Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa! 
Autor Wiadomość
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
ErgoProxy napisał(a):
Osobna sprawa, że jako tancerz chyba powinien się wstydzić, acz zdaję sobie sprawę, że do butoh potrzebny jest porządny warsztat.


Teraz obejrzałam to dokładniej, jest tak fatalny? Facet ma nawet dobrze wytrenowane ciało, szczególnie kiedy podnosi się na koniuszkach palców u stóp będąc w rozkroku, auć.


Pt mar 03, 2017 11:17
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Nie! : ))) Chłopak jest fatalny w porównaniu do tego Szwajcara. : P


Pt mar 03, 2017 11:20
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
ErgoProxy napisał(a):
Nie! : ))) Chłopak jest fatalny w porównaniu do tego Szwajcara. : P


Aha, czyli zrozumiałam twój post trochę nie tak, i dlatego w mojej poprzedniej wypowiedzi usiłuję sprostować, nadal nie rozumiejąc co masz na myśli, i dopiero teraz zaskoczyłam. :) No tak, chłopak nie ma takich umiejętności tancerza, ale to nie ta liga, i nie ten taniec, industrial to taki ich własny improwizowany styl, a akurat ten Japończyk porusza się chyba najlepiej wśród innych tancerzy cybergotów, nie jest tak sztywny i ogólnie miał wśrod nich uznanie.


Pt mar 03, 2017 12:05
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Swoją drogą, według mnie najlepszym zespołem o tekstach związanych z satanizmem (choć nie tylko, nawiązują też choćby do różnych mitologii) jest Therion. Niestety, gdy kiedyś przeczytałem jakieś teksty, to ręce mi opadły, bo spodziewałem się czegoś nieporównywalnie lepszego. Zamiast tego jednak znalazłem jakieś upadłe anioły strącane z nieba i nurzanie się w ciemności. Na wszelki wypadek więcej nie chciałem czytać ani jednego. I na szczęście w tych chórach i operowych wokalach nie słychać wyraźnie słów. Za to często potrafią zagrać coś tak pięknie, że momentami aż ciężko uwierzyć. Wydaje się jednak, że treść jest u nich czymś całkowicie wtórnym wobec formy. Tylko, że właśnie wobec tak dobrej formy spodziewałem się jakichś lirycznych wyżyn.

Tym, którzy nie znają podam przykłady. Żadnego nachalnego satanizmu nie ma w tych tekstach. Ani nic, co by obrażało chrześcijaństwo. Może odradzałbym tylko komuś, kto całą swoją świadomością potrafi wczuwać się klimat muzyki.

Therion - Black Diamonds
http://www.tekstowo.pl/piosenka,therion ... monds.html

Therion - Via Nocturna
https://www.youtube.com/watch?v=3FOut4EJpsc
Albo tekst i wersja z symfonią: link. Choć w oryginale też jest bogate instrumentarium.

Przy okazji, jeśli ktoś zna cokolwiek na podobnym poziomie artystycznym, choćby w trochę podobnych klimatach, byłbym wdzięczny za polecenie.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt mar 03, 2017 13:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Mi akurat Therion pasuje w surowej wersji z dwu pierwszych płyt, gdy grali klasyczny szwedzki death metal z nieklasycznym brzmieniem.

Ogólnie - po mojemu albo metal, albo symfonia. Szczerze nie cierpię prób łączenia jednego z drugim, bo metal wychodzi z tej operacji rozmiękczony, a symfonia mało symfoniczna.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt mar 03, 2017 14:12
Zobacz profil
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Soul, mam wrażenie że znasz prawie wszystkie kapele, ale nie wiem, może Elysion - ładne, z kobiecym wokalem, Stratovarius, The Stormbringer, Haggard, Summoning, After Forever, Epica, Arven - same kobiety i jeden facet, Amaranthe, Valora, Halestorm ale to jest taki bardziej ciężki rock, może jeszcze coś znajdę.


Pt mar 03, 2017 15:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
equuleuss napisał(a):
Wybacz, ale nie rozumiem takiej postawy


Widzę, ale nic na to nie poradzę.

Cytuj:
Ale nie sposób oddzielić jednego od drugiego w przypadku muzyki.


Ty pewnie rzeczywiście nie potrafisz, ale inni potrafią bez większych problemów.

Cytuj:
Ja mam na myśli coś innego. Starałam się to wyjaśnić już wcześniej podając przykład Hocico i ich tekstów.


Bardzo dużo tych przykładów podajesz, a jeden bardziej sugestywny od drugiego.. :twisted:

Cytuj:
I jeśli jestem chrześcijaninem, jeśli kocham takie wartości jak piękno i dobro, to w jaki sposób mogę akceptować coś takiego?


A kto ci każe akceptować? Ja też nie akceptuję, choć rżnięcie piłami raczej mnie śmieszy niż trwoży. Zdecydowanie nie ciągnie mnie na takie koncerty, nawet gdyby podobała mi się muzyka (a zwykle też mi się nie podoba).

Cytuj:
W jaki sposob makabryczne obrazy przesycone krwią, brutalnością, w jaki sposób to ma dodać coś cennego i dobrego do świata moich wartości?


Wiesz, w malarstwie też jest wiele dzieł przesyconych krwią i brutalnością. Co ci to daje? Np. pokazuje ci, jaki jest świat. Nie składa się on - stety czy niestety - jedynie z chmurek i kwiatków.

Cytuj:
Ale to nie jest tylko muzyka. Nie wyobrażam sobie sytuacji sluchania Motörhead czy bycia fanem tego zespołu jako chrześcijanin


No to sobie nie wyobrażaj, a innym pozwól sobie wyobrażać.

Cytuj:
W takim razie jeśli to tylko muzyka to można kupować płyty i słuchać takiego projektu o którym wspominałam, projektu muzycznego który jest kontynuacją The Process Church? I gdzie możemy natrafić tam na modlitwy do dobrego boga szatana? Gdzie cały album jest poświęcony dla czterech bogów wszechświata, czyli Jehowa, Chrystus, bóg Szatan i bóg Lucyfer. Czyli ok, można to kupować i słuchać, no bo to tylko muzyka, tak? Nieistotne że ma wymiar satanistyczny.


Naprawdę, aż czuć tą podskórną fascynację, kiedy o tym piszesz.. :twisted: Zdecydowanie nie zachowujesz się jak ktoś, kto za wszelką cenę stara się odciąć od takich klimatów :twisted:

Cytuj:
Bardzo jednak prosze o to aby nie postrzegać moich wypowiedzi w taki sposób, ponieważ to nie ma nic wspolnego z zachęcaniem.


Niestety, nie mogę zadośćuczynić twojej prośbie, bo takie postrzeganie samo mi się narzuca.

Cytuj:
Jest wiele konferencji, rekolekcji, wystapień księży, także księży egzorcystów na Youtube czy w sieci, artykułów mówicych o zagrożeniach duchowych, w takim razie także postrzegasz to w taki sposób jako zachęcanie innych?


Tak.

Cytuj:
Intencja jest tutaj istotna


Jak dla kogo. Poza tym wcale nie jestem taki pewny twoich prawdziwych intencji :twisted:

Cytuj:
Chyba nieco nie rozumiemy siebie w tej kwestii, szatan jest tym który podsuwa pokusę, człowiek przyjmuje to czasem nieświadomie, wręcz upatrując dobra, szatan dość często podsuwa zło w opakowaniu dobra.


Niewątpliwie, np. w postaci zatroskanego nawróconego, który w możliwie najbardziej sugestywny sposób opisze ci dokładnie fascynujący świat Ciemności, przestrzegając, byś przypadkiem tych wszystkich ekstra doznań (skrupulatnie wymienianych z nazwy, brakuje tylko linku "kup teraz!" :twisted: ) nie tykał :twisted:

Cytuj:
Ci ludzie czasem są po prostu oszukani i nieświadomi, byłam kiedyś na forum dla spirytystów, tam są osoby przekonane że to co robią jest czymś całkiem dobrym, ba, tam są spirytyści którzy będąc medium, wyznają że są głęboko religijni i modlą się do Jezusa. Także coż, rozumiem że w przekonaniu pewnych osob da się pogodzić dwie skrajnie przeciwstawne sprawy.


No to mają błędne przekonanie. Ale błąd to nie grzech - chyba że jest zawiniony.

Cytuj:
Starasz się za wszelką cenę usprawiedliwić to co lubisz, rozumiem, bo muzyka, ulubione zespoły, ulubiony nurt w muzyce, to wciąga i zerwanie z tym lub selekcja wymaga postawy wyrzeczenia.


Niczego się nie staram usprawiedliwiać, bo nie uważam, by wymagało to usprawiedliwiania.

Cytuj:
Skoro Bóg uwalnia mnie, uzdrawia, także w tej przestrzeni gdzie specyficzna muzyka przyczyniła się do pewnych zawirowań duchowych, to czy nadal mam słuchać takich zespołów i takich kawałków?


O nie, TY z pewnością nie powinnaś - na podobnej zasadzie, na jakiej alkoholik po terapii nie może zacząć z powrotem pić "jak normalny człowiek", musi, niestety, zrezygnować z alkoholu całkowicie.

Cytuj:
Czy praktykując wiarę, starając się pogłębić wiarę i życie z Bogiem, szczególnie poprzez sakramenty, a potem słuchając takiej muzyki z takimi tekstami, czy to byłoby czymś w porządku?


Nic, co wchodzi do człowieka z zewnątrz, nie czyni go nieczystym. To, co z człowieka wychodzi, to czyni go nieczystym. Powiedział Chrystus.

Cytuj:
Czy jeśli widzę co jest w tym świecie muzyki dark, czy jeśli widzę co jest tam promowane, jakie symbole, treści, ideologia, czy jeśli widzę że dak nie da się pogodzić z light, to czy mam tam pozostawać nadal?


Nie, masz tam nie pozostawać.

Cytuj:
Nie wiem jakiej muzyki słuchasz dokładnie.


Bardzo różnej. W zasadzie łatwiej byłoby wymienić rzeczy, których nie słucham. Należy do nich np. ambient czy insza instrumentalna muzyka elektroniczna, w której zamiast kompozycji liczy się "klimat", albo, właśnie, coś co można byłoby nazwać "narkotyzmem". Nie ciekawi mnie to. Muzyka nie służy mi do wprowadzania się w żadne "stany", ani w ogóle jako coś jedynie pośredniczącego między mną a czymś innym. Słucham jej dla niej samej. Dlatego musi być tego warta.

Cytuj:
Szatan chce aby ludzie myśleli w taki sposób. No problem. Spox. To tylko muza, w dodatku kicz. Tylko że w przypadku takiego Hocico, ludzie identyfikują się z tym co oni głoszą poprzez muzykę, identyfikują się z muzyką i treścią. Już sam ich styl i wygląd podkreśla to.


Cytuj:
I to nie jest tylko coś dla picu, ale oni tym żyją, także na codzień, to ich niemal codzienny wygląd, ideologia.


No i co? Oni tak robią, a wielu ludzi tak nie robi. Jak ktoś ma potrzebę przebierania się w jakieś dziwne łaszki, to zawsze znajdzie pretekst.

Cytuj:
Johnny, próbujesz mi wmawiać coś co nie jest moją intencją. Czym innym jest zachęcanie kogoś, a czym innym jest przestroga i wezwanie do bardziej rozsądnego i świadomego słuchania muzyki.


Wiesz, skutki naszych działań nie zawsze są takie, jak zakładamy :twisted:

Cytuj:
Naprawdę w to wierzysz? Czyli jak przestaniemy mówić o złu to zło przestanie istnieć, a jak przestaniemy mówić o szatanie to też przestanie istnieć?


Ja mówię o muzyce. Opisuję zresztą zjawisko znane. Często np. zdarza się, że media są proszone o nierozwodzenie się nad przypadkami samobójstw młodych ludzi, żeby nie tworzyć naśladowców.

Cytuj:
Czyli osoby uwolnione mają siedzieć cicho, bowiem ktoś przeczyta ich świadectwo i to sprawi że zainteresuje się okultyzmem.


Ja ci nie mówię, co masz robić. Opisuję ci tylko, jakie skutki może przynieść twoje działanie. I charakterystyczne jest dla mnie to, że nie widzę u ciebie ani odrobiny refleksji czy obawy o to, że mogę mieć rację :twisted:

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt mar 03, 2017 15:23
Zobacz profil
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Johnny99 napisał(a):
Ja ci nie mówię, co masz robić. Opisuję ci tylko, jakie skutki może przynieść twoje działanie. I charakterystyczne jest dla mnie to, że nie widzę u ciebie ani odrobiny refleksji czy obawy o to, że mogę mieć rację


Refleksja jest i nie twierdzę że nie możesz mieć racji.

Cytuj:
Naprawdę, aż czuć tą podskórną fascynację, kiedy o tym piszesz.. :twisted: Zdecydowanie nie zachowujesz się jak ktoś, kto za wszelką cenę stara się odciąć od takich klimatów


Dla wyjaśnienia, nigdy nie chciałam słuchać ani nie słuchałam muzyki tego projektu opartego na The Process Church, wręcz przeciwnie, poddałam to pod krytykę i napisałam publicznie co o tym sądzę, napisałam to wobec lidera tego projektu który próbował jakoś coś tam odpowiedzieć i usprawiedliwić, ale nie bardzo. On dodatkowo pisze książki, propagując ideę i ''teologię'' The Process Church.

Ale zauważyłam że za jakiś czas po moich uwagach, zniknęla z Wikipedii notatka o tym że jego projekt muzyczny jest nowoczesnym odpowiednikiem The Porcess Church i kontynuacją idei i myśli Roberta deGrimstona, zresztą powiązanego z Charlesem Mansonem. Grimston był satanistą i scientologiem a także założycielem The Porcess Church.

Cytuj:
Bardzo dużo tych przykładów podajesz, a jeden bardziej sugestywny od drugiego..


Podałam teksty tego zespołu jako pewien przykład i aby naświetlić tą rzecz iż jeśli jestem chrześcijaninem, to nie bardzo w porządku jest słuchanie muzyki z takimi jednoznacznymi tekstami, zupełnie przeciwnymi temu co wyznaję. Czym innym są jakieś poetyckie teksty jakie podrzucił tutaj Soul, a czym innym takie teksty które otwarcie propagują ironiczną negację tego co chrześcijanin uważa za wartościowe a nawet święte. Osobiście nie slucham Hocico.

Cytuj:
No to mają błędne przekonanie. Ale błąd to nie grzech - chyba że jest zawiniony.


Jako osoby religijne powinny jednak wiedzieć i zdawać sobie sprawę że dusze zmarłych osob nie przychodzą na wezwanie medium, i że bycie medium i kontaktowanie się z duchami zmarłych jest kontaktem ze światem demonów, a nie z duszami. Nie wiem jaki jest stosunek do Kościoła takich osób, być może modlą się do Jezusa, ale nie są w włączeni w sakramentalne życie w Kosciele, bowiem powinni zdawać sobie sprawę ze stanowiska Kościoła w sprawie spirytyzmu i uprawiania mediumizmu.


Pt mar 03, 2017 15:51

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
equuleuss pozwól że ponownie zadam Ci pytanie: jak sądzisz kto w pierwszym rzędzie wypromował w Polsce Behemoth jako gwiazdę nie muzyki, a mediów i Nergala jako celebrytę?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt mar 03, 2017 15:59
Zobacz profil
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
JedenPost napisał(a):
equuleuss pozwól że ponownie zadam Ci pytanie: jak sądzisz kto w pierwszym rzędzie wypromował w Polsce Behemoth jako gwiazdę nie muzyki, a mediów i Nergala jako celebrytę?


Zaraz... hmmm... Doda? Wiesz, znam trochę muzyków z tej sceny darkwave, i niespecjalnie im zależy na sukcesie komercyjnym, mają swoją część słuchaczy / fanów i tworzą muzkę bardziej dla idei niż dla rozgłosu i pięniędzy. Owszem, nie wszyscy być może mają takie poglądy.

Natomiast ja tutaj nie próbuję wypromować industrialu. To taki poboczny temat, w sumie także dlatego że każdy dopatruje się zagrożenia tylko w muzyce metalowej, ale są także muzycy tworzący elektroniczne brzmienia z podkładem satanistycznym, czy też przeciwnym wartościom chrześcijańskim.


Pt mar 03, 2017 17:35

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
equuleuss napisał(a):
JedenPost napisał(a):
equuleuss pozwól że ponownie zadam Ci pytanie: jak sądzisz kto w pierwszym rzędzie wypromował w Polsce Behemoth jako gwiazdę nie muzyki, a mediów i Nergala jako celebrytę?


Zaraz... hmmm... Doda?


Nie. Tzn. owszem, kolorowe gazetki Nergalem zainteresowały się samym Nergalem w związku z jego związkiem z gwizdką pop, ale prawdziwy rozgłos i popularność wśród zbuntowanej, czy raczej aspirującej do buntu młodzieży oraz kilkuletnią, niezwykle skuteczną kampanię promocyjną zapewnił Behemothowi niejaki Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami. Chłop robił z grubsza to samo, co Ty, tylko że z większym medialnym przytupem. Efekt jest znany. Nie daje Ci to do myślenia?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt mar 03, 2017 17:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
equuleuss napisał(a):
Refleksja jest i nie twierdzę że nie możesz mieć racji.


Dobrze słyszeć. W takim razie wyciągnij wnioski.

Cytuj:
Dla wyjaśnienia [coś tam coś tam o jakimś Process Church - wycinka moja]


Dla wyjaśnienia - nie obchodzi mnie to. Rozmawiam z tobą o twoim postępowaniu, a nie o historii jakichś zespołów okultystycznych, którymi się wyraźnie cały czas fascynujesz :twisted:

Cytuj:
Podałam teksty tego zespołu jako pewien przykład i aby naświetlić tą rzecz iż jeśli jestem chrześcijaninem, to nie bardzo w porządku jest słuchanie muzyki z takimi jednoznacznymi tekstami, zupełnie przeciwnymi temu co wyznaję.


Być może. W takim razie proponuję idealne wyjście z tej sytuacji: nie słuchaj tych tekstów i nie zwracaj na nie uwagi :roll:

Ach tak, nie potrafisz. No trudno. Ale przyjmij do wiadomości, że większość ludzi to potrafi.

Cytuj:
Jako osoby religijne powinny jednak wiedzieć i zdawać sobie sprawę że dusze zmarłych osob nie przychodzą na wezwanie medium, i że bycie medium i kontaktowanie się z duchami zmarłych jest kontaktem ze światem demonów, a nie z duszami.


Owszem, powinny. Dlatego istotne jest, czy ich ignorancja jest zawiniona czy nie. Podejrzewam że w większości przypadków jest zawiniona. W takich przypadkach nie można zasłaniać się tym, że się "myślało", że to jest dobre. Skoro już chcesz się modlić do Jezusa, to masz się dowiedzieć, jak to należy robić, a jak nie należy tego robić. I to nie jest fizyka kwantowa.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt mar 03, 2017 18:08
Zobacz profil
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
JedenPost napisał(a):
niezwykle skuteczną kampanię promocyjną zapewnił Behemothowi niejaki Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami. Chłop robił z grubsza to samo, co Ty, tylko że z większym medialnym przytupem. Efekt jest znany. Nie daje Ci to do myślenia?


Można by powiedzieć, no dobrze, ale powiedz, czy młodzież z pociągiem do ostrej muzyki akurat słucha tego co ma do powiedzenia niejaki Ryszard Nowak? Bowiem ja nawet nie wiem w jakich miejscach ten pan się wypowiada. I jeśli metal nie jest w guście danej osoby, to żadne pogadanki pana Nowaka nie są raczej w stanie nakłonić do tego że ta osoba stanie się fanem takiej muzyki i takiego zespołu.

Sądzę że jest inaczej, po prostu gust muzyczny klaruje się i kieruje w stronę takiej muzyki jak metal, a wtedy dana osoba szuka materialów z taką muzyką, i natrafia na to co szuka, bo wie gdzie szukać i co szukać. Jeśli ja nie mam zainteresowania do takiej formy metalu, to żadne gadki nie popchną mnie do słuchania, mogę jedynie poszukać jakiegoś info o zespole i to wszystko, ale to nie spowoduje że zacznę kupować jego albumy i sluchać tego. Tą popularność jeśli już zdobyli, to zdobyli ja pośród młodzieży która już słuchala muzyki metalowej i miała takie upodobania. Tak sądzę.

Nie tylko pan Nowak, jest jeszcze pewien facet który robił wielkie imprezy typu Mayday, imprezy techno gdzieś bodajże w Niemczech, a potem zerwał z tym, nawrócił się i nagrał serię filmów na Youtube które także były chyba prezentowane gdzieś w TV Trwam, czy też polecane przez Radio Maryja, dokładnie nie pamiętam. I czy Ciebie to ruszy, coś takiego? Jeśli nie lubisz techniawki, to z ciekawości być może obejrzysz te publikacje i tyle, to nie sprawi że polecisz z miejsca na Mayday.

Johnny99 napisał(a):
W takim razie wyciągnij wnioski.


W porządku, ale chyba odwróciliśmy nieco moje intencje, w pierwotnym założeniu.

Cytuj:
Dla wyjaśnienia - nie obchodzi mnie to. Rozmawiam z tobą o twoim postępowaniu, a nie o historii jakichś zespołów okultystycznych, którymi się wyraźnie cały czas fascynujesz


Johnny, to już nadinterpretacja, nie fascynuje mnie coś takiego. I w sumie, temat mógłby nadawać się do założenia wątku na temat The Process Church w dziale - sekty. Jednak, nie ma raczej takiej potrzeby.

Jako chrześcijanie mamy niemal obowiązek przestrzegać innych przed zagrożeniami duchowymi, jeśli ostrzegasz kogoś że ta rzeka jest rwąca i są tam niebezpieczne wiry które mogą wciagnąć, to nie robisz wtedy reklamy rzece ani nie odpowiadasz za to że ktoś poleci nad rzekę i wskoczy do wody aby to sprawdzić. Myśląc w taki sposób jak Ty, chrześcijanie powinni milczeć i w ogóle zapomnieć że istnieją jakiekolwiek zagrożenia duchowe aby nie robić reklamy diabłu, ale to jest moim zdaniem błędna logika.

Mówić zbyt wiele o tym nie jest zbyt dobrze, ale zapomnieć o istnieniu szatana i milczeć o istnieniu zagrożeń duchowych także nie jest właściwym rozwiązaniem. W sumie jest to forum gdzie porusza się różne zagadnienia dotyczące wiary i duchowości. Jeśli ktoś jest zainteresowany okultyzmem / ezoteryką to znajdzie sobie bardziej odpowiednie miejsca / strony ku temu. Są tutaj różne wątki, także na temat lucid dream, lub OOBE, i jakoś istnieją, są tam także wypowiedzi osób które uprawiają takie praktyki, wypowiedzi które wyglądają nader zachęcająco. Ja natomiast nie zachęcam, ale przestrzegam.

Cytuj:
Być może. W takim razie proponuję idealne wyjście z tej sytuacji: nie słuchaj tych tekstów i nie zwracaj na nie uwagi :roll:


Hm, ale w takim razie powiedz mi jedno - czy to będzie wtedy w porządku wobec Chrystusa?

Bowiem ja cały czas mam właśnie to ma myśli - czy to jest w porządku wobec Chrystusa. Relacja z Bogiem jest relacją osobową, intymną. Bog nie jest jakąś formą energii, ale jest osobą, i dlatego myślę że trzeba traktować Go jako osobę, osobę która także czuje i dla której nie jest obojętne to czego słucham i czym karmię swoją duszę.

Cytuj:
Ach tak, nie potrafisz. No trudno. Ale przyjmij do wiadomości, że większość ludzi to potrafi.


No właśnie nie bardzo potrafię z powodu Jezusa. A przecież potrafiłabym jak inni, ale wtedy myślę czy to jest w porządku wobec mojej wiary i Jezusa, bowiem myślę że Boga i wiarę trzeba jednak trakować poważnie, jeśli to ma mieć jakikolwiek realny sens w życiu.


Pt mar 03, 2017 18:57

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
equuleuss napisał(a):
Można by powiedzieć, no dobrze, ale powiedz, czy młodzież z pociągiem do ostrej muzyki akurat słucha tego co ma do powiedzenia niejaki Ryszard Nowak?


Rzecz w tym, że słucha tego, co ma do powiedzenia Nergal, który nie trafiłby do wszystkich gazet i na portale niezwiązane z muzyką metalową, gdyby nie kolejne oskarżenia i procesy wytaczane przeciw niemu przez Nowaka. A że Nowak to prymitywny pieniacz, a Nergal całkiem inteligentna bestia, to i dla wielu młodych ludzi stał się idolem, symbolem sprzeciwu wobec autorytetów i walki o wolność słowa. Jego populistyczny satanizm sprzedaje się, jak się okazało, znakomicie, potrzebował tylko okazji, by wyjść do ludzi, poza metalowy światek - kuriozalne akcje Nowaka były tą właśnie okazją, a Nergal wykorzystał ją w 100%.

equuleuss napisał(a):
I jeśli metal nie jest w guście danej osoby, to żadne pogadanki pana Nowaka nie są raczej w stanie nakłonić do tego że ta osoba stanie się fanem takiej muzyki i takiego zespołu.


Rzecz w tym, że wiele osób zainteresowanych lżejszymi odmianami metalu (heavy, power, thrashem) trafia w klimaty death i black własnie za pośrednictwem takich bandów jak Behemoth - ostrych, ale w miarę przystępnych, dobrze wyprodukowanych, efektownych, operujących zwracającą uwagę symboliką... zespołów grających taką muzykę na poziomie Behemoth i wyższym jest wiele - czemu celebrytą został jeden Nergal?

equuleuss napisał(a):
Jeśli ja nie mam zainteresowania do takiej formy metalu, to żadne gadki nie popchną mnie do słuchania, mogę jedynie poszukać jakiegoś info o zespole i to wszystko, ale to nie spowoduje że zacznę kupować jego albumy i sluchać tego.


Bzdura. Zainteresowanie może zacząć się właśnie od charyzmatycznej postaci. Pamiętam, jak za dzieciaka w życiu nie słuchałem rapu, moi koledzy tez mieli o tym mętne pojęcie, ale wszyscy zaczęliśmy nagle w połowie lat 90. słuchać Liroya, bo w telewizji ciągle mówili o tym, że taki agresywny łobuz i co drugie słowo przeklina. Byliśmy zachwyceni.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt mar 03, 2017 19:19
Zobacz profil
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
JedenPost napisał(a):
Rzecz w tym, że słucha tego, co ma do powiedzenia Nergal, który nie trafiłby do wszystkich gazet i na portale niezwiązane z muzyką metalową, gdyby nie kolejne oskarżenia i procesy wytaczane przeciw niemu przez Nowaka. A że Nowak to prymitywny pieniacz, a Nergal całkiem inteligentna bestia, to i dla wielu młodych ludzi stał się idolem, symbolem sprzeciwu wobec autorytetów i walki o wolność słowa. Jego populistyczny satanizm sprzedaje się, jak się okazało, znakomicie, potrzebował tylko okazji, by wyjść do ludzi, poza metalowy światek - kuriozalne akcje Nowaka były tą właśnie okazją, a Nergal wykorzystał ją w 100%.


Tutaj mogę się z Tobą zgodzić co do postawy Nergala w tej sprawie, w całej rozciagłości, w sumie masz racje, tak to jest i tak to wygląda. Poznałam kiedyś pewnego faceta, Polak ale mieszkający w Anglii i on był kimś w rodzaju recenzenta / dziennikarza w sprawach muzyki, pisał różne artykuły na ten temat.

Rozmawialismy ze sobą codziennie przez spory kawałek czasu, i ten facet chciał zagiąć Nergala w pewien sposób, w wywiadzie, nie wiem w sumie czy doszło do tego bowiem nasz kontakt urwał się w sumie z mojego powodu, ale wcześniej czasem rozmawialiśmy na ten temat, mając podobne zdanie co do osoby Nergala, że to pozorant, wykorzystujący swój ''satanizm'' w celach komercyjnych.

Cytuj:
ostrych, ale w miarę przystępnych, dobrze wyprodukowanych, efektownych, operujących zwracającą uwagę symboliką... zespołów grających taką muzykę na poziomie Behemoth i wyższym jest wiele - czemu celebrytą został jeden Nergal?


Nergal być może wiedział jak wkręcić się w ten gwiazdorski tygielek, ale trzeba przyznac że romans z Dodą przysporzył mu popularności, bowiem nawet jeśli wczesniej był znany w pewnych kręgach, to poprzez love story z gwiadką pop zyskał o wiele więcej, i w taki sposób pani Krysia czytająca babskie pisemka dowiedziała się kto to jest ten Nergal.

A potem może już poszło, Doda być może też posmarowała drogę do większej popularności i kariery. Bo w tej branży liczą się także układy, o czym chyba doskonale wiesz.

Widzisz, Sharon den Adel, chociaż ma dobry głos, też nie byłaby bardziej znana gdyby nie to że nagrała kawałek z Arminem, który z kolei posiada milionowe tlumy fanów.

Chwytliwy kawałek, melodyjny, Sharon pokazała urodę i możliwości wokalne, i zrobiło się o niej głośniej, poznali ją także fani transowej muzyki.

Cytuj:
Pamiętam, jak za dzieciaka w życiu nie słuchałem rapu, moi koledzy tez mieli o tym mętne pojęcie, ale wszyscy zaczęliśmy nagle w połowie lat 90. słuchać Liroya, bo w telewizji ciągle mówili o tym, że taki agresywny łobuz i co drugie słowo przeklina. Byliśmy zachwyceni.


Ok, tylko że nie zdołamy ustrzec wszystkich przed tym, czy przez pogadanki o zagrożeniach czy poprzez milczenie, jednak, można przynajmniej powiedzieć - hej, uważaj jeśli będziesz chciał wejść w te klimaty, to robisz to na swoją odpowiedzialność, może coś ci się stanie a może nie, ale masz ostrzeżenie na drogę. A młody i tak zrobi co ma zrobić, ale może się chociaż zastanowi. A może i nie.


Pt mar 03, 2017 19:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL