
Aczkolwiek (widziałem Fireproof) przesłanie jest w miarę "ekumeniczne", a więc nie ma na ekranie żadnych jednoznacznych herezji.

Z innych, niegroźnych, związanych z protestantyzmem (bohaterami są protestanci, reżyser już raczej nie - nie ma propagandy), polecam Soul Surfer - w przeciwieństwie do wspomnianej powyżej amatorszczyzny Alexa Kendrick'a, jest to profesjonalne kino z dobrymi aktorami, dla każdego - bardzo dobrze się ogląda.

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Pt sty 06, 2012 1:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 07, 2006 10:43
Posty: 23
Post Re: Filmy katolckie
Myślę, że można śmiało obejrzeć wszystkie filmy z tej listy: http://pl.wikipedia.org/wiki/Watyka%C5% ... ilm%C3%B3w.

Jak do tej pory obejrzałam tylko 22 z wymienionych poniżej filmów, ale mam w planach obejrzenie kolejnych pozycji :)

Filmy o szczególnych walorach religijnych

Andriej Rublow – reż. Andriej Tarkowski (1966)
Misja – reż. Roland Joffé (1986)
Męczeństwo Joanny d'Arc – reż. Carl Theodor Dreyer (1928) -
niemy, ale to zupełnie nie przeszkadza; film jest uważany przez historyków kina za jeden z najwybitniejszych filmów martyrologicznych
Widowisko pasyjne (inny znany tytuł to "Żywot i śmierć Jezusa" – reż. Ferdynand Zecca i Lucien Nonguet, Francja (1902-1905) - w zasadzie tylko dla historyków kina (religijnego), trochę przyciężko się ogląda; ale jeśli ktoś miałby ochotę obejrzeć jeden z pierwszych filmów średniometrażowych ever oraz przekonać się, jak wiele wówczas kino zawdzięczało teatrowi, to polecam ;)
Franciszek, kuglarz boży – reż. Roberto Rossellini (1950)
Ewangelia wg św. Mateusza – reż. Pier Paolo Pasolini (1964)
Teresa – reż. Alain Cavalier (1986)
Słowo – reż. Carl Theodor Dreyer (1955)
Ofiarowanie – reż. Andriej Tarkowski (1986) - bardzo dobry film dziejący się tuż przed nuklearną Apokalipsą
Franciszek – reż. Liliana Cavani (1989)
Ben-Hur – reż. William Wyler (1959) - klasyka kina, pierwszy film, który (zasłużenie) zdobył 11 Oscarów, a do tego chrześcijańskie przesłanie
Uczta Babette – reż. Gabriel Axel (1987) - za arcydzieło nie uważam, niemniej film dobry i wart zobaczenia
Nazarin – reż. Luis Buñuel (1958)
Monsieur Vincent – reż. Maurice Cloche (1947)
Oto jest głowa zdrajcy – reż. Fred Zinnemann (1966)

Filmy o szczególnych walorach moralnych

Gandhi – reż. Richard Attenborough (1982) - kolejny bardzo dobry film, pokazujący drogę życia jednego z najbardziej znanych przywódców religijnych XX w.
Nietolerancja – reż. David Wark Griffith (1916) - może być trudna w odbiorze dla współczesnego widza, niemniej jej przesłanie pozostaje aktualne, a poza tym jest to jedno z pierwszych "prawdziwych" filmowych (arcy)dzieł, więc pozycja obowiązkowa dla ludzi zainteresowanych historią kina; jednym z wątków jest historia Chrystusa
Dekalog – reż. Krzysztof Kieślowski (1987)
Do zobaczenia, chłopcy – reż. Louis Malle (1987)
Dersu Uzała – reż. Akira Kurosawa (1975)
Drzewo na saboty – reż. Ermanno Olmi (1978)
Rzym, miasto otwarte – reż. Roberto Rossellini (1945)
Tam, gdzie rosną poziomki – reż. Ingmar Bergman (1958)
Siódma pieczęć – reż. Ingmar Bergman (1956) - kolejne (arcy)dzieło, które moim zdaniem trzeba obejrzeć, jeśli chce się uchodzić za człowieka obeznanego ze sztuką filmową; poza tym jest to film, który chciałabym obejrzeć ponownie tuż przed śmiercią
Rydwany ognia – reż. Hugh Hudson (1981)
Złodzieje rowerów – reż. Vittorio De Sica (1949)
To wspaniałe życie – reż. Frank Capra (1946) - przyjemny film z prostym przesłaniem; dla niektórych ludzi może wydawać się za bardzo naiwny, ale ja go kupuję
Lista Schindlera – reż. Steven Spielberg (1993)
Na nabrzeżach – reż. Elia Kazan (1954)
Harfa birmańska – reż. Kon Ichikawa (1956)

Filmy o szczególnych walorach artystycznych

2001: Odyseja kosmiczna – reż. Stanley Kubrick (1968) - film z chrześcijaństwem mający mało wspólnego, ale naprawdę wart obejrzenia; może skłonić do refleksji
La strada – reż. Federico Fellini (1954) - jeszcze jedno arcydzieło, może porządnie wzruszyć
Obywatel Kane – reż. Orson Welles (1941) - film przełomowy w dziejach kina, ukazujący, jak bardzo złożonym stworzeniem jest człowiek
Metropolis – reż. Fritz Lang (1927) - zawiera kilka chrześcijańskich podtekstów (najbardziej w oczy rzuca się oczywiście wątek Wybrańca)
Dzisiejsze czasy – reż. Charles Chaplin (1936) - porządna komedia, która się nie zestarzała
Napoleon – reż. Abel Gance (1927)
Osiem i pół – reż. Federico Fellini (1962) - nie jest tak dobry jak La Strada, ale obejrzeć warto (niektórym ludziom może się nie podobać sposób przedstawienia dostojników Kościoła w tym filmie)
Towarzysze broni – reż. Jean Renoir (1937)
Nosferatu - symfonia grozy – reż. Friedrich Wilhelm Murnau (1922) - kolejny film, który ma raczej mało wspólnego z chrześcijaństwem, ale obejrzeć go można (choć jak na dzisiejsze czasy może być zbyt nudny)
Dyliżans – reż. John Ford (1939)
Lampart – reż. Luchino Visconti (1963)
Fantazja – reż. James Algar (1940) - jeden z najlepszych filmów Disneya; na uwagę zasługuje przede wszystkim ostatni epizod z Czernobogiem
Czarnoksiężnik z Oz – reż. Victor Fleming (1939) - to chyba wielu z was oglądało w dzieciństwie, więc nie będę wiele o nim pisać ;)
Szajka z Lawendowego Wzgórza – reż. Charles Crichton (1951)
Małe kobietki – reż. George Cukor (1933)

_________________
World is enough.


N sty 08, 2012 16:27
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Filmy katolckie
Wielkie dzięki - nie wiedziałam, że istnieje coś takiego.
muszę się pochwalić - sporoo z nich widziałam i doceniłam :)

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


N sty 08, 2012 16:36
Zobacz profil
Post Re: Filmy katolckie
"Habemus papam" ktoś z Was oglądał? Ja tak
Wcale nie jest (jak niektórzy się obawiali) antykościelny.
Całkiem fajny,śmieszny film :)


N sty 08, 2012 20:25

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Filmy katolckie
http://gloria.tv/?user=26022


N sty 08, 2012 20:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL