Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Na jaką rozrywkę może sobie pozwolić chrześcijanin? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Na jaką rozrywkę może sobie pozwolić chrześcijanin?
Niemal wszystko "może" być grzechem. Czemu nie pytasz czy "musi" być? ;-)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn lut 27, 2017 21:46
Zobacz profil WWW
Post Re: Na jaką rozrywkę może sobie pozwolić chrześcijanin?
Mam wrażenie, że niektórzy by chcieli z chrześcijan zrobić smutasów. Wór pokutny i broń boże żeby uśmiech zagościł na twarzy. Chrześcijaństwo to normalność. Normalne życie. Unikanie rozrywek związanych z grzechem i oczywiście nie bawimy się w czasach zakazanych.


Pn lut 27, 2017 22:59

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Na jaką rozrywkę może sobie pozwolić chrześcijanin?
Dokładnie.
W Starym Testamencie centrum był grzech. W Nowym nie.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn lut 27, 2017 23:24
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Na jaką rozrywkę może sobie pozwolić chrześcijanin?
JedenPost napisał(a):
Myślę, że pomocne mogłoby być rozejrzenie się za jakąś w mniejszym stopniu kręcącą się wokół grzechu i winy religią.


To nie takie proste. W końcu każda religia kręci się wokół tematu: "jak ostatecznie powinniśmy żyć?". To, że w niektórych nie używa się pojęć w rodzaju "grzech" czy "wina" zwykle niewiele zmienia. Skrupulactwo występuje u wszystkich, także ateistów, inne są tylko źródła (np. ekologia). Znałem kiedyś buddystkę - nie spotkałem ani jednego katolika, który by z takim zapamiętaniem analizował, czy jego postępowanie jest "właściwe". To uniwersalny problem.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt lut 28, 2017 8:53
Zobacz profil
Post Re: Na jaką rozrywkę może sobie pozwolić chrześcijanin?
karolinapytająca napisał(a):
Nie wiem, czy piszę w odpowiednim dziale, gdyż właściwie chciałam zadać kilka pytań dotyczących rozrywki.
1. Czy oglądanie kabaretów i komedii może być grzechem? Mam na myśli to, że wyśmiewane są w nich nie tylko ludzkie wady, ale również znane osoby, jak piosenkarze, sportowcy, czy politycy.
2. Zdarza się, że w kabaretach i komediach pojawiają się brzydkie słowa, które mają na celu rozśmieszyć widzów. Czy śmianie się z tego może być grzechem?
3. Jak w końcu jest ze słuchaniem piosenek? Czy chrześcijanin może słuchać wszystkich piosenek(z pominięciem satanistycznych)?
a) Jeżeli w niektórych piosenkach lub teledyskach jest ukryty przekaz satanistyczny, ale samemu się go nie dostrzega, to czy słuchanie ich może być zagrożeniem dla wiary?
b) Co z piosenkami, w których pojawiają się erotyczne fragmenty(mam na myśli zarówno tekst, jak i teledysk).
c) Lubię słuchać radzieckich piosenek, problem w tym że niektóre z nich wychwalają Armię Czerwoną. Osobiście jestem przeciwniczką komunizmu i innych systemów totalitarnych, nie identyfikuję się z tekstem, a piosenek słucham, gdyż podoba mi się linia melodyczna i język rosyjski.


Ad 1)

Cytuj:
Błogosławiony człowiek,
który nie idzie za radą występnych,
nie wchodzi na drogę grzeszników
i nie zasiada w gronie szyderców.
Lecz w prawie Pańskim upodobał sobie
i rozmyśla nad nim dniem i nocą.
Ps 1

co do reszty:
Mam ten sam dylemat - kiedys lubiłam w tygodniku szyderczą kolumnę - teraz nie czytam właśnie z powodu tego psalmu :)

Do wszystkiego dodałabym cytat "Zrzućcie co Wam przeszkadza" ale wiem jak to ciężko - z drugiej strony czy warto odsłuchac piosenki a potem sie zadreczac?


Śr kwi 19, 2017 17:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Na jaką rozrywkę może sobie pozwolić chrześcijanin?
karolinapytająca napisał(a):
) Lubię słuchać radzieckich piosenek, problem w tym że niektóre z nich wychwalają Armię Czerwoną. Osobiście jestem przeciwniczką komunizmu i innych systemów totalitarnych, nie identyfikuję się z tekstem, a piosenek słucham, gdyż podoba mi się linia melodyczna i język rosyjski.


Cierpię na tę samą przypadłość. :P
Moje ulubiene: https://www.youtube.com/watch?v=mwAGw92RHQc

oraz na ten przykład: https://www.youtube.com/watch?v=OjINuMEuSKA tudzież: https://www.youtube.com/watch?v=V5PYXHTeC7s

Próbowałem się kiedyś przekonać do szlagierów z Korei Północnej, ponieważ są na pierwszy żut oka stylistyczne podobne, jednakże co jezyk rosyjski to język rosyjski. ;)

Jeżeli w piekle będzie koncertował Дважды Краснознамённый Академический ансамбль песни и пляски Российской армии имени А. В. Александрова to ja poproszę miejsce w pierwszym rzędzie. ;)


Śr kwi 19, 2017 18:57
Zobacz profil
Post Re: Na jaką rozrywkę może sobie pozwolić chrześcijanin?
Dla mnie najciezsza walka jest z kolorowymi plotkarskimi pismami i tabloidami...wmawiam sobie ze lubie ogladac stroje, ale ploteczki tez sie czyta...poza tym wchodzac na te strony wspiera sie osoby/media promujace grzeszny styl zycia


Cz kwi 20, 2017 14:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL