Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona
 Seriale 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lis 23, 2016 15:06
Posty: 3
Post Re: Seriale
Ja tam lubię kryminalne typu CSI albo Doktor G.


Cz lis 24, 2016 11:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 29, 2016 9:52
Posty: 3
Post Re: Seriale
ostatni obejrzany to Goliath. obsada urzekła, w szczególności Billy Bob Thornton


Wt lis 29, 2016 10:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 20, 2012 22:55
Posty: 414
Post Re: Seriale
ostatnio ulubiony to "Arrow" :)

P.S. tyle czasu nic nie pisałam, dziwnie tak wrócić...:)


Pn gru 19, 2016 17:39
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Seriale
Faktycznie dawno Cię nie było :)

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn gru 19, 2016 18:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 20, 2012 22:55
Posty: 414
Post Re: Seriale
Życie mi się troche ułożyło, to wróciłam, może akurat jakąś radą komus pomogę :) I może sama też skorzystam :)


Pn gru 19, 2016 18:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 19, 2014 11:28
Posty: 108
Post Re: Seriale
cynamonowo napisał(a):
ostatni obejrzany to Goliath. obsada urzekła, w szczególności Billy Bob Thornton

W języku polskim można gdzieś to zobaczyć?


Wt lut 07, 2017 21:04
Zobacz profil
Post Re: Seriale
Ostatnio zaczęłam oglądać Breaking Bad i załamka - antyewangelizacja - gość dowiadując się o śmierci na raka zaczyna na wyścigi łapać grzechy cięzkie:( przemoc, seks,, dragi

Mam straszne wyrzuty sumienia ze obejrzałam Gre o tron - 4 czy 3 sezony - to samo seks, deprawacja, przemoc...Jak sie Bogu wytłumacze z tych godzin? Chyba lepiej by było wziąć ziółka i pójśc spać...niz oglądać deprawujące seriale...

Nawet Prison Break - niby pozytywna jest milosc braci - ale tez seks, przemoc...

Ostatnio nawet moj ulubiony porucznik Columbo wydaje mi się strata czasu- taki serial powoduje ze przemoc powszednieje - eleganccy, wyksztalceni ludzie załatwiaja swoje sprawy walac sie po łbie...ehhh


Cz kwi 20, 2017 12:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Seriale
Ostatnio obejrzałem "Człowiek którego nie ma" teraz jeszcze mi się zachciało obejrzeć serial "ja się zastrzelę" :lol: :lol:

Teresse napisał(a):
Ostatnio zaczęłam oglądać Breaking Bad i załamka - antyewangelizacja - gość dowiadując się o śmierci na raka zaczyna na wyścigi łapać grzechy cięzkie:( przemoc, seks,, dragi


Jedyna rozsądna rzecz jaką można w tej sytuacji zrobić, w końcu trzeba się nachapać, puki jeszcze się żyje :mrgreen:

Teresse napisał(a):
Mam straszne wyrzuty sumienia ze obejrzałam Gre o tron - 4 czy 3 sezony - to samo seks, deprawacja, przemoc...Jak sie Bogu wytłumacze z tych godzin? Chyba lepiej by było wziąć ziółka i pójśc spać...niz oglądać deprawujące seriale...


To może jakieś komedie? 13 Posterunek? Skrzydła? Allo Allo?

Teresse napisał(a):

Nawet Prison Break - niby pozytywna jest milosc braci - ale tez seks, przemoc...

Ostatnio nawet moj ulubiony porucznik Columbo wydaje mi się strata czasu- taki serial powoduje ze przemoc powszednieje - eleganccy, wyksztalceni ludzie załatwiaja swoje sprawy walac sie po łbie...ehhh


Żyje w takim środowisku, że przemoc jest jej elementem, i do czegoś takiego jestem przyzwyczajony, więc w serialach mi to nie przeszkadza.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz kwi 20, 2017 13:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Seriale
Teresse napisał(a):
Ostatnio zaczęłam oglądać Breaking Bad i załamka - antyewangelizacja - gość dowiadując się o śmierci na raka zaczyna na wyścigi łapać grzechy cięzkie:( przemoc, seks,, dragi


Tak to napisałaś, jakby w cieniu kostuchy nurzał się hedonizmie, a przecież zupełnie nie o to mu tam chodzi...

Ostatnio obejrzeliśmy z żoną 13 powodów, bardzo dobre. Jakim myśleniem kierują się ludzie twierdzący, że ten serial zachęca do samobójstw, tego pojąć nie jestem w stanie. No, ale trafiłem na o2 na artykuł pt. "Nowy serial Netflixa wywołuje samobójcze myśli". Wiecie o czym w nim była mowa? ano o tym, że pod wpływem serialu nastolatki z myślami samobójczymi zaczynają szukać pomocy u psychologów i w telefonach zaufania. Nie wiem jaki to dokładnie poziom robienia kurtyzany z logiki, ale z pewnością polecieli wysoko.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz kwi 20, 2017 13:43
Zobacz profil
Post Re: Seriale
No coz odrzuca oferte pracy od kolegi bo to "charity" ale niby chce zarabiac dragami i to mocnymi na rodzine...

Znowu pod pozorem "milosci" wpycha sie zlo - to jakas poganska etyka...nie bierze z dumy propozycji kolegi ale bedzie wpychal ludziom twarde dragi...

Szwagru - policjant z DEA - "ratujac" bratanka rozmawia w brudny sposob z prostytutka, nie bede cytowac bo juz sie przykleilo do mnie te wulgaryzmy ehh...juz wtedy mialam wylaczyc...

Ohydny serial juz mianowany przez kogos "hitem wszechczasow"-dlatego sie skusilam ehhh


Cz kwi 20, 2017 14:17

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Seriale
Wydaje mi się, że niepotrzebnie przenosisz swoja negatywną oceną moralną bohatera na sam serial. Bohater nie musi być pozytywny, a nawet jeśli jako taki zaczyna, to potem dzieje się to, co zapowiada tytuł.

Walter łamie swoje zasady moralne z uwagi na wyższe dobro, wydaje mu się, że jest w stanie grać ze złem wg. własnych zasad, wykorzystać je do swoich - dobrych przecież - celów. Z czasem coraz wyraźniej widać, że niestety tak to nie działa - bohater czyni zło już nie po to, żeby chronić jakieś dobro, tylko dlatego, żeby ukryć zło wcześniej popełnione. Żeby być traktowany poważnie przez bandziorów kreuje i zaczyna odgrywać pewną postać, którą z czasem niepostrzeżenie się staje. Po mojemu ten serial jest właśnie o tym.

Warto zwrócić tez uwagę na postać Jessego, który z początku działa bezrefleksyjnie, a potem, w miarę uświadamiania sobie skali zła, do którego się przyczynia, odbywa drogę poniekąd odwrotną do Waltera - nie może jednak wymazać przeszłości i uniknąć jej konsekwencji.

BTW - twardych narkotyków nikt nikomu nie wpycha, ludzie sami ustawiają się w kolejce, byle tylko się na nie załapać.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz kwi 20, 2017 14:57
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Seriale
To jest świetny serial z realistycznym dobrym przesłaniem. Ta idea gry ze złem, która prowadzi do niespodziewanych negatywnych rezultatów jest bardzo chrześcijańska w swej istocie. Podobnie jest też np. we Władcy Pierścieni.

Mnie się nie podobało, że potem serial przestaje być zabawny, ale trzeba przyznać, że w ogólnym zarysie jest bardzo realistyczny.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz kwi 20, 2017 15:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Seriale
Soul33 napisał(a):
Mnie się nie podobało, że potem serial przestaje być zabawny


No, to akurat adekwatne do tego, co pokazuje. Ładunek dramatyzmu jest tak duży, że jednoczesne próby puszczania oczka byłyby zdecydowanie nie na miejscu.

Nie posunąłbym się tak daleko, by twierdzić, że wymowa całości jest chrześcijańska, ale na pewno nie ma tam pochwały zła. Jest za to wyraźnie pokazane, że flirtu ze złem nie można mieć pod kontrolą i że w ostatecznym rozrachunku dotknie ono wszystkiego, co ktoś uciekający się do niego chciał zachować. Wystarczy wspomnieć



UWAGA, PONIEKĄD SPOJLER





jak bardzo Walt chciał utrzymać to wszystko co rozpętał z dala od swojej rodziny i jak bardzo mu się to nie udało.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz kwi 20, 2017 19:18
Zobacz profil
Post Re: Seriale
Podobnie serial "Stranger Things" stylizowany na lata '80 - niby science fiction, detektywistyczne - ale po cichutku przemyca sie seks nastolatkow, w pewnym momencie ktos mowi do bohaterki "Nancy"-ze mysli ze sie buntuje a robi to co kazda inna dziewczyna z przedmiescia ( przedmiescie w sensie nalezenia do klasy sredniej)- czyli seks :)

Nie wiem moze zaczne jednak odmawiac caly rozaniec codziennie bo z rozrywek to ciezko cos wybrac co nie ma chocby "pozoru zła".


N kwi 23, 2017 10:37
Post Re: Seriale
Może z innej bajki ale ja lubię serial Cejrowskiego Boso przez świat.
Jak nie bardzo popieram jego poglądy polityczne to jego programy podróżnicze są świetne.


N kwi 23, 2017 11:13
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL