Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Polskie Kolędy i Zagraniczne Piosenki Świąteczne 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 13, 2014 7:26
Posty: 99
Post Polskie Kolędy i Zagraniczne Piosenki Świąteczne
Witam serdecznie! Święta zbliżają się wielkimi krokami, już niedługo w telewizji będziemy słyszeć reklamy Coca Coli i wiele osób (głównie w szkołach) zacznie szukać kolęd np. na Jasełka i dlatego w ramach swojej strony internetowej z piosenkami religijnymi podjąłem się wyzwania stworzenia bazy polskich i zagranicznych kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Polskich kolęd nazbierałem ponad 600!, są tam teksty, często też chwyty oraz przede wszystkim świetne składanki do odtwarzania w okresie świątecznym :)

Zapraszam -> Kolędy Polskie

-> Piosenki Świąteczne

Są tam również specjalne działy dla dzieci: Kolędy dla Dzieci Piosenki Świąteczne dla Dzieci

Obrazek

Zamieściliśmy również: Kolędy Kaszubskie i Kolędy Góralskie, będące częścią polskiego dziedzictwa kulturowego :)

Oraz coś czego jeszcze na polskiej stronie nie było: kolędy z największych europejskich państw, są tam: Kolędy Niemieckie, Angielskie Kolędy, Kolędy Francuskie, Kolędy Hiszpańskie... i wiele innych: do wybrania w dziale: Zagraniczne Kolędy i Piosenki Świąteczne

Mam nadzieję, że się to spodoba, że będzie przydatne w okresie przed świątecznym. Do wszystkich zagranicznych kolęd dołączyłem krótki opis świąt w danych kraju albo linki do ich opisu oraz po kilka przydatnych zwrotów w języku obcym.

Jeśli macie jakieś sugestie co mógłbym dodać/zmienić/poprawić - proszę piszcie w tym temacie!


Śr lis 19, 2014 1:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Polskie Kolędy i Zagraniczne Piosenki Świąteczne
Cenna inicjatywa, godna naśladowania. Tak na marginesie: już słyszymy w supermarketach pseudokolędy, wiesza się dekoracje i ma to miejsce o wiele za wcześnie. Nawet Adwent się jeszcze nie rozpoczał.


Śr lis 19, 2014 13:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 13, 2014 7:26
Posty: 99
Post Re: Polskie Kolędy i Zagraniczne Piosenki Świąteczne
Mareta, w Tesco zaraz po Wszystkich Świętych pojawiły się ozdoby świąteczne i stoiska świąteczne :) Nie wiem w listopadzie kupuje choinkę albo czekoladowe mikołaje... :P

_________________
Serdecznie zapraszam na wartościowe serwisy:
Piosenki Religijne » Pieśni Patriotyczne
» Piosenki Dla Dzieci » Piosenki Harcerskie » Kolędy


Pt lis 21, 2014 12:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 13, 2014 7:26
Posty: 99
Post Re: Polskie Kolędy i Zagraniczne Piosenki Świąteczne
Dodałem również oddzielny dział z pastorałkami, ale chyba już nawet w Kościele nie ma podziału na te pieśni, które się śpiewa tylko podczas mszy a te, które śpiewa się w domu... ;(
Zapraszam: Pastorałki


Pn gru 15, 2014 19:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 19, 2014 10:47
Posty: 1
Post Re: Polskie Kolędy i Zagraniczne Piosenki Świąteczne
Jak kolędy to tylko na http://ixoye.eu/. Spora baza kolęd i duża przejrzystość strony.


Pt gru 19, 2014 10:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 02, 2014 10:19
Posty: 109
Post Re: Polskie Kolędy i Zagraniczne Piosenki Świąteczne
600 polskich kolęd? Szacunek :) Nie wiedziałem, że aż tyle ich mamy. Na pewno skorzystam.


Pt gru 19, 2014 17:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 13, 2014 7:26
Posty: 99
Post Re: Polskie Kolędy i Zagraniczne Piosenki Świąteczne
Mamy mamy :)
Aktualnie non stop słucham: Patriotyczne Kolędy - np. https://www.youtube.com/watch?v=XwpKZ71jd9E
moim zdaniem są PIĘKNE, uwielbiam muzykę zaangażowaną a jeśli jeszcze łączy się z kolędami to już zupełnie :)

_________________
Serdecznie zapraszam na wartościowe serwisy:
Piosenki Religijne » Pieśni Patriotyczne
» Piosenki Dla Dzieci » Piosenki Harcerskie » Kolędy


Pt gru 26, 2014 1:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 13, 2014 7:26
Posty: 99
Post Re: Polskie Kolędy i Zagraniczne Piosenki Świąteczne
Kilka nowych pozycji :)
Cicha Noc
https://www.youtube.com/watch?v=ItfAme8hjI8

Mędrcy Świata:
https://www.youtube.com/watch?v=lH42VJtbzyU

Jezus Malusieńki:
https://www.youtube.com/watch?v=nza9TQxdDWc


Wt gru 15, 2015 0:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 30, 2012 21:11
Posty: 127
Post Re: Polskie Kolędy i Zagraniczne Piosenki Świąteczne
Fajna baza. Tak swoją szosą.... Mordowane w radiu piosenki świąteczne są pisane według oklepanego schematu, coś w stylu: "Dzyń dzyń dzyń, ten szczególny czas, pada śnieg, jest choinka, są prezenty, jesteśmy razem, dzyń dzyń dzyń". Podobna formuła -po polsku i po zagranicznemu. Szkoda że nie puszcza się zamiast świeckich piosenek choćby zagranicznych kolęd, które też są piękne a w przeciwieństwie do okołoświątecznych przyśpiewek nie gubią sensu świąt Bożego Narodzenia. Ot, choćby wpadające w ucho "Adeste Fideles" czy "Gaudete", z anglojęzycznych "Angels We Have Heard on High", "The First Noel", "God Rest You Merry, Gentlemen", "Hark! The Herald Angels Sing", "Veni, Veni, Emmanuel"(i jej tłumaczenia), "O Holy Night"... Jest też cała masa pięknych kolęd niemieckojęzycznych, choć utworów w tym języku, nawet popowych, w radiu się nie nadaje. A szkoda. W ogóle dominacja języka angielskiego w muzyce popularnej jest nużąca.
Te wyżej wymienione prawdziwe kolędy są dostępne w niezliczonych aranżacjach, dziesiątkach różnych wykonań a nie przypominam sobie żebym kiedyś którąś usłyszała w radiu.


Pn sty 18, 2016 9:05
Zobacz profil
Post Re: Polskie Kolędy i Zagraniczne Piosenki Świąteczne
Polskich kolęd nazbierałem ponad 600!, są tam teksty, często też chwyty oraz przede wszystkim świetne składanki do odtwarzania w okresie świątecznym :)???


Cz lut 11, 2016 8:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL