Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Egzorcyzmy Emily Rose (The Exorcism of Emily Rose) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt cze 08, 2004 13:41
Posty: 12
Post 
Aragorn napisał(a):
Czy nie wiesz iż egzorcyzm jest objęty tajemnicą.
Wiem o tym doskonale, ale ten przypadek jest wyjątkowy.

Aragorn napisał(a):
Symbol w jakim celu umieszczasz pliki z egzorcyzmów Anneliese M ?
Aby wypełnić wolę Najwyższego. Gdyby Pan przeczytał niemiecką stronę, której twórcy umieścili te pliki to nie musiałby Pan pytać. Wystarczyłoby nawet obejrzeć film o Emily lub przeczytać książkę o Anneliese.


Śr gru 05, 2007 17:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 21, 2007 8:33
Posty: 6
Post 
Nie ma wyjątkowych przypadków gdy chodzi o złego ducha skąd wiesz jakie bedzie to mieć działanie na inna osobę i czym to dla niej skończy się? Cel naprawdę nie uświęca środków w tym przypadku. Osoby uczestniczące w egzorcyźmie były zabezpieczone duchowo przez kapłana, a ten co odsłuchuje nie jest zabezpieczony.

Co do strony nie czytałem, jednak zapytałem egzorcysty czy wolno słuchać tych plików odpowiedź brzmiała tak jak poprzednia w jakim celu i po co ? Nie powinno się sluchać gdyż jest to tajemnica, po za tym moze okazac się pułapką i co wtedy ? Komu się to przysłuży ?

Pozdrawiam i naprawdę więcej rozwagi, są inne znaki jeśli chodziło Ci o to.


Cz gru 06, 2007 16:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt cze 08, 2004 13:41
Posty: 12
Post 
Panie Aragorn! Zamiast zawracać głowę znajomemu egzorcyście, wystarczyłoby zapoznać się z historią Anneliese Michel lub chociaż uważnie obejrzeć film o Emily Rose.

EOT


Cz gru 06, 2007 17:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 12:24
Posty: 3666
Post 
Rzeczywiście na portalu chrześcijańskim nie powinno się zamieszczać linków do nagrań i zapisów z prawdziwych egzorcyzmów dlatego zostały usunięte. Można przecież propagować wiedzę o filmie i historii, na której jest oparty, bez zamieszczania takich kontrowersyjnych odnośników.

_________________
www.onephoto.net


Cz gru 06, 2007 23:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 21, 2007 8:33
Posty: 6
Post 
Zapoznałem się z historią Annelise Michel. Kto pyta nie błądzi.
Żadna z osób znających dogłębnie Jej przypadek nie polecała odłuchiwania taśm, ani autorka ksiązki, ani żaden egzorcysta (ks Posacki czy ks Trojanowski, przyjaciel ks Alta). Jesli coś ma kluzulę tajemnicy to nalezy ją zachować, a nie wystepować wbrew pouczeniu Kościoła. Słuchaj tych ktorym Jezus dał moc nad złymi duchami.

Dziekuję za usunięcie linków.


Pt gru 07, 2007 7:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post Re: Egzorcyzmy Emily Rose (The Exorcism of Emily Rose)
Proponuję obejrzeć film o egzorcyzmach Emily. Właśnie leci na polsacie

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pt sie 19, 2011 22:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 31, 2009 20:57
Posty: 75
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie
Post Re: Egzorcyzmy Emily Rose (The Exorcism of Emily Rose)
Ten film zrobił mi niezłą sieczkę z mózgu - 3 dni nie mogłem spokojnie spać, pierwszego dnia jak mama weszła mi w nocy do pokoju to wyskoczyłem z łóżka ze strachu.


So sie 27, 2011 18:41
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2010 21:39
Posty: 918
Post Re: Egzorcyzmy Emily Rose (The Exorcism of Emily Rose)
A ja byłem tym filmem rozczarowany, nagrania z egzorcyzmów Anneliese są dużo ciekawsze, pobudzają wyobraznię. A z tego typu filmów to lepszy jest Egzorcysta z 73 roku.

_________________
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=42&t=30168 :spoko: http://pajacyk.pl/


Wt sie 30, 2011 22:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Egzorcyzmy Emily Rose (The Exorcism of Emily Rose)
— Dostaliśmy pięć spleśniałych rozsypujących się szpul magnetofonowych, które od 30 lat leżały w szafie — wyjaśnia Maciej Bodasiński. — Przegrywaliśmy je w profesjonalnym studiu. Dźwiękowcy nie mogli wyjść ze zdumienia, patrząc na wskaźniki. Powiedzieli, że takie dźwięki nie istnieją w naturze...Maciej Bodasiński opowiada, że podczas zgrywania materiału dźwiękowego z oryginalnych taśm szpulowych na tzw. bety, używane w telewizji maszyny rejestrujące poziom dźwięku wariowały. – Montażysta, który musiał siedzieć cały czas i zgrywać te taśmy, po wysłuchaniu fragmentu pobiegł po różaniec i odtąd nie wypuszczał go z rąk. Czujniki rejestrowały nieludzki dźwięk, który wydawały demony, używając ciała Anneliese – tłumaczy. Takie dźwięki można sobie teoretycznie wyobrazić, kiedy naraz zagra cała orkiestra symfoniczna. Ale nigdy pojedynczy człowiek!

„Nigdy bym nie pomyślała, że to jest tak straszne. Ciągle sobie myślałam, że chcę cierpieć także za innych ludzi, żeby nie poszli na wieczne zatracenie, ale nie sądziłam, że jest to aż tak bolesne, tak straszne, tak okropne!”

Na grobie Anneliese Michel zawsze leżą świeże kwiaty. Z całego kraju zjeżdżają wierni, by się tam modlić. Leżą tu obrazki z modlitwą w intencji beatyfikacji opętanej. Starszy mężczyzna zaangażowany w szerzenie kultu zmarłej dostrzega w jej nazwisku szczególny sens: Michel to przecież Michał, a więc imię dowódcy wojsk niebieskich i pogromcy szatana. Anneliese – jak mówi – pokonała sześć demonów.

http://www.youtube.com/watch?v=BlhFK2Gc1Nw&fe ature=related


Śr sie 31, 2011 8:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL