Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna strona
 Seriale 
Autor Wiadomość
Post Re: Seriale
Asienkka napisał(a):
Nie przepadam za fantastyką, jednak planuję wziąć się za czytanie serii "Pieśń Lodu i Ognia", tylko nie wiem czy wytrwam

Jakiś czas temu przeczytałem Grę o tron i Starcie królów. Czyta się całkiem przyjemnie i prawie nie odczuwa się tego, że oba tomy niebezpiecznie blisko zbliżają się do granicy 1000 stron (drugi wraz z dodatkami, nawet ją przekracza) :) .


Cz mar 07, 2013 23:01
Post Re: Seriale
Cytuj:
Faktycznie w "Grze o Tron" trochę momentami przesadzają


Tu już nie chodzi o "ostrość" owych scen ale ich częstotliwość - ileż ciekawszych rzeczy można by wcisnąć w tym czasie ale nie - trzeba nabijać oglądalność.


Cz mar 07, 2013 23:15
Post Re: Seriale
Nie przesadzajmy. W pierwszych odcinkach drugiego sezonu było rzeczywiście kilka takich scen, ale pod koniec już praktycznie żadnych. Choć przyznaję, że niektóre takie sceny mogliby sobie darować jak np. między Renlym i Lorasem ;) .


Cz mar 07, 2013 23:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 19, 2005 15:25
Posty: 581
Post Re: Seriale
Login2 napisał(a):
Sam oglądałem wszystkie sezony Lost no i podobało mi się. A jak na to patrzę z perspektywy czasu? Wartości to żadnej nie ma ogólnie i znaczenia, ot taki pożeracz czasu. I po to zresztą są takie seriale, fajnie się ogląda ale pożytek żaden właściwie.


Akurat co do Lost, to się nie zgodzę. Ten serial to rozważania na temat dobra, zła i przeznaczenia, wystarczy sięgnąć nieco głębiej pod płaszczyk akcji i tajemniczości.
Podobnie jest z Once Upon a Time, o którym pisałam wcześniej. Został zresztą stworzony przez tych samych ludzi, co Lost. Tym razem owe rozważania etyczno-filozoficzne są pogłębione, aczkolwiek bardzo strawne. Ogląda się przyjemną, choć momentami mroczną, opowieść o baśniowych postaciach żyjących w prawdziwym świecie, jak zwyczajni ludzie, a refleksje przychodzą same.
Do tego świetne kreacje aktorskie. Na szczególne uznanie zasługują Lana Parilla i Robert Carlyle, nieźle radzi sobie też Ginnifer Godwin, a ostatnio wkroczyła (niestety tylko gościnnie, choć podobno ma się jeszcze pojawić) Rose McGowan, która w tym serialu obejmuje w posiadanie ekran, ilekroć się na nim pojawia.
Naprawdę polecam, to jeden z lepszych seriali, jakie oglądałam, głównie dlatego, że oprócz rozrywki, niesie ze sobą coś więcej (a i rozrywka jest przednia).


Wt mar 12, 2013 8:47
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:34
Posty: 299
Post Re: Seriale
Wydaje mi się, że oglądanie seriali nie ma większego sensu, jedyny przypadek gdy seriale mogą się do czegoś przydać, to do nauki języka czy też utrwalania już zdobytych umiejętności rozumienia ze słuchu w obcym języku. Ponieważ w serialu występują przez dłuższy czas ci sami aktorzy, można przyzwyczaić się do ich głosów, wymowy i przez to lepiej zrozumieć, co mówią. Myślę, że warto oglądać obcojęzyczne seriale, bo w tego typu produkcjach przeznaczonych dla native-speakerów używa się prawdziwego, żywego języka, innego od tego w nagraniach i filmach przygotowanych specjalnie dla uczących się języka.

_________________
Poezjo, pod twoją obronę...
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska


[img]http://games.onego.ru/lastfm/ladysherlockian.png[/img]

Striving to better, oft we mar what's well.
William Shakespeare


Wt maja 14, 2013 10:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 27, 2011 8:37
Posty: 604
Post Re: Seriale
czemu od razu nie ma sensu, jak kto lubi taką nieszkodliwą rozrywkę, to niech ogląda - ja lubię. Trzeba się czasem odprężyć.
Moje ulubione seriale - The Office (Biuro), Big Bang Theory (Teoria wielkiego podrywu), Scrubs (Hoży doktorzy), Community, ze starszych Allo Allo, Co ludzie powiedzą, Latający Cyrk Monthy Pythona, stare polskie Barei, ostatnio oglądam też Parks & Recreation i Portlandię :)


Pt maja 17, 2013 5:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 29, 2012 23:16
Posty: 876
Post Re: Seriale
Chirurdzy, sezon 9. Nocny maraton, bo jutro (dzisiaj) mogę się wreszcie wyspać :)

_________________
'I jak tu nie być optymistą. Moi wrogowie okazali się takimi świniami, jak przewidywałem.'
Stanisław Jerzy Lec


...to be who I am


Cz maja 30, 2013 0:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 22, 2015 21:25
Posty: 3
Post Re: Seriale
Ja się wciągnałem w serial The Walking Dead i chyba jestem uzalezniony.
____________________
Różne nam Pan Bóg da­je za­dania w życiu: umiera­nie jest też za­daniem. A że każdy ma coś do zro­bienia na tym świecie i po to się rodzi, więc trze­ba się po­sunąć, żeby dla in­nych też było miejsce.
Małgorzata Musierowicz


Cz sty 22, 2015 21:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 04, 2015 20:24
Posty: 18
Post Re: Seriale
A ja ostatnio oglądam serial How to get away with murder, polecam jeśli ktoś lubi sądowe klimaty :)

_________________
I nawet kiedy będę sam, nie zmienię się, to nie mój świat


Śr lut 04, 2015 20:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 08, 2015 19:13
Posty: 18
Post Re: Seriale
A ja oglądam po raz któryś od początku Archiwum X ;) do obecnych czasów nie powstał drugi podobny serial, który dorównywałby mu poziomem... Z tej tematyki oczywiście. Chyba, że może ktoś jest w stanie polecić jakiś? :)

_________________
Ludzkość stale kroczy naprzód, jednak człowiek pozostaje ten sam


N lut 08, 2015 19:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Seriale
Cóż, swojego czasu zamknięto na jednym sezonie, znakomicie zapowiadający się serial "Mroczne niebo" w klimacie ufo, spisku rządu i kosmitów oraz podobne (dobre lata 90. i szereg seriali skasowanych po jednym, lub dwóch sezonach np "Ziemia 2", "Człowiek którego nie ma", "Space: Above and Beyond"). W kontekście zjawisk, to nie do przebicia jest "Supernatural".

_________________
Pozdrawiam
WIST


N lut 08, 2015 22:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 19, 2014 11:28
Posty: 108
Post Re: Seriale
Świetny serial, który mogę polecić z czystym sumieniem to "Detektyw" z angielskiego "True Detective". Bohaterami są dwaj partnerzy- detektywi. Jeden teista drugi ateista. Fajne jest to, że nie ma tutaj polaryzacji typu ateista to ten zły, a teista to ten dobry (bądź na odwrót) ale każdy z nich ma swoje lepsze i te gorsze strony.


N lut 08, 2015 22:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Seriale
FoxMulder napisał(a):
A ja oglądam po raz któryś od początku Archiwum X ;) do obecnych czasów nie powstał drugi podobny serial, który dorównywałby mu poziomem... Z tej tematyki oczywiście. Chyba, że może ktoś jest w stanie polecić jakiś? :)


X Files miał swoje zady i walety, ale dotąd nic go nie przebiło jeśli chodzi o atmosferę (przynajmniej nic, co ja oglądałem) - przygaszone kolory (no, przynajmniej dopóki nie przenieśli zdjęć z Vancouver do L.A.), nieustanna ciemność itp. wskutek czego nawet prozaiczne sceny miały w sobie coś mrocznego.

Cytuj:
W kontekście zjawisk, to nie do przebicia jest "Supernatural".


Bardzo mi się podobał Supernatural do końca 5. sezonu (o ile komuś nie przeszkadza widzenie "zaświatów" z mało ortodoksyjnej, pogańskiej perspektywy), wbrew pozorom to wcale nie było takie głupie. Ale teraz (a leci już 10. sezon i potwierdzono kolejny..) serial raczej zamienił się w swoją własną parodię.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lut 09, 2015 7:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Seriale
BTW są plany reaktywacji X Files, Carter, Duchovny i Anderson potwierdzili zainteresowanie - wiadomo więc, że akcja ma się rozgrywać współcześnie. Carter powiedział: "w ostatnim odcinku X Files dowiedzieliśmy się, że w 2012 r. miała nastąpić inwazja Obcych, będziemy to mieć na uwadze". Zobaczymy, co z tego wyjdzie..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lut 09, 2015 7:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 08, 2015 19:13
Posty: 18
Post Re: Seriale
Pozostaje mi w takim razie czekać na reaktywację a w międzyczasie sprawdzę Supernatural :)

_________________
Ludzkość stale kroczy naprzód, jednak człowiek pozostaje ten sam


Wt lut 17, 2015 22:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL