Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 15:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Książki które warto przeczytać 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lip 30, 2011 15:17
Posty: 3
Post Re: Książki które warto przeczytać
Najnowsza powieść Wiesława Mandryki – Bukowińskiego „Wierni” jest doskonałym przykładem, że również polska literatura sensacyjna może być na naprawdę światowym poziomie. Sięgając po tę książkę sam miałem wątpliwości, czy książka tego typu umieszczona w polskich realiach może być interesującą. Z prawdziwą przyjemności stwierdzam, że tak. Co ważniejsze, książka Bukowińskiego to nie tylko sensacja w stylu Frydericka Forytha, ale również studium zachowań ludzkich w obliczu dramatycznych sytuacji w których szczególnie Polacy niejednokrotnie stawali.
Klamrą spinającą całość jest postać Wincentego Opary – podpułkownika Opary, który po przyjściu weryfikacji przed Komisją Weryfikacyjną Tajnych Służb Wywiadu Wojskowego zostaje dowódcą jednostki specjalnej Gamma i wysłany zostaje do Afganistanu. Tam dostaje się w sam środek konfliktu i walki z Al-Kaidą. Namierzenie kryjówek Al-Kaidy, likwidacja grup terrorystycznych to tylko część zadań przed jakimi stanie. Nieoczekiwanie staje przed nim zadanie uniemożliwienia operacji przejęcia przez Irańczyków najnowocześniejszej broni – planów prototypu amerykańskiej rakiety z nowym napędem i nową elektroniką. Wszyscy zdają sobie sprawę, że gdyby Irańczykom udało się pozyskać technologię produkcji i prototypy nowych rakiet balistycznych, zagrożenie wojną na skalę światową dramatycznie wzrośnie. Stojący za całością wywiad rosyjski jest zdeterminowany, by ową technologię Irańczykom dostarczyć.
Naprawdę warto sięgnąć po tę książkę!!!


So lip 30, 2011 15:32
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 30, 2011 15:17
Posty: 3
Post Re: Książki które warto przeczytać
Temat Polaków na wschodnim Podolu ich losów po Traktacie Ryskim nie często jest poruszany w polskiej literaturze. Z problemem tym zmierzył się Marek Koprowski w książce wydanej przez wydawnictwo Fronda prezentuje on kilkanaście polskich wspólnot jakie pozostały na tamtych terenach (m.in. W Gródku Podolskim, Chmielnickim, Barze, Latyczowie, Murafie),
wspólnot zgromadzonych wokół Kościoła Katolickiego i jego niezwykłych kapłanów, którzy są bohaterami, „świętymi” tamtych okolic. O nich przede wszystkim jest ta fascynująca książka.
Jak pisze sam autor nie jest to publikacja historyczna a reporterski zapis, który nie wyczerpuje całości problemu. Jednak otwiera przestrzeń przypomina przeciera szlaki dla kolejnych badań i dociekań. Kresy we Krwi polecam !!!


So lip 30, 2011 15:32
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 12, 2011 15:06
Posty: 49
Post Re: Książki które warto przeczytać
Warto przeczytać książkę:
Jonasz Roman "Byłem księdzem"


So lip 30, 2011 15:42
Zobacz profil
Post Re: Książki które warto przeczytać
dzikidzik napisał(a):
Warto przeczytać książkę:
Jonasz Roman "Byłem księdzem"

Warto???....na paszkwile szkoda czasu....
Gdyby on był tym księdzem 15-20 lat, mógłby napisac coś z własnych doświadczeń, ale po 4-5 latach kapłaństwa to raczej osobiste imaginacje.
A dobotnie o tym świadczy podtytuł - Prawdziwe oblicze KK w Polsce - facet generalizuje, czyli fakty go nie interesują.
Mnóstwo jest byłych księży, ale niewielu poświeca swoje życie na opluwaniu Kościoła.


So lip 30, 2011 17:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Książki które warto przeczytać
Eifelheim Micheala Flynna. Nie licząc "Peanatemy" Stephensona, najbardziej chyba chrześcijańska w duchu powieść w anglosaskim kręgu kulturowym od czasów Tolkiena.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr sie 03, 2011 15:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 05, 2011 18:40
Posty: 3
Post Re: Książki które warto przeczytać
Daniel Ange "Zraniony Pasterz"- pełna uroku książka o bezinteresownej miłości Boga do człowieka... A ostatnio czytałam " Mam wszystko... 18 lat życia Chiary Luce" autor - Michele Zanzucchi. Ta książka to świadectwo pewnej niezwykłej, pogodnej i jakże radosnej dziewczyny, która żyła w naszych czasach. Książka wyciska łzy, ale niesamowicie - przez postać Chiary uczy miłości... Postać tej niezwykłej dziewczyny zmieniła moje patrzenie na świat. Piękna i warta przeczytania książka- świadectwo.


Śr paź 05, 2011 18:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 06, 2012 23:28
Posty: 2
Post Warto czytać Orhana Pamuka
Uniwersalne wartości przekzywane przez turckiego noblistę będa zrozumanie przez każdego bez wzglęu na wyznanie.


Polecam swietną wydaną w Polsce w zeszłym roku ostanią ksiażkę Orhana Pamuka. "Muzeum niewinności", to Najbardziej dotychczas dojrzałe dzieło tureckiego noblisty. Ksiażka napisana w 2008 została wydana przez Wydawnicto Literackie w roku ubiegłym.

Dla zaiteresowanych polecam link - receznję książki

http://www.bliskiwschod.pl/1326272876,0 ... iewinnosci


Śr sty 11, 2012 12:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Książki które warto przeczytać
Maria Valtorta
POEMAT BOGA-CZŁOWIEKA
http://voxdomini.com.pl/of_ks/vd-vlt31.html

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Śr sty 11, 2012 15:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Książki które warto przeczytać
ta książka zaraz po Biblii powinna być w każdym domu
Przyczyny wiary
Scott Hahn
Jak rozumieć i wyjaśniać wiarę katolicką i jak występować w jej obronie


Śr sty 11, 2012 17:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 21:45
Posty: 238
Lokalizacja: Rzeszów, Podkarpackie
Post Re: Książki które warto przeczytać
1. Brother Andrew -Boży przemytnik (o całkowitym zaufaniu Bogu i Jego działaniu na przykładzie życia autora)
2. CS Lewis -Listy starego diabła do młodego (napisana w stylu instruktażu starego diabła, który uczy młodego jak skutecznie zwodzić ludzi)
3. John & Stasi Eldredge - Miłość i wojna (wspaniala książka dla każdego małżeństwa na przykłądzie życia autorów).
4. Szymon Hołownia -Tabletki z krzyżykiem (prosto z mostu i ciekawie o rzeczach ważnych)
5.o Fabian Błaszkiewicz - Przyczajony Chrystus ukryty Bóg (pięknie i mądrze o modlitwie)

_________________
John & Stasi Eldredge -"Miłość i wojna" - Obowiązkowa lektura dla każdego małżeństwa :)


Śr sty 11, 2012 17:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 22:30
Posty: 1191
Post Re: Książki które warto przeczytać
2. i 4. czytałem i także gorąco polecam :)

_________________
O Tobie mówi serce moje;
szukaj Jego oblicza...


Pn sty 16, 2012 22:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2005 21:06
Posty: 2184
Post Re: Książki które warto przeczytać
Wątek ten [ z tego co widze ] dotyczy głównie pozycji religijnych .
Jeśli ktoś dla odmiany miał by ochotę na coś popularnonaukowego polecam 2 nienajnowsze może , ale bardzo przystępie napisane książki :

"Granice złożoności"
http://www.proszynski.pl/Granice_zlozon ... -529-.html

"Hiperprzestrzeń"
http://www.gandalf.com.pl/b/hiperprzest ... echswiaty/

_________________
-p => [ p => q ]


Wt sty 17, 2012 1:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 17, 2012 19:31
Posty: 15
Post Re: Książki które warto przeczytać
Bardzo ciekawy wątek, muszę nadrobić zaległości. Myślicie, że mam szanse wymienione przez Was pozycje dostać w osiedlowej bibliotece??


Wt sty 31, 2012 17:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 17, 2012 20:34
Posty: 2
Post Re: Książki które warto przeczytać
bardzo ciekawa książka, powieść, chyba o św.Wincentym (dobrze nie pamiętam, bo czytałam 30 lat temu) i jego znajomym księdzu, który całe życie mu deptał po piętach. Na okładce była para butów, które oddał ubogiemu. Tytułu nie pamiętam, może ktoś pomoże? Poszukuję jej, bo piękne świadectwo. pozdrawiam


Pt lut 17, 2012 20:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 10, 2010 8:20
Posty: 94
Post Re: Książki które warto przeczytać
Od siebie polecam wymienionego już Szymona Hołownię - "Tabletki z krzyżykiem" oraz "Bóg, kasa, rock'n'droll".

Dodatkowo przypadła mi do gustu "Urzekająca" Stasi i Johna Eldredge, a mężczyźnie, z którym byłam "Dzikie serce" tych samych autorów. Wiem, słyszy się różne opinie, ale choćby dlatego warto sięgnąć i samemu ocenić. :)

Pamiętam, że wraz z początkami wiary miałam mnóstwo wątpliwości odnośnie Osoby Jezusa z Nazaretu i rozwiała je książka "Więcej niż cieśla" Josha McDowella.

Jeszcze Wojtyła - "Pamięć i tożsamość".


Cz kwi 12, 2012 9:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL