Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
 Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa! 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Wiem, że istnieje zjawisko zniewolenia i opętania ale już cała dorobiona do tego teoria nie musi mieć się nijak do rzeczywistości. Już pisałem, że dogmatycznie potwierdzone są tylko dwa cuda. Zmartwychwstanie i Dziewicze Poczęcie. Reszta, zgodnie z nauką KK, może być całkowicie naturalna. Tak, jak choćby zjawisko hipnozy. Wygląda bardzo dziwnie ale absolutnie żadnych cudów tam nie ma.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N mar 05, 2017 22:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
equuleuss napisał(a):

Kiedyś do Glasa przyszło pewne małżeństwo, to nie działo się w Polsce, bowiem Glas ma parafię w Anglii i czasem posługuje także w USA, tak więc kiedyś przyszło do niego pewne małżeństwo, mocno podenerwowani, mówili że w ich domu działy się jakieś dziwne rzeczy ale pewna sytuacja spowodowała że przyszli do Glasa, czyli do egzorcysty. A zdecydowali się przyjść po tym kiedy ich telewizor włączył się i grał pomimo wtyczki odłączonej od sieci.

Także, hm, można wierzyć, nie wierzyć, ale pewne rzeczy są faktami.


No, to akurat nie fakty, tylko typowa anegdota. Glas to ten "egzorcysta", dla którego głównymi autorytetami są sataniści i demony, dobrze kojarzę?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N mar 05, 2017 22:58
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
I, oczywiście, nigdy nikomu nie udaje się czegoś takiego nagrać.

Smartfon największym straszakiem na demony.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N mar 05, 2017 23:28
Zobacz profil
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Soul33 napisał(a):
Wiem, że istnieje zjawisko zniewolenia i opętania ale już cała dorobiona do tego teoria nie musi mieć się nijak do rzeczywistości. Już pisałem, że dogmatycznie potwierdzone są tylko dwa cuda.


Ale zjawiska oddziaływania świata duchowego nie postrzega się jako cuda, tylko po prostu jako przejawy istnienia duchowego świata.

Soul33 napisał(a):
I, oczywiście, nigdy nikomu nie udaje się czegoś takiego nagrać.

Smartfon największym straszakiem na demony.


Soul, czy gdyby działy się w Twoim domu takie zjawiska, to pierwsza twoją myślą byłoby to aby chwycić smartfon i nagrywać? Poza tym, kto by Ci uwierzył skoro można dzisiaj spreparować dosłownie niemal wszystko? Każdy mógłby powiedzieć że zmontowałeś filmik, po prostu. Wystarczy że czasem ludzie naprawdę mają takie doswiadczenia w życiu, nie potrzebują tego nagrywać na smartfony, poza tym oni byli naprawdę przerażeni.

JedenPost napisał(a):

No, to akurat nie fakty, tylko typowa anegdota. Glas to ten "egzorcysta", dla którego głównymi autorytetami są sataniści i demony, dobrze kojarzę?


To nie jest anegdota tylko realne zdarzenie. A Glas nie jest kłamcą ani nie jest fantastą. Nie, sataniści i demony nie są jego autorytetami.


Pn mar 06, 2017 12:26

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
equuleuss napisał(a):
To nie jest anegdota tylko realne zdarzenie.


Nic o tej realności nie świadczy.

equuleuss napisał(a):
Nie, sataniści i demony nie są jego autorytetami.


Ależ są, sprawdziłem - to ten sam człowiek, który sprzedaje słuchaczom jako pewne to, co rzekomo usłyszał od demonów(np: https://youtu.be/ecXMagpN1hY?t=917) i satanistów (np: https://youtu.be/xEHGoEWakbY?t=74).

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn mar 06, 2017 12:38
Zobacz profil
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
JedenPost napisał(a):
Nic o tej realności nie świadczy.


O realności świadczy doświadczenie tych osób. A także to że nie zrobili z tego publicznego show aby uzyskać miliony wyświetleń na portalach społecznościowych.

Cytuj:
Ależ są, sprawdziłem - to ten sam człowiek, który sprzedaje słuchaczom jako pewne to, co rzekomo usłyszał od demonów(np: https://youtu.be/ecXMagpN1hY?t=917) i satanistów (np: https://youtu.be/xEHGoEWakbY?t=74).


Jeden Post, dla Ciebie to zapewne bzdury. Dla mnie są to jednak prawdziwe i autentyczne rzeczy. Tym bardziej że mam również moje własne i osobiste doświadczenie. W takim razie nasze stanowiska zbyt różnią się aby uzyskać jakikolwiek konsensus. Bowiem będziemy się tylko przepychać na zasadzie - a tak, a tak. Chyba jesteś zbyt inteligentny na coś takiego, Soul także.


Pn mar 06, 2017 16:04

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
equuleuss napisał(a):
O realności świadczy doświadczenie tych osób.


To zdanie jest pozbawione sensu logicznego.

equuleuss napisał(a):
Jeden Post, dla Ciebie to zapewne bzdury.


Akurat w tym momencie w ogóle nie odnosiłem się do tego, czy to bzdury, czy nie, tylko śmieszności sytuacji, kiedy "egzorcysta" rozpowszechnia "wiedzę" opartą o słowa demonów i satanistów.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn mar 06, 2017 16:22
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
equuleuss napisał(a):
Ale zjawiska oddziaływania świata duchowego nie postrzega się jako cuda, tylko po prostu jako przejawy istnienia duchowego świata.

Owszem, cuda, czyli nadprzyrodzony wpływ na świat naturalny.

equuleuss napisał(a):
Soul, czy gdyby działy się w Twoim domu takie zjawiska, to pierwsza twoją myślą byłoby to aby chwycić smartfon i nagrywać?

Pewnie tak. Na yt jest sporo filmików, na których ludzie pokazują nagrania różnych niezwykłych i zaskakujących zdarzeń.

Na pewno bez nagrania nie wygłupiałbym się opowiadając o tym. Trzeba zachować trochę powagi.

Cytuj:
Poza tym, kto by Ci uwierzył skoro można dzisiaj spreparować dosłownie niemal wszystko?

Fachowiec potrafi rozeznać, czy coś jest zmontowane, czy autentyczne. Sama chyba wiesz, jak to się robi w Photoshopie i zmontowanie obrazów z dwóch filmów, klatka po klatce, pozostawia możliwe do zauważenia ślady.

Cytuj:
Wystarczy że czasem ludzie naprawdę mają takie doswiadczenia w życiu, nie potrzebują tego nagrywać na smartfony, poza tym oni byli naprawdę przerażeni.

To fakt, że mogli być przerażeni. Zamiast jednak szukać egzorcysty najpierw powinni odstawić dragi lub sprawdzić instalację gazową i wymienić środki do mycia podłogi.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn mar 06, 2017 18:00
Zobacz profil
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
JedenPost napisał(a):
To zdanie jest pozbawione sensu logicznego.


Może rzeczywiście ujęłam tą myśl w niezbyt właściwy sposób, a mam na myśli to że w ich wrażeniu było to realne doświadczenie.

Cytuj:
Akurat w tym momencie w ogóle nie odnosiłem się do tego, czy to bzdury, czy nie, tylko śmieszności sytuacji, kiedy "egzorcysta" rozpowszechnia "wiedzę" opartą o słowa demonów i satanistów.


Demon zazwyczaj jest kłamcą, ale egzorcyści, zwłaszcza ci którzy mają spore doświadczenie potrafią rozpoznać kiedy klamie a kiedy mówi prawdę, zwłaszcza przymuszony przez moc Boga która objawia się dokładnie podczas egzorcyzmów. Chociaż są przypadki gdzie egzorcysta ''failed'', zazwyczaj z powodu błędu lub zaniedbania czy też braku doświadczenia, Glasowi też się to zdarzyło.

A co do satanistów, nie wszyscy traktują to w ramach zabawy, są sataniści którzy traktują swoje ''wyznanie'' na poważnie.

Soul33 napisał(a):
Owszem, cuda, czyli nadprzyrodzony wpływ na świat naturalny.


Jednak, egzorcyzmy nie są postrzegane w formie cudownych zjawisk. To obrzęd, w / g specjalnego rytu, który ma pomóc opętanej osobie. Czasem dzieją się dziwne rzeczy podczas egzorcyzmów, co jest przejawem działania innego bytu, potężnego bytu który może oddziaływać na materię. I w taki sposób ciało człowieka może lewitować, na przykład. Odzież może ulegać samozapłonom i tym podobne rzeczy. Jest to określane jednak nie jako cud, ale jako przejaw, czyli manifestacja demona, manifestacja szatańska.

Egzorcysta potrzebuje osób do asysty przy przeprowadzeniu egzorcyzmu, ale po pierwsze, to nie jest rodzaj show, ani nie jest to sposób na przekonywanie ludzi do wiary w takie rzeczy, a po drugie musiałbyś iść do spowiedzi, musiałbyś dostać rozgrzeszenie przed wzięciem udziału w asyście do egzorcyzmu, w przeciwnym razie jest wysokie ryzyko że musiałbyś opuścić to miejsce, ponieważ demon mógłby wymieniać intymne rzeczy z Twojego życia.

Cytuj:
Na pewno bez nagrania nie wygłupiałbym się opowiadając o tym. Trzeba zachować trochę powagi.


Soul, ale oni poszli z tym do egzorcysty, nie mówiąc raczej nikomu innemu po drodze. A egzorcysta jest taką osobą która wierzy w możliwość występowania tym podobnych zjawisk, bo zna to z własnego doświadczenia. Nie musisz pokazywać filmików egzorcyście.

Cytuj:
Sama chyba wiesz, jak to się robi w Photoshopie i zmontowanie obrazów z dwóch filmów, klatka po klatce, pozostawia możliwe do zauważenia ślady.


Są magicy którzy zrobią to w taki sposób że trudno jest rozpoznać, ja zazwyczaj rozpoznaję zdjęcia przetworzone lub zmanipulowane, podobnie z filmikami, takie rzeczy jak filmy to już bardziej montuje się w After Effects, do postprodukcji.

Cytuj:
To fakt, że mogli być przerażeni. Zamiast jednak szukać egzorcysty najpierw powinni odstawić dragi lub sprawdzić instalację gazową i wymienić środki do mycia podłogi.


Nie byli pod wpływem dragów. Wpływ gazu czy środków do mycia podłogi też nie miał na to wpływu. Soul, dzieją się takie rzeczy, nie raz właśnie z powodu działania takich sił, sił demonicznych, światło zapala się i gaśnie samoczynnie, szufaldy otwierają się i zamykają, ludzie słyszą kroki, stukania, różne dziwne dzwięki niewiadomego pochodzenia. Takie zjawisko jest obecne przy przypadkach opętania / zniewolenia, czy to człowieka czy też domu, i jest to określane jako poltergeist. Ja sama czegoś takiego doświadczyłam, ale w dość łagodnej wersji.


Pn mar 06, 2017 18:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
equuleuss napisał(a):
Kiedyś do Glasa przyszło pewne małżeństwo, to nie działo się w Polsce, bowiem Glas ma parafię w Anglii i czasem posługuje także w USA, tak więc kiedyś przyszło do niego pewne małżeństwo, mocno podenerwowani, mówili że w ich domu działy się jakieś dziwne rzeczy ale pewna sytuacja spowodowała że przyszli do Glasa, czyli do egzorcysty. A zdecydowali się przyjść po tym kiedy ich telewizor włączył się i grał pomimo wtyczki odłączonej od sieci.


W tym temacie możemy na Twoim przykładzie zaobserwować wręcz podręcznikową emanację confirmation bias ergo "tendencji do preferowania informacji, które potwierdzają wcześniejsze oczekiwania i hipotezy, niezależnie od tego, czy te informacje są prawdziwe".

Dla nas, czyli odbiorców Twojej wiadomości, to co piszesz jest co najmniej kuriozalne – mamy bowiem do czynienia z komunikatem z "trzeciej ręki" który w między czasie musiał przejść co najmniej czterostopniowy proces:

1. Owe małżeństwo przekazuje Księdzu Glasowi swoją – rzeczy jasna subiektywną – wersję wydarzeń
2. Ksiądz Glas na potrzeby wywiadu/konferencji tłumaczy sobie z języka angielskiego na język polski ową relację
3. Glas przytacza w trakcie owego wywiadu/konferencji ową relację
4. Equuleuss przeczytawszy/odsłuchawszy wypowiedź Księdza Glasa, relacjonuje nam ową relację

W trakcie tego procesu, komunikat pierwotny mógł ulec zniekształceniu na bardzo wielu płaszczyznach:
AD 1) Owe małżeństwo mogło działać pod wypływem silnych emocji i w sposób nieprecyzyjny sformułować swoją wypowiedź skierowaną do Księdza Glasa
AD 2) Ksiądz Glas mógł dokonać tłumaczenia nieprofesjonalnego i mylnie przełożyć zasłyszany komunikat.

Pragnę w tym miejscu zaznaczyć że nie jest to pusta uwaga, ponieważ już wcześniej byłem świadkiem sytuacji w której tenże ksiądz, w trakcie tłumaczenia anglojęzycznej publikacji popisywał się sporą dozą nieakuratności (pomijam już fakt że to co cytował to wywołujący uśmiech zażenowania stos bredni): https://youtu.be/_23mT6oxGDw?t=30m59s

Zdanie "Is Pokemon dangerous? Potentially, yes it is." przetłumaczył na "Czy Pokemon jest niebezpieczny? Tak jest niebezpieczny" – pominął przy tym całkowicie słowo "potentially" czyli "potencjalnie", które to totalnie zmienia wymowę tego zdania. Jest bowiem kardynalna różnica między zdaniem "A jest niebezpieczne" oraz "A jest potencjalnie niebezpieczne".


AD 3) Ksiądz Glas mający jak rozumiem do czynienia z wieloma "petentami" mógł zniekształcić oryginalną historię (pytanie ile czasu minęło od wydarzenia do relacji i czy owa relacja była przytoczona wyłącznie z pamięci czy też podparł się przed tym sporządzoną przez siebie dokumentacją)
AD 4) Equuleuss mogła w sposób eufemistycznie rzez biorąc "niedoskonały" przekazać nam to co zapamiętała z owej konferencji/publikacji

Zupełnie odrębną kwestią (przy założeniu, że komunikat pierwotny na żadnym etapie nie uległ zniekształceniu) jest zgodność owej relacji z tym co obiektywnie miało miejsce:
- przede wszystkim nie wiemy nic na temat zdrowia i kondycji psychicznej owego małżeństwa
- nie wiemy również czy nie miała miejsce najzwyklejsza pomyłka – mogliśmy przeto mieć do czynienia z, na ten przykład, starszymi ludźmi, którzy omyłkowo odłączyli kabel od odtwarzacza płyt DVD podczas gdy kabel od TV pozostawał cały czas w kontakcie
- nie wiemy czy nie mamy do czynienia z syntezą nieprecyzyjnej komunikacji oraz zwykłej usterki znajdującej wytłumaczenie na polu technicznym: gniazdka w Anglii (o ile tam rzecz się działa) mają przełącznik regulujący przepływ prądu:
Obrazek
Owe małżeństwo mogło nie tyle fizycznie wyjąc wtyczkę z gniazdka, co po prostu wyłączyć w nim przepływ prądu (przełącznik mógł być tedy uszkodzony co rzeczy jasna się zdarza). Jednocześnie Ksiądz Glas mógł mylnie zinterpretować wypowiedź stanowiącą iż "TV był odłączony od prądu" jako tożsamą z tym że "wtyczka była fizycznie z niego wyjęta".

etc. etc. - podobne wątpliwości można mnożyć.

Na podstawie powyższego oczywiście nie twierdzę, iż którekolwiek z ww. scenariuszy jest prawdziwy, czyli że na pewno nie mieliśmy do czynienia z wydarzeniem nadprzyrodzonym – twierdzę natomiast iż na podstawie tak szczątkowych i wątpliwej jakości informacji nie da się wydać jakiegokolwiek sensownego sądu czy to potwierdzającego czy to obalającego przedstawioną wersję wydarzeń. W świetle tego, Twoje zdanie, iż mamy do czynienia z "faktami", "realnymi zdarzenia" etc. świadczy o tym iż po 1) tkwisz głęboko we wspomnianym conformation bias, oraz po 2) masz przy tym olbrzymie braki w zakresie krytycznej analizy źródeł, a jest to doprawdy umiejętność, którą szlifuje się już na etapie szkoły średniej.


Pn mar 06, 2017 20:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
equuleuss napisał(a):
JedenPost napisał(a):
To zdanie jest pozbawione sensu logicznego.


Może rzeczywiście ujęłam tą myśl w niezbyt właściwy sposób, a mam na myśli to że w ich wrażeniu było to realne doświadczenie.


Sądziłem, że rozmawiamy o rzeczywistości obiektywnej, a nie czyichś wrażeniach.

equuleuss napisał(a):
Demon zazwyczaj jest kłamcą, ale egzorcyści, zwłaszcza ci którzy mają spore doświadczenie potrafią rozpoznać kiedy klamie a kiedy mówi prawdę, zwłaszcza przymuszony przez moc Boga która objawia się dokładnie podczas egzorcyzmów.


Doprawdy potrafią? A skąd mogą mieć w tej materii pewność? I co najważniejsze - w którym miejscu Kościół zaleca egzorcystom rozmowy z demonami i czerpanie od nich wiedzy?

equuleuss napisał(a):
A co do satanistów, nie wszyscy traktują to w ramach zabawy, są sataniści którzy traktują swoje ''wyznanie'' na poważnie.


To nie ma w tym miejscu nic do rzeczy, mowa była o dawaniu wiary ich słowom i przekazywaniu ich innym w charakterze źródła informacji.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn mar 06, 2017 21:42
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Cytuj:
Nie musisz pokazywać filmików egzorcyście.

OK ale ja, gdy nie zobaczę dowodu, to w żaden cud nie uwierzę. Przypominam, że niektórzy duchowni, tacy jak naukowcy, też nie uznają cudów. Przynajmniej tych, z którymi się spotkali i wyłączając dwa potwierdzone dogmatycznie przez KK.

Cytuj:
Nie byli pod wpływem dragów. Wpływ gazu czy środków do mycia podłogi też nie miał na to wpływu.

Sorry ale dlaczego twierdzisz coś w sprawie, o której nie możesz mieć pojęcia (czyli czy cokolwiek naturalnego miało wpływ na tych ludzi)?

W USA ilość funkcjonalnych analfabetów podwoiła się w ciągu ostatnich 20 lat. Ilość bzdurnych wymysłów musi się więc szerzyć jak, nomen omen, opętana.

Cytuj:
Takie zjawisko jest obecne przy przypadkach opętania / zniewolenia, czy to człowieka czy też domu, i jest to określane jako poltergeist. Ja sama czegoś takiego doświadczyłam, ale w dość łagodnej wersji.

Zdecydowanie odradzałbym Ci interesowanie się demonami, egzorcyzmami itp. Bo chyba nie chcesz mieć z tym problemów ponownie i co jakiś czas przez resztę życia. A zapewniam Cię, że tak to może działać z psychologicznego punktu widzenia - im bardziej się człowiek wkręca, tym więcej niezwykłych rzeczy doświadcza.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn mar 06, 2017 23:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Tak dla odprężenia - akustyczne śliczności z death metalowymi tekstami: https://www.youtube.com/watch?v=a8u1IpUPo-A

:)

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz mar 09, 2017 15:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL