Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Film ,,Szkoła dla łobuzów"(2003) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Film ,,Szkoła dla łobuzów"(2003)
Obejrzałem film Szkoła dla łobuzów(2003) https://www.youtube.com/watch?v=KOFNo_uw0-s
Akcja filmu została umieszczona w roku 1939, kiedy to William Franklin wraca z wojny przeciwko Hiszpanii, podczas której walczył po stronie komunistów. Teraz otrzymuje pracę nauczyciela w katolickim zakładzie poprawczym. Jego stanowczy sprzeciw wobec rygorystycznego traktowania chłopców przez brata Johna, napotyka barierę. Nie może się z tym pogodzić i za wszelką cenę pragnie powalić wszelkie zasady panująca w tym "więzieniu". Mamy więc tutaj biedne dzieci, które nie zaznały w swoim życiu szczęścia, heroicznego nauczyciela oraz sadystycznego księdza, który wyżywa się na chłopcach.
Czy to jest film oparty na faktach, czy kolejna antykatolicka propaganda? Trudno mi uwierzyć, by ksiądz mógł się tak znęcać nad dziećmi ( psychicznie i fizycznie) , a jego przełożeni to akceptowali? Dzieci zamiast imion mają numery - strasznie przedmiotowe traktowanie tych zagubionych, samotnych istot. Przypomina mi to obóz koncetracyjny: pełen pogardy i nienawiści do innych ludzi. :cry: i :-X towarzyszyły mi w czasie tego filmu. Mam nadzieję, że to tylko fikcja i czarny PR.


So lut 27, 2016 18:47
Zobacz profil
Post Re: Film ,,Szkoła dla łobuzów"(2003)
No niestety, rozne fakty ktore ujawniane sa w krajach Zachodu (Polska widac nie dojrzala do takich rozliczen z przeszloscia choc terazniejszosc tez bywa szokujaca - sprawa zakladu ss boromeuszek z Zabrza) potwierdzaja, ze takie sytuacje sie zdarzaly. Niestety.


So lut 27, 2016 18:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Film ,,Szkoła dla łobuzów"(2003)
Kael napisał(a):
No niestety, rozne fakty ktore ujawniane sa w krajach Zachodu (Polska widac nie dojrzala do takich rozliczen z przeszloscia choc terazniejszosc tez bywa szokujaca - sprawa zakladu ss boromeuszek z Zabrza) potwierdzaja, ze takie sytuacje sie zdarzaly. Niestety.


Masz jakieś informacje, które mogą potwierdzić, że w katolickiej szkole(szkołach) miały miejsce akty bezprzykładnego barbarzyństwa, czy tylko coś insynuujesz? Nie wierzę, ktoś, kto się modli, żyje sakramentami itd może być taką bestią i to wobec kogo - dzieci?
WSZYSTKO, CO UCZYNILIŚCIE JEDNEMU Z TYCH BRACI MOICH NAJMNIEJSZYCH, MNIEŚCIE UCZYNILI” (Mt 25,40). Nie wiedzieli o tym duchowni w katolickiej szkole :?: Elementarna zdolność empatii wystarczy, aby takich czynów nie robić wobec dzieci. Pozbawieni jej byli, nie spowiadali się? Nic nie rozumiem...


So lut 27, 2016 19:00
Zobacz profil
Post Re: Film ,,Szkoła dla łobuzów"(2003)
Poszukaj w necie o Irlandii, Belgii, ostatnio bylo o wyzysku dzieci w Szwajcarii
Jezeli znasz obce jezyki to tym predzej znajdziesz.

Nie slyszales o molestowaniach seksualnych np w Niemczech? Ujawnili to np sami jezuici
http://www.kolleg-st-blasien.de/thema-missbrauch/

Oczywiscie ze bylo tak nie tylko w szkolach katolickich. Glosny byl przypadek Odenwaldschule.
Ale tak bylo, ze wiele (jesli nie wiekszosc) takich zakladow bylo "koscielnych".

Przeciez dlatego kilka diecezji w USA jest bankrutem, bo biskupi musieli placic kolosalne odszkodowania ofiarom. Wiedzieli o pedofilach i przenosili ich do innych parafii gdzie ... dalej pracowali zdziecmi, bo nie mowiono o nich prawdy. A ofiaromgrozono ... ekskomunika, jesli beda o tym mowic. Tak bylo glownie w Irlandii.


So lut 27, 2016 19:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Film ,,Szkoła dla łobuzów"(2003)
O pedofilii słyszałem, ale nic mi nie wiadomo, aby wobec dzieci w ośrodkach prowadzonych przez duchownych katolickich stosowano bestialskie metody wychowawcze. Poza tym: czy przełożeni o tym wiedzieli np. biskupi i to akceptowali? Nie sądzę - raczej ukrywano to przed nimi, bo trudno mi uwierzyć, żeby biskup akceptował tak karygodne łamanie litery i ducha Ewangelii Miłości.


So lut 27, 2016 19:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Film ,,Szkoła dla łobuzów"(2003)
U nas była książka i film "Drewniany różaniec", którą okrzyknięto komunistyczną propagandą, mimo że nie było tam nic komunistycznego, a książka opisywała fakty.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lut 27, 2016 19:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Film ,,Szkoła dla łobuzów"(2003)
Znalazłem artykułY: https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... CYXUcG0Xrg http://www.dailymail.co.uk/news/article ... eport.html , który potwierdzają, że w części ośrodków prowadzonych przez księży i siostry zakonne miały miejsce liczne, wieloletnie przypadki przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej. stosowano wobec tych biednych dzieci rytualną przemoc?! Boże: czemu to robiono? :cry: :cry: :cry:


So lut 27, 2016 19:30
Zobacz profil
Post Re: Film ,,Szkoła dla łobuzów"(2003)
Bo czlowiek ma wolna wole a habit i sutanna to nie aureola.


So lut 27, 2016 19:32

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: Film ,,Szkoła dla łobuzów"(2003)
Budda mówił: „Jeśli Bóg toleruje ten bezmiar zła i cierpienia na świecie, to nie może być istota dobra, a jeśli nie może temu złu zaradzić, to nie może nazywać się Bogiem".


So lut 27, 2016 19:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Film ,,Szkoła dla łobuzów"(2003)
beata50 napisał(a):
Budda mówił: „Jeśli Bóg toleruje ten bezmiar zła i cierpienia na świecie, to nie może być istota dobra, a jeśli nie może temu złu zaradzić, to nie może nazywać się Bogiem".


Nie wiń Boga za zło, które czynimi. To my, w dużym stopniu za nie odpowiadamy. Zwłaszcza wobec nas - katolików, spoczywa ogromna odpowiedzialnośc, aby świadczyć słowem i czynem o Miłości. Czasami myślę, że nie dorosliśmy do wymagań Mistrza a Nazaretu. To ponad nasze siły: miłość bezwarunkowa.


So lut 27, 2016 19:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Film ,,Szkoła dla łobuzów"(2003)
Kael napisał(a):
Bo czlowiek ma wolna wole a habit i sutanna to nie aureola.

Usprawiedliwiasz te bestie, tych oprawców w sutannach :?: To sobie zobacz to:
https://youtu.be/KOFNo_uw0-s?t=4624
Jeśli po czymś takim Twoje serce nie płacze ... to może pora na rachunek sumienia.


So lut 27, 2016 19:48
Zobacz profil
Post Re: Film ,,Szkoła dla łobuzów"(2003)
Widac Bog Buddy powinien byc ludzkim tyranem.

@proteom, gdzie ja kogos usprawiedliwiam?

Ty masz chyba naiwne wyobrazenie, ze po zalozeniu habitu/sutanny mozna byc tylko swietym. Albo ze nikt nigdy nie zostawal zakonnica/ksiedzem z innych niz poboznych pobudek. Ze przelozeni wykrywali zboczencow, sadystow w trakcie formacji. Ze zle sklonnosci tlumione dla pozoru nie mogly sie ujawnic, kiedy nie bylo kontroli i tylko bezbronne ofiary.
Sakramenty nie sa magia, ktora zabrania nam czynic zlo. Wybor masz kazdego dnia. Mozesz zgrzeszyc miedzy spowiedzia a Komunia sw w trakcie tej samej Mszy sw.

Ja to wiem od lat i nad czym mam teraz plakac? Ze tobie oczy na fakty dopiero teraz sie otworzyly i to w czasach internetu?


So lut 27, 2016 19:54

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: Film ,,Szkoła dla łobuzów"(2003)
Zakonnice w Irlandii pogrzebały 800 dzieci w szambie
http://irlandia.ie/wiadomosci/irlandia/ ... ambie.html


So lut 27, 2016 20:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Film ,,Szkoła dla łobuzów"(2003)
Kael napisał(a):

Ja to wiem od lat i nad czym mam teraz plakac? Ze tobie oczy na fakty dopiero teraz sie otworzyly i to w czasach internetu?


Nie na czym, tylko nad kim: nad tym dzieckiem, które cierpi z rąk oprawcy, który mieni się uczniem Chrystusa! Co czujesz, jak to widzisz? Nie rusza to Ciebie? Wiedza to jedna, a empatia z pokrzywdzonymi - to drugie.
Nie mówię, że bycie osobą duchowną czyni świętym. Tylko co innego, jak ktoś stara się kochać, i mu nie wychodzi, a co innego, jak ktoś programowo nienawidzi dzieci. Nie chodzi mi tylko o pojedynczych duchownych, ale cały system uprzedmiotowienia i pogardzania maluczkimi i bezbronnymi. Ktoś to akceptował ( biskupi?) - dlaczego? Jak oni to mogli usprawiedliwiać?


So lut 27, 2016 20:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: Film ,,Szkoła dla łobuzów"(2003)
"Nie liczy się religia, tylko liczy się polityka. Nieważna jest sprawiedliwość, tylko ziemski interes Kościoła." Papież Grzegorz XVI "


So lut 27, 2016 20:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL