Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 23:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kryzys kapel chrześcijańskich? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lip 05, 2009 7:39
Posty: 3
Post Kryzys kapel chrześcijańskich?
Kryzys kapel chrześcijańskich? - to pytanie, które często zadaje sobie czytając Gościa Niedzielnego.

Czy rzeczywiście ich brakuje?

Czy rzeczywiście nie ma już bardów, czy zespołów, które stanęły by na czele buntu, buntu przeciwko złu tego świata?

Zapraszam do dyskusji. ;-)

_________________

Dogoniłeś mnie, Jeźdźcze niebieski,
Stratowałeś, stanąłeś na mnie.
Ległem zbity, łaską podcięty,
Jak dym, gdy wicher go nagnie.
(...)
Jeśli trzeba, to tratuj do dna,
Jestem tylko twoim żołnierzem.


N sie 22, 2010 18:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 24, 2009 21:23
Posty: 806
Post Re: Kryzys kapel chrześcijańskich?
Nie czytam Gościa Niedzielnego, ale wydaje mi się, że są takie zespoły i działają - np. 2 TM2,3, Maleo, Antonina Krzysztoń, Mietek Szcześniak, SDM- owi też sie zdarzało.

_________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.


N sie 22, 2010 19:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 05, 2009 7:39
Posty: 3
Post Re: Kryzys kapel chrześcijańskich?
Gość Niedzielny napisał(a):
Na różnych scenach usłyszymy przede wszystkim ekstraklasę: Tymoteusza, Armię, Arkę Noego, TGD, FPS, Maleo Reggae Rockers. W różnych zestawach i konfiguracjach. Okazuje się, że to, co jest wielkim błogosławieństwem, dla młodych kapel jest trudną lekcją pokory. Znakomici muzycy z pierwszych stron gazet, którzy przed laty nieoczekiwanie odnaleźli się w Kościele, postawili muzyczną poprzeczkę bardzo, bardzo wysoko.


Tak jest.
Jeśli zazwyczaj słyszy się o chrześcijańskim zespole jest to Tymoteusz, Armia, Maleo... ,,Marki" dobrze znane. Te kapele tworzą muzycy z dużym, bardzo dużym doświadczeniem i wieloma sukcesami. Wystarczy spojrzeć na projekty wcześniej podejmowane przez tych muzyków.

Przykład Robert Friedrich ,,Litzy" :

- Turbo
- Acid Drinkers
- Creation of Death
- Flapjack
- Kazik Na Żywo


Fenomenem Tymoteusza jest fakt, że na szerokiej drodze życia spotkali się świetni muzycy, którzy zaczęli coraz głębiej poznawać Boga, lub przeżyli gwałtowne nawrócenie. Wobec tego nie dziwi mnie specjalnie sukces tego zespołu.

Gość Niedzielny napisał(a):
Brakuje świeżego pieczywa. Jak to śpiewają maluchy? „Mało nas, mało nas do pieczenia chleba”

Jeśli nie chcemy żeby ,,świeżego pieczywa" zabrakło na chrześcijańskiej scenie muzycznej, warto było by podjąć może jakieś konkretne kroki w tym kierunku?

Trzeba wg mnie pomóc młodym muzykom, bo niełatwo jest kilku młodym chłopakom ni z tego ni z owego zaczął śpiewać o Bogu. Wymaga to dużej odwagi z ich strony.

Może by tak pomóc? Właśnie! Pomóc!
Ale w jaki sposób?
Warsztaty? Rekolekcje?
Czy może nie ma sensu im pomagać?

_________________

Dogoniłeś mnie, Jeźdźcze niebieski,
Stratowałeś, stanąłeś na mnie.
Ległem zbity, łaską podcięty,
Jak dym, gdy wicher go nagnie.
(...)
Jeśli trzeba, to tratuj do dna,
Jestem tylko twoim żołnierzem.


Pn sie 23, 2010 7:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post Re: Kryzys kapel chrześcijańskich?
Różnych warsztatów zapewne jest całkiem sporo. W pobliżu mnie choćby corocznie odbywają się kolejne edycje "szkoły rocka" zakończone publicznym koncertem.

Mi się raczej wydaje, że małe zainteresowanie jest tym tematem. Jak na mój gust, muzyka chrześcijańska to radosne pitu-pitu na pielgrzymka w rytm "Maryja tu, Maryja tam"... Jeśli ktoś, tak jak ja, inwestuje w elektryka to chce w telegraficznym skrócie naku... tak, że otworzą się bramy piekieł i wyskoczy przez nie banda szatanów żeby pogować...

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Pn sie 23, 2010 22:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Kryzys jest na pewno - bo zmienia się poziom. Jakiś czas temu pisał o tym GN - najdobitniejszym dowodem jest śmierć naturalna festiwalu SoS czyli Song of Songs w Toruniu, głównej i najbardziej chyba rozpoznawalnej takiej imprezy w kraju, a chyba swego czasu największej w Europie. Organizatorzy mówili wprost - w kółko ci sami wykonawcy, a nowych nie ma, bo poziom za niski (w sam raz na granie w kościołach, ale bez własnych kawałków).

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz wrz 30, 2010 11:25
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 8:45
Posty: 232
Post Re: Kryzys kapel chrześcijańskich?
Muzyki chrześcijańskiej jest bardzo dużo ale dlaczego tak niewiele jej można usłyszeć w katolickich rozgłośniach radiowych, zwłaszcza polskiej muzyki? Mam na myśli stacje dostępne na antenie zwykłego radia nie tylko w Internecie. Może to też jest przyczyną kryzysu, że za mało jest starań o jej upowszechnienie? Słucham jej z przyjemnością. Jest doskonałą ilustracją treści religijnych, wzmacnia przesłanie Ewangelii, kieruje umysł ku sprawom duchowym. Na portalu wiara.pl trafiłam na artykuł, którego fragment przytaczam poniżej.

http://info.wiara.pl/doc/638379.Jezus-o ... rygodnosci

„Przypominając ostatnią pielgrzymkę Benedykta XVI do Wielkiej Brytanii, abp Migliore zacytował papieża, który przestrzegał: “Kościół, który stara się być atrakcyjny, jest pomyłką. Kościół nie może pracować dla siebie, lecz ma ukazywać Chrystusa. Co w praktyce oznacza, że ma być świadkiem miłości i pojednania, pomagać w dostrzeżeniu drugiego człowieka, być przejrzystym, aby bez zakłóceń przekazywać autentyczne światło Ewangelii”.

Ewangelia jest atrakcyjna sama w sobie (przynajmniej dla mnie), nie trzeba jej przemycać między piosenkami w stylu „Lady in red” - słuchając tego rodzaju muzyki, choć przyznaję, że jest piękna i romantyczna, raczej nabiera się ochoty na randkę niż na wizytę w kościele. Ewangelię wystarczy pięknie zilustrować. Nie po to żeby ją uatrakcyjnić - każda pieśń czysta, prawdziwie religijna jest jakby świadectwem wiary jej twórcy, dowodem siły z jaką przesłanie Biblii i Kościoła oddziałuje na ludzi. I jest taka piękna.

Dodam, że doceniam wartość i lubię radiowe programy religijne, ale moim zdaniem nie zaszkodziłoby w ich tle więcej muzyki chrześcijańskiej.


Śr paź 13, 2010 12:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: Kryzys kapel chrześcijańskich?
I nie zapominajmy o Mate.o!


Śr paź 13, 2010 12:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: Kryzys kapel chrześcijańskich?
I jeszcze Katolika Front, hard rock.


Śr paź 13, 2010 12:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 13, 2010 13:57
Posty: 21
Post Re: Kryzys kapel chrześcijańskich?
Clerboyz


Śr paź 13, 2010 14:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 03, 2010 15:37
Posty: 103
Post Re: Kryzys kapel chrześcijańskich?
Korzeń z kraju Melchizedeka nie każdemu będzie się podobać ale od serca jakoś tak grają.Ale najlepsza muzyka religijna i tak była w średniowieczu.

_________________
Przez słowa Twe jestem chrześcijanin,
Choć gladiator - przez całe me życie!- Cyprian Kamil Norwid "Spowiedź"


Śr paź 13, 2010 14:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post Re: Kryzys kapel chrześcijańskich?
"Chrześcijanin tańczy". Na jutubie do zobaczenia. Gorzej na mózg wali niż "Jozin z bazin". Nie idzie się pozbyć tego z głowy. Zdaje się że nie wspaniała aranżacja czy niesamowita umiejętność grania tylko "to coś" decydują co zostanie zapamiętane :mrgreen:


Cz paź 14, 2010 9:19
Zobacz profil
Post Re: Kryzys kapel chrześcijańskich?
A ja słucham TGD, New life, Mateo. Zarówno na płytach jak i koncertach są świetni.
Lubię też niektóre kawałki Deus Meus. Lumen też fajnie gra i śpiewa.

A o kryzysie kapel chrześcijańkich pierwsze słysze.

pozdrawiam


Cz paź 14, 2010 19:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 8:45
Posty: 232
Post Re: Kryzys kapel chrześcijańskich?
Ciekawa jestem, czy ma ktoś jakieś opinie na temat koncertów muzyki klasycznej w kościołach? Moim zdaniem mają szczególny urok. Na przykład „Ave Maria” – przepiękny utwór sam w sobie a jeśli jeszcze zabrzmi w przestronnym wnętrzu kościoła – witraże, symbole religijne na ścianach, światło wokół złotego krzyża, ołtarz w białych kwiatach i uśmiech Jezusa Miłosiernego – naprawdę można „odpłynąć”.


Pn paź 18, 2010 11:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: Kryzys kapel chrześcijańskich?
I koniecznie ANASTASIS!!!


Śr paź 20, 2010 10:45
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): So paź 30, 2010 23:08
Posty: 16
Post Re: Kryzys kapel chrześcijańskich?
olila napisał(a):
Ciekawa jestem, czy ma ktoś jakieś opinie na temat koncertów muzyki klasycznej w kościołach? Moim zdaniem mają szczególny urok. Na przykład „Ave Maria” – przepiękny utwór sam w sobie a jeśli jeszcze zabrzmi w przestronnym wnętrzu kościoła – witraże, symbole religijne na ścianach, światło wokół złotego krzyża, ołtarz w białych kwiatach i uśmiech Jezusa Miłosiernego – naprawdę można „odpłynąć”.

Nie


So paź 30, 2010 23:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL