Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 14:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Oscar dla filmu Ida 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz mar 12, 2015 17:44
Posty: 3
Post Re: Oscar dla filmu Ida
Zauważyłem, że kiedy "Ida" otrzymała Oskara, każdy chce obejrzeć film :) . Nie ma co się wgłębiać w historię, bo pewne powstałaby inna sztuka. Trzeba się cieszyć z sukcesu, że docenili film :)


Cz mar 12, 2015 20:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 04, 2015 20:24
Posty: 18
Post Re: Oscar dla filmu Ida
frontnow napisał(a):
Zauważyłem, że kiedy "Ida" otrzymała Oskara, każdy chce obejrzeć film :) . Nie ma co się wgłębiać w historię, bo pewne powstałaby inna sztuka. Trzeba się cieszyć z sukcesu, że docenili film :)


Prawda :) Ja akurat Idę oglądałem jakoś w kwietniu albo maju, ale rzeczywiście po otrzymaniu nagrody wszyscy się rzucili na ten film, co w sumie aż tak nie dziwi.

_________________
I nawet kiedy będę sam, nie zmienię się, to nie mój świat


N mar 15, 2015 13:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Oscar dla filmu Ida
Polecam komentarz Grzegorza Brauna na temat Idy - w pełni go popieram.
https://www.youtube.com/watch?v=GQBbjCRHICY
Film jest tendencyjny, choćby z tego względu, że absolutnie nie pokazuje żadnych zbrodni Niemców wobec Żydów i Polaków. Nie chodzi o szerokie spektrum historyczne, ale o elementarne minimum. Prokurator wcale nie jest ukazana w złym świetle, gdyż wg niej mordowała wrogów ludu, czyli kogoś złego. Przeciętny Europejczyk może nie wiedzieć, że chodziło o Polskich patriotów walczących o okupantem sowieckim. Wiedza młodego Niemca o zbrodniach Niemców wobec Polaków jest chyba nikła, skoro historyk niemiecki widzi potrzebę( widocznie tego brak!) http://www.dw.de/niemiecki-historyk-1-w ... a-17058416
Ale za słaby stan wiedzy nie można w pierwszym rzędzie winić historyków, lecz tych, którzy układają plany zajęć z historii w niemieckich szkołach. Pół strony w niemieckich podręcznikach do historii na temat niemieckiej polityki okupacyjnej w czasie II wojny światowej oraz na temat Powstania Warszawskiego mogłoby to zmienić.
Przeanalizowaliśmy podręczniki ze wszystkich landów i z różnych wydawnictw. Tendencja do niemówienia o II wojnie światowej wprost jest dominująca - mówił profesor Igor Kąkolewski.
http://www.polskieradio.pl/8/3660/Artyk ... -swiatowej
To co powiedzieć o wiedzy przeciętnego Amerykanina czy Europejczyka :?:


Pn mar 16, 2015 11:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Oscar dla filmu Ida
proteom napisał(a):
Pół strony w niemieckich podręcznikach do historii na temat niemieckiej polityki okupacyjnej w czasie II wojny światowej oraz na temat Powstania Warszawskiego mogłoby to zmienić.


Zgadzam się. Powinno się jasno przedstawiać, jak idiotyczno-zbrodniczy był rozkaz wykonania akcji "Burza".

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn mar 16, 2015 11:39
Zobacz profil
Post Re: Oscar dla filmu Ida
A ja uważam, ze to absurdalne zarzuty. W ten sposób powinniśmy robić półgodzinne wstępy do kazdego filmu dotykającego choć tematykę WWII, czy jej skutki.
Film zakłada minimum wiedzy. Jeżeli ktoś jej nie ma chocby z filmów wojennych, to i tak niewiele do niego z filmu dotrze, nawet po wstepie. Nie róbmy z ludzi idiotów, a z kazdego filmu nie róbmy sieczki dla idiotów.

Proponuję poprzedzić półgodzinnym wstępem np. "Potop" i "Ogniem i Mieczem". Jest tam tyle idiotyzmów, krzywdzących stereotypów i zafałszowań historycznych, a jakoś nikt larum nie woła.
W "Idzie" nic takiego nie ma, a wieszaja psy, bo obraz nie pasuje do sylwetki polskiego bohatera, jedynego sprawiedliwego na świecie.


Pn mar 16, 2015 12:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Oscar dla filmu Ida
Kozioł napisał(a):
A ja uważam, ze to absurdalne zarzuty. W ten sposób powinniśmy robić półgodzinne wstępy do kazdego filmu dotykającego choć tematykę WWII, czy jej skutki.
Film zakłada minimum wiedzy. .


Tylko, że to jest błędne założenie! Skąd wiesz, że przeciętny widz spoza Polski czy Europy, posiada taką wiedzę :?: :!: Jest tego uczony na lekcjach historii? :!:
Co wiedzą nastolatki w USA o obozach zagłady w Polsce http://wyborcza.pl/1,76842,11854397,Co_ ... olsce.html
Cytuj:
Wielu moich rówieśników nie wiedziało, że Polacy byli także ofiarami Holokaustu, wielu było przekonanych, że Polacy byli wobec zagłady całkowicie bierni i co za tym idzie, za nią współodpowiedzialni - wspomina absolwent szkół średnich w USA i Uniwersytetu Columbia, Piotr Zalewski, politolog i niezależny dziennikarz. Na seminarium w czasie tych zajęć była m.in. mowa o gettoizacji Żydów w przedwojennej Polsce. Mówiono o polskim antysemityzmie i dyskryminacji Żydów. Kiedy zapytałem uczestników seminarium, czy wiedzą, że w czasie II wojny światowej Polacy też ginęli w obozach, trzy czwarte nie miało o tym pojęcia. Wiedzą o tym tylko ci, którzy byli w Polsce - mówi student Uniwersytetu Nowojorskiego Maurice Dyba.

To masz "wiedzę" o Polakach w czasie 2 wojny światowej i stosunku do Żydów!
Nie chodzi o półgodzinne wstępy, ale o absolutne minimum:
1. Polska była pod okupacją niemiecką w latach 1939-1945

2. Niemieccy okupanci prowadzili politykę eksterminacji Żydów.

3. W okupowanej przez Niemców Polsce za ukrywanie Żydów Niemcy karali śmiercią nie tylko tego, który ukrywał, ale także całą jego rodzinę; pomimo to wielu Polaków ukrywało Żydów.

4. W ten sposób zginęły tysiące Polaków oddających życie za sąsiadów i współobywateli Rzeczypospolitej – prześladowanych Żydów.

5. Legalne władze Polskiego Państwa Podziemnego, uznawane przez Aliantów, z całą surowością karały śmiercią przypadki prześladowania Żydów przez tych z Polaków, których zdemoralizowała okrutna i bezwzględna okupacja niemiecka.

6. Instytut Yad Vashem najwięcej tytułów Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata przyznał Polakom.
http://reduta-dobrego-imienia.pl/?p=996


Pn mar 16, 2015 12:20
Zobacz profil
Post Re: Oscar dla filmu Ida
Ad 5 Chyba nie wszedzie (patrz przyklad opisany przez Alus).
Co nie zmienia faktu, ze niektorzy chca widziec tylko niedociagniecia i zamiast widziec to, o czym ten film jest, oczekuja ze bedzie on filmem o historii II WS i tylko o pozytywnych Polakach.

Chyba proteom, musisz sam zrobic taki film....


Pn mar 16, 2015 12:33
Post Re: Oscar dla filmu Ida
Znaczy, bo nie bardzo rozumiem: Ida ppowinna się rozpoczynać gadającą głowa smutnego pana pouczającego potężniejsze od naszego narody...?

Amerykanie to idioci, którzy zresztą doskonale wiedzą, że są idiotami i sami z własnego idiotyzmu żarty sobie stroją. Co do Niemców, rozumiem że proteom chciałby ich przerobić na strzępy nieszczęścia przepraszające za to, że oddychają? Kiedyś przemknął mi przez monitor drugowojenny, amerykański plan rozprawienia się z Niemcami polegający na biologicznej sterylizacji tego narodu. Tak hurtowo i pod sznurek. Proteom popiera?


Pn mar 16, 2015 12:37

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Oscar dla filmu Ida
Piękny, artystyczny film, w zasadzie "film drogi", z filozoficznym przesłaniem o poszukiwaniu korzeni, swojego miejsca w życiu, nieuniknionej odpowiedzialności za popełnione czyny....
Ciekawe, ze film jest równie zacięcie atakowany przez tzw. prawicę jak i żydów.
No ale u nas wszystko musi się kojarzyć , a każde dzieło dawać wyraz ...

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Pn mar 16, 2015 12:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Oscar dla filmu Ida
ErgoProxy napisał(a):
Znaczy, bo nie bardzo rozumiem: Ida ppowinna się rozpoczynać gadającą głowa smutnego pana pouczającego potężniejsze od naszego narody...?

Amerykanie to idioci, którzy zresztą doskonale wiedzą, że są idiotami i sami z własnego idiotyzmu żarty sobie stroją. Co do Niemców, rozumiem że proteom chciałby ich przerobić na strzępy nieszczęścia przepraszające za to, że oddychają? Kiedyś przemknął mi przez monitor drugowojenny, amerykański plan rozprawienia się z Niemcami polegający na biologicznej sterylizacji tego narodu. Tak hurtowo i pod sznurek. Proteom popiera?



Zostań politykiem - uprawiasz wspaniałą demagogię! :brawo:
ErgoProxy
Cytuj:
rozumiem że proteom chciałby ich przerobić na strzępy nieszczęścia przepraszające za to, że oddychają?


Gdzie tak napisałem :?:


Wt mar 17, 2015 11:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Oscar dla filmu Ida
Kael napisał(a):

Co nie zmienia faktu, ze niektorzy chca widziec tylko niedociagniecia i zamiast widziec to, o czym ten film jest, oczekuja ze bedzie on filmem o historii II WS i tylko o pozytywnych Polakach.



Jeszcze raz ,proszę, przeczytać, co napisałem. Oczekuję minimum wstępnego komentarza i nic poza tym!


Wt mar 17, 2015 11:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Oscar dla filmu Ida
zepp napisał(a):
Piękny, artystyczny film, w zasadzie "film drogi", z filozoficznym przesłaniem o poszukiwaniu korzeni, swojego miejsca w życiu, nieuniknionej odpowiedzialności za popełnione


:o Chyba oglądaliśmy inny film. Dla mnie wybitne filmy tworzył( nie wszystkie) Krzysztof Zanussi np. Barwy ochronne. Ida to przy nim 3 liga. Zakonnica Ida jest w nim przedstawiona jako osoba zamrożona emocjonalnie - takie są zakonnice? Kolejny fałszywy obraz Krk.


Wt mar 17, 2015 11:17
Zobacz profil
Post Re: Oscar dla filmu Ida
To jest uratowane dziecko zydowskie. Ocaleniec. A nie dziewczyna z normalnej, pelnej, kochajaceh rodziny.


Wt mar 17, 2015 12:11
Post Re: Oscar dla filmu Ida
proteom napisał(a):
Kozioł napisał(a):
A ja uważam, ze to absurdalne zarzuty. W ten sposób powinniśmy robić półgodzinne wstępy do kazdego filmu dotykającego choć tematykę WWII, czy jej skutki.
Film zakłada minimum wiedzy. .


Tylko, że to jest błędne założenie! Skąd wiesz, że przeciętny widz spoza Polski czy Europy, posiada taką wiedzę :?: :!: Jest tego uczony na lekcjach historii? :!:
Co wiedzą nastolatki w USA o obozach zagłady w Polsce http://wyborcza.pl /1,76842,11854397,Co_wiedza_nastolatki_w_USA_o_obozach_zaglady_w_Polsce.html

Tyle samo co Polak po ukończonych 2 fakultetach umiejscawiający wybuch powstania warszawskiego na 1988r.
Lub dwoje innych magistrów, którzy wymieniają Czechy i Polskę, jako powstałe państwa po rozpadzie ZSRR.
Na głupotę nie pomogą ani studia, ani wykłady, czy półgodzinne wstępy do filmu.

Cytuj:
Zakonnica Ida jest w nim przedstawiona jako osoba zamrożona emocjonalnie - takie są zakonnice? Kolejny fałszywy obraz Krk.

Gdybyś przeczytał zamknięty już twitter (na moją interwencję) zawierający potwornie nienawistne wpisy zakonnicy, to trudno byłoby ci uwierzyć jakie czasem bywają zakonnice :( :(


Wt mar 17, 2015 12:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Oscar dla filmu Ida
Kael napisał(a):
To jest uratowane dziecko zydowskie. Ocaleniec. A nie dziewczyna z normalnej, pelnej, kochajaceh rodziny.


Skąd wiesz, jaka była jej rodzina?


Śr mar 18, 2015 2:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL