Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 11:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Filmy katolckie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N cze 20, 2010 15:06
Posty: 15
Post Filmy katolckie
Poszukuję jakiś ciekawych filmów religijnych. Macie jakieś ?


So cze 26, 2010 11:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 12:34
Posty: 837
Lokalizacja: mazowsze
Post Re: Filmy katolckie
Ściąganie filmów z netu jest nielegalne .

_________________
1 KOR 13


So cze 26, 2010 14:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: Filmy katolckie
A czy ona napisała, że chce ściągać? Może pożyczyć albo kupić? Albo po prostu poznać tytuły?

Ja polecam świetny film "Wyspa" (w oryginale "Ostrov"). Nie jest to co prawda katolicki film, raczej prawosławny bo opowiada o prawosławnym zakonniku, mieszkającym w monastyrze gdzieś na dalekiej Syberii. Ma opinię cudotwórcy ale jest jednocześnie dziwakiem, który przez swoje nieszablonowe zachowania chce pokazać ludziom ich wady i zachęcić do dobra.

Film jest naprawdę niesamowity. Nie przypuszczałam, że Rosjanie potrafią zrobić tak głęboki i poruszający a jednocześnie nie łzawo-cukierkowy film o wierze. Bardzo polecam.

Drugi który mogę polecić to jest film Leszka Dokowicza "Duch" opowiadający o zakonnikach, charyzmatykach z darem uzdrawiania i ich posłudze najuboższym i skrzywdzonym: ojcach Henriqe i Antonello z Brazylii i o. Johnie Bashoborze z Ugandy. Film pokazuje z jednej strony wielkie potrzeby i duchową pustkę współczesnego świata a z drugiej wielką moc Boga działającego przez swoich kapłanów (i nie tylko kapłanów).

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


So cze 26, 2010 21:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 16, 2005 16:51
Posty: 35
Post Re: Filmy katolckie
a ja polecam filmy które oglądałam na oazie ;
Siostra Faustyna
Kto nigdy nie żył
Prawo Ojca
Wszystko będzie dobrze

_________________
Zycie to chwila,ja tą chwilą chcę się cieszyc "


Pn cze 28, 2010 9:44
Zobacz profil
Post Re: Filmy katolckie
"Wielka cisza", film piękny i nietuzinkowy, pokazujący życie w bardzo rygorystycznym zakone. Jednocześnie dla współczesnego widza może być niestety dosyć wymagający - praktycznie brak w nim jakichkolwiek kwestii mówionych.

Niezwykle ciekawy, choć nie wprost religijny, jest cały "Dekalog" Krzysztofa Kieślowskiego.


Pn cze 28, 2010 10:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Filmy katolckie
Zethrik napisał(a):
"Wielka cisza", film piękny i nietuzinkowy,
Dla mnie ani piękny, ani nietuzinkowy.
Nic bym nie stracił, gdybym go nie obejrzał, a
Ostrov - o którym wspomniała Silva - znacznie lepiej trafia do widza i pobudza do myślenia.
Zethrik napisał(a):
pokazujący życie w bardzo rygorystycznym zakone.
Nie było to aż tak widoczne.
Warto tutaj nadmienić, że właśnie ze względu na regułę zakonu
do realizacji filmu doszło znacznie później niż chciał tego twórca.
Gdy zwracał się on do przełożonego z pytaniem o najbliższy termin rozpoczęcia zdjęć,
ten mu odpowiedział (brzmiało to mniej więcej tak):
niech pan przyjdzie za 10-15 lat.
Reżyser przychodzi chyba po 17 latach znowu do przełożonego, a ten mu odpowiada:
teraz jesteśmy gotowi.
:!: :idea:
Zethrik napisał(a):
Jednocześnie dla współczesnego widza może być niestety dosyć wymagający -
I to bardzo "wymagający".
Chwilami musiałem sobie baaardzo wiele klatek filmu przewijać (jak to dobrze, że oglądałem go na komputerze), bo
niezbyt porywającym (ani nawet wzruszajacym, poruszającym) jest
pokazywanie przez kilka minut np. modlącego się zakonnika
albo prawie całkowicie ciemnego ekranu (tylko z jakimś małym światełkiem świecy gdzieś na drugim planie).
Skrócenie takich ujęć o 60-70% czasu nie ujęłoby głębi przekazu (a nawet by ją poprawiło, "uprzystępniło").
Ten film trwa ponad 2h 20 min., z którego
po wycięciu kilkuminutowych monotonnych i bezbarwnie jednakowych scen,
zostałoby 40-50 minut wartościowego materiału - bez szkody (a nawet z korzyścią) dla odbiorcy.
Zethrik napisał(a):
praktycznie brak w nim jakichkolwiek kwestii mówionych.
Jest to niezbyt zgodne z prawdą, a
ma raczej więcej wspólnego z przedpremierowym marketingiem
(kiedy wchodził do kin, słyszałem o nim, że nie pada w nim ani jedno słowo!).
W filmie kwestii mówionych jest niemało (biorąc pod uwagę bardzo ZOBOWIĄZUJĄCY tytuł), a
te przerywnikowe fragmenty (najczęściej z PŚ) czytane przez lektora (niektóre powtarzane nawet po kilka razy)
trochę mnie denerwowały (więc również je szybko przewijałem).

Zethrik napisał(a):
Niezwykle ciekawy, choć nie wprost religijny, jest cały "Dekalog" Krzysztofa Kieślowskiego.
Bardzo wartościowa seria - nie oglądałem wszystkich części, ale polecam w ciemno!


W zeszłym roku (2009) wyszedł film Lourdes.
Nie obejrzałem go jeszcze, więc może ktoś podzieli się swoją opinią, jeśli jest już po seansie
(tylko bez "lukrowo-religijnej" demagogii ).
Jak ten film prezentuje się pod względem warsztatu reżyserskiego a jak pod względem wyrażonej treści związanej z wiarą/duchowością?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pn cze 28, 2010 23:03
Zobacz profil
Post Re: Filmy katolckie
Cóż, może odbiór "Wielkiej ciszy" zależy od warunków, w jakim się ją ogląda. Ja miałem okazję być na niej w małym, kameralnym kinie, gdzie nie było żadnego przewijania filmu do przodu, przeskakiwania klatek. Po początkowym znużeniu przeciągającymi się scenami, zacząłem dostrzegać w nich... Bo ja wiem, coś więcej, niż tylko nudne elementy składowe. Komponowały się oni w jakąś głębszą całość, niedostrzegalną, jeśli patrzeć na tylko pojedyncze ujęcia kamery. Pamiętam nastrój panujący po seansie - sam się zdziwiłem, że nie dostrzegam żadnych znudzonych twarzy. Dlatego, mimo wszystko, film nadal polecam. Przede wszystkim, jeśli będzie okazja obejrzeć go w jakimś kinie.

Ostrova nie miałem jeszcze okazji oglądać. Jednak, sądząc po opiniach, widzę, że warto :)

A jeśli ktoś chce naprawdę nudny film o tematyce religijnej - "polecam" "Dziennik wiejskiego proboszcza". Przyznaję, prawdziwi filmoznawcy potrafią go bardzo docenić. Ale kiedy któryś z nich w swej książce zachwyca się (sic!) kiepską grą autorską, to ja, jako w miarę typowy widz, wysiadam :P


Wt cze 29, 2010 6:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 28, 2010 18:19
Posty: 1
Post Re: Filmy katolckie
Właśnie przymierzałam się do oglądnięcia 'Wielkiej Ciszy', a tu takie sprzeczne opinie :) Zaryzykuję i oglądnę, na pewno nie zaszkodzi :)

Ja podam Ci link do filmu 'Basia', który obejrzysz w internecie. Nie jest to może jakaś superprodukcja ani znany reżyser. Film krótki, opowiadający o prawdziwych wydarzeniach, z autentycznymi osobami; może nawet bliżej mu do reportażu. Tak czy inaczej, polecam. Gdy pierwszy raz oglądałam ten film, byłam jeszcze dosyć daleko od Boga, a kilka prawd życiowych, które są w nim podane jak na tacy, po przemyśleniu bardzo wiele mi dało.


Wt cze 29, 2010 20:58
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 28, 2010 15:44
Posty: 9
Post Re: Filmy katolckie
Metanoia napisał(a):
Ściąganie filmów z netu jest nielegalne .


Kłania się niewiedza zawiniona(ignorancja) poza tym nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu :razz:

Można ściągać filmy z netu w legalny sposób. Są specjalne strony w necie. Oraz specjalne witryny do legalnego oglądania online. Niestety mam zbyt wolne łącze, żeby powiedzieć coś więcej na ten temat.

Silva napisał(a):
Ja polecam świetny film "Wyspa" (w oryginale "Ostrov"). Nie jest to co prawda katolicki film, raczej prawosławny bo opowiada o prawosławnym zakonniku, mieszkającym w monastyrze gdzieś na dalekiej Syberii


Silva, napisz proszę gdzie, lub w jaki sposób można ten film zdobyć lub obejrzeć - będę wdzięczna.

Ja, od lat wielu jestem fanką "Misji" z niesamowitą muzyką Morricone i zdjęciami - polecam.

Zethrik napisał(a):
Niezwykle ciekawy, choć nie wprost religijny, jest cały "Dekalog" Krzysztofa Kieślowskiego.


Istotnie, "Dekalog" jest ciekawy i tak jak zostało napisane "nie wprost religijny", ale moim zdaniem przez to "nie wprost" - jest po prostu cenny.
Bo zmusza widza do myślenia, nie pozostawia po sobie wrażeniowej pustki, w niesamowity sposób uaktualnia prawdy uniwersalne.

W sumie filmem religijnym jest "Pasja" wyreżyserowana przez Mela Gibsona, ale wiem, że nie każdy jest ją w stanie obejrzeć.

Z filmów religijnych z tzw. przymrużeniem oka, polecam serię o "Don Camillo" z kapitalną kreacją Fernandela.

_________________
"Różnica między teoretykiem religii i wierzącym jest równie wielka, jak między psychiatrą i wariatem".

Emil Cioran


Wt cze 29, 2010 23:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Filmy katolckie
green_emili napisał(a):
Silva napisał(a):
Ja polecam świetny film "Wyspa" (w oryginale "Ostrov"). Nie jest to co prawda katolicki film, raczej prawosławny bo
opowiada o prawosławnym zakonniku, mieszkającym w monastyrze gdzieś na dalekiej Syberii


Silva, napisz proszę gdzie, lub w jaki sposób można ten film zdobyć lub obejrzeć - będę wdzięczna.

http://www.youtube.com/watch?v=zMfcPkvjNKs
// Ostrov (Wyspa) PL cz. 1
http://www.youtube.com/view_play_list?p=BF39F135C5D96E74&playnext=1&v=zMfcPkvjNKs
//wersja w playliście

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt lip 27, 2010 12:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 28, 2010 23:24
Posty: 624
Lokalizacja: Pustynia
Post Re: Filmy katolckie
"Święta polskie - biała sukienka" (film o obchodach święta Bożego Ciała), "Brat Słońce, siostra Księżyc" (o św Franciszku i św Klarze), "Misja", "Braciszek" (rola Artura Barcisia jako brata Alojzego Kosiba z Zakonu Braci Mniejszych), "Prymas - trzy lata z tysiąca".
"Życie jest piękne" - ten ostatni może nie katolicki, ale pochwała życia, więc można ;)

_________________
Obrazek
Być wolnym to móc nie kłamać.


Wt lip 27, 2010 13:22
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 23, 2010 20:24
Posty: 10
Lokalizacja: Śląsk
Post Re: Filmy katolckie
"Popiełuszko-wolnośc jest w nas" , wszelakie filmy o Papieżu Janie Pawle II, o Świętych i męczennikach a poza tym to: "Biała sukienka", "Złodziej w sutannie", "Podarowane życie", "Telewizja Miłość"

i jeszcze może dwa filmy, nie katolickie ale o pięknej miłości (pewnie wszyscy je znają) "Mansfield Park" i "Szkoła Uczuć"

_________________
"Miłość to nie jest patrzenie się w siebie.
To patrzenie w tym samym kierunku... "

Ks. Piotr Pawlukiewicz


Wt lip 27, 2010 14:47
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 16, 2010 15:39
Posty: 165
Post Re: Filmy katolckie
"Siostry Magdalenki" - o ciemnej stronie Kosciola, ale bardzo dobry.


Wt lip 27, 2010 14:59
Zobacz profil
Post Re: Filmy katolckie
Sel napisał(a):
"Siostry Magdalenki" - o ciemnej stronie Kosciola, ale bardzo dobry.


Ależ wspaniały. Powtarza durne mity o łapance do zakonu, jakieś lęki facetów-wiesz to Simone de Beauvoir napisała ( feministka niechętna kościołowi), że nic tak nie denerwuje facetów jak kobieta która nie wybiera żadnego z nich.

Wolą sobie stworzyć mit, ze kobieta po prostu nie może ich wszystkich odrzucić, gdy to zrobiła to znaczy, że została zmanipulowana, przymuszona przez wstrętne stare baby, okrutne i zboczone.

To samo było w "Nędznikach" gdzie córkę Valjeana matka chciała zatrzymać w zakonie mówiąc, ze jest brzydka i będzie dobrą zakonnicą.

Ciekawe gdzie były te lovelasy gdy ich lube trafiły do tych okropnych Magdalenek.


So lip 31, 2010 22:14
Post Re: Filmy katolckie
Teresse, co do oceny filmu "Siostry Magdalenki" to, niestety, się mylisz, bo same zainteresowane potwierdziły, że ich podopieczne były traktowane w taki sposób, co zresztą wyszło w "Raporcie Ryana".


N sie 15, 2010 19:44
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL