Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 17:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Dobre ksiazki i filmy - niekoniecznie religijne 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt kwi 03, 2012 11:56
Posty: 206
Post Dobre ksiazki i filmy - niekoniecznie religijne
Chciałabym, zebyśmy tutaj podzielili sie tytułami ksiązek, (nie koniecznie religijnych) i filmów, które warto przeczytać/ obejrzeć. Może zaczne od siebie:
- Markus Zusak - "Złodziejka książek" - ta książka zrobiła na mnei bardzo duze wrazenie, jedna z lepszych ksiazek, ktore w zyciu czytałam. Przeczytałam ja w ciagu kulku dni (chociaz jest naprawde gruba). Polecam równiez film o tym samym tytule "Złodziejka ksiazek" - tez bardzo mi sie podobał, chociaz zdania na o nim sa podzielone. Film obejrzałąm jakies dwa lata po przeczytaniu ksiazki. Polezam najpierw przeczytac ksiazke, potem obejrzec film!
I czekam na Wasze propozycje:)


Pt sty 24, 2014 9:17
Zobacz profil
Post Re: dobre ksiazki i filmy - niekoniecznie religijne
Skoro ma być para, to film "Ludzie Boga" i książka "Ludzie Boga".

Film przeszedł w Polsce bez większego echa, co mnie zdziwiło. Obejrzałem go dwa razy i za każdym razem w towarzystwie kilkunastu widzów. Opowiada o życiu, rozterkach, postawach wobec zagrożenia 7 trapistów z klasztoru Tibhirine (Algieria) zamordowanych w 1996r.

Książka jest zbiorem zapisków, pism Christiana de Chergé, jednego z nich. Obejmuje 22 lata stawiania pytań, szukania odpowiedzi, wyrażania wątpliwości i budowania wiary.

Książka i film to osobne pozycje ale dobrze się uzupełniają. Polecam zacząć od filmu.


Ostatnio edytowano Pt sty 24, 2014 9:59 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pt sty 24, 2014 9:50

Dołączył(a): Wt kwi 03, 2012 11:56
Posty: 206
Post Re: dobre ksiazki i filmy - niekoniecznie religijne
Kozioł- dzięki!
A co do pary - to nie musi być para , może być tylko książka, albo tylko film :)


Pt sty 24, 2014 9:56
Zobacz profil
Post Re: dobre ksiazki i filmy - niekoniecznie religijne
Dodam, ze film w "ateistycznej" Francji obejrzało 3 mln widzów, w "chrześcijańskiej/katolickiej" Polsce 100 tys.


Pt sty 24, 2014 10:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: dobre ksiazki i filmy - niekoniecznie religijne
Kozioł napisał(a):
Dodam, ze film w "ateistycznej" Francji obejrzało 3 mln widzów, w "chrześcijańskiej/katolickiej" Polsce 100 tys.


Pewnie właśnie dlatego. Jak to powiedział bodajże ks. Paczos, Francuzi są już tak zateizowani, że katolicyzm stał się dla nich czymś egzotycznym - a przez to znowu interesującym, podobnie jak jakiś czas temu buddyzm. Polacy zaś Kościoła mają potąd, przynajmniej w swojej własnej świadomości. Aczkolwiek parę lat temu Wielką Ciszę oglądałem przy pełnej sali.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt sty 24, 2014 12:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 27, 2014 13:17
Posty: 3
Post Re: dobre ksiazki i filmy - niekoniecznie religijne
Ostatnią książką jaką czytałam był Więzień nieba Zafona. Szczerze polecam [...]

_____________________________________


Ostatnio edytowano Wt sty 28, 2014 11:45 przez Anonymous, łącznie edytowano 2 razy

usunięto reklamy



Wt sty 28, 2014 11:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 03, 2012 11:56
Posty: 206
Post Re: dobre ksiazki i filmy - niekoniecznie religijne
Polecam film pt "Cienista dolina" o zyciu autora "Opowieści z Narnii"


Śr sty 29, 2014 17:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 24, 2014 8:45
Posty: 2
Post Re: dobre ksiazki i filmy - niekoniecznie religijne
Jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji oglądać to gorąco polecam W pogoni za szczęściem z Willem Smithem. Świetny film o tym, jak wielką potęgą jest siła marzeń. A również o tym, że nigdy nie jest za późno na spełnienie marzeń i ambicji.


Pn mar 24, 2014 8:48
Zobacz profil
Post Re: dobre ksiazki i filmy - niekoniecznie religijne
Wszemirpl98 napisał(a):
Jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji oglądać to gorąco polecam W pogoni za szczęściem z Willem Smithem. Świetny film o tym, jak wielką potęgą jest siła marzeń. A również o tym, że nigdy nie jest za późno na spełnienie marzeń i ambicji.


UWAGA SPOILERY

Mi tam trochę przeszkadzała ten totalny brak spojrzenia obiektywnego na to, że ma się małe dziecko na podorędziu i oczywiście ważne jest bycie razem i nie opuszczanie go, ale ciąganie ze sobą po dworcu, zmuszanie do nocowania ze sobą w tamtejszej ubikacji (bo do mieszkania wrócić nie można), próby przemycania w schroniskach i ogólne tułamy sie bezdomni nie mając pojęcia gdzie i co, a więc i poddatność na niebezpieczeństwa większa....
Plus oczywiście bombowa i szybka kariera na dużym fuksie - fantastyczny wątek na film, ale jak sobie wyobrażę, że tak mogło zrobić z 10 osób a 1-nej się takim fuksem udaje to ciągle mi to dziecię stoi przed oczami.
Cały film zagryzałam tylko zęby i marzyłam, żeby w końcu przestał to dziecię tachać po tych kiblach. Wiem, że to trudna i potworna sytuacja, ale podejrzewam, że gdybym miała w takiej sytuacji dziecko pod opieką to pierwsze czego bym szukała to bezpiecznego i spokojnego schronienia dla niego z jedzeniem (ośrodki, fundacje itd.). Bo moja bezdomność i brak kasy może potrwać tydzień, albo pół roku, ja mogę spać na ulicy, ale nie małe dziecko, nawet kosztem rozstania.


Pn mar 24, 2014 9:32

Dołączył(a): N sty 15, 2012 20:52
Posty: 646
Post Re: dobre ksiazki i filmy - niekoniecznie religijne
Jak ma byc para - prosze. Richard Adams "The Plaque Dogs". Wbija w ziemie. [...]


Ostatnio edytowano Cz kwi 03, 2014 22:42 przez Soul33, łącznie edytowano 2 razy

uwagi obraźliwe dla chrześcijan



Cz kwi 03, 2014 21:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 15, 2012 20:52
Posty: 646
Post Re: dobre ksiazki i filmy - niekoniecznie religijne
Zamiast przeczytac lub obejrzec - i zrozumiec - najlatwiej usunac. Po co sie meczyc mysleniem?


So kwi 05, 2014 18:40
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: dobre ksiazki i filmy - niekoniecznie religijne
Przecież tytuł pozostał. Bez problemu można przeczytać, obejrzeć i przemyśleć.

Zdanie, które usunąłem, nie wnosiło do tematu nic wartościowego.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So kwi 05, 2014 18:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 15, 2012 20:52
Posty: 646
Post Re: dobre ksiazki i filmy - niekoniecznie religijne
Przeczytales? Nie, bo po co?


So kwi 05, 2014 20:00
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 19, 2014 16:45
Posty: 92
Post Re: dobre ksiazki i filmy - niekoniecznie religijne
marta145 napisał(a):
Ostatnią książką jaką czytałam był Więzień nieba Zafona. Szczerze polecam

Czytałam. Książka niezła, chociaż słabsze niż "Cmentarz książek" i "Gra anioła" tego autora. Raczej polecałabym przeczytać najpierw te dwie, a jeśli zainteresują, to "Więzień nieba" potraktować jako dodatek.

Czytam kilka książek miesięcznie, filmów też oglądam sporo, mam już wyrobiony gust na tyle, że rzadko kiedy się zawodzę i mogłabym polecać bardzo, bardzo długo. Ograniczę się może do jednej książki i jej ekranizacji, o tym samym tytule:
"Powtórnie narodzony" Margaret Mazzantini - opowieść o życiu Gemmy na tle wojny w Sarajewie. Doskonała powieść i bardzo dobra, wierna ekranizacja.


So kwi 19, 2014 17:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 13, 2014 7:26
Posty: 99
Post Re: Dobre ksiazki i filmy - niekoniecznie religijne
Wszystkie książki Cejrowskiego, Sapkowskiego, ogólnie wydawnictwo Wojciecha Cejrowskiego, książki podróżnicze w twardych oprawach z pięknymi zdjęciami...

- Łysiak, Ziemniekiewicz, Marcin Wolski - mogę szczerze polecić

_________________
Serdecznie zapraszam na wartościowe serwisy:
Piosenki Religijne » Pieśni Patriotyczne
» Piosenki Dla Dzieci » Piosenki Harcerskie » Kolędy


Śr maja 14, 2014 16:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL