Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 16:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 lęk przed maturą - brak chęci dalszego życia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lip 29, 2011 11:12
Posty: 72
Post lęk przed maturą - brak chęci dalszego życia
Witam. W przyszłym roku, w maju 2012, mam zdawać maturę. Całkowicie rujnuje mi to życie, nie mam w życiu żadnych radości, same smutki i utrapienia, nic mnie nie cieszy, boję się tego jak kary śmierci albo tortur, często wyładowywuje swoje emocje na innych, głównie najbliższych mi ludziach, nie radzę sobie z niczym, nie mogę powstrzymać emocji, załamuje się, płaczę, nie śpię nocami. Nie mogę w ogóle się skupić na nauce, nie mam pomysłu co chce w życiu robić, nie wiem co studiować, a czas ucieka nieubłagalnie. Budząc się każdego ranka patrzę z bezradnością na kalendarz i ze złości i bezsilności mam ochotę wyrzucić go do kosza. Na nauce nie mogę się skupić w żaden sposób, jestem także uzależniony (od masturbacji) co często niestety robię mimo wielokrotnych prób zerwania z nałogiem. Być może robię to by się uspokoić, w każdym razie mam wrażenie, że jestem zezwierzęcony, po każdym razie gdy to zrobię nienawidzę siebie, mój popęd seksualny nie pozwala mi się skupić na nauce. Szczególnie boję się języka obcego (angielskiego) na maturze. Zawsze powtarzam, że gdyby nie język obcy to zdałbym bez problemu, a takto wszystko leży. Wiem że jak pojdę na tą maturę z angielskiego to komisja mnie wyśmieje. Dlaczego w ogóle cały swiat ma się uczyć tego języka. Dla mnie jest to niesprawiedliwe. Moją przyszłość przewiduje, że będzie to żebractwo. Sytuacja w ogóle wygląda beznadziejnie i zero jest nadziei na lepsze jutro. Jak myślicie co powinienem zrobić? Czy jest w ogóle jakaś nadzieja?


Cz sie 11, 2011 21:13
Zobacz profil
Post Re: lęk przed maturą - brak chęci dalszego życia
Czy rozmawiałeś o swoich problemach z psychologiem? W necie jest sporo testów pozwalających na sprawdzenie (oczywiście ogólne) depresji. Spróbuj odpowiedzieć sobie na pytania. Jeśli uzyskasz niepokojące wyniki to wybierz się do psychiatry po dokładną diagnozę. Nie radzisz sobie z życiem to spróbuj uzyskać pomoc z zewnątrz.
Na forach depresji (depresja.ws forum, forum psychologiczne...) czy fobicznych (fobia społeczna, fobicy.pl...) uzyskasz więcej informacji.


Pt sie 12, 2011 6:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 22:30
Posty: 1191
Post Re: lęk przed maturą - brak chęci dalszego życia
Szymon1893
może spróbuj porozmawiać ze szkolnym pedagogiem.
Co do matury - skoro jedynym problemem jest u Ciebie angielski to może po prostu zacznij się uczyć - masz jeszcze prawie rok - to w zupełności wystarczy, żeby jako tako sobie poradzić - wrzuć w wikipedię Basic English
http://pl.wikipedia.org/wiki/Basic_English
http://www2.educ.fukushima-u.ac.jp/~ryo ... -list.html
jak widzisz wystarczy 850 słów, żeby jako tako się dogadać; połowę z tego pewnie znasz, więc zostaje pouczyć się 2-3 słów dziennie, liznąć podstawy gramatyki i spokojnie wyjdziesz obronną ręką :)
Co do studiów- skoro nie wiesz co chcesz studiować to może nie studiuj- właśnie skończyłem w tym roku swoje studia i powiem Ci, że przez te 5 lat widziałem pełno osób, które marnowały życie robiąc coś, co kompletnie ich nie interesowało - nie mówiąc o tym, że takie osoby średnio sobie radzą co rodzi dodatkowe problemy i stres. Nie sugeruj się tym, że po studiach zaczniesz super zarabiać, bo jako świeżo upieczony absolwent powiem Ci, że tak nie jest. Zacznij robić to co Cię ineteresuje - Twoje życie w Twoich rękach.
A co do onanizmu to temat na dłuuuższą rozmowę :)

_________________
O Tobie mówi serce moje;
szukaj Jego oblicza...


Cz sie 18, 2011 22:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 13:30
Posty: 1518
Post Re: lęk przed maturą - brak chęci dalszego życia
Weź się w garść i nie rozklejaj bo życie jest bardzo stresujące.

_________________
Zdrowego rozsądku życzę...


Cz sie 18, 2011 23:06
Zobacz profil
Post Re: lęk przed maturą - brak chęci dalszego życia
Tak jak sugerują to poprzednicy, czas byś skonsultował się z jakims fachowcem (psycholog, pedagog).
Tymbardziej, że w życiu czeka cię wiele egzaminów przy których matura będzie ci się jawić jak zefirek przy huraganie i to nie chodzi tylko o egzaminy na studiach.
Wizyta u psychologa to nie żaden wstyd, a wiele może pomóc.


So sie 20, 2011 15:08

Dołączył(a): So sie 20, 2011 16:12
Posty: 5
Post Re: lęk przed maturą - brak chęci dalszego życia
Słuchaj. Po pierwsze pamiętaj że psycholog jest dla ludzi jak każdy lekarz(poza weterynarzem, on jest dla zwierząt :-) ). Może zacznij od zwierzenia się kumplowi albo rodzinie albo coś. Jeżeli chodzi o anglika to mogę ci pomóc. To w zasadzie mój ulubiony przedmiot, a jakieś 3 tygodnie temu wróciłem z obozu językowego w Niemczech współfinansowego z UE(Pojechało 3 najlepszych anglistów i 3 najlpepsze anglistki z naszego powiatu), na którym dogadywałem się normalnie ze Szwedami, Niemcami i Szkotami(mieli też być Maltańczycy, ale nie przyjechali), więc myślę że mogę ci pomóc :) Jak się zdecydujesz to napisz tutaj albo na gg 36161958( najczęściej jestem niedostępny, ale jak napiszesz to w końcu odpiszę) to się zgadamy co do lekcji itp. Poza tym też zdaję maturę w maju więc sobie przy okazji powtórzę :)


So sie 20, 2011 20:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 29, 2011 11:12
Posty: 72
Post Re: lęk przed maturą - brak chęci dalszego życia
Dziękuje Ci za propozycję pomocy, ale korzystam już z dwóch prywatnych lekcji także z tego nie skorzystam, ale bardzo dziękuje. I dziękuje za wszelkie porady


N sie 21, 2011 11:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 15, 2011 18:08
Posty: 1
Post Re: lęk przed maturą - brak chęci dalszego życia
Napisz tam http://www.karmelczerna.pl/index4.php?agbook=addentry
(strona karmelitów z Czernej pod Krakowem)

_________________
Obrazek


Wt sie 23, 2011 21:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 29, 2011 11:12
Posty: 72
Post Re: lęk przed maturą - brak chęci dalszego życia
Dziękuje Ci serdecznie za to że pokazałeś mi tą księgę, wpisałem tam prośbę, przyniosło to wielką ulgę już zaraz po jej wpisaniu. Czerna to blisko mnie, możnaby się kiedyś tam wybrać


Cz sie 25, 2011 15:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 16, 2009 16:51
Posty: 47
Lokalizacja: Kraków
Post Re: lęk przed maturą - brak chęci dalszego życia
Maturą to Ty sie wcale tak nie przejmuj, naprawde wiecej koło tego szumu niż to warte .... wiem, że łatwo gadać przed swoją to, aż tabletki na uspokojenie brałam, ktore tak naprawde i tak mi niewiele pomogly, a mature zdałam bez problemów. Zamiast sie tak zamartwiac i wmawiac sobie, że nie zdasz po prostu zacznij sie motywowac tym że zdasz, ze jestes w stanie to zdac, uwierz we własne możliwości! :)

Jeżeli chodzi o nauke to nie rob tak że siądziesz i bedziesz sie chciał wsyztskiego na raz nauczyć, zacznij od małych partii materiału i stopniowo je zwiekszaj.

A angielskim wcale sie nie przejmuj, na ustnym to trzeba juz nic kompletnie z siebie nie wydusić zeby nie zdac,a co do pisemnego ... no list i zaproszenie chyba potrafisz napisac, prawda? ;)

Będzie dobrze, głowa do góry


Pt wrz 23, 2011 14:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 17, 2011 8:30
Posty: 296
Post Re: lęk przed maturą - brak chęci dalszego życia
Chłopie, ucz się to każda matura będzie ci niestraszna. Myślisz, że żołnierz w czołgu boi się komara? Jak uzbroisz się w wiedzę to zjesz każdego egzaminatora na śniadanie. Do pracy.

_________________
kim jesteś człowieku
żyjący w XXI wieku...


Obrazek


Pt wrz 23, 2011 14:56
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2009 15:34
Posty: 14
Post Re: lęk przed maturą - brak chęci dalszego życia
Szymonie pomyśl sobie, że tą maturę ktoś wymyślił właśnie tylko po to żebyś Ty mógł ją zdać. Z perspektywy czasu patrząc na swoją to nie jest takie straszne jak wszyscy mówią tylko oczywiście trzeba się przygotować wolniutko, małymi kroczkami ale konsekwentnie. Odgrywanie na innych nie pomoże Ci wcale a jeszcze popsuje i tak zniszczoną i wątłą samoocenę. Módl się do Św. Rity- Ona pomaga w najcięższych opałach. Rozwiązanie pozostałych problemów też przez nią wyproś. Wstań sobie jutro i podziękuj, że mogłeś otworzyć oczy,że Bóg dał Ci jeszcze jeden dzień i ciesz się nim ile sił a jak coś nie pójdzie tak, jak chciałeś to staraj się dalej, jeszcze mocniej i bardziej. Trzymaj się


Pt wrz 23, 2011 15:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL