Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Zniesmaczony Czubaszkową 
Autor Wiadomość
Post Re: Zniesmaczony Czubaszkową
Otto_Katz napisał(a):
No i oczywiście, bez naditerpretacji, w imię "szczytnych" celów nie mogło się obejść. (Prorok ze mnie chyba :piwko:? ).
A zatem wyeksponuję: chodzi mi jedynie o semantykę.

To o niewiele ci chodzi, mnie 'chodzi' o znacznie więcej.
Otto_Katz napisał(a):
Nie dostrzegasz miła @MARIEL ewidentnej sprzeczności w zapewnianiu o ~"zrozumieniu ludzkich dramatów i nie osądzaniu kobiet", przy równoczesnym dążeniu do ograniczania ich decyzji poprzez restrykcje i penalizację?

Nie dostrzegam.
Otto_Katz napisał(a):
Gdzie ty w moim asekurującym wspomnieniu dostrzegasz etykę?
I znów ta, nachalna odmiana "dziecko" przez wszelkie przypadki (sic!).

Czy jakiś punkt w regulaminie forum nakłada limity w używaniu tego słowa ?
Otto_Katz napisał(a):
Otóż prywatnie, to ja mogę nazywać moją partnerkę życiową "słodką pupcią", zięć u cioci na imieninach może zwracać się do matki żony per "żmija", a syn kapłana może mówić do ojca "wujku", itd. Jednakże w relacjach społecznych, prawnych, ect. każde z nich ma swoje jednoznaczne i zrozumiałe dla P.T. publiczności miana, tj; konkubina,teściowa,ojciec!
Gwoli upewnienia: czy gąsienicę nazywasz motylem, kiełkujące ziarno (np.) kłosem pszenicy, a jajko podczas wysiadywania ptakiem?
Proszę o odpowiedź - Ciebie lub innych członków/a sympatyków ruchów typu pro live!


Ooo, jak groźnie. Tylko trochę za mało wykrzykników.
Ale to przecież moja wypowiedź była zbyt emocjonalna :roll:
Otto_Katz, dziecko w łonie matki jest człowiekiem .
I takie określenie, jako stwierdzenie stanu faktycznego powinno się znaleźć w przepisach.
Dopóki tak się nie stanie aborcja będzie jedynie 'spędzeniem płodu', a nie tym, czym rzeczywiście jest czyli zabójstwem.
Otto_Katz napisał(a):
Nie wiem, po cóż ta ironia

Ja też nie wiem.
Otto_Katz napisał(a):
Jednakowoż w aspekcie aborcji - czy nie uważasz - miła moja interlokutorko, że o wiele skuteczniejszym środkiem zaradczym na zapobieżenie spędzaniu płodów i ludzkich dramatów, miast modłów i restrykcji prawnych, winna być oświata, nieortodoksyjna antykoncepcja i przykład własny.

Jeśli ja posługuję się 'nowomową' to jak nazwać to, co Ty wyrabiasz w swojej wypowiedzi?
Podobnie naszpikowane emocjonalizmami były jedynie posty Atheist'a. :?

BTW, Proszę na przyszłość o nie zwracanie się do mnie per miła MARIEL.
Z góry dziękuję.


Cz lut 02, 2012 19:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Zniesmaczony Czubaszkową
MARIEL napisał(a):
Otto_Katz, dziecko w łonie matki jest człowiekiem .
I takie określenie, jako stwierdzenie stanu faktycznego powinno się znaleźć w przepisach.
Dopóki tak się nie stanie aborcja będzie jedynie 'spędzeniem płodu', a nie tym, czym rzeczywiście jest czyli zabójstwem.


A dziecko w brzuchu innego dziecka też jest człowiekiem czy nie? Szczegóły tutaj: viewtopic.php?f=37&t=30521

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz lut 02, 2012 19:35
Zobacz profil
Post Re: Zniesmaczony Czubaszkową
Elbrus napisał(a):
MARIEL napisał(a):
Napisałam: nie uwierzę, że kobieta(...) robi to całkowicie świadomie.
Czyli może to robić nie całkiem świadomie, a np. częściowo, w jakimś stopniu, nie zdając sobie do końca
sprawy z tego, co się z nią dzieje.

Ty napisałeś całkowicie nieświadomie...nie widzisz różnicy?
Widzę.
Przyznasz więc, że zabicie zarodka nie musi wynikać z doprowadzenia kobiety do ostateczności,
nie musi być wcale trudnym wyborem podjętym w ekstremalnych okolicznościach?


Życie różne scenariusze pisze...więc pewnie są też kobiety, które usuwają ciążę, bo nie mają ochoty na dziecko, bo im tak wygodnie. Kobiety, które świadomie wybierają zło...ale moim zdaniem zdarza się tak rzadko..
Przeważnie kobieta poddająca się takiemu zabiegowi działa w jakimś obciążeniu
( nastolatka wpadła na prywatce i nie pamięta z kim,
matka trójki dzieci z trudem wiąże koniec z końcem, bo mąż alkoholik
nie łoży na wychowanie ) i ta sytuacja sprawia, że nie jest całkowicie świadoma co czyni,
działa pod jej presją.


Cz lut 02, 2012 19:36
Post Re: Zniesmaczony Czubaszkową
@Jajko,
widziałam ten Twój temat.
Myślę nad tym od wczoraj, nie znam odpowiedzi.


Cz lut 02, 2012 19:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Zniesmaczony Czubaszkową
Jak widać, nie wszystko jest takie proste dla każdego. Ty nie znasz odpowiedzi na "mój temat", ale "wiesz", że płód w łonie matki to człowiek. A inny "wie", że kilkutygodniowy zarodek to nie człowiek. A dla jeszcze innego komórka jajowa, jak tylko wniknie w nią plemnik, to już człowiek. Chyba nie da się pogodzić tych opinii...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz lut 02, 2012 19:42
Zobacz profil
Post Re: Zniesmaczony Czubaszkową
Jajko napisał(a):
Jak widać, nie wszystko jest takie proste dla każdego. Ty nie znasz odpowiedzi na "mój temat", ale "wiesz", że płód w łonie matki to człowiek.

Nie wiem, czy coś, co rozwija się (czy już przestało się rozwijać) w brzuchu tego chłopca
jest człowiekiem, ale z pewnością zagraża życiu chłopca-'nosiciela'.
Myślę, że mamy tu do czynienia z podobną sytuacją jaka jest, gdy ciąża zagraża życiu matki.
Wtedy celem zabiegu jest ratowanie jej życia, a śmierć dziecka nie jest aborcją bezpośrednią. Aborcja pośrednia nie jest przez Kościół potępiana.


Pt lut 03, 2012 7:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Zniesmaczony Czubaszkową
Czyli rozumiem, że zabicie jednego człowieka by ratować drugiego jest według Kościoła w porządku...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt lut 03, 2012 7:59
Zobacz profil
Post Re: Zniesmaczony Czubaszkową
Jajko napisał(a):
Jak widać, nie wszystko jest takie proste dla każdego. Ty nie znasz odpowiedzi na "mój temat", ale "wiesz", że płód w łonie matki to człowiek. A inny "wie", że kilkutygodniowy zarodek to nie człowiek. A dla jeszcze innego komórka jajowa, jak tylko wniknie w nią plemnik, to już człowiek. Chyba nie da się pogodzić tych opinii...

Zasadnicza różnica - płód w łonie matki posiada wszelkie warunki do rozwoju.
Ten w brzuchu brata nie ma żadnych szans na rozwój, życie.


Pt lut 03, 2012 9:15
Post Re: Zniesmaczony Czubaszkową
Jajko napisał(a):
Czyli rozumiem, że zabicie jednego człowieka by ratować drugiego jest według Kościoła w porządku...

Oczywiście, że rozumiesz i widzisz w czym problem, tylko się do tego nie przyznasz.


Pt lut 03, 2012 9:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Zniesmaczony Czubaszkową
Ależ przyznam. Tylko czy TY PRZYZNASZ, że czasami jednak można dokonać aborcji?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt lut 03, 2012 10:12
Zobacz profil
Post Re: Zniesmaczony Czubaszkową
Przyznałam to już cztery posty wyżej. Ile razy mam przyznawać, żebyś uznał, że przyznałam ?
Przy okazji, nigdy i nigdzie nie twierdziłam, że kobieta powinna donosić ciążę, która stanowi zagrożenie dla jej życia.


Pt lut 03, 2012 10:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Zniesmaczony Czubaszkową
Cieszę się. Może przeoczyłem. A jeśli jest ciąża mnoga i jest wybór: zdrowe pięcioraczki i martwa matka albo zdrowa matka i martwe pięcioraczki, to co wtedy? KTO powinien decydować? Ustawodawca, lekarz, matka?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt lut 03, 2012 10:35
Zobacz profil
Post Re: Zniesmaczony Czubaszkową
Ciąża mnoga (o ile nie ma innych dodatkowych obciążeń, o których nie wiem,
a zostanę poinformowana po udzieleniu odpowiedzi ;) ) sama z siebie nie stanowi zagrożenia dla życia kobiety.


Pt lut 03, 2012 10:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Zniesmaczony Czubaszkową
Ech, chyba oczywiste, że chodziło mi o taki przypadek, w którym z jakiegoś powodu (zupełnie nieistotnego z punktu widzenia naszej dyskusji) należy dokonać wyboru.
Poza tym, ciąża mnoga (pięcioraczki, a nie bliźniaki) zdecydowanie zagraża życiu kobiety - mogłaby nie przeżyć naturalnego porodu. To tak na marginesie.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt lut 03, 2012 10:52
Zobacz profil
Post Re: Zniesmaczony Czubaszkową
Jajko, nie wiem ile ty masz lat, ale zapewniam Cię, że każda ciąża w dzisiejszych czasach jest monitorowana. Przez cały okres jej trwania (przynajmniej w Polsce) robi się przynajmniej trzy badania USG (o ile nie ma wskazań,
by robić je częściej ) i jest mało prawdopodobne, aby ultrasonografista nie dostrzegł podczas
któregoś z nich, że ma do czynienia z ciążą mnogą.
Nie słyszałam o takim przypadku, aby przyszłej matce pięcioraczków pozwolono na poród siłami
natury.
Przede wszystkim takie ciąże mają swoje naturalne (jeśli można to tak nazwać) rozwiązanie dużo wcześniej przed upływem dziewięciu miesięcy. Czasem jest to już w szóstym miesiącu ciąży,
czasem w siódmym.
Taki wcześniak nie ma w pełni wykształconych płuc i po prostu rodząc się t zw. siłami natury
byłby z góry skazany na śmierć,
Dlatego ciąże mnogie tradycyjnie rozwiązuje się cesarskim cięciem i jest to planowane od samego początku.


Pt lut 03, 2012 11:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL