Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 16:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
equuleuss napisał(a):
Nergal być może wiedział jak wkręcić się w ten gwiazdorski tygielek, ale trzeba przyznac że romans z Dodą przysporzył mu popularności, bowiem nawet jeśli wczesniej był znany w pewnych kręgach, to poprzez love story z gwiadką pop zyskał o wiele więcej, i w taki sposób pani Krysia czytająca babskie pisemka dowiedziała się kto to jest ten Nergal.


Tyle, że ten romans z Dodą trwał raptem dwa lata, a cyrki Nowaka, dzięki którym Behemoth co chwila pojawiał się w mediach, około siedmiu. 8)

I jeszcze tak dla zachowania uczciwej proporcji: Doda nigdy nie podskoczyła poza poziom krajowej gwiazdki pop. Nergal już w momencie ich spotkania był liderem grupy światowego formatu, w ramach gatunku oczywiście. Jeśli chodzi o karierę stricte muzyczną, to raczej Doda mogła liczyć na to, że się gdzieś przy Nergalu wybije, nie odwrotnie.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt mar 03, 2017 20:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Aha, jeszcze w kwestii:

equuleuss napisał(a):
Tutaj mogę się z Tobą zgodzić co do postawy Nergala w tej sprawie, w całej rozciagłości, w sumie masz racje, tak to jest i tak to wygląda. Poznałam kiedyś pewnego faceta, Polak ale mieszkający w Anglii i on był kimś w rodzaju recenzenta / dziennikarza w sprawach muzyki, pisał różne artykuły na ten temat.

Rozmawialismy ze sobą codziennie przez spory kawałek czasu, i ten facet chciał zagiąć Nergala w pewien sposób, w wywiadzie, nie wiem w sumie czy doszło do tego bowiem nasz kontakt urwał się w sumie z mojego powodu, ale wcześniej czasem rozmawialiśmy na ten temat, mając podobne zdanie co do osoby Nergala, że to pozorant, wykorzystujący swój ''satanizm'' w celach komercyjnych.


Bo widzisz... co, jeśli Nergal JEST autentycznym satanistą, który wykorzystuje co bardziej populistyczne aspekty tej postawy w niecnych celach? :twisted: Rzecz w tym, że satanizm w muzyce metalowej, a już tym bardziej black metalowej, wiąże się na ogół z obskurnością. Podziemne koncerty, podziemne niskonakładowe pisma, kasety z kserowanymi wkładkami... to jest pewien etos, który jest może atrakcyjny dla ludzi siedzących w tym głęboko, ale niewiele ma do zaoferowania szerszemu gronu. Większości ludzi nie pociąga jednak klimat ponurych makijaży, samookaleczeń i ogólnie pędzenia życia piwnicznego grzyba. I tu pojawia się Nergal - satanista, a jednocześnie człowiek sukcesu, charyzmatyczny celebryta obracający się w kręgach współczesnej bohemy, kulturalny, z poczuciem humoru... czegóż lepszego mógłby życzyć sobie Szatan, gdyby chciał przyciągnąć do siebie nowych wyznawców? :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt mar 03, 2017 20:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
equuleuss napisał(a):
Jako chrześcijanie mamy niemal obowiązek przestrzegać innych przed zagrożeniami duchowymi


Jasne że tak - np. przed alkoholizmem, przemocą wobec żon i dzieci, nienawiścią, zawiścią czy polityką. A jak już w tych rzeczach (i wielu innych) osiągniemy jako taką równowagę (a bardzo do tego daleko i w ostatnim czasie coraz dalej), to może będzie to dobry moment, by zająć się również bzdetami w rodzaju satanistów z gitarami. See my point?

Cytuj:
Hm, ale w takim razie powiedz mi jedno - czy to będzie wtedy w porządku wobec Chrystusa?


Bożesztymój. Proponuję kompromis: jeżeli jesteś przeświadczona, że nie będzie w porządku, to znaczy, że w twoim przypadku nie będzie w porządku. Teraz ok? Bo ta rozmowa zaczyna zmierzać donikąd.

JedenPost napisał(a):
Bo widzisz... co, jeśli Nergal JEST autentycznym satanistą, który wykorzystuje co bardziej populistyczne aspekty tej postawy w niecnych celach? :twisted:


Nergal należy do osób, które przez satanizm nie rozumieją jakiegoś rzeczywistego czczenia złego ducha imieniem Szatan. Wielokrotnie stwierdzał, że w Szatana nie wierzy tak samo, jak w Boga. Satanistyczna symbolika jest dla niego tym właśnie - symboliką, która ma oddawać pewną filozofię życia, a nie stanowić dosłownego opisu jakichś realnie istniejących rzeczy.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt mar 03, 2017 22:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Johnny99 napisał(a):
Nergal należy do osób, które przez satanizm nie rozumieją jakiegoś rzeczywistego czczenia złego ducha imieniem Szatan. Wielokrotnie stwierdzał, że w Szatana nie wierzy tak samo, jak w Boga. Satanistyczna symbolika jest dla niego tym właśnie - symboliką, która ma oddawać pewną filozofię życia, a nie stanowić dosłownego opisu jakichś realnie istniejących rzeczy.


Wiem o tym. Ale przecież dlatego właśnie to też do (młodych) ludzi przemawia. A Szatan po Waszemu istnieje tak czy siak, co nie?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt mar 03, 2017 23:04
Zobacz profil
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
JedenPost napisał(a):
Tyle, że ten romans z Dodą trwał raptem dwa lata, a cyrki Nowaka, dzięki którym Behemoth co chwila pojawiał się w mediach, około siedmiu.


To trwało siedem lat? Ejże... myślałam że to był jakiś jednorazowy występ / program, lub jakaś seria i tyle.

Cytuj:
I jeszcze tak dla zachowania uczciwej proporcji: Doda nigdy nie podskoczyła poza poziom krajowej gwiazdki pop. Nergal już w momencie ich spotkania był liderem grupy światowego formatu, w ramach gatunku oczywiście. Jeśli chodzi o karierę stricte muzyczną, to raczej Doda mogła liczyć na to, że się gdzieś przy Nergalu wybije, nie odwrotnie.


Romans z Dodą przysporzył mu popularności na zasadzie zaistnienia jego wizerunku na pierwszych stronach przeróżnych kolorowych pisemek i stronach typu pudelek, kozaczek, czy też nie wiem co tam jest jeszcze w tym stylu, w taki sposób trafił do szerszej publiki, niekoniecznie fanów gatunku.

Cytuj:
Większości ludzi nie pociąga jednak klimat ponurych makijaży, samookaleczeń i ogólnie pędzenia życia piwnicznego grzyba. I tu pojawia się Nergal - satanista, a jednocześnie człowiek sukcesu, charyzmatyczny celebryta obracający się w kręgach współczesnej bohemy, kulturalny, z poczuciem humoru... czegóż lepszego mógłby życzyć sobie Szatan, gdyby chciał przyciągnąć do siebie nowych wyznawców?


Wiele razy zdarza mi się powtarzać te słowa egzorcysty Glasa że prawdziwi sataniści to nie są ci którzy chodzą w czerni, z satanistycznymi symolami na sobie, czasem tacy też, ale prawdziwi sataniści to faceci w białych koszulach pod krawatem, należacy do elitarnych klubów, zajmujący wysokie pozycje i mający opinię porządnych ludzi. Bo szatan działa najlepiej przez takich ludzi, nie demonstrując tego, ukryty za pozorem uczciwości, prawości i dobra.

Johnny99 napisał(a):
See my point


Yes, Sir!

JedenPost napisał(a):

Wiem o tym. Ale przecież dlatego właśnie to też do (młodych) ludzi przemawia. A Szatan po Waszemu istnieje tak czy siak, co nie?


Owszem, są ludzie świadomie lub nieświadomie oddający mu przysługi, nawet jeśli w niego nie wierzą.


So mar 04, 2017 1:21

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
equuleuss napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Tyle, że ten romans z Dodą trwał raptem dwa lata, a cyrki Nowaka, dzięki którym Behemoth co chwila pojawiał się w mediach, około siedmiu.


To trwało siedem lat? Ejże... myślałam że to był jakiś jednorazowy występ / program, lub jakaś seria i tyle.


Nie. Przez sześć (nie siedem, moja pomyłka) lat (2008 - 20014) dzięki Nowakowi Nergal regularnie pojawiał się w mediach jako artysta ciągany po sądach przez pieniacza.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So mar 04, 2017 7:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
JedenPost napisał(a):
Wiem o tym. Ale przecież dlatego właśnie to też do (młodych) ludzi przemawia.


Ale to "coś", co do ludzi za pośrednictwem Nergala przemawia, to raczej nie jest to, o czym rozmawiamy w tym wątku (czyli wahadełka i Taroty).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So mar 04, 2017 10:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
No tak, to poważniejsza sprawa. Wspominam tu o tym dlatego, że doskonale widać tu faktyczne skutki działania osób, które próbują przed takimi zagrożeniami "przestrzegać", tudzież je "zwalczać".

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So mar 04, 2017 10:57
Zobacz profil
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Wahadełka i taroty to także jest poważna sprawa. O to chodzi że to nie jest wymysł, ale to szkodzi faktycznie. I chrześcijanie mają raczej niemal obowiązek przestrzec przez zgubnymi konsekwencjami wejścia w takie przestrzenie.

Natomiast tutaj mamy coś innego, facet ciągnął z Nergalem jakąś sprawę sądową, czyli to nie dotyczyło dokładnie jego programu, i nie było spowodowane jego wykładem na temat zespołu, ale tutaj chodzi o jakiś inny konkretny przypadek, czy to nie była ta sytuacja gdzie Nergal potargał Biblię?


N mar 05, 2017 2:44

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
equuleuss napisał(a):
jego programu


Jakiego programu? I jakim wykładem?

equuleuss napisał(a):
ale tutaj chodzi o jakiś inny konkretny przypadek, czy to nie była ta sytuacja gdzie Nergal potargał Biblię?


Owszem, była.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N mar 05, 2017 8:04
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
equuleuss napisał(a):
Wahadełka i taroty to także jest poważna sprawa. O to chodzi że to nie jest wymysł, ale to szkodzi faktycznie. I chrześcijanie mają raczej niemal obowiązek przestrzec przez zgubnymi konsekwencjami wejścia w takie przestrzenie.

Zastanawiające, że w innych kulturach ludzie nieporównywalnie częściej angażują się we wszelkie możliwe magiczno-mistyczne rytuały i wcale im to nie szkodzi. W znaczeniu, że nie cierpią na żadne problemy duchowe częściej niż u nas.

Niebezpiecznie jest być chrześcijaninem?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N mar 05, 2017 14:08
Zobacz profil
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
JedenPost napisał(a):

Jakiego programu? I jakim wykładem?


Skojarzyło mi się że Nowak prowadzi jakiś program gdzie opowiadał o działalności Nergala, ale to chyba inaczej wyglądało, bowiem to dotyczyło pozywania siebie wzajemnie do sądu, czyli klasyczny motyw sporu.

Soul33 napisał(a):
Zastanawiające, że w innych kulturach ludzie nieporównywalnie częściej angażują się we wszelkie możliwe magiczno-mistyczne rytuały i wcale im to nie szkodzi. W znaczeniu, że nie cierpią na żadne problemy duchowe częściej niż u nas.

Niebezpiecznie jest być chrześcijaninem?


Szatan trzyma w pozornym spokoju tych którzy są po ciemnej stronie mocy, ale jeśli ktoś chce się wyłamać, załóżmy na skutek nawrócenia, wtedy zazwyczaj zaczyna się.

Chrześcijanie i ochrzczeni są w pewnej duchowej sytuacji, w sytuacji przynależności do Boga, działa w nich Duch Św, i dlatego rzeczywiście takie obrzędy mają zgubny wpływ na ich duchowość. W przypadku osoby niewierzącej taki wpływ także istnieje, ale jest odczuwany w inny sposób.

Glas miał kiedyś taki przypadek, zresztą nie jeden, dziewczyny która pochodziła z Afryki a jej babcia uprawiała voodoo, i niemal ciągle poświęcała ją dla duchów poprzez czary i obrzędy, dziewczyna miała spore problemy z tego powodu, ona była z kolei chrześcijanką.

Glas miał także przypadek kobiety która przez 20 lat uprawiała magię i była czarownicą, musiała przejść wiele egzorcyzmów. Czasem to trwa wiele lat, a nawet do końca życia, to zależy jak mocno i jak długo ktoś był zaangażowany w takie rzeczy.


N mar 05, 2017 17:28

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
equuleuss napisał(a):
Skojarzyło mi się że Nowak prowadzi jakiś program gdzie opowiadał o działalności Nergala, ale to chyba inaczej wyglądało, bowiem to dotyczyło pozywania siebie wzajemnie do sądu, czyli klasyczny motyw sporu.


Żaden spór. Nowak to pieniacz, którego sposobem na zaistnienie było pozywanie znanych osób. Nergal pozwał go tylko raz, w związku z ciągłym publicznym ubliżaniem i wygrał (Nowak zresztą przegrał wszystkie procesy z Darskim).

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N mar 05, 2017 17:58
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Wg chrześcijaństwa nie można być "po ciemnej stronie mocy" bez własnej winy.

equuleuss napisał(a):
Chrześcijanie i ochrzczeni są w pewnej duchowej sytuacji, w sytuacji przynależności do Boga, działa w nich Duch Św, i dlatego rzeczywiście takie obrzędy mają zgubny wpływ na ich duchowość.

Już słyszałem podobne teoretyzowanie ale to tylko wymysły bez żadnego potwierdzenia. Oczywiście wyłamywanie się z własnej kultury jest niekorzystne dla danej osoby, więc selekcja naturalna musi promować cechy, które to utrudniają i odwracają, włącznie z halucynacjami i omamami. Nie ma to jednak związku z konkretną wiarą.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N mar 05, 2017 18:12
Zobacz profil
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
JedenPost napisał(a):
Żaden spór. Nowak to pieniacz, którego sposobem na zaistnienie było pozywanie znanych osób. Nergal pozwał go tylko raz, w związku z ciągłym publicznym ubliżaniem i wygrał (Nowak zresztą przegrał wszystkie procesy z Darskim).


Znalazłam nieco materiałów o tym, w takim razie zapoznam się bliżej.

Soul33 napisał(a):
Wg chrześcijaństwa nie można być "po ciemnej stronie mocy" bez własnej winy.


Ale można wejść nieświadomie w taką przestrzeń. I wtedy to nie ma znaczenia czy ktoś robi to ot tak dla zabawy, lub nie wierzy w takie rzeczy, szatan nie ma poczucia humoru.

Cytuj:
Już słyszałem podobne teoretyzowanie ale to tylko wymysły bez żadnego potwierdzenia. Oczywiście wyłamywanie się z własnej kultury jest niekorzystne dla danej osoby, więc selekcja naturalna musi promować cechy, które to utrudniają i odwracają, włącznie z halucynacjami i omamami. Nie ma to jednak związku z konkretną wiarą.


Tylko że to nie dotyczy tylko problemów innej kultury. Chrześcijanie wierzą w istnienie duchowego wymiaru świata, gdzie istnieją duchowe istoty, osoby, anioły, dobre lub upadłe. I dlatego pewne rzeczy które określa się jako magię lub zjawiska paranormalne, niewytłumaczalne z punktu nauki, te rzeczy dzieją się poprzez działanie świata duchowego.

Kiedyś do Glasa przyszło pewne małżeństwo, to nie działo się w Polsce, bowiem Glas ma parafię w Anglii i czasem posługuje także w USA, tak więc kiedyś przyszło do niego pewne małżeństwo, mocno podenerwowani, mówili że w ich domu działy się jakieś dziwne rzeczy ale pewna sytuacja spowodowała że przyszli do Glasa, czyli do egzorcysty. A zdecydowali się przyjść po tym kiedy ich telewizor włączył się i grał pomimo wtyczki odłączonej od sieci.

Także, hm, można wierzyć, nie wierzyć, ale pewne rzeczy są faktami. Oczywiście chrześcijanin nie postrzega tego w formie duchów z horrorów.


N mar 05, 2017 21:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL