Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
 Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt sie 26, 2011 13:37
Posty: 4
Post Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Mam 14 lat, ostatnio postanowilem poznac korzenie muzyki heavy metalowej i troche o niej poczytac - Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, AC/DC, Kiss, Judas Priest cos kolo tego, Do takiej muzyki zawsze podchodzilem z dystansem, zdawalem sobie sprawe, ze istnieja kapele WPROST wychwalajace szatana (bylem m.in. na koncercie Katu) ale nigdy nie utozsamialem sie z tekstami zespolow, ktorych slucham (bardziej interesowala mnie muzyka :D) , ale natrafilem na taki artykul http://www.cai.org/pl/studia-biblijne/k ... e-rockowej szczegolnie zaskoczylo mnie "Black Sabbath: "Jezu, jesteś obrzydliwy!" i "Weź swój znak i żyj!". Chodzi o wyciśniętą na okładce płyty liczbę 666, znak antychrysta." bo wczesniej poznalem tekst piosenki After Forever czy nawet Black Sabbath no i przepraszam to nadal ten sam zespol ;/ nie wiem co mam o tym myslec. Z drugiej strony znam opinie wiekszosci ludzi.... metalowa muzyka.. ha.. to dzielo szatana i takie tam.... Chodzi mi konkretnie o uswiadomienie mi czy istnieje jakiekolwiek zagrozenie w przypadku kiedy nie identyfikuje sie z tekstem..... czy to moze oddzialywac jakos na moja podswiadomosc? Nie chce zebyscie mnie odsylali do zalozonego juz kiedys tematu, wole zebyscie mi na te pytania odpowiedzieli wprost! dzieki z gory! Mile widziane beda jakies przyklady, wywiady z muzykami tych lub innych grup.


Pt sie 26, 2011 14:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 15, 2011 17:05
Posty: 23
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Co nieco nt. zespołów można się dowiedzieć z stronki: http://theater.goodfight.org/
Przy dobrej znajomości angielskiego można obejrzeć film "They sold their souls to rock and roll"

Można poczytać też na tej stronie: http://okiem.pl/

Dodatkowo, warto posłuchać sobie świadectwa Leszka Dokowicza nt. muzyki techno. Może jest to inny typ muzyki, ale za to pokazuje jak ważna jest sama warstwa melodyczna w utworze, i ile ona sprawia.


Pt sie 26, 2011 18:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 26, 2011 13:37
Posty: 4
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Bardzo dziekuje, te materialy mi bardzo pomogly :) i co najwazniejsze uswiadomily mi jakie jest zagrozenie! Jakby ktos mi mogl jeszcze wyjasnic zagadke zwiazana z postacia Ozzy'ego Osbourne'a koles twardo zaprzecza jakoby byl satanista, ale w ktoryms filmie natrafilem na jego wypowiedz, ze posiada ksiazki Crowleya, albo. ze trzy albumy Sabbathow powstawaly pod wplywem "tajemniczego piatego czlonka zespolu"....


So sie 27, 2011 11:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 15, 2011 17:05
Posty: 23
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
http://goodfight.org/a_m_osbourne_ozzy.html


So sie 27, 2011 13:23
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Daj spokój. Ja nie słucham utworów, których teksty obrażają religię czy wychwalają szatana, ponieważ mnie zniesmaczają. Nie dlatego, że od słuchania jeden demon zalęgnie mi się w szafie, a drugi wpełznie pod łóżko.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So sie 27, 2011 14:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 26, 2011 13:37
Posty: 4
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Dzieki takie slowa mi byly potrzebne :)


So sie 27, 2011 15:50
Zobacz profil
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Zacznę może od podania ci strony http://www.tekstowo.pl/ na której można znaleźć przetłumaczone na nasz język teksty utworów wykonanych przez obcokrajowe zespoły muzyczne. Są takie zespoły muzyczne które nie przyznają się publicznie, że są satanistami, ale jednak są kultystami złego. Świadczą o tym niektóre teksty ich utworów. Przez pewien okres czasu sam słuchałem dwóch zespołów. Jeden zabłysnął swoim teledyskiem, a drugi po prostu znalazłem na YouTube. Pierwszy z nich to Sabaton. Otwarcie nie reklamują się jako sataniści, jednak w jednej z ich piosenek 7734 - ...Wszechmocny panie przyszliśmy do twego holu
Zły boże metalu, twórco wszystkiego,...
. Bóg przecież nie jest zły i chce dla swojego dziecka jak najlepiej więc to już powinno dać do myślenia. Następnym zespołem jest HammerFall i tu byłem w kropce przez długi czas zaślepiony w jedną piosenkę, ale gdy zobaczyłem nazwę ich utworu Legion, to tchnęło we mnie tą niepewność. Spojrzałem na tekst i no cóż, okazało się, że słowa Demon dwunastu, pies z piekła. Nazywam się Legion, bo jest nas wielu nie dodały mi otuchy. Od tamtej pory zanim zacznę słuchać zespołu muzycznego zagranicznego to patrzę na tekst piosenki. Ale to nie wszystko zależy jedynie od tekstu... ważne jest kilka rzeczy: ubiór muzyków na scenie i ich zachowanie(także w życiu codziennym), logo muzyczne, okładki plakatów i płyt, sama nazwa zespołu dużo wnosi do rozmyślań.


Wypiszę teraz wykonawców których znam i wiem, że zasługują na miano satanistów.
Sabaton
AC/DC
Hurt
Led Zeppelin
Feel/Doda - niby tacy wspaniali wykonawcy... proszę puścić sobie ich piosenki od tyłu
Behemoth - po ostatnich wydarzeniach tłumaczyć nie muszę...
Kat posiada album o nazwie 666... co mówi samo za siebie...
Iron Maiden
Lady Gaga na swoim teledysku Judas, ma oczy pomalowane na kształt UDJATu. Udjat - wszechwidzące oko, symbol odnoszący się do władcy piekła - Lucyfera.
Judas Priest sama nazwa wskazuje na Judasz Kapłanem, co jest całkowitym pomyleniem, gdyż Judasz jest w piekle.

Za jakiś czas dodam tu link do wypowiedzi dość znanego Księdza Egzorcysty Włodzimierza Cyrana który kwestię muzyki porusza, a zna się na tym lepiej ode mnie.


Załączniki:
Komentarz: Dwa symbole po bokach nie są mi znane, ale te w środku tak. Pierwszy to wstążka przeplatana w okręgu. Wstążka przeplatana jest symbolem bezgranicznego połączenia z mocami wszechświata. Kolejne trzy koła oznaczają liczbę 666.
2.jpg
2.jpg [ 12.55 KiB | Przeglądane 17985 razy ]
Komentarz: Złamane "S" oznacza "niszczyciela". Noszone było przez członków siejących grozę nazistowskich oddziałów śmierci.
3.jpg
3.jpg [ 12.64 KiB | Przeglądane 17985 razy ]
Komentarz: To coś ze skrzydłami na pewno nie jest aniołem ani jakimś ptakiem, poza tym nawet nazwa powinna coś sugerować.
1.JPG
1.JPG [ 15.94 KiB | Przeglądane 17985 razy ]
N sie 28, 2011 17:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 13:30
Posty: 1518
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Uwielbiam AC/DC.Świetna muzyka :-D

_________________
Zdrowego rozsądku życzę...


N sie 28, 2011 20:34
Zobacz profil
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Kris65 napisał(a):
Uwielbiam AC/DC.Świetna muzyka :-D


Zatem przydałaby ci się modlitwa o uwolnienie...


N sie 28, 2011 22:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 13:30
Posty: 1518
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Słuchając AC/DC czuję się wolny ;)

_________________
Zdrowego rozsądku życzę...


N sie 28, 2011 22:41
Zobacz profil
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Kris65 napisał(a):
Słuchając AC/DC czuję się wolny ;)


Ta wolność jest fałszywa


N sie 28, 2011 23:26
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N sie 07, 2011 12:15
Posty: 100
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Polecam to: Marilyn Manson - ANTICHRIST SUPERSTAR - jeden z ciekawszych albumów z jakimi sie zetknęłam. Ciekawa mieszanka ciężkiego rocka i brudnego industrialu. Oraz HOLY WOOD.
Załącznik:
mm-horz.jpg
mm-horz.jpg [ 33.29 KiB | Przeglądane 17961 razy ]


N sie 28, 2011 23:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 26, 2011 13:37
Posty: 4
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Hah dobra prowokacja owieczka, spoko dzieki za wszystkie posty po obejrzeniu kilku filmow czuje sie juz pewniej... Alice Cooper w jednym z wywiadow powiedzial mniej wiecej takie zdanie - "satanizm, ktory prezentuja niektore grupy muzyczne (chodzilo mu o black metal) to zaden satanizm to bardziej chwyt marketingowy, zeby dzieciaki pomyslaly sobie o jaki fajny "grozny" zespol kupie sobie ich plyte lub cos w tym stylu" :) duzo w tym prawdy nie mowie oczywiscie ze nie ma prawdziwych satanistow, (jeden z przykladow dzisiejszego przemyslu muzycznego to wlasnie Manson, ktory jest satanista i wlasnie zacheca do kupienia jego plyty poprzez takie "grozne" okladki, teledyski) ale przykladowo Black Sabbath pomimo ich widocznego w tekstach zainteresowania ciemna strona bardziej sie jej bali i przed nia przestrzegali niz mieli by byc jej wyznawcami czy czcicielami :)


Pn sie 29, 2011 10:49
Zobacz profil
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N sie 07, 2011 12:15
Posty: 100
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
...


Pn sie 29, 2011 12:38
Zobacz profil
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Dawid60 napisał(a):
Feel/Doda - niby tacy wspaniali wykonawcy... proszę puścić sobie ich piosenki od tyłu

I co takiego słychać, gdy puści się je od tyłu?


Cz wrz 01, 2011 16:13
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL